Setari Cookie-uri

nu ma ud!(suna cam ciudat)...

incearca sa o faci in dus, in vana ,acolo e (uda)de numa....
mickyyo_parintele
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:24
Faza cu udatul, eu stiu ca vine pur si simplu...si daca nu vine, exista sex oral, lubrifiant si problema este ca si rezolvata :D

Postat pe 26 Octombrie 2008 21:31
De la: Georgia99, la data 2008-10-26 21:31:41Faza cu udatul, eu stiu ca vine pur si simplu...si daca nu vine, exista sex oral, lubrifiant si problema este ca si rezolvata :D



cine stie cunoaste....
mickyyo_parintele
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:34
Biscutzel ma scuzi ca ma bag si eu in seama,,,,
Asa cum iti recomandau si fetele incearca un lubrifiant D u r e x play e foarte misto dar cu siguranta vei gasi si altele pe piata, ai doar grija sa fie pe baza de apa si sa nu contina zahar. Nu trebuie sa te sinti aiurea , nu esti nici prima si nici ultima care foloseste lubrifiat pt ca nu reuseste sa se "ude" suficient. Cunosc destule persoane care umbla cu plicutetele de lubrifiant in geanta
Acum imi permit sa te intreb altceva,,,de vreme ce atunci cand esti singura reusesti sa ajungi la rezultatul pe care ti-l doresti, e clar ca nu e ceva in neregula cu organismul tau, dar ti-a trecut cumva prin gand ca datorita faptului ca dai atata importanta acestui detaliu , asta ar putea fi motivul inhibarii tale??
Adica acu pe bune,,,,nu te vezi cu el 2 luni, si cu 1 sapt inainte ca el sa vina,,,incepi si te gandesti,,,luni ma vad cu el,,,,si o sa ne sarutam,,,,si o sa ma tina in brate,,,o sa ma mangaie,,,,si o sa ma alinte,,,,si,,,,si F U C K!!!! iar voi avea probleme,,,,, ....Nu sunt in locul tau,,,dar parca vad pe unde se rupe firul epic,,,,
Si inca o chestie,,,poate ca faptul ca stii din timp cand o sa va vedeti,,si practic stii ca pe data de X in jurul orei Y va avea loc actul sexual W,,,,poate asta face ca evenimentul in sine sa nu te mai incite la fel de mult pt ca acel element surpriza, e cam iesit pe fereastra,,,,,

Nu stiu,,,e doar o parere,,,oricum in locul tau nu mi-as face prea multe probleme,,,cu siguranta un lubrifiant va rezolva problema
aricica_pogonica
Postat pe 9 Noiembrie 2008 00:55
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 11:10:17sunt cu pretenul meu de ceva vreme, ne-am inceput viata sexuala dupa un an de relatie,eu fata mare, el fecior...sa zic pe romaneste!
problema mea este faptul k nu ma ud si nu i nteleg de ce..ma simt f bine cu el, il iubesc, dar nu ma ud decat atunci knd ma penetreaza.el zice k il doare dk nu sunt uda,de aceea imi tot face sex oral sa ma umezeasca...e ok lucrul asta, da ma simt penal kateodata, ma gandecs poate e ceva in neregula cu mine!
avem si o relatie la distanta , ne vdeme cam din 2 in 2 luni,sa fie si asta motivu??
va rog sa ma ajutati, sa imi dati un sfat , km as putea face sa ma ud si eu ca tot omu;)))


Este absolut normal ce vi se intampla.
Esti la inceput, totusi, si inca nu va cunoasteti suficient de bine preferintele, modul in care sa va stimulati unul pe altul ...
Orice ti-ar face el, daca o face asa, direct, fara sa te 'stimuleze' MENTAL inainte (sau sa te autostimulezi MENTAL) tu vei fi NEPREGATITA!

Nu degeaba exista CREIERUL. El are un ROL pentru TOT ceea ce este legat de organismul nostru. Daca voi nu stiti sa va stimulati, atrageti, sa va DORITI unul pe altul cu MULT INAINTEA actului ... cine vreti sa o faca?

