Setari Cookie-uri

fosta prietena in actuala relatie

Salut,sunt acum foarte confuza referitor la o situatie.Sunt implicata intr-o relatie de 5 luni, in acest timp ne-am apropiat foarte tare din primele zile s-a simtit o conexiune intre noi,ne era foarte bine impreuna,am reusit foarte tare sa ne apropiem si lucrurile mergea foarte bine,el a fost plecat cu servicul in africa pt 2 luni in acest timp l-am asteptat si s-a intors totul era mai bine ca niciodata, vreau sa relatez ca eu am 18 ani el 25 ,este oarecum o anumite diferenta de virsta si au fost idei ca el vrea familie si eu sint mica dar eu sunt o persoana de familie,sensibila si sunt gata pentru acest pas in citiva ani,asta a fost o problema care aparent am rezolvato dar de citeva zile am observat o raceala la el,se comporta ca de obicei da avea momente cind il vedeam ingindurat,Intr-o zi fiind la ore nu ma sunat si nici nu mi-a scris de dimineata nu a fost o problema inca cind abia pe la orele 15 am primit un mesaj in care zicea ca vrea sa-mi zica ceva.Deodata m-a pus acest lucru in garda si ma tot intrebam ce poate sa fie daca la noi e bine.Ne-am vazut in ziua ceea,si am tacut un timp pina el a zis ca s-a vazut zilele trecute cu fosta prietena si cu inca cu parere de rau are sentimente fata de ea,insa acest lucru el nu-l vede normal pentru ca e intr-o relatie cu mine si asta n-ar trebui sa fie. Astfel acum sintem ambii confuzi,stam deja 4 zile asupra acestui subiect si nimic.Ea a plins in fata lui i-a spus ca vrea sa fie cu el si vad ca l-a atins,Eu simt ca tine la mine si vad asta dar e atit de confuz,mi-am luat eu azi curaj si i-am zis ca in fine trebuie sa fiu realista daca ai fi tinut la mine foarte tare nici nu s-ar fi ajuns aici,si l-am rugat sa petrecem doar azi doar o zii in care sa uitam de tot,sa fim iarasi ca in trecut si lui deodata i s-au inlacrimat ochii.Vad ca sufera si el si sufar si eu pentru ca nu vreau sa il pierd,multi imi zic pur si simplu sa pun punct si atit,dar cum daca tin la el si la relatia noastra,chiar am nevoie de un sfat acum mersi mult.
kudika_33360
Postat pe 9 Aprilie 2013 17:14
Puishorule,trecand peste faptul ca ai probleme cu ortografia (o pun pe seama emotiilor),eu iti zic doar ca : "Ce ti-e dat in frunte ti-e pus" , sau..."Ce-i al tau,e pus deoparte". In rest,fa cum te indeamna inimioara in colaborare cu putin cap`sor . Consoleaza-te cu ideea ca toti am avut asemenea probleme la varstea ta.Succes.
Rotty_
Postat pe 9 Aprilie 2013 17:39
De la: kudika_33360, la data 2013-04-09 17:14:49Salut,sunt acum foarte confuza referitor la o situatie.Sunt implicata intr-o relatie de 5 luni, in acest timp ne-am apropiat foarte tare din primele zile s-a simtit o conexiune intre noi,ne era foarte bine impreuna,am reusit foarte tare sa ne apropiem si lucrurile mergea foarte bine,...........................



