Setari Cookie-uri

Femeia Inceputul, Prezentul..... Care este Viitorul?

Superb ultimul comentariu :D luati aminte fetelor ...deci eu am subliniat ca am luat de undeva... chestia aia ... intradevar... femeile au fost subestimate... nu e vorba care e mai tare si care e mai mare... la urma urmei suntem fiinte umane cu totii .... capabile de gandire... daca incepem sa aruncam vorbe aiurea nu duce nicaieri ... eu unul zic ... ca cea ce am citit unde am citit a parut interesant. Acum voi ... nu aveti decat sa credeti ce vreti voi ... eu unul spun ca e folositor tocmai de asta am deschis si topicul asta.... femei.. barbati ... indiferent... DESCHIDETI OCHII
Pierdut_in_lume
Postat pe 7 Martie 2009 19:29
De la: Denver, la data 2009-02-23 11:00:49Eu ca barbat... consider ca femeia este cea mai frumoasa creatura lasata de Dumnezeu... orice ar face un barbat pe lumea asta , daca nu este insotit de acea atingere fina a unei femei cred ca nu a terminat in proportie de 100% ce vroia sa faca , cand ai ceva simti nevoia sa imparti acel ceva , fie vorba de bani , eu stiu de ceva material , poate de o excursie castigata pe undeva , bun , imparti cu prietenii... cu necunoscutii in unele cazuri , dar cel mai bine te simti cand imparti cu o femeie , o simpla cunostinta , amica , iubita etc. nu conteaza , orice barbat se simte mai bine cand o femeie ii este alaturi , ramane vorba tot despre acea atingere fina mentionata mai sus , pe care o detine strict numai o femeie , din pacate multe femei nu apreciaza si rar gasesti persoana potrivita , prea multe umbla dupa bani si masini... in cazul meu in ultima vreme numai astfel de specimene am cunoscut , prea multe minciuni , de ce o fata buna ajunge pe maini gresite si suntem considerati cu totii niste porci ? :) , citisem pe prima pagina ceva de genul : "daca noi nu mai vrem deveniti homosexuali" , nah nu cred... probabim o sa devenim alcolici , altii vor apela la tehnologia de ultima ora cu niste FAKE-uri , gasim noi ce sa facem... nu mi se pare tocmai frumos ca o femeie sa spuna asta , nici la nervi :P , femeile duc un chin de 9 luni apoi fac un lucru frumos pe care noi nu il putem face , viata pentru multi dintre noi este si asa destul de spectaculoasa , mai ales ca traim in Romania , de ce trebuie sa mai existe si acest razboi intre femei si barbati... femeile se ajuta intre ele pe cand barbatii nu , barbatii nu stiu decat sa-si fure iubitele reciproc , sau macar sa incerce , nu mi se pare corect ceea ce am citit la inceputul topicului , unele femei da merita considerate roboti nu fiinte umane , dar nu judecate ca femei... ci ca persoana , alaturi si de barbatii care merita asta , o persoana nu-i rea doar pentru ca e femeie sau barbat , sau ca e mai stiu eu ce zodie , firea omului difera...
Acum eu sunt cam nedormit si nu stiu cat de bine m-am exprimat dar sper sa intelegeti :P , ramane parerea mea personala indiferent daca va fi sau nu vazuta rau de catre anumite persoane .

O zi cat mai placuta tuturor :)




In viata de cuplu, consider ca nu trebuie sa fie o competitie intre barbat si femeie, ci unul trebuie sa completeze pe celalalt. Pe plan politic, mi se pare o solutie extremista ca un popor sa fie condus in totalitate de barbati sau de femei. Cred ca ar trebui sa fie o clasa politica mixta, a.i. sa se tempereze eventuale tendinte de discriminare sexuala. Indiferent cine ar fi conduce lumea in viitor ar trebui sa nu piarda din vedere un aspect: RESPECTAREA DREPTURILOR OMULUI - INDIFERENT DE SEX


si pentru denver ... o completare la ceea ce ai scris tu:

