Setari Cookie-uri

simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta

am incercat de mai multe ori sa va spun povestea mea dar cred ca nu am avut curaj pana acum sau poate ca imi este frik de rasp voastre,totul a inceput asa: ne-am cunoscut in momentul cand eu am inceput sa lucrez la aceasi firma la care lucra si el, timp de 4 luni de zile am fost foarte buni prieteni,stiam totul despre el si el totul despre mine,chiar in momentul ala eu aveam pe cineva si ma si mutasem cu persoana respectiva,in schimb petreceam foarte mult timp impreuna,iubitul mau fiind mai mult plecat deoarece lucra pe tir,dar nu am depasit niciodata limitele mai ales ca eu il iubeam pe prietenul meu,pana cand intr-o zi m-am despartit de prietenul meu iar (amicul meu) la o luna de la incidentul cu pricina mi-a marturisit ca ma iubeste si ca isi doreste din tot sufletul sa ii dau o sansa,acum va dati seama ce debusolata eram ,suferisem o despartire si eram pe cale de a imi pierde si prietenul,ma simteam tradata din toate partile si totusi nevoita sa accept propunerea lui deoarece nu vedeam o alta sansa de-a scapa de durerea imensa pe care o simteam si mai ales de iubirea ce i-am purtat-o fostului meu iubit,dar l-am avertizat de la inceput ca nu o sa il pot iubi si dak e de acord sa se multumeasca decat cu resturi atunci sa suporte consecintele,de multe ori am vrut sa pun capat relatiei noastre deoarece ma purtam foarte urat cu el,rece si indiferenta si ma durea sufletul pt ca stiam ca il fac sa sufere dar in acelasi timp imi era frik sa imi arat adevaratele sentimente pt ca in timp am inceput sa il iubesc dar imi era teama sa nu sufar din nou o dezamagire,la o luna decand eram impreuna mi-a cerut sa ma mut la el ,iar eu am acceptat dar nu puteam sa imi schimb atitudinea fata de el,asa ca dupa vreo trei luni decand eram impreuna a hotarat sa ne despartim,mi-a spus ca nu mai rezista si ca totul s-a terminat,asta era chiar inainte de craciun cu cateva zile,am fost terminata dar nu am vrut sa ii arat,mi-am facut bagajele si am plecat,dar simteam ca nu mai pot fara el asa ca am incercat sa ma impac cu el sa il rog sa imi mai dea o sansa,am incercat sa ii explic ce s-a intamplat cu mine dar nu mai vroia sub nicio forma sa mai aiba de-a face cu mine,asa ca intr-un final am renuntat ,mi-am spus ca asta este momentul in care pot sa ma resemnez deparece era perioada sarbatorilor aveam vreo luna sa ma detasez de el deoarece trebuia sa incepem munk si sa dam ochi in ochi tot timpul,cand deja ma obisnuisem cu ideea ca s-a terminat aflu ca s-a impacat cu fosta lui iubita cu care a stat 4 ani si care a prins-o ca l-a inselat cu altcineva si a iertat-o si i-a cerut sa se impace cu el dar asta nu a vrut alegand sa ramana cu ala,intre timp ala a lasat-o tot din cauza la infidelitate si a auzit ca el are pe altcineva si s-a bagat intre noi si el a hotarat sa se impace cu ea din moment ce lucrurile mergeau atat de prost intre noi,si deja se si mutase la el la cateva zile dupa ce plecasem eu,am simtit cum cade cerul pe mine si i-am trimis un mesaj si i-am spus ca acum stiu motivul pt care nu a vrut sa imi dea o sansa si ca a facut cea mai proasta alegere din viata lui, asta s-a intamplat in seara de revelion,iar pe 3 ianuarie ma suna si imi spune ca vrea sa vb,m-am intalnit cu el si a inceput sa imi spuna ca ma iubeste din toata inima lui ca a facut cea mai mare greseala din viata lui,ca nu vrea sa ma piarda dar nu a stiut ce sa faca pt ca a crezut ca eu nu il iubesc si ca nu isi permitea sa piarda timpul aiurea,am uitat sa spun ca eu am 23 de ani si el 30,si ca sa ne mai dam o sansa si etc,mi-am zis in sinea mea ca si eu am gresit enorm de mult in fata lui si ca mai meritam o sansa,s-a dus acasa s-a despartit de individa,in fine a inceput sa planga,nu vroia sa plece,intr-un final s-au limpezit apele ne-am mutat din nou impreuna,totul bine si frumos,ne intelegeam din toate punctele de vedere,chiar era prea frumos ca sa fie adevarat,pana intr-o zi cand imi spune ca el are nevoie de o pauza,pt ca tre sa se gandeasca serios la noi la relatia noastra si tre sa i-a o decizie ca a suferit,ca nu stie ce sa faca si etc ,acum eu ce m-am gandit;orice om are dreptul sa se gandeasca bine inainte de-asi imparti toata viata cu o persoana asa ca l-am luat frumos de manuta si i-am spus ca singura conditie ca eu sa il las sa se gandeasca este aceea de-a merge in biserik si de-a se jura in fata altarului ca nu exista o alta femeie in viata lui si ca nu vrea decat sa se gandeasca la noi doi si la relatia noastra,am mers s-a jurat si am plecat din casa lasandu-l sa se gandeasca la noi doi,mie imi era teribil de greu pt ca ne vedeam la munca si nu imi spunea nimik decat ca nu stie ce vrea,abia dupa 2 sapt decand ne-am despartit mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna,atunci am fost distrusa nu am primit prea multe explicatii,in schimb dupa alte doua sapt s-a insurat (la primarie) cu fosta lui prietena,am fost terminata nu stiam ce sa mai fac,cred ca un timp eram absenta total,si mai ales cand il vedeam simteam cum inebunesc,dupa vreo trei luni de zile decand era insurat am purtat o discutie si mi-a spus a ma iubeste,ca ma iubit tot timmpul ca nu stie ce a fost cu el,ca ii pare enorm de rau ca s-a ajuns in situatia asta,ca ii este foarte greu fara mine,eu atunci am ramas fara cuvinte si cel mai rau ma durea faptul ca si eu simteam aceleasi lucruri pt el,mi-a spus ca daca ar putea ar da timpul inapoi si nu ar mai renunta la mine nicio clipa,atunci am discutat serios cu el si i-am spus ca tre sa i-a o decizie odata pt totdeauna,si sa se gandeasca bine la ce vrea,in timpul asta in care se gandea am inceput sa petrecem mai mult timp impreuna,ne sarutam,ne mangaiam,ne aduceam aminte de noi de clipele frumoase,nu am depasit nici macar o clipa limita si nu am ajuns sa facem mai mult de atat,si cam dupa vreo trei saptamani i-am spus ca vreau un rasp,iar atunci el mi-a spus ca nu poate sa faca nimic pt ca ii e mila de aia ca nu are unde sa se duk,ca nu poate sa mai treaca ink o data printr-un divort(am mai fost odata insurat cu altcineva si a divortat)ca il doare sufletul ca imi face atata rau dar ca el sufera si mai mult decat mine,ca e pus intr-o situatie naspa,ca nu o iubeste,dar ca nu mai are ce sa faca si ca asta e pedeapsa lui pt tot raul pe care mi l-a facut sa traiasca langa o persoana pe care nu o iubeste,eu una nu mai pot,simt ca o i-au razna,am incercat sa renunt la el,de aici nu pot sa plec pt ca imi este foarte bine am avut o tentativa sa plec dar cand au auzit m-au avansat asa ca nu pot sa plec de la serviciul asta pt ca imi este bine si am timp si de facultate si lucrez si de 2 ani aici,ce sa fac ca nu mai stiu,cum sa il uit cand il iubesc atat de mult?cum sa il uit cand il vad tot timpul si imi spune cu lacrimi in ochii ca si el ma iubeste?ce sa fac ca eu nu am gasit-o nicio solutie si avem 6 luni decand ne-am despartit si mai presus de toate nu pot sa il inteleg dc prefera sa se complaca in situatia asta?ce se intampla cu el?poate voi puteti sa ma luminati...

