Setari Cookie-uri

simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta

nu iti doresc decat sa gasesti pe cineva care sa nu te faca sa suferi si sa te faca fericit cum meriti,poate ca iubirea nu ar fii asa de frumoasa si de intensa daca nu am trece prin anumite incercari,dupa parerea mea ele te fac sa realizezi cat de mult inseamna persoana de langa tine,pana unde ai fii dispus sa mergi ca sa fii alaturi de ea si mai ales daca ai vrea sa fii cu aceea persoana pana la sf zilelor,am suferit foarte mult dar nu mi-am pierdut credinta si speranta si am ascultat decat de inima mea,iar ea imi spunea ca am iubeste chiar daca a facut o greseala greu de imaginat si de iertat de oricare alta persoana,din orgoliu as fii putut sa ma razbun acum pe el si sa ii fac de 10 ori mai mult rau decat mi-a facut el mie dar stiu oricat de prostesc ar suna ca ma iubeste ,m-a iubit si ma va iubi mereu indiferent de ce sa va intampla,certuri vor mai exista ca doar nu traim in filme sau in povesti dar iubirea sper sa ne tina mereu impreuna,ii multumesc lui D-zeu pt tot si sper sa aline sufletele tuturor celor care sufera sa u isi doresc pe cineva care sa la fie alaturi pt toata viata!va multumesc ca ati fost alaturi de mine si sper si o sa va ami tin la curent
lostangel86
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:00
scz ,ca am scris atat de incorect dar nu imi merge tastatura prea bine
lostangel86
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:02
cred k cel mai bine ar fi sa te gandesti la tine.un om care te iubeste nu se casatoreste cu alta.e clar k nu stie pe ce planeta traieste....va vrea probabil pe amandoua...meriti mai mult.esti tanara si ai toata viata inainte,nu trebuie sa stai cu un om care nu stie ce vrea,nu-ti pierde timpul.iti spune k te iubeste pt k stie k si tu il iubesti si barbatii adora sa fie "iubiti"de mai multe femei.am tot citit k te iubeste k nu mai stiu ce...vorbe sa-ti si demonstreze,.te-ai gandit k poate dc s-ar fi ksatorit cu tine i-ar fi spus ei acelasi lucreu? si ink ceva MILA este mai puternik dekt dragostea.gandeste la rece o secunda chiar dc e greu,oricum ti-e greu pt k este evident k suferi.mult succes si ai grija de tine pt k el nu va avea niciodata