Mai ai de crescut,draga mea,acesta este doar inceputul vietii tale amoroase!!!!!Treci peste!!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Aprilie 2013 17:53
De la: kudika_33360, la data 2013-04-09 17:14:49Salut,sunt acum foarte confuza referitor la o situatie.Sunt implicata intr-o relatie de 5 luni, in acest timp ne-am apropiat foarte tare din primele zile s-a simtit o conexiune intre noi,ne era foarte bine impreuna,am reusit foarte tare sa ne apropiem si lucrurile mergea foarte bine,el a fost plecat cu servicul in africa pt 2 luni in acest timp l-am asteptat si s-a intors totul era mai bine ca niciodata, vreau sa relatez ca eu am 18 ani el 25 ,este oarecum o anumite diferenta de virsta si au fost idei ca el vrea familie si eu sint mica dar eu sunt o persoana de familie,sensibila si sunt gata pentru acest pas in citiva ani,asta a fost o problema care aparent am rezolvato dar de citeva zile am observat o raceala la el,se comporta ca de obicei da avea momente cind il vedeam ingindurat,Intr-o zi fiind la ore nu ma sunat si nici nu mi-a scris de dimineata nu a fost o problema inca cind abia pe la orele 15 am primit un mesaj in care zicea ca vrea sa-mi zica ceva.Deodata m-a pus acest lucru in garda si ma tot intrebam ce poate sa fie daca la noi e bine.Ne-am vazut in ziua ceea,si am tacut un timp pina el a zis ca s-a vazut zilele trecute cu fosta prietena si cu inca cu parere de rau are sentimente fata de ea,insa acest lucru el nu-l vede normal pentru ca e intr-o relatie cu mine si asta n-ar trebui sa fie. Astfel acum sintem ambii confuzi,stam deja 4 zile asupra acestui subiect si nimic.Ea a plins in fata lui i-a spus ca vrea sa fie cu el si vad ca l-a atins,Eu simt ca tine la mine si vad asta dar e atit de confuz,mi-am luat eu azi curaj si i-am zis ca in fine trebuie sa fiu realista daca ai fi tinut la mine foarte tare nici nu s-ar fi ajuns aici,si l-am rugat sa petrecem doar azi doar o zii in care sa uitam de tot,sa fim iarasi ca in trecut si lui deodata i s-au inlacrimat ochii.Vad ca sufera si el si sufar si eu pentru ca nu vreau sa il pierd,multi imi zic pur si simplu sa pun punct si atit,dar cum daca tin la el si la relatia noastra,chiar am nevoie de un sfat acum mersi mult.


El este bulversat acum de propriile lui sentimente si emotii. Da-i si tu un timp de ragaz, de o luna de zile sa zicem, timp in care nu va mai contactati nici prin e-mail, telefon, intalniri fata-n fata, pana se edifica el la cine tine cu adevarat.

Bafta!
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:20
El se pare ca umbla dupa doi iepuri iar asta nu mi se pare o atitudine matura. Cred ca sunteti amandoi cam prea necopti, ca sa discutati despre casatorie si alte lucruri. Nu e normal sa fie in relatie cu tine si sa se-ntalneasca cu fosta. Daca are indoieli, lasa-l in pace. Inseamna ca nu te iubeste suficient.
Micaell
Postat pe 11 Aprilie 2013 09:04
mda, am patit si eu... cand incepe fosta prietena sa planga se inmoaie majoritatea barbateilor... ce sa le faci, ne-am dorit baieti care sa puna suflet, acuma se pare ca pun exagerat. ai rabdare sa vezi ce va fi, dar nu-mi suna bine...si totusi, de ce s-a intalnit cu fosta ?
kudi10
Postat pe 16 Aprilie 2013 09:37
De la: y89, la data 2013-04-16 09:37:48mda, am patit si eu... cand incepe fosta prietena sa planga se inmoaie majoritatea barbateilor... ce sa le faci, ne-am dorit baieti care sa puna suflet, acuma se pare ca pun exagerat. ai rabdare sa vezi ce va fi, dar nu-mi suna bine...si totusi, de ce s-a intalnit cu fosta ?
de al dracu... il manca in cur...
Armain
Postat pe 16 Aprilie 2013 09:47
De la: Armain, la data 2013-04-16 09:47:02
De la: y89, la data 2013-04-16 09:37:48mda, am patit si eu... cand incepe fosta prietena sa planga se inmoaie majoritatea barbateilor... ce sa le faci, ne-am dorit baieti care sa puna suflet, acuma se pare ca pun exagerat. ai rabdare sa vezi ce va fi, dar nu-mi suna bine...si totusi, de ce s-a intalnit cu fosta ?
de al dracu... il manca in cur...