Postat pe 30 Octombrie 2008 14:38
De la: , la data 2008-10-30 14:38:42am incercat de mai multe ori sa va spun povestea mea dar cred ca nu am avut curaj pana acum sau poate ca imi este frik de rasp voastre,totul a inceput asa: ne-am cunoscut in momentul cand eu am inceput sa lucrez la aceasi firma la care lucra si el, timp de 4 luni de zile am fost foarte buni prieteni,stiam totul despre el si el totul despre mine,chiar in momentul ala eu aveam pe cineva si ma si mutasem cu persoana respectiva,in schimb petreceam foarte mult timp impreuna,iubitul mau fiind mai mult plecat deoarece lucra pe tir,dar nu am depasit niciodata limitele mai ales ca eu il iubeam pe prietenul meu,pana cand intr-o zi m-am despartit de prietenul meu iar (amicul meu) la o luna de la incidentul cu pricina mi-a marturisit ca ma iubeste si ca isi doreste din tot sufletul sa ii dau o sansa,acum va dati seama ce debusolata eram ,suferisem o despartire si eram pe cale de a imi pierde si prietenul,ma simteam tradata din toate partile si totusi nevoita sa accept propunerea lui deoarece nu vedeam o alta sansa de-a scapa de durerea imensa pe care o simteam si mai ales de iubirea ce i-am purtat-o fostului meu iubit,dar l-am avertizat de la inceput ca nu o sa il pot iubi si dak e de acord sa se multumeasca decat cu resturi atunci sa suporte consecintele,de multe ori am vrut sa pun capat relatiei noastre deoarece ma purtam foarte urat cu el,rece si indiferenta si ma durea sufletul pt ca stiam ca il fac sa sufere dar in acelasi timp imi era frik sa imi arat adevaratele sentimente pt ca in timp am inceput sa il iubesc dar imi era teama sa nu sufar din nou o dezamagire,la o luna decand eram impreuna mi-a cerut sa ma mut la el ,iar eu am acceptat dar nu puteam sa imi schimb atitudinea fata de el,asa ca dupa vreo trei luni decand eram impreuna a hotarat sa ne despartim,mi-a spus ca nu mai rezista si ca totul s-a terminat,asta era chiar inainte de craciun cu cateva zile,am fost terminata dar nu am vrut sa ii arat,mi-am facut bagajele si am plecat,dar simteam ca nu mai pot fara el asa ca am incercat sa ma impac cu el sa il rog sa imi mai dea o sansa,am incercat sa ii explic ce s-a intamplat cu mine dar nu mai vroia sub nicio forma sa mai aiba de-a face cu mine,asa ca intr-un final am renuntat ,mi-am spus ca asta este momentul in care pot sa ma resemnez deparece era perioada sarbatorilor aveam vreo luna sa ma detasez de el deoarece trebuia sa incepem munk si sa dam ochi in ochi tot timpul,cand deja ma obisnuisem cu ideea ca s-a terminat aflu ca s-a impacat cu fosta lui iubita cu care a stat 4 ani si care a prins-o ca l-a inselat cu altcineva si a iertat-o si i-a cerut sa se impace cu el dar asta nu a vrut alegand sa ramana cu ala,intre timp ala a lasat-o tot din cauza la infidelitate si a auzit ca el are pe altcineva si s-a bagat intre noi si el a hotarat sa se impace cu ea din moment ce lucrurile mergeau atat de prost intre noi,si deja se si mutase la el la cateva zile dupa ce plecasem eu,am simtit cum cade cerul pe mine si i-am trimis un mesaj si i-am spus ca acum stiu motivul pt care nu a vrut sa imi dea o sansa si ca a facut cea mai proasta alegere din viata lui, asta s-a intamplat in seara de revelion,iar pe 3 ianuarie ma suna si imi spune ca vrea sa vb,m-am intalnit cu el si a inceput sa imi spuna ca ma iubeste din toata inima lui ca a facut cea mai mare greseala din viata lui,ca nu vrea sa ma piarda dar nu a stiut ce sa faca pt ca a crezut ca eu nu il iubesc si ca nu isi permitea sa piarda timpul