Postat pe 26 Ianuarie 2009 00:13
k
cred ca chiar trebuia sa fac un rezumat la toata povestea asta da de asemenea stiu ca niciodata cuvintede nu ajung pentru a defini ceea ce simtim, suferinta sau fericirea. din pacate tu ne prezinti suferinta prin care treci. Sunt o feminista convinsa, ceea ce ma indeamna sa condamn barbatul din viata ta si de asemenea sa te informez ca ei sunt toti la fel fara nici o diferenta, la fel cum si noi suntem la fel. adevarul gol golut: ei accepta intodeauna calea mai comoda si mai putin dificila fara sa gandeasca pre mult la consecinte darrrrrrrrrrrr nu renunta la starea de bine deci nu renunta la fiinta sau obiectul care ii produce starea de bine, fiind in stere sa verse rauri de lacrimi doar sa iti dovedeasca tie ca te iubesc. Deci fetito fi cat se poate de realista sa vedem daca ma iubesti de ce ai nevoie de despartiri de ce ai nevoie de lacrimile mele si de suferinta mea de ce nu esti acolo sa imi luminezi viata siiiiiiiiiiiiiii mai ales cum poti sa faci un legamant cu alta persoana de sex feminin cant susti ca ma iubesti. Sauuuuuuuuuuuuuuu nu cumva in timpul semnari actului s-a ridicat blestemul si i s-a luminat creerul?????????????? Sa vedem?????????? in nici un caz........... A fost decizia lui si mai ales ca nu e un pusti il iertam si nu eram asa de critica la adresa lui daca nu ajungea la aceasta venerabila varsta la care se spune ca barbati sunt capabili sa i-a singuri o decizie fara sa provoace unal III razboi mondial. Un sfat: NICI SERILE DE AMOR NEBUNE SI NICI OALA DE LACRIMI VARSATE IN SPERANTA CA ITI VA FRANGE INIMA SI VEI RAMANDE PE POSTUL DE AMANTA PANA LA ADANCI BATRANETI, nu iti vor aduce bucurie si fericire in viata ta, vei lasa doar sa treaca timpul pe langa tine si sa nu te bucuri de ceea ce inseamna intradevar VIATA. Si inca un amanunt: daca vrei sa plangi plangi de mila mamelor care isi pierd fiii sa ficele din cauza maladiior si a rautati din lume................. Pt asta ti-as permita sa plangi.................................
mariana_melania2000
Postat pe 15 Iunie 2009 03:34
De la: lostangel86, la data 2008-10-30 14:44:20
De la: , la data 2008-10-30 14:38:42am incercat de mai multe ori sa va spun povestea mea dar cred ca nu am avut curaj pana acum sau poate ca imi este frik de rasp voastre,totul a inceput asa: ne-am cunoscut in momentul cand eu am inceput sa lucrez la aceasi firma la care lucra si el, timp de 4 luni de zile am fost foarte buni prieteni,stiam totul despre el si el totul despre mine,chiar in momentul ala eu aveam pe cineva si ma si mutasem cu persoana respectiva,in schimb petreceam foarte mult timp impreuna,iubitul mau fiind mai mult plecat deoarece lucra pe tir,dar nu am depasit niciodata limitele mai ales ca eu il iubeam pe prietenul meu,pana cand intr-o zi m-am despartit de prietenul meu iar (amicul meu) la o luna de la incidentul cu pricina mi-a marturisit ca ma iubeste si ca isi doreste din tot sufletul sa ii dau o sansa,acum va dati seama ce debusolata eram ,suferisem o despartire si eram pe cale de a imi pierde si prietenul,ma simteam tradata din toate partile si totusi nevoita sa accept propunerea lui deoarece nu vedeam o alta sansa de-a scapa de durerea imensa pe care o simteam si mai ales de iubirea ce i-am purtat-o fostului meu iubit,dar l-am avertizat de la inceput ca nu o sa il pot iubi si dak e de acord sa se multumeasca decat cu resturi atunci sa suporte consecintele,de multe ori am vrut sa pun capat relatiei noastre deoarece ma purtam foarte urat cu el,rece si indiferenta si ma durea sufletul pt ca stiam ca il fac sa sufere dar in acelasi timp imi era frik sa imi arat adevaratele sentimente pt ca in timp am inceput sa il iubesc dar imi era teama sa nu sufar din nou o dezamagire,la o luna decand eram impreuna mi-a cerut sa ma mut la el ,iar eu am acceptat dar nu puteam sa imi schimb atitudinea fata de el,asa ca dupa vreo trei luni decand eram impreuna a hotarat sa ne despartim,mi-a spus ca nu mai rezista si ca totul s-a terminat,asta era chiar inainte de craciun cu cateva zile,am fost terminata dar nu am vrut sa ii arat,mi-am facut bagajele si am plecat,dar simteam ca nu mai pot fara el asa ca am incercat sa ma impac cu el sa il rog sa imi mai dea o sansa,am incercat sa ii explic ce s-a intamplat cu mine dar nu mai vroia sub nicio forma sa mai aiba de-a face cu mine,asa ca intr-un final am renuntat ,mi-am spus ca asta este momentul in care pot sa ma resemnez deparece era perioada sarbatorilor aveam vreo luna sa ma detasez de el deoarece trebuia sa incepem munk si sa dam ochi in ochi tot timpul,cand