Setari Cookie-uri

mi-e teama sa mai iubesc

vreau sa va impartasesc povestea mea in speranta ca voi gasi alinare scriind-o si sfaturi ce sa fac. am peste 30 de ani .in ultimii 8 ani am avut 3 relatii cu barbati care aveau deja pe cineva. primul m-a amagit ca sta cu ea pentru ca este implicat in afaceri cu tatal ei. cand am inceput sa am ceva probleme cu serviciul s-a despartit de mine pentru ca ea aflase de noi. am suferit ca un caine si acum dupa atatia ani mai simt durerea aceea. s-a despartit de ea la cateva luni dupa dar nu m-am mai putut uita inapoi chiar daca inca il mai iubeam. dupa cateva relatii scurte am intalnit la o petrecere un barbat care mi s-a parut total neatractiv dar destul de amuzant. a insistat imediat sa ne intalnim la o cafea. la insistentele prietenelor care se saturasera sa ma vada tot singura m-am dus. la restaurant el a raspuns unui telefon spunand ca este intr-o benzinarie in drum spre casa. mi-am dat seama imediat despre ce e vorba l-am ironizat si apoi m-a condus acasa. timp de 7 luni a insistat sa ne intalnim dar nu am vrut. doar intr-o seara simtindu-ma ingrozitor de singura si sperand ca lucrurile s-au schimbat am acceptat. mi-a zis ca sunt despartiti dar stau in aceeasi casa pentru ca trebuie sa vanda sau unul dintre ei sa plateasca celuilalt jumatate. ne vedeam doar la sfarsit de saptamana prin diferite hoteluri rar la el acasa. aproape 2 ani. fara sarbatori sau valentines sau zile de nastere pentru ca a zis ca nu crede in asa ceva. a mai fost si cu altele nu numai cu mine din ce mi-au spus prietenele mele. cand s-a terminat mi-am dat seama ca oricum eram singura. nu am mai iesit cu nimeni mai mult de o jumatate de an. imi placea foarte mult seful meu. nu este sef direct este un fel de manager zonal. m-a invitat de cateva ori la o cafea dar am evitat mult timp. din ce povetea el celorlalti am aflat ca avea o prietena. intr-o seara ploioasa i-am acceptat oferta de a ma conduce acasa sa nu mai astept autobuzul o ora. si am inceput savorbim.si sa trimitem mesaje. m-am trezit indragostita ca o adolescenta. nu crezusem ca mai pot iubi. l-am intrebat de prietena si mi-a spus ca are dar ca ii place de mine si ca nu vrea doar sa se culce cu mine. l-am crezut mai ales ca ne cunoastem de 3 ani de zile.acum dupa 5 luni am ajuns exact la situatia la care ma asteptam. am inceput sa ii cer sa petreaca mai mult timp cu mine si daca are de gand sa avem o relatie adevarata. si dintr-o data i s-a trezit constiinta. ca nu vrea sa ma raneasca. mi-a spus ca si el a fost implicat intr-o relatie cu o femeie maritata si stie cum este. ca i se pare ciudat sa fie cu mine acum. imi dau seama ca se simte vinovat - ce e mai rau intr-o astfel de situatie. si nu e vreun tinerel imatur are peste 40 de ani si pare ca stie ce vrea de la viata. doar ca acum mi se pare ca eu nu sunt pe lista aceea :(. nu este o zi sa nu plang ca o proasta. prietenel imi spun ca mi-am facut-o cu mana mea. am citit o gramada de measaje de aici din kudika si de pe alte forumuri incercand sa gasesc alinare si putere in experienta altor femei si a amantelor si a celor inselate. ca atunci cand problemele altora sunt mai grave treci mai usor peste ale tale. ma deprima cand ma gandesc ca nu mai sunt atat de tanara sa trec asa usor peste tot si sa imi caut pe altcineva mai ales ca ma indragostesc foarte greu si nu pot fi cu cineva pe care nu il iubesc. probabil se va termina pentru ca nu pot suporta mult o astfel de situatie si cred ca nici el. dar cum sa nu il mai iubesc? o prietena buna parasita de cateva ori de barbatii din viata ei imi spunea odata ca ii vine sa isi smulga inima din piept sa nu ii mai lase in sufletul ei. asa simt si eu acum. multe spun aici ca putem alege de cine sa ne indragostim si cu cine sa fim. eu sunt printre acelea(nu stiu putine sau multe) care nu pot. la mine dragostea nu vine si pleaca asa usor. ce sa fac?
kudika148904
Postat pe 20 Martie 2010 20:21
In primul rand sa te trezesti odata, nu ti se pare ca ai urmat un anume tipar cu toti cei trei barbati din viata ta? Daca vrei sa fi cu adevarat fericita, numai accepta in viata ta barbati casatoriti sau implicati intr-o relatie! Referitor la ultima poveste de dragoste refuz sa-ti dau vreun sfat, stii tu cel mai bine ce e de facut !
miss_darine
Postat pe 20 Martie 2010 20:29
e clar, NU TE MAI IMPLICA IN RELATII CU BARBATI "OCUPATI" !
e intr-adevar un tipar aici, ma intreb daca nu cumva ,fara sa-ti dai seama ,numai din astia cauti