aiurea,am uitat sa spun ca eu am 23 de ani si el 30,si ca sa ne mai dam o sansa si etc,mi-am zis in sinea mea ca si eu am gresit enorm de mult in fata lui si ca mai meritam o sansa,s-a dus acasa s-a despartit de individa,in fine a inceput sa planga,nu vroia sa plece,intr-un final s-au limpezit apele ne-am mutat din nou impreuna,totul bine si frumos,ne intelegeam din toate punctele de vedere,chiar era prea frumos ca sa fie adevarat,pana intr-o zi cand imi spune ca el are nevoie de o pauza,pt ca tre sa se gandeasca serios la noi la relatia noastra si tre sa i-a o decizie ca a suferit,ca nu stie ce sa faca si etc ,acum eu ce m-am gandit;orice om are dreptul sa se gandeasca bine inainte de-asi imparti toata viata cu o persoana asa ca l-am luat frumos de manuta si i-am spus ca singura conditie ca eu sa il las sa se gandeasca este aceea de-a merge in biserik si de-a se jura in fata altarului ca nu exista o alta femeie in viata lui si ca nu vrea decat sa se gandeasca la noi doi si la relatia noastra,am mers s-a jurat si am plecat din casa lasandu-l sa se gandeasca la noi doi,mie imi era teribil de greu pt ca ne vedeam la munca si nu imi spunea nimik decat ca nu stie ce vrea,abia dupa 2 sapt decand ne-am despartit mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna,atunci am fost distrusa nu am primit prea multe explicatii,in schimb dupa alte doua sapt s-a insurat (la primarie) cu fosta lui prietena,am fost terminata nu stiam ce sa mai fac,cred ca un timp eram absenta total,si mai ales cand il vedeam simteam cum inebunesc,dupa vreo trei luni de zile decand era insurat am purtat o discutie si mi-a spus a ma iubeste,ca ma iubit tot timmpul ca nu stie ce a fost cu el,ca ii pare enorm de rau ca s-a ajuns in situatia asta,ca ii este foarte greu fara mine,eu atunci am ramas fara cuvinte si cel mai rau ma durea faptul ca si eu simteam aceleasi lucruri pt el,mi-a spus ca daca ar putea ar da timpul inapoi si nu ar mai renunta la mine nicio clipa,atunci am discutat serios cu el si i-am spus ca tre sa i-a o decizie odata pt totdeauna,si sa se gandeasca bine la ce vrea,in timpul asta in care se gandea am inceput sa petrecem mai mult timp impreuna,ne sarutam,ne mangaiam,ne aduceam aminte de noi de clipele frumoase,nu am depasit nici macar o clipa limita si nu am ajuns sa facem mai mult de atat,si cam dupa vreo trei saptamani i-am spus ca vreau un rasp,iar atunci el mi-a spus ca nu poate sa faca nimic pt ca ii e mila de aia ca nu are unde sa se duk,ca nu poate sa mai treaca ink o data printr-un divort(am mai fost odata insurat cu altcineva si a divortat)ca il doare sufletul ca imi face atata rau dar ca el sufera si mai mult decat mine,ca e pus intr-o situatie naspa,ca nu o iubeste,dar ca nu mai are ce sa faca si ca asta e pedeapsa lui pt tot raul pe care mi l-a facut sa traiasca langa o persoana pe care nu o iubeste,eu una nu mai pot,simt ca o i-au razna,am incercat sa renunt la el,de aici nu pot sa plec pt ca imi este foarte bine am avut o tentativa sa plec dar cand au auzit m-au avansat asa ca nu pot sa plec de la serviciul asta pt ca imi este bine si am timp si de facultate si lucrez si de 2 ani aici,ce sa fac ca nu mai stiu,cum sa il uit cand il iubesc atat de mult?cum sa il uit cand il vad tot timpul si imi spune cu lacrimi in ochii ca si el ma iubeste?ce sa fac ca eu nu am gasit-o nicio solutie si avem 6 luni decand ne-am despartit si mai presus de toate nu pot sa il inteleg dc prefera sa se complaca in situatia asta?ce se intampla cu el?poate voi puteti sa ma luminati...