deja ma obisnuisem cu ideea ca s-a terminat aflu ca s-a impacat cu fosta lui iubita cu care a stat 4 ani si care a prins-o ca l-a inselat cu altcineva si a iertat-o si i-a cerut sa se impace cu el dar asta nu a vrut alegand sa ramana cu ala,intre timp ala a lasat-o tot din cauza la infidelitate si a auzit ca el are pe altcineva si s-a bagat intre noi si el a hotarat sa se impace cu ea din moment ce lucrurile mergeau atat de prost intre noi,si deja se si mutase la el la cateva zile dupa ce plecasem eu,am simtit cum cade cerul pe mine si i-am trimis un mesaj si i-am spus ca acum stiu motivul pt care nu a vrut sa imi dea o sansa si ca a facut cea mai proasta alegere din viata lui, asta s-a intamplat in seara de revelion,iar pe 3 ianuarie ma suna si imi spune ca vrea sa vb,m-am intalnit cu el si a inceput sa imi spuna ca ma iubeste din toata inima lui ca a facut cea mai mare greseala din viata lui,ca nu vrea sa ma piarda dar nu a stiut ce sa faca pt ca a crezut ca eu nu il iubesc si ca nu isi permitea sa piarda timpul aiurea,am uitat sa spun ca eu am 23 de ani si el 30,si ca sa ne mai dam o sansa si etc,mi-am zis in sinea mea ca si eu am gresit enorm de mult in fata lui si ca mai meritam o sansa,s-a dus acasa s-a despartit de individa,in fine a inceput sa planga,nu vroia sa plece,intr-un final s-au limpezit apele ne-am mutat din nou impreuna,totul bine si frumos,ne intelegeam din toate punctele de vedere,chiar era prea frumos ca sa fie adevarat,pana intr-o zi cand imi spune ca el are nevoie de o pauza,pt ca tre sa se gandeasca serios la noi la relatia noastra si tre sa i-a o decizie ca a suferit,ca nu stie ce sa faca si etc ,acum eu ce m-am gandit;orice om are dreptul sa se gandeasca bine inainte de-asi imparti toata viata cu o persoana asa ca l-am luat frumos de manuta si i-am spus ca singura conditie ca eu sa il las sa se gandeasca este aceea de-a merge in biserik si de-a se jura in fata altarului ca nu exista o alta femeie in viata lui si ca nu vrea decat sa se gandeasca la noi doi si la relatia noastra,am mers s-a jurat si am plecat din casa lasandu-l sa se gandeasca la noi doi,mie imi era teribil de greu pt ca ne vedeam la munca si nu imi spunea nimik decat ca nu stie ce vrea,abia dupa 2 sapt decand ne-am despartit mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna,atunci am fost distrusa nu am primit prea multe explicatii,in schimb dupa alte doua sapt s-a insurat (la primarie) cu fosta lui prietena,am fost terminata nu stiam ce sa mai fac,cred ca un timp eram absenta total,si mai ales cand il vedeam simteam cum inebunesc,dupa vreo trei luni de zile decand era insurat am purtat o discutie si mi-a spus a ma iubeste,ca ma iubit tot timmpul ca nu stie ce a fost cu el,ca ii pare enorm de rau ca s-a ajuns in situatia asta,ca ii este foarte greu fara mine,eu atunci am ramas fara cuvinte si cel mai rau ma durea faptul ca si eu simteam aceleasi lucruri pt el,mi-a spus ca daca ar putea ar da timpul inapoi si nu ar mai renunta la mine nicio clipa,atunci am discutat serios cu el si i-am spus ca tre sa i-a o decizie odata pt totdeauna,si sa se gandeasca bine la ce vrea,in timpul asta in care se gandea am inceput sa petrecem mai mult timp impreuna,ne sarutam,ne mangaiam,ne aduceam aminte de noi de clipele frumoase,nu am depasit nici macar o clipa limita si nu am ajuns sa facem mai mult de atat,si cam dupa vreo trei saptamani i-am spus ca vreau un rasp,iar atunci el mi-a spus ca nu poate sa faca nimic pt ca ii e mila de aia ca nu are unde sa se duk,ca nu poate sa mai treaca ink o data printr-un divort(am mai fost odata insurat cu altcineva si a divortat)ca il doare sufletul ca imi face atata rau dar ca el sufera si mai mult decat mine,ca e pus intr-o situatie naspa,ca nu o iubeste,dar ca nu mai are ce sa faca si ca asta e pedeapsa lui pt tot raul pe care mi l-a facut sa traiasca langa o persoana pe care nu o iubeste,eu una nu mai pot,simt ca o i-au razna,am incercat sa renunt la el,de aici nu pot sa plec pt ca imi este foarte bine am avut o tentativa sa plec dar cand au auzit m-au avansat asa ca nu pot sa plec de la serviciul asta pt ca imi este bine si am timp si de facultate si lucrez si de 2 ani aici,ce sa fac ca nu mai stiu,cum sa il uit cand il iubesc atat de mult?cum sa il uit cand il vad tot timpul si imi spune cu lacrimi in ochii ca si el ma iubeste?ce sa fac ca eu nu am gasit-o nicio solutie si avem 6 luni decand ne-am despartit si mai presus de toate nu pot sa il inteleg dc prefera sa se complaca in situatia asta?ce se intampla cu el?poate voi puteti sa ma luminati...