TU esti absolut SANATOASA, nu-ti face griji. Tocmai grijile STRICA totul si toate oricand in viata in orice domeniu. Fii precaut in viata inainte de a face un lucru, inainte de a lua o decizie, etc. fa-ti un plan, etc. dar apoi FII LIBER, precum atunci cand te arunci in APA - esti INCORDAT, cu siguranta te vei duce la fund, te vei ineca; dar daca te-ai pregatit, ti-ai luat gura de aer si stii ceea ce ai de facut, odata ce te-ai aruncat FII UNA CU APA, unduieste-te dupa val, fii fluid ca si ea.

Ai incredere in tine, si FANTAZEAZA mai mult CU GANDUL la IUBITUL TAU.
Imagineaza-ti fiecare mangaiere a lui si tot ce-ti place la el chiar inainte de a va intalni. Vizualizeaza, in mintea ta, cum te va privi el cu cele ce tu te imbraci, asta in timp ce te imbraci, in timp ce te fardezi ce te parfumezi, in timpul dusului ... GANDESTE-TE la el - asta daca intradevar iti face placere - cat de des poti, oricat de des, si te asigur ca ... vei avea nevoie de 'protectie' ca-n zilele acelea intezise ...

Ei, fa-i o surpriza placuta!
agoldfish
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:53
TU trebuie sa fii pregatita din toate punctele de vedere, nu?

Te duci la scoala pentru un examen, te pregatesti mental,nu? Iti spui: ''Voi face toate punctele din test! Totul va fi bine! AL MEU este examenul acesta; l-am LUAT!''
si asa va fi!

Te intalnesti cu iubitul tau. Te pregatesti ... EXTERIOR. Dar INTERIOR? Il doresti? NU? Nici o problema ...nu trebuie sa o faceti daca TU NU ITI DORESTI. NU esti obligata! Te temi sa nu-l pierzi in bratele alteia? Sper ca nu o faci pentru acest lucru!? Ar fi cea mai mare prostie! CEEA CE ESTE SA FIE PENTRU TINE, ITI ESTE REZERVAT TIE, AL TAU VA FI - atunci cand va fi sa fie! Fiecare lucru, la momentul potrivit!

Nu-ti face griji.
Esti absolut sanatoasa, dar poti sa intrbi si o doctorita ginecolog ca sa stii sigur.
De indata ce ti-ai inceput viata sexuala este OBLIGATORIU sa ai o legatura permanenta de sfatuire cu un astfel de medic - OBLIGATORIU!!!

Nu iti doresti sa faci copii inainte de vremea potrivita! Nu iti doresti sa ai probleme (locale) de nici un fel, si apoi IGIENA este ... AFLA MAI MULTE de la medicul tau si informeaza-l sau doar ajuta-l discret si pe EL !!! (mai ales pe EL, caci baietii au mari probleme cu igiena precum si cu MERSUL la MEDIC!)