si incearca sa-ti maresti "orizontul" , nu mai cauta "aproape" , colegi de serviciu, ma rog, sefi, tot aia e
northstar
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:14
Pai,,,sti ce sa faci???,ai sa razi,dar este bine si asa:da drumul tare la muzica in casa (melodii care-ti plac la nebunie,obligatoriu sa fie vesele)si incepe sa te aranjezi,fa-te frumoasa..atat de frumoasa incat sa-ti fie drag cand te uiti in oglinda,faci totul fredonand o melodie,ca si cum ai fii cea mai fericita femeie din lume(nu conteaza cati ani ai,in sufletul nostru toti suntem niste adolescenti,indiferent de varsta),apoi dupa ce te faci frumoasa iesi in oras,chiar si cu fetele la o cafea.FIi optimista si increzatoare,ai sa gasesti pe cineva (sa nu fie insurat ,obligatoriu).Deci sa nu vad urma de tristete pe chipul tau !
Lasa trecutul in spate,"arunca-l la gunoi",este greu,dar vei reusi.
Oameni pozitivi atrag atentia mereu!
cami_goanga10
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:23
multumesc de incurajari. am revenit acum cu finalul telenovelei. cu precizarea ca nici unul dintre acei barbati nu era insurat. aveau prietene. m-am intalnit cu el in vinerea inainte de pasti. am inceput sa avem o discutie despre situatia noastra dar a primit un telefon si a disparut urgent. i-am trimis un mesaj lung spunandu-i cat de mult tin la el si cat imi este de dor ca ne vedem doar doua ore pe saptamana. mi-a raspuns ca nu stie cum sa puna in balanta lucrurile pe care vrea sa le faca cu cele pe care trebuie sa le faca. si ca are nevoie de o pauza sa vada ce simte dupa. si daca este sigur va face mai multe eforturi sa petrecem mai mult timp impreuna. de atunci plang tot timpul. si mai rau este ca lucram impreuna si maine avem meeting unde trebuie sa vorbesc cu el despre unele chestii care se intampla acolo. simt ca innebunesc. daca as putea mi-as da demisia dar mai trebuie sa astept cateva luni. azi de dimineata nu am mai rezistat si i-am trimis un mesaj ca mi-e dor de el. nu mi-a raspuns. nu inteleg cum poate fii atat de indiferent. si daca vrea numai o pauza e normal sa se indeparteze asa? ma simt foarte singura si deprimata. am uitat sa precizez ca sunt in strainatate. de atat timp imi doresc si eu o familie si copil dar parca alerg dupa himere.
kudika148904
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:37
De la: kudika148904, la data 2010-04-09 21:37:20multumesc de incurajari. am revenit acum cu finalul telenovelei. cu precizarea ca nici unul dintre acei barbati nu era insurat. aveau prietene. m-am intalnit cu el in vinerea inainte de pasti. am inceput sa avem o discutie despre situatia noastra dar a primit un telefon si a disparut urgent. i-am trimis un mesaj lung spunandu-i cat de mult tin la el si cat imi este de dor ca ne vedem doar doua ore pe saptamana. mi-a raspuns ca nu stie cum sa puna in balanta lucrurile pe care vrea sa le faca cu cele pe care trebuie sa le faca. si ca are nevoie de o pauza sa vada ce simte dupa. si daca este sigur va face mai multe eforturi sa petrecem mai mult timp impreuna. de atunci plang tot timpul. si mai rau este ca lucram impreuna si maine avem meeting unde trebuie sa vorbesc cu el despre unele chestii care se intampla acolo. simt ca innebunesc. daca as putea mi-as da demisia dar mai trebuie sa astept cateva luni. azi de dimineata nu am mai rezistat si i-am trimis un mesaj ca mi-e dor de el. nu mi-a raspuns. nu inteleg cum poate fii atat de indiferent. si daca vrea numai o pauza e normal sa se indeparteze asa? ma simt foarte singura si deprimata. am uitat sa precizez ca sunt in strainatate. de atat timp imi doresc si eu o familie si copil dar parca alerg dupa himere.



Daca pe el il doare la basca de tine,pe tine de ce nu te-ar durea ??
Da ce naiba ,s-au terminat barbatii la el??
Daca e pauza,e pauza .....daca simtea( ceva pt tine ) sau sa te caute,o facea el,nu era nevoie sa "cedezi " tu......
Daca el te vede "in limba " dupa el,normal ca face asa! ( cand are chef de tine,mai da si pe la tine)
Rabdare !Fiecare sac isi are peticu' pe lumea asta!
Decat sa iti bati capu cu toti prostii ,mai bine singura!
Parerea mea.....

blaa
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ii atrag atentia 10 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 05:57
cosuri pe frunte 276 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:41
de ce asa? 13 De la: TheMasquerade 29 Iulie 2009 23:01
Vand rochie de seara!! pret avantajos! 1 De la: dydy20_only 31 Mai 2010 22:59
FEMEI OPERATE LA PIEPT DE CANCER 11 De la: Summer_ 25 Martie 2010 18:54