apropo povestea imi apartine cred ca nu eram logata cand am postat-o

Eu am avut rabdare sa citesc.. Sfatul meu este sa il lasi in pace pe acest domn nehotarat sa isi duca singur povara si sa nu se mai foloseasca de tine sa se simta mai bine. Daca iti este bine la locul de munca, ramai acolo. Esti tanara, cauta pe altcineva, un Mister Right guy... sa vina la servici, sa iti aduca flori, poti sa ii povestesti situatia cu fostul ca nu te lasa si etc... Sa speram ca fostul te va lasa in pace..
kudi_onutsa
Postat pe 29 Iunie 2009 10:00
se pare ca mi-am dat cu parerea inainte sa citesc tot In acest caz,
kudi_onutsa
Postat pe 29 Iunie 2009 10:24
Desi e o pb deja trecuta,veche si consumata, eu am ramas surprinsa si intrigata de atat dezechilibru la un tip, deja el s-a insurat din greseala de 2 ori atentie!!!!!!!!!! poate si a treia oara cu tine tot din greseala,deoarece te-a mai abandonat in trecut cand totul era de vis si te aflai in culmea fericirii.
Nu pot sa cred decat ca tu esti mult mai tanara si pt tine orice poveste e credibila iar optimismul depaseste realitatea.Nu poti avea incredere intr-unul ca el niciodata.E total aerian.
La inceput v-ati cuplat pt ca amandoi erati raniti de catre cineva,apoi v-ati indragostit dar parerea mea e ca pe cealalta a iubit-o iar pe tine te-a apreciat mai mult si s-a simtit in siguranta cu tine.
Oamenii sunt f schimbatori, dar greselile lor spun multe despre ei si caracterul nu se schimba.Depinde ce fel de partener iti place sa ai langa tine.Lumea e insa la picioarele tale daca vrei.

Postat pe 29 Iunie 2009 15:40
nu pot sa cred, chiar exista asa ceva? trec si eu prin ceva asemanator si sincer nu pot sa zic ca mi-am pierdut speranta dar nici sfarsit ca in filme nu credeam ca mai exista..Doamne ajuta sa fii fericita si te rooog mai scrie ce se mai intampla te rooooooog !
iti tin pumnii
a si zi-mi ce zodie e el !!!
cherrymik
Postat pe 29 Iunie 2009 21:00
alta proasta!chiar nu mai stie nimeni sa 'vorbeste corect romaneste'??
maria33
Postat pe 29 Iunie 2009 23:17
Draga mea barbatilor in general le e cald si bine cu doua, sunt niste lasi , nu se pot hotari. Eu cred ca nu te iubeste pt. ca e cu aia si nu cu tine. Gaseste-ti un barbat care sa te iubeasca si sa te merite. Respecta-te tu!!!!!!!!!!!!!!! altcineva nu o va face" el cu siguranta nu".Viata este foarte scurta! Nu trai din amintiri !!!! Traieste preyentul! Uita Trecutul! Gandeste+te la viitor! Te pup.
kudika020675
Postat pe 1 Iulie 2009 19:17
mai bine spune next
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 19:22
Buna ziua,
Nu am mai scris de mult, adevarul este ca am fost si foarte ocupata, s-au intamplat atatea...
Dar nu o sa mai insir o poveste de 500 de randuri o sa spun pe scurt cum e viata mea in momentul de fata:
- cu el sunt si acum, deja am inceput sa mai capat incredere in el pentru ca decand ne-am impacat nu mi-a mai gresit cu nimic si nici nu ma mai mintit,iar eu oricat as fii cautat si investigat nu l-am prins cu nimic gresit.
-am inceput sa ne construim inca un etaj la casa, care e aproape gata si in curand o sa ne deschidem si propria noastra firma.
-inca ceva,lucram la conceperea unui bebe,astazi o a fac un test pt ca mi-a intarziat 10 zile.
-din pacate nu e totul atat de roz,pentru ca nu ne mai permitem sa ne plimbam sa ne luam una alta sau sa facem si altceva decat sa stam numai in casa,asta e!
Ca sa ai ce vrei cateodata trebuie sa faci multe sacrificii, uneori se merita, alteori nu dar cel putin in sufletul tau vei fii impacat ca ai facut tot ce-ai putut ca sa ai langa tine persoana pe care o iubesti din inima.
Asadar fetelor nu va dati batute,luptati chiar daca crede-ti ca nu mai aveti nicio sansa, nu stii ce-ti rezerva viitorul si cel mai important este sa ai incredere in D-zeu, pentru ca El chiar face minuni.
Va pup si bafta tuturor.
lostangel86
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:22
De la: lostangel86, la data 2009-09-22 16:22:07Buna ziua,
Nu am mai scris de mult, adevarul este ca am fost si foarte ocupata, s-au intamplat atatea...
Dar nu o sa mai insir o poveste de 500 de randuri o sa spun pe scurt cum e viata mea in momentul de fata:
- cu el sunt si acum, deja am inceput sa mai capat incredere in el pentru ca decand ne-am impacat nu mi-a mai gresit cu nimic si nici nu ma mai mintit,iar eu oricat as fii cautat si investigat nu l-am prins cu nimic gresit.
-am inceput sa ne construim inca un etaj la casa, care e aproape gata si in curand o sa ne deschidem si propria noastra firma.
-inca ceva,lucram la conceperea unui bebe,astazi o a fac un test pt ca mi-a intarziat 10 zile.
-din pacate nu e totul atat de roz,pentru ca nu ne mai permitem sa ne plimbam sa ne luam una alta sau sa facem si altceva decat sa stam numai in casa,asta e!
Ca sa ai ce vrei cateodata trebuie sa faci multe sacrificii, uneori se merita, alteori nu dar cel putin in sufletul tau vei fii impacat ca ai facut tot ce-ai putut ca sa ai langa tine persoana pe care o iubesti din inima.
Asadar fetelor nu va dati batute,luptati chiar daca crede-ti ca nu mai aveti nicio sansa, nu stii ce-ti rezerva viitorul si cel mai important este sa ai incredere in D-zeu, pentru ca El chiar face minuni.
Va pup si bafta tuturor.