apropo povestea imi apartine cred ca nu eram logata cand am postat-o
lostangel86
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:44
fa un rezumat, ca e prea lunga si lipsita de semne de punctuatie ca sa aiba cineva rabdare sa citeasca
googoodoll
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:53
De la: googoodoll, la data 2008-10-30 14:53:25fa un rezumat, ca e prea lunga si lipsita de semne de punctuatie ca sa aiba cineva rabdare sa citeasca


rezumat...
a avut un prieten de care s-a despartit , s-a cuplat cu prietenul (amic) dar nu il iubea ...apoi ala a lasat-o dar s-au impacat iar s-au despartit pt ca amicul cu care era acum cuplata s-a impacat cu exa lui... si pe urma s-a despartit de aia si s-au impacat iar... pe urma iar s-au despartit ,amicul s-a casatorit cu fosta si acu toata lumea sufera pt ca amicul nu-si iubeste nevasta oo iubeste pe ea dar nu mai vrea sa divorteze si ea nu stie ce sa faca....

pana si rezumatul e lung
concluzie.....

dupa 6 luni nu l-a uitat desi ala s-a insurat cu alta

parerea mea.... incearca sa te cuplezi cu altul.....ala e pierdut pt tine acu....parerea mea desigur.

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:08
Rezumat :
Fata a avut o deceptie in dragoste
AMicul a aparut la momentul potrivit ca sa o ajute sa treaca peste timp in care s-au mutat impreuna desi ea inca se gandea la fostul ,

Dupa 3 luni amicul si-a dat seama ca nu va fi iubit niciodata de ea asa ca se intoarce la fosta lui iubita pe care a prins-o cu altul.