"Barbatul si femeia - de Victor Hugo
Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi. Femeia este cel mai sublim ideal.
Dumnezeu a facut pentru barbat un tron, pentru femeie un altar.
Tronul exalta, altarul sfinteste.
Barbatul este creierul, femeia este inima.
Creierul primeste lumina, inima primeste iubire. Lumina fecundeaza, iubirea reinvie.
Barbatul este puternic prin ratiune, femeia este invincibila prin lacrimi.
Ratiunea convinge, lacrimile induioseaza sufletul.
Barbatul este capabil de eroism, femeia - de orice sacrificiu.
Eroismul innobileaza, sacrificiul aduce sublimul.
Barbatul are suprematia, femeia are intuitia.
Suprematia semnifica forta, intuitia reprezinta dreptatea.
Barbatul este un geniu, femeia este un inger.
Geniul este incomensurabil, ingerul este inefabil.
Aspiratia barbatului este catre gloria suprema, aspiratia femei este indreptata catre virtutea desavarsita.
Gloria face totul maret, virtutea face totul divin.
Barbatul este un cod, femeia este evanghelia.
Codul corijeaza, evanghelia ne face perfecti.
Barbatul gandeste, femeia intuieste.
A gandi inseamna a avea creier superior.
A intui, simtind inseamna a avea in frunte o aureola.
Barbatul este un ocean, femeia este un lac.
Oceanul are o perla care il impodobeste, lacul, poezia care-l lumineaza.
Barbatul este un vultur care zboara, femeia - o privighetoare ce canta.
A zbura inseamna a domina spatiul, a canta inseamna a cuceri sufletul.
Barbatul este un templu, femeia este sanctuarul.
In fata templului ne descoperim, in fata sanctuarului ingenunchem.
Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul, femeia acolo unde incepe cerul."
bitzikaa
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:36
Fratilor.....treziti-va la realitate.....barbatii nu pot trai fara femei si femeile nu pot trai fara barbati. Si cu asta basta....nu va mai razboiti aiurea
lory08
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:34
Din totodeauna lucrurile neintelese au fost condamnate si blamate! Nu cred ca exista un barbat care poate sta drept, in picioare si sa spuna cu mana pe inima ca intelege in totalitate femeia si stie exact la ce sa se astepte de la ea....acela e cel mai mare infumurat si mincinos care crede asa ceva, pentru ca, dragii mei, si noi, pe noi ne surprindem de multe ori!
Barbatul a fost intotdeauna o fiinta puternica, un reprezentant al sexului tare, un conducator, fie ca ne place sa o recunoastem sau nu, a dispus de forta fizica si nu s-a lasat influentat in nici un fel de sentimente! Pe cealalta parte femeia fiind lipsita de armele fortei fizice si-a dezvoltat latura sentimentala si cea rationala! Ei bine, aceste doua laturi fiind dezvoltate reciproc in aceeasi directie de multe ori ajungem la confuzii mari si ne este greu sa ne decidem in vreo privinta, si aici bineinteles intervine intuitia feminina, un termen extrem de necunoscut in lumea barbatiilor, inexistent chiar! (dar asta este deja un alt subiect)
Daca stai sa analizezi, latura feminina a aceste lumi, nu este chiar atat de complicata, este chiar extrem de banala, insa asta doar la suprafata.....esenta este de o profunzime nebanuita, si este nevoie de o rabdare imensa pentru a reusii sa o patrunzi......termen care din nou, si fara resentimente, barbatilor le lipseste, si asta nu doar lor din pacate!
De aceea, revin la ideea mea initiala, barbatul conducatorul, nu a avut niciodata necesitatea si rabdarea ( pt. ca este nevoie de foarte multa) de a incerca sa inteleaga femeia preocupat fiind de alte lucruri mult mai importante pentru el si pentru perpetuarea speciei, insa a observat doar ca aceasta este diferita, si actioneaza dupa niste principii total necunoscute, si drept urmare ce este necunoscut, nu este bun, deci tratam ca atare!
Femeia beneficiind de inteligenta si perspicacitate a reusit de-a lungul timpului sa isi castige, treptat, dar sigur locul binemeritat in societate si din cate se poate abserva, din exemplele anterioare, ea se afla intr-o continua ascensiune, lucru de care nu ar trebui insa sa ve fie teama domnilor barbati, voi aceia care afirmati oricum si oriunde ca "iubiti femeia"!!
Dolcys
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:37
De la: tinna83, la data 2009-09-20 20:37:25Nu cred ca exista un barbat care poate sta drept, in picioare si sa spuna cu mana pe inima ca intelege in totalitate femeia si stie exact la ce sa se astepte de la ea....


in schimb exista cel putin un barbat care nu'si mai pune problema ca femeia trebuie inteleasa.
DieMann
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:44
De la: DieMann, la data 2009-09-20 20:44:37
De la: tinna83, la data 2009-09-20 20:37:25Nu cred ca exista un barbat care poate sta drept, in picioare si sa spuna cu mana pe inima ca intelege in totalitate femeia si stie exact la ce sa se astepte de la ea....


in schimb exista cel putin un barbat care nu'si mai pune problema ca femeia trebuie inteleasa.