agoldfish
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:09
In primul rand: ce varsta ai? In al doilea: lipsa lubrifierii la excitare, poate avea mai multe cauze: probleme emotionale ( din cate ai spus tu, nu este cazul ), de atras, zici ca te atrage, poate nu te poti detasa in momentul in care incepe? nu te poti lasa dusa de val? Eu zic sa mergi si la un ginecolog, probleme asta o au majoritatea femeilor cu afectiuni ale ovarelor: anexita, metro-anexita, in cazul infectiilor vaginale, candidozei, trihomonazei .Chiar daca acum nu-ti dai seama, nu ai simptome ( sunt multe care descopera afectiunile mai tarziu decat a aparut problema ; simptome: secretii anormale, dureri abdominale inferioare, usturimi vaginale etc ) nu inseamna ca nu suferi de un dezechilibru la nivelul ovarelor.Sanatate.
Queen_Alla
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:35
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 11:10:17sunt cu pretenul meu de ceva vreme, ne-am inceput viata sexuala dupa un an de relatie,eu fata mare, el fecior...sa zic pe romaneste!
problema mea este faptul k nu ma ud si nu i nteleg de ce..ma simt f bine cu el, il iubesc, dar nu ma ud decat atunci knd ma penetreaza.el zice k il doare dk nu sunt uda,de aceea imi tot face sex oral sa ma umezeasca...e ok lucrul asta, da ma simt penal kateodata, ma gandecs poate e ceva in neregula cu mine!
avem si o relatie la distanta , ne vdeme cam din 2 in 2 luni,sa fie si asta motivu??
va rog sa ma ajutati, sa imi dati un sfat , km as putea face sa ma ud si eu ca tot omu;)))
alecssandra
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:29
buna...faza cu udatul sar putea sa fie si psihic,deci incearca sa t relaxezi si sa nu t mai gandesti k iar o faceti si u iar nu t uzi,,,am un sfat pt tine care sigur va da roade JUCATI-VA MAI INTAI MANGAIATI-VA E O METODA BUNA MAI MULT PRELUDIU MAI MULTA DISTRACTIE BAFTA
alecssandra
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:36
Citeam in alta parte despre o fata care avea mari probleme deoarece se uda prea mult , atat de mult incat se uda patul asa ca la tine e chiar misto ce ti se intampla in comparatie cu fata respectiva,
Macar tu ai cea mai buna metoda de umezela la dispozitie si este de admirat faptul ca tipul isi da silinta in privinta asta
iris_4_ever
Postat pe 9 Noiembrie 2008 23:30
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 11:10:17sunt cu pretenul meu de ceva vreme, ne-am inceput viata sexuala dupa un an de relatie,eu fata mare, el fecior...sa zic pe romaneste!
problema mea este faptul k nu ma ud si nu i nteleg de ce..ma simt f bine cu el, il iubesc, dar nu ma ud decat atunci knd ma penetreaza.el zice k il doare dk nu sunt uda,de aceea imi tot face sex oral sa ma umezeasca...e ok lucrul asta, da ma simt penal kateodata, ma gandecs poate e ceva in neregula cu mine!
avem si o relatie la distanta , ne vdeme cam din 2 in 2 luni,sa fie si asta motivu??
va rog sa ma ajutati, sa imi dati un sfat , km as putea face sa ma ud si eu ca tot omu;)))
nu cred ca il iubesti!cel putin nu ai nici o atractie sexuala fata de el!eu una numai cand vb la telefon deja........i am wed!incearca cu altul..ca poate feciorasul nu are experienta si nu stie cum sa iti faca sexul oral bafta
playboy
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:20
i just calll, to say i love youuuuuuuuuuuu!

Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:26
De la: geo32, la data 2008-11-10 22:26:22i just calll, to say i love youuuuuuuuuuuu!
ma referem cand vb la tel cu my love!ok...i love uuuuuuu
playboy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 02:53
mai, sunt tip, dar nu pot sa ma abtin.
spune-i omului sa te mangaie, asa cum faci tu cand esti singura, sa aibe rabdare, iar tu nu mai fi tensionata, si nu te mai gandi ca nu te uzi. da-le dracu de lubrifiante ca pe termen lung nu sunt sanatoase. in primul rand incearca sa te cunosti pe tine, corpul tau, la ce stimuli reactioneaza si apoi spune-i omului clar ce vrei.si daca nu da randament gaseste-ti unul care numai cand il vezi te uzi toata. si eu am avut fete care se chinuiau saracele sa o mentina ca steagul, si fete care, numai cand ma gandeam ca ma intilnesc cu ele, aveam erectie.
Chimia bat-o vina... bafta
MARTHE
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:03
daca deja folosesti lubrifiant nu vad care e problema. nu e nimic rusinos in asta. putin lubrifiant si ... go for it! have fun!
fluturasalb85
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:09
draga mea cea mai buna solutie e sa te duci la un ginecolog.pt ca poti avea canalul glandei secretoare de lubrifiant blocat si asta e grav!daca e asa si nu tratezi din timp poti ajunge sub cutit asa cum a patit o prietena de-a mea.problema asta apare din senin fara sa fi facut nimic gresit.glandele responsabile de umezirea vaginului sunt glandele bartholin iar afectiunea de care poti suferii se numeste bartholinita.sper totusi sa nu fie cazul.dar du-te la un medic!bafta!
AnaYani
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:29
Poate ai o problema de sanatate ar trebui sa iti faci analizele ginecologice , lama, culturi din col, Papanicolau sa fii sigura ca esti sanatoasa. Daca esti ok, o solutie ar fi Durex play, lubrifiantul care face minuni, e nelipsit din patul nostru. Sau alta varianta ar fi sa schimbi partenerul. Nu e frumos sa recunosc dar eu am aceeasi problema, dar nu am nici o boala, motorasul creierasul e de vina. Si stiu asta pentru ca am avut un partener care ma facea sa fiu ca o nimfomana, ma lubrifiam foarte foarte mult, era in extaz cand ma vedea asa. Dar cum nu intrunea toate cerintele mele, a disparut din peisaj. Cu actualul ca simt super, e foarte bun in pat dar nu ma lubrifiez, am revenit la seceta pe care o stiam Dar prefer asa intrucat pe general am mult mai multe satisfactii in relatia asta.
Arlene
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:31
Ma simt mai bn cand vad ca sh altcineva trece prin asta (clar nu ma bucura faptu)dar ma mai linisteste....sh eu am prieten de 3 ani....am incercat mai multe metode qar si pe cea cu lubrifiantu dar...nik....