DUpa alta perioada de timp isi da seama ca defapt o iubeste ( timp in care a facut revelionul cu cealalta ) asa ca se impaca .
Cum a reusit sa se casatoareasca cu celalata dar sa o iubeasca pe lostangel inca nu mi-am dat seama

Acum ingerasul nostru nu stie ce sa faca ....din postura de iubita a ajuns sa fie amanta ....si ea il crede cand ii spune ca o iubeste

Nu e cel mai bun rezumat pe care il puteam face dar ....e pe aproape

iris_4_ever
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:13
sar'mana dandanico :)
da' tot n-am inteles ce decizie ar fi de luat?
sa-l uite sau sa nu-l uite? asta nu tine de decizie de cele mai multe ori.
googoodoll
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:15
De la: googoodoll, la data 2008-10-30 14:53:25fa un rezumat, ca e prea lunga si lipsita de semne de punctuatie ca sa aiba cineva rabdare sa citeasca

am facut-o asa de lunga pt ca am incercat sa va explic tot ce simt si tot ce s-a intamplat intre noi,si partea cu gasitu pe altcineva credeti-ma ca nu functioneaza,am incercat sa ies cu cativa baieti dar dupa prima intalnire nu am putut sa merg mai departe pur si simplu nu pot...oricat de mult as vrea...sunt mai multe chestii care ma impiedica sa fac lucrul asta dar asta e alta poveste
lostangel86
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:17
sar'mana doi:D
ms iris, complicatii nene
googoodoll
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:17
Nu te supara pe noi , nu facem misto de tine asa ca nu ai de ce sa te superi ok ? am incercat doar sa facem un rezumat si atat.

In privinta deciziei pe care speri sa o poti lua cu ajutorul nostru ....sfatul meu ar fi sa iti vezi de serviciul tau si atat , nu are rost sa te complaci in situatia asta , pe altarul dragostei si-au jertfit deja tineretea multe alte fete asa ca nu e cazul sa o mai faci si tu .

Probabil ca tipului acum ii pare rau pentru ca s-a casatorit dar asta nu-l disculpa cu nimic iar singurul lucru pe care ti-l poate oferi este toata dragostea lui si atat .....stii deja ca nu-si poate lasa sotia de izbeliste .

Cu cat te complaci mai mult in situatia asta cu atat iti va fi mai greu mai tarziu sa iesi din ea , lucrurile ar trebui sa fie simple inca de cand ai aflat ca s-a casatorit cu alta.

Cand iubesti pe cineva nu te duci la altar cu alta persoana
iris_4_ever
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:22
Scumpa mea, i-a pus cineva amicului pistolul la tampla sa-l oblige sa se insoare cu fosta? Nu cred... Asa, viata continua, dar tu cam stai pe loc si ai intrat asa in un cerc vicios. Normal ca nu poti sa te rupi de el daca lucrati in acelasi loc.
Pleaca mama, traieste-ti viata, ca una ai si trece pe langa tine....
Succes.
sheeva
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:28
De la: Iris4ever, la data 2008-10-30 15:13:19Rezumat :
Fata a avut o deceptie in dragoste
AMicul a aparut la momentul potrivit ca sa o ajute sa treaca peste timp in care s-au mutat impreuna desi ea inca se gandea la fostul ,

Dupa 3 luni amicul si-a dat seama ca nu va fi iubit niciodata de ea asa ca se intoarce la fosta lui iubita pe care a prins-o cu altul.

DUpa alta perioada de timp isi da seama ca defapt o iubeste ( timp in care a facut revelionul cu cealalta ) asa ca se impaca .
Cum a reusit sa se casatoareasca cu celalata dar sa o iubeasca pe lostangel inca nu mi-am dat seama

Acum ingerasul nostru nu stie ce sa faca ....din postura de iubita a ajuns sa fie amanta ....si ea il crede cand ii spune ca o iubeste

