Setari Cookie-uri

FOARTE IMPORTANT - Trebuie sa vedeti asta !!!!!!!!!!

nici eu nu inteleg.poate ne explici tu.cred ca e exagerat intr adevar sa cumperi haine pentru caini si pisici atat de scumpe.dar chestia pe care ai spus o tu ca unii oameni prefera animalele pentru ca nu sunt in stare sa aiba responsabilitati mai mari...adica copii...nu vad ce vina au.spre exemplu nici eu nu mi doresc copii.am pisicile mele si imi sunt de ajuns.un copil e intr-adevar o mare responsabilitate si mai bine cresti animale decat sa faci un copil si sa nu stii sa l educi....parerea mea.educatia primita conteaza enorm.eu stiu asta cel mai bine pe pielea mea.si nu neaparat educatia pe cat sprijinul pe care ti l poate oferi o familie.
peace
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:43
De la: medeea01, la data 2008-12-01 20:48:44stati putin fetelor...eu nu intelgeam de ce georgia a spus "da am vazut filmul ei si ce?"....acum inteleg perfect.ea a postat pe un alt topic o chestie revoltatoare...deci no comment.hai sa va spun pe scurt.
primise cadou un peste si nu avea nici un fel de instalatii pentru acvariu.asa ca s a gandit sa incalzeasca ea apa aia cumva sa nu i fie frig pestelui.numai ca uitat de ea si pestele a murit acolo(a fiert pestele cu alte cuvinte).ei i se parea tare funny chestia asta.dupa aia cand cineva i a atras atentia s a rastit ca :"ce ai fata ...ce sa fac eu daca nu mi plac pestii".....no comment...again,.



blondo, fixeaza-ti mai bine ocularul ! am zis ,,ei si ce'' pt ca oricum parerea mea, parerea ta, nu conteaza pt nimeni ! am animale,am grija de ele, am caine, am pisici, bunicii mei au animale pe care le ingrijesc atunci cand ei nu pot. Am zis eu pisi ca sm ceva cu animalele ? Daca tot esti atat de revoltata, de ce nu facio campanie impotriva violentei asupra animalelor ! O sa rada toti de tine ! Ai vazut filmuletele cu modul in care sunt tratai puii de catre KFC ? KFC are in continuare succes.
Ai citit toata postarea mea ? Dupa ce am zis ,,ei si ce'', am specificat ca prefer mai repede sa fiu preocupata de semenii mei si p eurma de animale !
In timpul meu liber lucrez la o ruda la spital si ajut ! Pt ca este vorba de oameni ! De sarbatori, de mic copil, mi-am oferit haine, jucarii, dulciuri, mancare, oamenilor care nu au posibilitati. In concluzie eu totusi fac ceva ;)

P.s multumesc ema ca ai lamurit-o in legatura cu pestele

Postat pe 2 Decembrie 2008 20:29
este groaznic ceea ce se intimpla cu bietele animale!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 2 Decembrie 2008 21:24
De la: Georgia99, la data 2008-12-02 20:29:13
De la: medeea01, la data 2008-12-01 20:48:44stati putin fetelor...eu nu intelgeam de ce georgia a spus "da am vazut filmul ei si ce?"....acum inteleg perfect.ea a postat pe un alt topic o chestie revoltatoare...deci no comment.hai sa va spun pe scurt.
primise cadou un peste si nu avea nici un fel de instalatii pentru acvariu.asa ca s a gandit sa incalzeasca ea apa aia cumva sa nu i fie frig pestelui.numai ca uitat de ea si pestele a murit acolo(a fiert pestele cu alte cuvinte).ei i se parea tare funny chestia asta.dupa aia cand cineva i a atras atentia s a rastit ca :"ce ai fata ...ce sa fac eu daca nu mi plac pestii".....no comment...again,.



blondo, fixeaza-ti mai bine ocularul ! am zis ,,ei si ce'' pt ca oricum parerea mea, parerea ta, nu conteaza pt nimeni ! am animale,am grija de ele, am caine, am pisici, bunicii mei au animale pe care le ingrijesc atunci cand ei nu pot. Am zis eu pisi ca sm ceva cu animalele ? Daca tot esti atat de revoltata, de ce nu facio campanie impotriva violentei asupra animalelor ! O sa rada toti de tine ! Ai vazut filmuletele cu modul in care sunt tratai puii de catre KFC ? KFC are in continuare succes.
Ai citit toata postarea mea ? Dupa ce am zis ,,ei si ce'', am specificat ca prefer mai repede sa fiu preocupata de semenii mei si p eurma de animale !
In timpul meu liber lucrez la o ruda la spital si ajut ! Pt ca este vorba de oameni ! De sarbatori, de mic copil, mi-am oferit haine, jucarii, dulciuri, mancare, oamenilor care nu au posibilitati. In concluzie eu totusi fac ceva ;)