Exista metode de deparazitare,Marinica,chiar eficiente!!Buna dimineata!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Aprilie 2013 09:55
Buna sa-ti fie inima!
Armain
Postat pe 16 Aprilie 2013 10:28
joaca la doua maini tipul .a gasit loc de intors cu voi .i s-au ''inmuiat '' ochii i lacrimi ?1
WTF ??
Coco_2
Postat pe 17 Aprilie 2013 07:03
Ei intimplator s-au vazut,ea a venit special pentru el,dar ii scria ,si anume de cind el a inceput relatia cu mine.Motivul despartirii lor a fost ca ea l-a inselat cu altul si in general avea momente cind e rece si il punea pe planul 2,nu inteleg ce acum il atrage.Ei nici nu s-au despartit normal a fost ceva pe net si el inca nu a pus un punct in mintea lui la tot
kudika_33360
Postat pe 17 Aprilie 2013 17:17
dar situatia a luat o intorsatura foarte urita.Am fost ieri la frigarui eu el si citiva prieteni,imi era greu sa-l vad vad mai rece dar oricum se apropia de mine.Spre seara un prieten a pus un status unde ne-a etichetat pe toti ca sintem impreuna.Cu parere de rau cind a intrat la el pe facebook s-a salvat parola si stiu ca nu e normal dar ieri am vrut sa intru sa ma uit daca vorbeste cu cineva,si am vazut ca i-a scris prietenului dat sa stearga ca ea-doina l-a intrebat daca e cu mine l-a sunat de vreo 30 ori si prietenul sau l-a intrebat tu ce esti cu ea si ela raspuns ca neoficial da.Eu eram in soc nici nu m-am asteptat am decis sa ma i-au in miini si sa merg mai departe.Prietenul sau mi-a zis ca la sigur o sa-i para rau si ca o sa-si aduca aminte dar sa nu fie tirziu.Ea mereu o sa faca ceva,nu le doresc raul,vreau doar peste un timp sa inteleaga ca a pierdut o persoana care l-a iubit.El mi-a zis ca poate e necesar acum sa-l las ca singur sa se intoarca,nu am de gind sa-i zic ca stiu de doina doar ma indepartez si atit.Dar e atit de greu.....
kudika_33360
Postat pe 17 Aprilie 2013 17:24
De la: kudika_33360, la data 2013-04-17 17:17:29Ei intimplator s-au vazut,ea a venit special pentru el,dar ii scria ,si anume de cind el a inceput relatia cu mine.Motivul despartirii lor a fost ca ea l-a inselat cu altul si in general avea momente cind e rece si il punea pe planul 2,nu inteleg ce acum il atrage.Ei nici nu s-au despartit normal a fost ceva pe net si el inca nu a pus un punct in mintea lui la tot


Il atrage femeia asta pentru ca simte ca nu o poate avea intrutotul, iar multi barbati sunt mai orgoliosi din fire si se simt atrasi tocmai de astfel de femei, pe care nu le pot avea cu usurinta. Ar fi fost bine pentru tine daca nu ti-ai pus tot sufletul pe tava in fata lui, ci te-ai fi dezvaluit sufleteste, un pic cate un pic.

Cat timp el nu termina definitiv cu trecutul si acea femeie, voi doi n-aveti nicio sansa, ca si cuplu. Poate ca a venit momentul sa-l pui sa aleaga totusi.
kudika_32792
Postat pe 17 Aprilie 2013 17:31
Intr-un fel e de apreciat ca ti-a spus de cealalta dar poate e locul rece in pat fara ea..si a ramas fixat! daca renunta la tine e mai bine sa nu-l mai accepti pt ca o sa mai faca si alte scene..
Darius_
Postat pe 19 Aprilie 2013 00:50
De la: kudika_33360, la data 2013-04-17 17:24:49dar situatia a luat o intorsatura foarte urita.Am fost ieri la frigarui eu el si citiva prieteni,imi era greu sa-l vad vad mai rece dar oricum se apropia de mine.Spre seara un prieten a pus un status unde ne-a etichetat pe toti ca sintem impreuna.Cu parere de rau cind a intrat la el pe facebook s-a salvat parola si stiu ca nu e normal dar ieri am vrut sa intru sa ma uit daca vorbeste cu cineva,si am vazut ca i-a scris prietenului dat sa stearga ca ea-doina l-a intrebat daca e cu mine l-a sunat de vreo 30 ori si prietenul sau l-a intrebat tu ce esti cu ea si ela raspuns ca neoficial da.Eu eram in soc nici nu m-am asteptat am decis sa ma i-au in miini si sa merg mai departe.Prietenul sau mi-a zis ca la sigur o sa-i para rau si ca o sa-si aduca aminte dar sa nu fie tirziu.Ea mereu o sa faca ceva,nu le doresc raul,vreau doar peste un timp sa inteleaga ca a pierdut o persoana care l-a iubit.El mi-a zis ca poate e necesar acum sa-l las ca singur sa se intoarca,nu am de gind sa-i zic ca stiu de doina doar ma indepartez si atit.Dar e atit de greu.....




Acorda-ti o pauza binemeritata in aceasta relatie incerta!!!O meriti!!!!Vei gandi altfel,dupa ce te vei linisti!!!!Nu tu esti cea,care trebuie sa faca alegeri,ci tanarul respectiv!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:06
De la: kudika_33360, la data 2013-04-17 17:17:29Ei intimplator s-au vazut,ea a venit special pentru el,dar ii scria ,si anume de cind el a inceput relatia cu mine.Motivul despartirii lor a fost ca ea l-a inselat cu altul si in general avea momente cind e rece si il punea pe planul 2,nu inteleg ce acum il atrage.Ei nici nu s-au despartit normal a fost ceva pe net si el inca nu a pus un punct in mintea lui la tot