Postat pe 2 Februarie 2009 14:12
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 11:10:17sunt cu pretenul meu de ceva vreme, ne-am inceput viata sexuala dupa un an de relatie,eu fata mare, el fecior...sa zic pe romaneste!
problema mea este faptul k nu ma ud si nu i nteleg de ce..ma simt f bine cu el, il iubesc, dar nu ma ud decat atunci knd ma penetreaza.el zice k il doare dk nu sunt uda,de aceea imi tot face sex oral sa ma umezeasca...e ok lucrul asta, da ma simt penal kateodata, ma gandecs poate e ceva in neregula cu mine!
avem si o relatie la distanta , ne vdeme cam din 2 in 2 luni,sa fie si asta motivu??
va rog sa ma ajutati, sa imi dati un sfat , km as putea face sa ma ud si eu ca tot omu;)))
nu-i nimic in neregula cu tine asa sunt femeile facute sa se ude doar daca li se face sex oral si sunt penetrate.
Baiat_Rezervat
Postat pe 2 Februarie 2009 15:23
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-02 15:23:41
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 11:10:17quote]nu-i nimic in neregula cu tine asa sunt femeile facute sa se ude doar daca li se face sex oral si sunt penetrate.

NTZ! Se numeste preludiu!
ablazancadar
Postat pe 2 Februarie 2009 16:27
Luati exemple din natura... De ce fac hipopotamii sex in apa ? Pt ca e greu sa umezesti o pasarica de 200kg.
redshift
Postat pe 2 Februarie 2009 16:38
mai pieile rosii,da bine le stii tu pe toate.....
apropos,dc nu mai treci prin bordel????
matracucu
Postat pe 2 Februarie 2009 16:44
De la: ablazancadar, la data 2009-02-02 16:27:41
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-02 15:23:41
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 11:10:17quote]nu-i nimic in neregula cu tine asa sunt femeile facute sa se ude doar daca li se face sex oral si sunt penetrate.

NTZ! Se numeste preludiu!
Ca bine zici.
Baiat_Rezervat
Postat pe 2 Februarie 2009 16:47
De la: laurathegirl, la data 2009-02-02 16:44:25mai pieile rosii,da bine le stii tu pe toate.....
apropos,dc nu mai treci prin bordel????


Pai am luat ceva ciuperci de pe acolo, si pana nu-mi trece ciulamaua nu mai vin
redshift
Postat pe 2 Februarie 2009 16:49
De la: redshift, la data 2009-02-02 16:49:56
De la: laurathegirl, la data 2009-02-02 16:44:25mai pieile rosii,da bine le stii tu pe toate.....
apropos,dc nu mai treci prin bordel????