P.s multumesc ema ca ai lamurit-o in legatura cu pestele



fara sa ma jignesti pe mine nu poti trai nu i asa?
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:06
si da.daca as avea bani cu siguranta as face o campanie si mai mult de cat atat pentru animale.dar din pacate momentan daca fac asta...o sa se rada de mine intr-adevar.nu ca m ar interesa...
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:10
altadata sa citesti bine mesajele utilizatorilor, ok ? nici macar nu ai inteles ce am zis, mi-ai atribuit povestea cu pestele...nu cred ca te-am jignit daca te-am numit dupa culoarea parului
mai spun inca o data ideea principala : mai bine taci si faci ! decat sa vorbesti fara rost

Postat pe 2 Decembrie 2008 23:33
De la: medeea01, la data 2008-12-02 23:10:54si da.daca as avea bani cu siguranta as face o campanie si mai mult de cat atat pentru animale.dar din pacate momentan daca fac asta...o sa se rada de mine intr-adevar.nu ca m ar interesa...



nici eu nu am bani, nici timp nu am prea mult, in week-end prefer sa merg o noapte la spital decat sa trag un chef cu prietenii ;)

Postat pe 2 Decembrie 2008 23:34
Sunt cam off subiect, dar am vazut filmuletul deabea acum...e inimaginabil de dureros..:(
Sabrina_Nede
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:43
bestdevilinside , m-am uitat pe site-urile pe care ni le-ai "recomandat"...Am plans de am rupt.ma doare capul ingrozitor.Nu pot intelege ce fel de fiinte sunt aceia care sunt in stare sa faca atata rau.Cum sa jupoi ma animalul de viu????????????Doamne!!!!!!Nu pot sa cred..Sunt socata maxim..Nu am cuvinte.
sissy85
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:39
De la: sissy85, la data 2008-12-03 01:39:16bestdevilinside , m-am uitat pe site-urile pe care ni le-ai "recomandat"...Am plans de am rupt.ma doare capul ingrozitor.Nu pot intelege ce fel de fiinte sunt aceia care sunt in stare sa faca atata rau.Cum sa jupoi ma animalul de viu????????????Doamne!!!!!!Nu pot sa cred..Sunt socata maxim..Nu am cuvinte.


nu trebuia sa te uiti.acum o sa te bantuie mult timp.eu nu m am putut uita.nu m am putut uita nici la chestia aia de pe pro tv cu pisica in urma careia s a votat legea animalelor.m am uitat putin la inceput si dupa aia m am umplut de ura.cred ca daca as avea in fata un om care face rau animalelor as lua o piatra de jos si i as da in cap.mi e teama de consecintele furiei mele.
elisa_me
Postat pe 3 Decembrie 2008 03:27
nu m-am uitat la filmulete deoarece am vazut o gramada si pe viu , eu fiind voluntar intr-o asociatie pt animale dar ce nu inteleg e ca vine cate unu si incepe cu copii orfani si vai saracii si ca de ce ajutam animalele. pai normal ca ajut animalele pt ca ele nu au nici o vina , pe cand si copii aia sunt facuti tot de oameni care au ratiune nu? ca tot era cineva care urla cu cat de rationali si ce superiori suntem fata de animale.a da si faza cu ... manac carne ca are proteine e o scuza , eu sunt vegetariana ca alte mii de persoane si suntem perfecti sanatosi si fara proteinele din carne asa ca nu mai fiti ipocriti ziceti domnule ca va place carnea si inteleg .si eu de nenumarate ori m-am dus la orfelinate si am impartit cadouri si mi-am dat hainele care nu imi mai trebuiau pt copiii orfani dar aia nu insemna ca gata nu mai trebuie sa ajut animalele, le ajut si pe ele si inca mai mult mai ales la noi in tara unde mai este mult pana lumea va invata ce insemna respectul fata de animale si de fapt de tot ce ne inconjoara.
witcher
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:31
De la: witcher, la data 2008-12-05 11:31:30 manac carne ca are proteine e o scuza , eu sunt vegetariana ca alte mii de persoane si suntem perfecti sanatosi si fara proteinele din carne asa ca nu mai fiti ipocriti ziceti domnule ca va place carnea si inteleg .

Imi permit sa raspund pentru ca si eu am spus ca mananc carne din cauza proteinelor.
Hai sa-ti explic cum e cu ipocrizia asta la mine: da, imi place carnea, cui pana mea nu-i place (la gust ma refer)? Dar eu chiar am incercat sa am o perioada in care sa am regim vegetarian intr-o incercare de a mai da niste kile jos. Dupa 2 zile ma simteam rau. Asta e, daca ai cunostinte minime de nutritie stii ca fiecare om are nevoi alimentare specifice: ce e bun pentru mine nu e neaparat bun pentru tine. E incercat pe pielea mea! Nu sunt ipocrita, chiar am nevoie de acele proteine. Daca le inlocuiesc cu fasole sau linte, trebuie sa mananc in cantitati foarte mari; pe langa ca nu pot manca numai asta si atat.....ma ingras! pentru ca mananc mai mult decat am nevoie.
Culmea, cand am fost nevoita sa mananc zi de zi paste cu carne, am reusit sa slabesc. Nevoita, caci asta mi se dadea la munca. Am reusit sa slabesc si m-am simtit si plina de energie.
Deci, unde e ipocrizia?

