Setari Cookie-uri

Nu il inteleg

Incep prin a va spune ca sunt de prietenul meu de 2 ani,timp in care el a fost plecat foarte mult in afara tarii la o ruda sa lucreze.Pleaca cam 3 luni supa care vine si sta 3.Problema e ca ultima data cand a venit am avut o cearta minora in genu "de ce nu ai raspuns la telefon" ,cearta care a dus la despartire,el spunandu-mi ca nu mai are nervi pentru mine ca s-a saturat de copilariile mele si ca vrea sa fie singur.Dupa cateva zile (zile in care au am suferit foarte mult)de "singuratate" a venit la mine si mi-a spus ca fara mine nu poate trai ca vrea sa ramanem impreuna sa ne casatorim si ca ma iubeste enorm de mult.Nu stiu ce sa mai cred,pot sa mai am incerdere in el,avand in vedere ca e a 3-a oara cand se desparte de mine pe un motiv absurd.Acum totul e bine si ne intelegem perfect si avem planuri de viitor dar mie frica ca intr-o zi imi va spune ca e gata si va pleca,daca a putut sa renunte la relatie asa usor.Spune ca ma iubeste dar cum poti iubi si sa nu iti pese de ce simte celalalt?Oare e doar stresul acumulat la lucru sau de fapt nu ma iubeste suficient de mult?
Raya
Postat pe 28 Octombrie 2008 19:56
Draga Raya,
Eu cred ca si stresul poate dauna iubirii.Faptul ca sta in afara atata timp, singur si fara prieteni nu crezi ca este greu de indurat? Cred ca te iubeste altfel dupa mica cearta nu ar fi venit inapoi la tine sa-ti spuna cat de mult te iubeste si ca ar vrea sa va casatoriti...Cel mult ar fi vrut sa va impacati si in nici un caz nu ar fi pomenit de casatorie...Viata este foarte grea si trebuie sa stim sa facem fata tuturor greutatilor intalnite in drumul nostru.Trebuie sa fii si tu sigura ca el este cel pe care ti-l doresti alaturi iar asta trebuie sa o simti cu sufletul.
Deci priveste in urma,pune intr-o balanta toate trairile frumoase pe care le-ai avut cu el si daca inima ta iti spune sa mergi mai departe nu ezita sa o faci! Mult noroc!
emica
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:12
draga Raya,
poate fi o cauza si stresul...sau poate ca el se afla intr-un moment in care se intreaba daca mergeti sau nu mai departe. nu uita ca fiecare relatie are impasurile ei, iar daca exista dorinta, respect reciproc si iubire, atunci merita sa ii acorzi timp de gandire. comunicarea e ceva foarte important, asa ca poate ar fi bine sa-l provoci cat mai des la discutii in care sa va puneti in fata prioritatile si ceea ce va doriti unul de la altul. evident, discutii purtate cu mult tact si in asa fel in cat sa para o conversatie obisnuita, barbatilor nu le place sa-i intrebi direct daca vrea sau nu sa ramana alaturi de tine. fii diplomat! iti urez mult succes si mai ales rabdare!
Lulli
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:22
Cred k au fost niste momente de slabiciune,de stres in care simtea nevoia sa fie singur!Ai picat intr-un momenrt nepotrivit,dar dak ar exista mai multa comunicare in relatia voastra nu ar mai aprea astfel de evenimente neplecute!SUCCES
iazmina20
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:32
hehe ce situatia similara cu a mea.mie imi spune ca sunt femeia vietii lui si ca nu-si imagineaza o viata fara mine si multe alte chestii de genu,iar dupa 4 zile imi da papucii,tot dintr-o cearta minora.cica s-au adunat prea multe in toti anii astia(3 ani si jumatate)si nu mai are nervii necesari sa se certe cu mine.acum nu-mi raspunde la telefon,ca cica pana nu ma uita nu vrea sa vorbeasca cu mine,nu se simte in stare.nu-l inteleg.cum se poate schimba un om in numai 4 zile?stiu sigur ca nu are pe alta,dar ma doare ca s-a terminat asa,pt ca aveam planuri de viitor amandoi.e greu ca dupa 3 ani si jumatate sa nu mai existe 'noi'ci doar'eu'.but hey!i'm a supergirl,and supergirls don't cry...i hope:(
pucca22
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:02
e nesiguranta si teama d a nu fi parasit.eu l-am parasit d vreo 6 ori p prietenul meu dar aqm suntem tot impreuna.si pt spune ca il iubesc mai mult ca nciodata.sfatul meu e sa vb deschis q el doar asa vei afla raspunsul.intreaba-l exact c ne-ai intrebat p noi.asa e cel mai bn.nu te poti casatori avand indoieli.succes
sweet_heart
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:14
si facem acusi 3 ani.ne mai certam dar...tot imreuna stam.abordeaza-l fara teama ca doar vrei sa iti petreci restul vietii q el.
sweet_heart
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:15
va multumesc pentru sfaturi.asa e cred ca stresul a daunat mult,acum suntem impreuna si nu ne certam niciodata,dar marea mea teama e ca la prima cearta el iar va renunta la relatie,asta face de fiecare data.Ma deranjeaza enorm de mult ca desii stiu ca ma iubeste mi-a spus ca el nu poate trai intr-o relatie cu stres si certuri si suna parca a amenintare "daca te mai certi cu mine ne despartim".Nu stiu ce sa fac si cum sa il conving ca in fiecare cuplu exista probleme si toti le rezolva.El spune ca daca ne iubim si ne respectam dc sa ne certam insa sunt momente cand am ceva de spus si atunci incepe "iar vrei sa te certi cu mine? te-ai saturat de bine,hay k el plec,vorbim cand te calmezi,ca n-am nervi pt asa ceva" si uite asa nu am niciodata nimic de zis.....
Raya
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:41
Raya, ori il accepti asa cum este si taci cand de fapt ai avea de spus, ori iti cauti un alt iubit care sa nu fie asa suparacios
metal
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:50
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:56
nu te doare manutza sa faci copy paste??? ca ma uite de vreo 15 minute vad acelasi mesaj pe toate topicurile... te rog eu frumos inceteaza....
ca fac si eu ca tine.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:02
Draga raya si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare,prietenul meu era plecat din tara.Era obsedat de telefoane,sms-uri peste sms-uri,vroia mereu sa stie unde sunt ce fac,cu cine sunt,etc..Si imi spunea ca are incredere in mine doar ca nu este langa mine si nu se poate abtine,vrea sa stie ce fac.Relatia noastra s-a sfarsit,dar poate ca voi trebuie sa stati amandoi la discutie serioasa,sa va spuneti ce va deranjaza si ce vreti sa schimbati pt ca relatia sa mearga mai bn.Si incearca sa spui tot sa nu-ti para rau mai tarziu!
Maddalyna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 09:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Obsesie? 11 De la: kudika_9980 27 Iulie 2012 18:59
dupa 17 ani de "caznicie"...divort 24 De la: stem_29 19 Decembrie 2010 18:44
vreau sa ma ajutati!va rog 5 De la: desi_desiree 11 Iulie 2010 21:33
am nevoie d ajutorul vostru:( 14 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:53
problema it - installing a husband 3 De la: TIGRA 10 Decembrie 2010 14:08