Iata un barbat cu capu' pe umeri (nu in alta parte) !!!! E bine ca accepti lucrurile asa cum sunt, sau cel putin asa mi-ai dat de inteles!
Dolcys
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:17
De la: tinna83, la data 2009-09-20 22:17:55
De la: DieMann, la data 2009-09-20 20:44:37
De la: tinna83, la data 2009-09-20 20:37:25Nu cred ca exista un barbat care poate sta drept, in picioare si sa spuna cu mana pe inima ca intelege in totalitate femeia si stie exact la ce sa se astepte de la ea....


in schimb exista cel putin un barbat care nu'si mai pune problema ca femeia trebuie inteleasa.




Iata un barbat cu capu' pe umeri (nu in alta parte) !!!! E bine ca accepti lucrurile asa cum sunt, sau cel putin asa mi-ai dat de inteles!


aha...stai sa vezi cand o incepe la numarat camile
mitura
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:20
De la: mitura, la data 2009-09-20 22:20:07
De la: tinna83, la data 2009-09-20 22:17:55
De la: DieMann, la data 2009-09-20 20:44:37
De la: tinna83, la data 2009-09-20 20:37:25Nu cred ca exista un barbat care poate sta drept, in picioare si sa spuna cu mana pe inima ca intelege in totalitate femeia si stie exact la ce sa se astepte de la ea....


in schimb exista cel putin un barbat care nu'si mai pune problema ca femeia trebuie inteleasa.




Iata un barbat cu capu' pe umeri (nu in alta parte) !!!! E bine ca accepti lucrurile asa cum sunt, sau cel putin asa mi-ai dat de inteles!


aha...stai sa vezi cand o incepe la numarat camile


fac si io impresie la o domnisoara si te bagi tu rpd sa'mi strici socoteala. off, gelozia asta...
DieMann
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:36
De la: DieMann, la data 2009-09-20 22:36:00
De la: mitura, la data 2009-09-20 22:20:07
De la: tinna83, la data 2009-09-20 22:17:55
De la: DieMann, la data 2009-09-20 20:44:37
De la: tinna83, la data 2009-09-20 20:37:25Nu cred ca exista un barbat care poate sta drept, in picioare si sa spuna cu mana pe inima ca intelege in totalitate femeia si stie exact la ce sa se astepte de la ea....


in schimb exista cel putin un barbat care nu'si mai pune problema ca femeia trebuie inteleasa.




Iata un barbat cu capu' pe umeri (nu in alta parte) !!!! E bine ca accepti lucrurile asa cum sunt, sau cel putin asa mi-ai dat de inteles!


aha...stai sa vezi cand o incepe la numarat camile


fac si io impresie la o domnisoara si te bagi tu rpd sa'mi strici socoteala. off, gelozia asta...


pai ce? noi nu suntem domnisoare? mitu vrea sa te pastreze doar pt noi ! asa ca fugareste concurenta
cantafabule
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:40
Fetelor, fetelor, calm!!! Il puteti pastra daca e atat de pretios pentru voi! Fericitul de el!!!
dar asa din curiozitate doar care este treaba cu numaratul camilelor, Mitura???( sper ca nu intru in alte discutii depasite)
Dolcys
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:18
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosuri in zona inghinala...:(( 17 De la: glumeatza 14 Februarie 2013 08:02
castiga 3000 lei in 3 saptamani 1 De la: angel4you 19 Aprilie 2010 21:17
mamasita 17 De la: roz5blue6lila7 27 Iulie 2010 21:51
O mie de fete intr-o singura femeie 93 De la: battleofwits 13 Ianuarie 2011 18:22
Oare este normal.....sau nu? 436 De la: kudika1009876 10 Iunie 2013 17:15