Postat pe 5 Decembrie 2008 19:49
De la: crista_galli, la data 2008-12-05 19:49:44
De la: witcher, la data 2008-12-05 11:31:30 manac carne ca are proteine e o scuza , eu sunt vegetariana ca alte mii de persoane si suntem perfecti sanatosi si fara proteinele din carne asa ca nu mai fiti ipocriti ziceti domnule ca va place carnea si inteleg .

Imi permit sa raspund pentru ca si eu am spus ca mananc carne din cauza proteinelor.
Hai sa-ti explic cum e cu ipocrizia asta la mine: da, imi place carnea, cui pana mea nu-i place (la gust ma refer)? Dar eu chiar am incercat sa am o perioada in care sa am regim vegetarian intr-o incercare de a mai da niste kile jos. Dupa 2 zile ma simteam rau. Asta e, daca ai cunostinte minime de nutritie stii ca fiecare om are nevoi alimentare specifice: ce e bun pentru mine nu e neaparat bun pentru tine. E incercat pe pielea mea! Nu sunt ipocrita, chiar am nevoie de acele proteine. Daca le inlocuiesc cu fasole sau linte, trebuie sa mananc in cantitati foarte mari; pe langa ca nu pot manca numai asta si atat.....ma ingras! pentru ca mananc mai mult decat am nevoie.
Culmea, cand am fost nevoita sa mananc zi de zi paste cu carne, am reusit sa slabesc. Nevoita, caci asta mi se dadea la munca. Am reusit sa slabesc si m-am simtit si plina de energie.
Deci, unde e ipocrizia?




crista, toti s-au nascut invatati, doctori, nutrtitionisti, asta e...ramanem noi astia ipocriti si prosti cu parerile noastre :)

Postat pe 5 Decembrie 2008 20:44
De la: witcher, la data 2008-12-05 11:31:30nu m-am uitat la filmulete deoarece am vazut o gramada si pe viu , eu fiind voluntar intr-o asociatie pt animale dar ce nu inteleg e ca vine cate unu si incepe cu copii orfani si vai saracii si ca de ce ajutam animalele. pai normal ca ajut animalele pt ca ele nu au nici o vina , pe cand si copii aia sunt facuti tot de oameni care au ratiune nu? ca tot era cineva care urla cu cat de rationali si ce superiori suntem fata de animale.a da si faza cu ... manac carne ca are proteine e o scuza , eu sunt vegetariana ca alte mii de persoane si suntem perfecti sanatosi si fara proteinele din carne asa ca nu mai fiti ipocriti ziceti domnule ca va place carnea si inteleg .si eu de nenumarate ori m-am dus la orfelinate si am impartit cadouri si mi-am dat hainele care nu imi mai trebuiau pt copiii orfani dar aia nu insemna ca gata nu mai trebuie sa ajut animalele, le ajut si pe ele si inca mai mult mai ales la noi in tara unde mai este mult pana lumea va invata ce insemna respectul fata de animale si de fapt de tot ce ne inconjoara.


witcher..mi a placut mult mesajul tau.evident altora nu le a placut...dar trebuie sa fie si oameni care au o alta parere.as dori sa fac si eu parte dintr o asociatie de ajutorare a animalelor pentru ca si eu consider ca nu au nici o vina si ar trebui sa le ajutam..tocmai pentru ca putini o fac.asa ca vreau sa mi spui ce pot sa fac in sensul asta.
de asemeni imi doresc sa renunt de tot la carne...sau macar sa mananc doar carne de pui si atat.acum ca tot am intrat in post(desi nu asta e cauza)m am apucat sa nu mai mananc deloc carne si sper sa continui in felul asta mereu....totodat sper sa nu slabesc prea mult.chiar am o problema cu slabitul.astept un raspuns din partea ta.te pup si ti doresc numai bine.
elisa_me
Postat pe 6 Decembrie 2008 13:22
asta e o varianta, cat a fost posibil de soft, a ceea ce era in filmuletul lui remus

http://www.yesonprop2.com/



sunt pe pagina asta in dreapta 2 filmuete scurte, s-au ales doar poze si s-a scos ce era mai socant (cum sunt omorate animalele, cum se fac interventiile chirurgicale, etc)


asta pt. cei carora le-a fost teama sa se uite

Postat pe 7 Decembrie 2008 21:51
te astept si pe tine cu un vot la poza mea ! Aici ai linkul ! Si ma poti adauga in lista ta de prieteni , sa vorbim :) Thanks ! http://www.yuppy.ro/comunitate/concurs/view_item/9116.html
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
curiozitate feminina 12 De la: the_girl_with_smiley_face 8 Aprilie 2013 22:09
diploma facultate 40 De la: kudika_926887 5 Iulie 2013 22:17
ASCULTAREA TELEFOANELOR 92 De la: kudika029282 11 Noiembrie 2010 18:19
Casa de Productie Electro Star tel:0722.410.597 5 De la: inocica 23 Septembrie 2008 12:20
salut 1 De la: lolotek 26 Martie 2009 23:58