Nu e cel mai bun rezumat pe care il puteam face dar ....e pe aproape


hai ca incerc sa fac rezumat:-am fost amici dar dupa 3-4 luni am devenit iubiti
-ne-am mutat impreuna desi nu il vedeam ca pe un iubit din cauza asta m-am purtat si foarte urat cu el
-dupa trei luni imi spune ca nu mai poate ca s-a saturat si ca vrea sa ne despartim
-ne-am despartit ca el sa poata sa se impace cu fosta lui iubita care la inselat cand erau impreuna si asta a fost motivul pt care s-au despartit
-dupa tri sapt si-a dat seama ca ma iubeste prea mult si ca nu poate sa stea fara mine asa ca s-a intors dupa mine convingandu-ma sa ii mai dau o sansa
-toate bune si frumoase pana in momentul in care a vrut o pauza
-pauza s-a transformat in despartire,el insurandu-se cu fosta lui iubita
-dupa vreo trei luni decand era casatorit am purtat o discutie in care mi-a spus ca sunt totul pt el, ca ma iubeste enorm,ca nu stie ce-a fost in capul lui,ca nu mai poata sa stea fara mine etc
-discutia a dus la o perioada in care am petrecut foarte mult timp impreuna,timp in care ne-am sarutat mangaiat si am vb de vremurile cand eram fericiti,dar doar atat,nu am ajuns amanta,adica nu am avut relatii de natura sexuala
-lucram impreuna,nu pot sa imi las jobul pt ca am avansat si ii merge foarte bine si am timp si de facultate
-il iubesc enorm si el imi spune tot timpul lucrul asta numai ca nu se simte in stare sa divorteze,mi-a spus ca ajunge cat rau a provocat si nu mai vrea sa mai faca pe nimeni sa sufere,a spus ca mai bine sufera el decat sa mai faca pe altcinea sa sufere
acum eu nu stiu ce sa fac,cum sa il conving sa renunte?sau ar trebui sa il uit desi stiu ca ma iubeste enorm de mult in ciuda la greselile pe care le-a facut?
lostangel86
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:31
De la: lostangel86, la data 2008-10-30 15:31:19
-il iubesc enorm si el imi spune tot timpul lucrul asta numai ca nu se simte in stare sa divorteze,mi-a spus ca ajunge cat rau a provocat si nu mai vrea sa mai faca pe nimeni sa sufere,a spus ca mai bine sufera el decat sa mai faca pe altcinea sa sufere
acum eu nu stiu ce sa fac,cum sa il conving sa renunte?sau ar trebui sa il uit desi stiu ca ma iubeste enorm de mult in ciuda la greselile pe care le-a facut?



Draga mea ,se pare ca nu ii ajunge cat rau a provocat daca nu e in stare sa-si tina promisiunea facuta .....a fost alegerea lui si logic ar fi sa te lase in pace sa-ti lingi ranile cum poti sau cum stii , nu sa te inebuneasca acum cu problemele lui .

Maine poimaine o sa-ti spuna ca defapt nevasta nici macar nu-l satisface in pat si ca s-a casatorit cu ea pt ca mai are de trait doar un an de zile ....


iris_4_ever
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:40
clar, iris ai pus punctul pe i.
nu inteleg cum mai pot fetele sa creda textele astea de 2 bani?
alegem sa vedem ce dorim, in locul adevarului gol-golut si evident.
googoodoll
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:29
De la: googoodoll, la data 2008-10-30 16:29:08clar, iris ai pus punctul pe i.
nu inteleg cum mai pot fetele sa creda textele astea de 2 bani?
alegem sa vedem ce dorim, in locul adevarului gol-golut si evident.

ok am inteles ce ati vrut sa spuneti,atunci ce-as putea face ca sa il uit?cum pot sa fac asta dak il vad zi de zi?ce sa fac ca nu mai stiu de capul meu,sunt atat de debusolata si de trista in acelasi timp ca s-a ajuns in situatia asta
lostangel86
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:50
De la: lostangel86, la data 2008-10-30 16:50:55
De la: googoodoll, la data 2008-10-30 16:29:08clar, iris ai pus punctul pe i.
nu inteleg cum mai pot fetele sa creda textele astea de 2 bani?
alegem sa vedem ce dorim, in locul adevarului gol-golut si evident.

ok am inteles ce ati vrut sa spuneti,atunci ce-as putea face ca sa il uit?cum pot sa fac asta dak il vad zi de zi?ce sa fac ca nu mai stiu de capul meu,sunt atat de debusolata si de trista in acelasi timp ca s-a ajuns in situatia asta


Dimineata cand il vezi imagineazati-l in pat alaturi de sotie si apoi uite-te la el cum iti zambeste tie si incearca sa te mangaie

In primul rand incepi prin a-l privi ca pe un oarecare coleg,cand il vezi nu te mai gandi ca el ar fi putut fi barbatul vietii tale pentru ca NU este .

In al doilea rand ...tratateaza-l cu indiferenta ,explica-i ca nu esti de acord sa fii vioara a doua si ca in conditiile de fata aveti doua optiuni :
1.unul din voi isi da demisia ca sa nu va mai vedeti tot timpul
2.tratati problema cu maturitate si va comportati ca atare .Nu priviri , nu mangaieri in nici un caz sarutari ca doar nu te saruti cu toti colegii nu ?

Ia mai gandeste-te putin ...s-a ajuns in situatia asta din cauza ta sau a lui ? cine este cel care este casatorit in momentul de fata si acum vrea si desertul ?