orgoliul de macho ranit ,asta-l atrage
Ame_li
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:18
De la: Ame_li, la data 2013-04-19 10:18:30
De la: kudika_33360, la data 2013-04-17 17:17:29Ei intimplator s-au vazut,ea a venit special pentru el,dar ii scria ,si anume de cind el a inceput relatia cu mine.Motivul despartirii lor a fost ca ea l-a inselat cu altul si in general avea momente cind e rece si il punea pe planul 2,nu inteleg ce acum il atrage.Ei nici nu s-au despartit normal a fost ceva pe net si el inca nu a pus un punct in mintea lui la tot



orgoliul de macho ranit ,asta-l atrage


mai degraba orgoliul de fra ier!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:20
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 10:20:52
De la: Ame_li, la data 2013-04-19 10:18:30
De la: kudika_33360, la data 2013-04-17 17:17:29Ei intimplator s-au vazut,ea a venit special pentru el,dar ii scria ,si anume de cind el a inceput relatia cu mine.Motivul despartirii lor a fost ca ea l-a inselat cu altul si in general avea momente cind e rece si il punea pe planul 2,nu inteleg ce acum il atrage.Ei nici nu s-au despartit normal a fost ceva pe net si el inca nu a pus un punct in mintea lui la tot



orgoliul de macho ranit ,asta-l atrage


mai degraba orgoliul de fra ier!!


imi si imaginez scenariul
se intoarce la aia ,care se il mai invarte nitel (alta orgolioasa),apoi se plictiseste il inseala iar ....
si ghici se intoarce inlacrimat la fatuca asta
Ame_li
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:25
De la: Ame_li, la data 2013-04-19 10:25:06
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 10:20:52
De la: Ame_li, la data 2013-04-19 10:18:30
De la: kudika_33360, la data 2013-04-17 17:17:29Ei intimplator s-au vazut,ea a venit special pentru el,dar ii scria ,si anume de cind el a inceput relatia cu mine.Motivul despartirii lor a fost ca ea l-a inselat cu altul si in general avea momente cind e rece si il punea pe planul 2,nu inteleg ce acum il atrage.Ei nici nu s-au despartit normal a fost ceva pe net si el inca nu a pus un punct in mintea lui la tot



orgoliul de macho ranit ,asta-l atrage


mai degraba orgoliul de fra ier!!


imi si imaginez scenariul
se intoarce la aia ,care se il mai invarte nitel (alta orgolioasa),apoi se plictiseste il inseala iar ....
si ghici se intoarce inlacrimat la fatuca asta


..iar ea desigur ca-l primeste pentru ca sarmanu sufera cumplit...pana data viitoare cand se gandeste fosta sa-l bage iar in seama!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:26
ale tineretii valuri
Ame_li
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:29
o fi mai bine sa lucrezi cu actuala ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:32
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-19 10:32:21o fi mai bine sa lucrezi cu actuala ?


nope!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:33
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-19 10:32:21o fi mai bine sa lucrezi cu actuala ?



un NU categoric
Ame_li
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:33
deci nu e bine nici asa ..nici asa

nimic nu va convine de fimei lesinate
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:34
acas il vezi, la munca il vezi...la nai ba ti se apleaca stand non stop impreuna!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:36
nici asa ,nici asa, invers era mai bine
Ame_li
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:37
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 10:36:40acas il vezi, la munca il vezi...la nai ba ti se apleaca stand non stop impreuna!!



intr-un glas gandim
Ame_li
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:38
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 10:36:40acas il vezi, la munca il vezi...la nai ba ti se apleaca stand non stop impreuna!!




o moldoveanca te-ar contrazice cu siguranta
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:39
De la: Ame_li, la data 2013-04-19 10:38:06
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 10:36:40acas il vezi, la munca il vezi...la nai ba ti se apleaca stand non stop impreuna!!



intr-un glas gandim


ca de la blonda la una de nu mai este blonda!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:40
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-19 10:39:08
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 10:36:40acas il vezi, la munca il vezi...la nai ba ti se apleaca stand non stop impreuna!!




o moldoveanca te-ar contrazice cu siguranta


d-aia nu suntem toate moldovence!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E VREO LIMITA .......PANA ITI PIERZI CONTROLUL?? 49 De la: m_manoka 10 Februarie 2009 14:10
va rog..ajutati-ma.. 9 De la: kmykmy_grace 20 Octombrie 2010 13:34
atitudinea in fata mortii 63 De la: Kathara 11 Iunie 2009 18:41
sunteti de acord ca........ 33 De la: kudika001785 9 Martie 2009 23:41
eu Capricorn, el Varsator 5 De la: kriszta 27 August 2009 13:22