Pai am luat ceva ciuperci de pe acolo, si pana nu-mi trece ciulamaua nu mai vin


perversule,ti-am spus sa nu o faci anal fara prezervativ,da tu nuuuu,ai tzinut-o una si buna.....
treaba ta,tu ai de pierdut....
matracucu
Postat pe 2 Februarie 2009 16:55
De la: seabiscuit, la data 2008-10-25 13:22:34poate k is femei cum zici u,da io clar nu ma gandesc la c mancare sa fac,sau din astea..k nu ii stres...locuiesc cu ai mei..is junioaara,nu am ganduri de astea..poate k,cine stie tre sa facem alcumva,altundeva,nu doar aks la mn...poate si din cauza asta...



poate ca si gandul ca nu te vei umezii te strseaza si nu te poti relaxa asa cum trebuie. sau poate ca a intervenit monotonia intre voi.adica faceti de fiecare data ce ati facut prima oara sau a doua oara.daca e asa incercati sa veniti amandoi cu ceva nou.si uita de tot si de toti in momentul respectiv.gandeste-te doar la voi doi.
jennyxlove
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:22
DOAMNE....CITA NEBUNIE IN LUMEA ASTA..... SUNT UDA DE ATITA RISSSSSS
SA MA IMPUSTE CINEVA FRATILOR..
pamela_1
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:31
Ce trebuie sa faci tu?
- sa nu exagerezi cu igiena intima; se spune ca 1 max 2 spalari pe saptamana ar trebui sa fie suficient, altfel risti sa distrugi microflora vaginala. Nu uita ca vaginul tau are si capacitatea de autocuratare.
- sa fii relaxata si increzatoare in tine atunci cand vine momentul sa-l primesti pe ,,Vasilica"
Ce trebuie sa faca el?
- sa nu incerce sa intre repede ,,in casa". Mai intai trebuie sa vada ce mai e in jurul ei, daca se vede cineva pe fereastra, apoi sa incerce daca usa e deschisa si abia apoi sa bata incet: knock, knock.
Dupa ce i se raspunde , sa intre incet, sfios ca un oaspete.Dupa ce a intrat, poate deveni stapanul casei.
- sa incerce totusi un lubrifiant pe baza de apa. Sunt la supermarket, acolo unde faceti voi cumparaturile, aproape de casa de marcat.Atentie insa, chiar tinut in casa e foarte rece.Sa nu-i moara ciucurelul.
- ultima solutie un sex oral usor, de recunoastere inainte de penetrare.
aprov
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:43
roscatika23
Postat pe 10 Aprilie 2009 20:38
De la: aprov, la data 2009-04-10 16:43:58Ce trebuie sa faci tu?
se spune ca 1 max 2 spalari pe saptamana ar trebui sa fie suficient, altfel risti sa distrugi microflora vaginala. Nu uita ca vaginul tau are si capacitatea de autocuratare.
- sa fii relaxata si increzatoare in tine atunci cand vine momentul sa-l primesti pe ,,Vasilica"
Ce trebuie sa faca el?
- sa nu incerce sa intre repede ,,in casa". Mai intai trebuie sa vada ce mai e in jurul ei, daca se vede cineva pe fereastra, apoi sa incerce daca usa e deschisa si abia apoi sa bata incet: knock, knock.
Dupa ce i se raspunde , sa intre incet, sfios ca un oaspete.Dupa ce a intrat, poate deveni stapanul casei.
- sa incerce totusi un lubrifiant pe baza de apa. Sunt la supermarket, acolo unde faceti voi cumparaturile, aproape de casa de marcat.Atentie insa, chiar tinut in casa e foarte rece.Sa nu-i moara ciucurelul.
- ultima solutie un sex oral usor, de recunoastere inainte de penetrare.

2 Spalaturi pe luna...
amr2009
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum iti dai seama daca te iubeste? 18 De la: anastasia_m 24 Iunie 2010 22:35
May is Masturbation Month 8 De la: contesina 9 Mai 2011 15:17
RASA FEMININA 45 De la: blacka 16 Mai 2009 16:27
ajutati-ma va rog! 20 De la: dusmanu_lu_Celina 20 Noiembrie 2010 16:55
Femeile inteligente ajung mai usor la orgasm ;) 20 De la: kudika_975971 25 Noiembrie 2014 11:44