Fa un test ....comportate o sapatamana de zile ca si cum ar fi un oarecare si vezi apoi cat de mult te iubeste .
Cand o sa-ti dai seama ca defapt tipul e un mincinos o sa-ti treaca si dragostea.
Cand o sa intelegi ca nu i-a pus pistolul la tampla ca sa se insoare o sa-ti treaca dragostea.
Cand nu va mai fi un nesimtit egoist si nu-ti va mai da sperante ...o sa-ti treaca dragostea
iris_4_ever
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:25

pentru mine este simplu ca buna ziua

gagiul sta cu fundul in doua luntre

adica ii place cu doua femei

adica , cand se plictiseste de una se duce la cealalta

altfel nu vad cum de 3 luni te iubeste, 3 luni nu te mai iubeste ( nu stie ce sa faca )

parere de barbat

L A S A L

veziti de treaba ta, socializeaza mai mult cu prietenii tai, daca se poate sa nu fie comuni cu ai lui

in timp iti va trece

B A F T A

_fantoma_
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:37
hmmm mi se pare k tie ti-ar placea sa fi gara lui in kre el sa opreasca si sa stationeze knd doreste.El este un tip las si cu 2 fete si sunt convinsa k nici o femeie nu ar vrea langa ea un asemenea specimen.Uita-l kt mai repede.Ai putea incepe prin a te cufunda in munca mai mult si prin a vedea si alte lucruri in afara de el,Cred k ai o prietena cu care poti iesi in oras sau sa faci altceva interactiv;)Succes
aromap
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:49
Si iata cum se aplica regula: toti taurii comunali sunt irezistibili...oricat de jivine ar fi ei. Mobilizeaza-te si spune NEXT
lorelay_me
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:53
e usor de spus: Uita!
adevarul e ca nu il poti uita.
doar timpul sau o alta iubire vindeca boala asta, ceea ce nu inseamna ca nu trebuie sa renunti la ideea de a fi impreuna cu el, e o linie moarta.
googoodoll
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:00
evidenta ca bazai cat cuprinde....dar cel putin ti-l scoti din colimator...daaar...daca suntem sado-maso continuam sa-l pastram pe piedestal si sa ne scurtam viata inutil
lorelay_me
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:08
mi-am luat o sapt de concediu mai mult nu am putut,si am avut timp sa ma gandesc,sa il urasc pt tot ce mi-a facut si mai ales am reusit sa ma detasez de el ,il evit cat mai mult si deja ma simt mai bine cu toate c ink doare....sper sa uit!va multumesc frumos pt toate cuvintele frumoase pe care mi le-ati spus si pt sfaturile voastre!
lostangel86
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:42
si-a batut joc de tine cum n-am auzit in viata mea....cum draq sa-l mai crezi dupa ce sta cu fosta se impaca cu tine si la cateva zile are nevoie de timp de gandire sa ia o decizie, decizia a luat-o atunci cand s-a impacat cu tine, si apoi insurat mai vine la tine si spne ca a facut o alegere gresita (iti dai seama ca vroia doar sa ti-o mai traga odata) si cand a vazut ca nu se poate cik se resemneaza si-si accepta pedeapsa.....pai daca el kiar credea ca facut o alegere gresita divorta iar, si a 2 zi te lua de nevasta dar nu vrea nimic mai mult de la tine decat sa te mai prinda odata...esti proasta rau
sorinake
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:53
uneori chiar daca esti o persoana rationala, atunci cand iubesti vrei din toata inima si din tot sufletul sa crezi ceea ce iti spune cel pe care crezi tu, ca este barbatul vietii tale,asadar nu ma consider proasta,pur si simplu naiva ca am lasat pe acest om ,pe care declar cu durere in suflet ca si acum il iubesc,sa ma manipuleze intr-un fel in care nu credeam niciodata.tu probabil ca ai vrut prin mesajul tau sa ma trezesti din lumea imaginara in care traiesc,problema mea este alta:nu stiu cum sa fac sa il uit,cand el vine si imi spune ca ma iubeste,ca sunt singura care l-a facut fericit si ca mai exista o speranta si tot felul de chestii de-astea si ma da peste cap.
lostangel86
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:20
