Setari Cookie-uri

Valoarea unei relatii

Hellow sunt noua pe aici..
Am si eu o poveste ciudata..
Dupa o relatie de 7 ani si jumatate..am ajuns sa fiu singura...din simplul motiv ca nu am avere si nu valorez cat un apartament de 3 camere.
Mai pe scurt.. fostul a trebuit sa decida daca ma vrea pe mine sau accepta varianta parintilor, adica sa se desparta de mine si sa primeasca de la parinti un apartament de 3 cam... ideea e simpla: ai lui niciodata nu m-au inghitit, chiar daca m-am straduit sa ma accepte..niciodata nu am avut nicio discutie... pe ei ii deranja mereu felul meu de a fi si ideea boema de a sta cu cineva fara casatorie (4 ani am stat impreuna in chirie)... s-a mai confruntat cineva cu situatie asemanatoare.. ?
Bianka-Berta
Postat pe 19 Mai 2013 15:40
De la: Groh_Bianka_1, la data 2013-05-19 15:40:18Hellow sunt noua pe aici..
Am si eu o poveste ciudata..
Dupa o relatie de 7 ani si jumatate..am ajuns sa fiu singura...din simplul motiv ca nu am avere si nu valorez cat un apartament de 3 camere.
Mai pe scurt.. fostul a trebuit sa decida daca ma vrea pe mine sau accepta varianta parintilor, adica sa se desparta de mine si sa primeasca de la parinti un apartament de 3 cam... ideea e simpla: ai lui niciodata nu m-au inghitit, chiar daca m-am straduit sa ma accepte..niciodata nu am avut nicio discutie... pe ei ii deranja mereu felul meu de a fi si ideea boema de a sta cu cineva fara casatorie (4 ani am stat impreuna in chirie)... s-a mai confruntat cineva cu situatie asemanatoare.. ?


Ce iti ieste si cu viata aceasta, concubinaj, despartiri lipsa de dragoste, este clar faptul ca ati stat in concubinaj in timpul in care stateati in chirie si totusi nu ati reusit sa va cunoasteti, majoritatea afirma faptul ca este bun concubinajul ins ami se demonstreaza inca o data ca nu este bun si pana la urma duce la despartire - decat mai tarziu mai bine acum- eu te inteleg stiuc a il iubesti si pui sentimente pentru el si treci printr-o perioada foarte dificila, eu te rog sa fi tare, ar fi trebuit sa accepti sa te casatoresti. Casatoria este si ar trebui sa fie ceva sfant pentru fiecare om, cea mai mare greseala pe care o fac fetele este faptul ca isi deschid mai repede craci inainte sa-si deschida mintea, nici o problema pentru ca oricine poate gresi o data dar din greseli se invata asa ca draga mea iti zic din proprie experienta teci oeste aceasta amagire si fi mai atenta la viata ta de acum inainte, este clar baiatul a facut alegerea iar pe tine te-a dat la o parte ar fi putut sa aleaga apartamentul si pe urma sa te caute...dar se vede c anu te iubeste, iubirea este un sentiment profund pe car etu il cunosti cu siguranta deci cauta un barbat care sa stie sa t epretuiasca si sa te vada asa cum esti tu, sa-ti vada sufletul cu bune cu rele in profunzimea lui si sa te accepte caci abia atunci poti spune ca ai intalnit si traiesti o dragoste adevarata. Ai grija de tine scumpa mea!
kudika_nikole
Postat pe 19 Mai 2013 16:09
De la: Groh_Bianka_1, la data 2013-05-19 15:40:18Hellow sunt noua pe aici..
Am si eu o poveste ciudata..
Dupa o relatie de 7 ani si jumatate..am ajuns sa fiu singura...din simplul motiv ca nu am avere si nu valorez cat un apartament de 3 camere.
Mai pe scurt.. fostul a trebuit sa decida daca ma vrea pe mine sau accepta varianta parintilor, adica sa se desparta de mine si sa primeasca de la parinti un apartament de 3 cam... ideea e simpla: ai lui niciodata nu m-au inghitit, chiar daca m-am straduit sa ma accepte..niciodata nu am avut nicio discutie... pe ei ii deranja mereu felul meu de a fi si ideea boema de a sta cu cineva fara casatorie (4 ani am stat impreuna in chirie)... s-a mai confruntat cineva cu situatie asemanatoare.. ?



Coabitarile aduc si asa ceva!!!

Daca iubitul tau a a cceptat varianta propusa de catre parinti,fara sa tina cont de ceea ce exista intre voi doi,inseamna ca nu ai ce regreta,decat,poate,anii risipiti intr-o relatie ,care s-a dovedit nepotrivita pentru tine!Nu este ciudata povestea ta,ci una dintre multele ,traita de catre o femeie!!!!Unde vezi ciudatenia????In sentimentele partenerului???Nu,nicidecum,sunt des intalnite astfel de sentimente,nu este nimic ciudat intr-o lume materialista si lipsita de iubire!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Mai 2013 18:25
De la: Groh_Bianka_1, la data 2013-05-19 15:40:18Hellow sunt noua pe aici..
Am si eu o poveste ciudata..
Dupa o relatie de 7 ani si jumatate..am ajuns sa fiu singura...din simplul motiv ca nu am avere si nu valorez cat un apartament de 3 camere.
Mai pe scurt.. fostul a trebuit sa decida daca ma vrea pe mine sau accepta varianta parintilor, adica sa se desparta de mine si sa primeasca de la parinti un apartament de 3 cam... ideea e simpla: ai lui niciodata nu m-au inghitit, chiar daca m-am straduit sa ma accepte..niciodata nu am avut nicio discutie... pe ei ii deranja mereu felul meu de a fi si ideea boema de a sta cu cineva fara casatorie (4 ani am stat impreuna in chirie)... s-a mai confruntat cineva cu situatie asemanatoare.. ?


Stii ceva, fostul tau iubit nu valoreaza nici cat o ceapa degerata in ochii mei, avand in vedere ca s-a lasat momit de ai lui cu un apartament.

Sper ca tu nu suferi acum dupa un astfel de individ...
kudika_32792
Postat pe 20 Mai 2013 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asculta-mi povestea 25 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:03
cand partenerul e de nerecunoscut... 13 De la: hystria1 13 Octombrie 2010 02:33
Iubesc doar EU... 9 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:51
ne-am despartit!asa si??? 23 De la: partagas 11 Iulie 2009 17:46
despartirea imi pare ca e ca o moarte 9 De la: liza24_84 7 Februarie 2009 18:43