Setari Cookie-uri

petreccere logodna

salutarem fetelor! ce stiti voi despre petrecerea de logodna?
danaprivantu
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:24
o intrebare buna,nu stiu...eu m-am logodit de craciun,cum se schimba viata de cuplu dupa logodna?cu ce e diferit?inca la mine nu e nimic schimbat,cine e logodita?se face si la biserica logodna?
dalilascumpy
Postat pe 8 Ianuarie 2009 08:48
De la: dalilascumpy, la data 2009-01-08 08:48:10o intrebare buna,nu stiu...eu m-am logodit de craciun,cum se schimba viata de cuplu dupa logodna?cu ce e diferit?inca la mine nu e nimic schimbat,cine e logodita?se face si la biserica logodna?

Da, se face la biserica dar de obicei chiar inainte de cununie...petrecerea de logodna mi se pare oarecum in plus...decat sa irosesti banii pe o semi-nunta, mai bine mergeti doar voi doi undeva pentru cateva zile....
ocs
Postat pe 22 Februarie 2009 17:53
dupa logodna nu cred ca se schimba nimica intr-o relatie...eu stiam ca logodna se face in familie, adica parintii baiatului cu baiatul se duc in vizita la parintii fetei (se stabileste o zi dinainte ca sa stie si parintii fetei).baiatul va lua flori pt viitoarea sotie si pt mama soacra....familiile se vor cunoaste mai bine, baiatul cere mana fetei si se stabileste data nuntii si ce au de gand tinetii sa faca....
eu deja sunt casatorita de cativa ani si in relatia mea nu s-a schimbat nimica ne iubim ca in prima zi....
noi am trecut peste logodna pt ca familiile deja se cunosteau de mult de cand eram noi mici ... noi am anuntat doar data cand ne vom casatori si nu au avut ce zice se asteptau....

gynaa
Postat pe 8 Iulie 2009 17:40
Eu stiu k se face o masa dupa logodna pentru familiile celor doi si pentru alti invitati mai apropiati...eu nu sunt logodita dar asa am auzit, sau depinde se face mare fast si toate cele, petrecere in toata regula...oricum eu decat sa fac petrecere de logodna mai bine fac petrecerea cu fetele, cum fac baietii petrecera de burlacie, mi se pare mai distractiv, sa ma distrez cu prietenele mele, asa k ultima data cand mai pot face tot de capul meu ....si logodna prefer sa fie ceva simplu, cu familiile si cativa apropiati...
magdonek
Postat pe 8 Iulie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Destin sau ce ! 19 De la: ella67 14 Ianuarie 2009 15:11
Un barbat casatorit poate sa fie doar prieten cu o alta femeie ? 92 De la: ramona_sk8er 9 Iulie 2010 21:07
serios 31 De la: franziska_eu 22 Decembrie 2011 04:17
de ce majoritatea barbatilor se schimba dupa casatorie? 100 De la: kudika_27074 9 Septembrie 2013 06:39
ce animalute aveti acasa 64 De la: scorpio67 19 Februarie 2011 11:41