De la: lostangel86, la data 2008-11-20 14:20:51uneori chiar daca esti o persoana rationala, atunci cand iubesti vrei din toata inima si din tot sufletul sa crezi ceea ce iti spune cel pe care crezi tu, ca este barbatul vietii tale,asadar nu ma consider proasta,pur si simplu naiva ca am lasat pe acest om ,pe care declar cu durere in suflet ca si acum il iubesc,sa ma manipuleze intr-un fel in care nu credeam niciodata.tu probabil ca ai vrut prin mesajul tau sa ma trezesti din lumea imaginara in care traiesc,problema mea este alta:nu stiu cum sa fac sa il uit,cand el vine si imi spune ca ma iubeste,ca sunt singura care l-a facut fericit si ca mai exista o speranta si tot felul de chestii de-astea si ma da peste cap.
sunt si eu om si mai ales am suflet,iar sufletul meu ii apartine si nu pot sa fiu indiferenta la vb si gesturile lui,dar sunt suficient de puternica incat sa nu depasim nicio limita,macar atat.......
lostangel86
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:23
draga ingeras, daca mai aveai cumva vreo indoiala, chestia aia execrabila cu "mai exista o speranta", ar trebui sa te vindece de boala, fiindca asta e, o boala, uita-l,lasa-l, Vas are dreptate.
googoodoll
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:30
am fost super ocupata in ultimul timp si nu am mai intrat pe site,iar acum ca am putin timp vrea sa va spun ca s-a despartit de ea si ca astazi a platit taxa judiciara la cec pt a demara divortul,sunt in culmea fericirii!!!exact cand imi pierdusem orice speranta a venit la mine si mi-a spus ca ma iubeste si ca n se mai poate minti singur,oricat de greu ii este sa faca pasul asta si oricat de mila ii este de ea nu mai poate sa traiasca fara mine si apoi m-a cerut de sotie si eu am inceput sa rad ca el nici macar nu a divortat si ma cere de nevasta,in fine se pare ca exista si finaluri fericite sau poate cine stie.....o sa mai revin cu noutati,va multumesc tuturor pt sfaturi sper doar sa nu fi gresit dandu-i o alta sansa!
lostangel86
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:11
Am citit com tau si ma impresionat foarte mult aceasta poveste a ta .Eu nus casatorit sunt singur ,si eu astept clipa in care sa-mi zica soarta ""uite ti-a venit si tie norocul sa ai jumatatea langa tine"dar tot astept si vad ca nu mai vine.Ma uit la povestea femeilor si ma tot intreb :ce fel de suflet au barbatii aia care isi fac femeile ,prietenile sa sufere?oare aia au inima sau nu?eu nu as avea curaj sa fac pe o femeie sa sufere mai bine mor decat sa fac sa sufere o femeie .femia este mai ceva decat aurul pt un barbat , femeie e aerul curat al unui barbat ,e comoara vetii sale.
oprea_robert73
Postat pe 11 Ianuarie 2009 07:46
Robert, daca vorbesti de "femeie" in general atunci de! Si baiatul, iubitul, fostul lui Lostangel, la fel gandeste si pentru el "femeia" e o comoara... Femeia-Lostangel si femeia-nevasta... de! el are doua comori Treaba e ca are cu una mai mult decat ar trebui...
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:50
wow, ce poveste! pana la ultimul comentariu al protagonistei ma pregateam sa-i explic cat de proasta e, dar poate ca exista si happy-end-uri si poate ca el e omul care-i trebuie ei. pacat ca nu are nicio garantie ca dupa ce va avea vergheta pe deget va fi mai bine...
rodicapisica
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:29
pfff nu stiu ce sa mai zic dar ma mira si pe mine schimbarea asta brusca a lui,a fost si pt mine un soc credeti-ma!!!!vreo cateva zoile credeam ca am inebunit si ca am ajuns sa imi doresc atat de mult sa fiu cu el incat am luat-o razna,de abia weekendul asta cand mi-a cerut sa ma mut din nou la el mi-am dat seama ca nu visez....si ink ceva sapt viitoare ne-am programat la doctor sa facem analizele pt ca vrem sa facem un bebe!a spus ca depinde de mine...eu i-am spus ca vreau sa mai asteptam,e prea mult dintr-o data!!!asteptam sa se pronunte divortuil si restul o sa le facem treptat,inclusiv mutarea,casatoria si un bebe,avem tot timpul din lume,sper...acum ca stie ce vrea nu pot sa va spun decat ca sunt mai fericita decat credeam ca o sa fiu vreodata
lostangel86
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti depre relatiile pe internet? 95 De la: ralukutzza 2 Decembrie 2009 21:10
Suflete pereche 11 De la: akaroest 17 Februarie 2010 19:45
Ce stiti despre profetiile lui Sundar Singh despre Romania 149 De la: nicossia 1 Martie 2011 12:53
ce sa fac un sfat va rog 8 De la: lilu_67 30 Iulie 2011 17:15
indragostita de alt barbat 24 De la: kudika_13098 23 Aprilie 2013 06:38