Sa inteleg ca a divortat de ea si s-a casatorit cu tine?
heaven2007
Postat pe 23 Septembrie 2009 18:03
Sper sa gresesc, dar eu nu cred ca povestea ta se va termina aici. Nu stiu daca am urmarit sirul povestii prea bine, dar am retinut asa:
- ati fost impreuna 3 luni, timp in care nu v-a fost prea bine din cauza ta
- v-ati despartit pentru ca simtea ca nu-l iubesti, insa, de fapt, afli ca a aparut si fosta => te-a mintit
- desi te "iubea" te lasa singura de sarbatori si revine in ianuarie la tine spasit
- va impacati, stati ceva timp impreuna, n-am retinut cat, insa cu siguranta nu suficient ca sa claditi o relatie reala bazata pe incredere, respect... vechituri d'astea. dovada? cere o pauza sa "se gandeasca la voi", jura treaba asta in biserica, apoi afli ca s-a insurat cu exa => te-a mintit & inselat din nou
- trece vremea, el vrea cu fundu'-n doua luntrii, te face sa sufer si pe tine, o raneste si pe ghinionista care s-a maritat cu el, cu siguranta
- mai trece o vreme (ca de fiecare data nu prea multa), divorteaza, va mutati impreuna si faceti planuri marete, iar tu te crezi pe piscul fericirii

Ca te iubeste... asa o fi, dar are un mod egoist si bolnav de a iubi. Raneste persoanele pe care le iubeste, iar, daca spune adevarul, se raneste si pe el. Nu in sensul ca te minte pe tine (desi te-a mintit mai mult decat ar accepta orice femeie cu putina demnitate), insa un "da" sincer de azi, maine poate deveni un "nu" la fel de sincer. Iar tu vrei sa iti cladesti viitorul langa un astfel de om? Sa faci un copil? Fata mea, deschide ochii, nu doar inima!

Poti spune cu mana pe inima ca tu crezi in barbatul asta? In stabilitatea pe care ti-o poate oferi? Mi se pare o persoana imatura, instabila, care nu stie ce vrea, pe care nu te poti baza. Un barbat care nu e sincer macar cu el, care nu are puterea sa se retraga si sa se analizeze, sa se inteleaga el inainte sa implice serios alte persoane in viata lui. Si care mereu alege calea cea mai usoara.

Ca tu esti naiva si consideri inselatul si mintitul intr-o relatie "hop-uri" e una si mi-e teama ca o sa platesti naivitatea asta cu multe lacrimi. Insa un copil... gandeste-te bine
daniella_s
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:28
Poate ai dreptate, poate nu!Deja a trecut un an decand stam in casa amandoi si nu mi-a mai dat dovada de instabilitate.In schimb face tot posibilul ca sa nu ne mai gandim la trecut si sa fim fericiti,am inceput sa nu ma mai gandesc la ce-a facut si cu cat trece timpul cu atat imi este mai usor sa nu mai imi amintesc de durerea pe care mi-a provocat-o!Am luptat prea mult ca sa ajungem la stadiu in care suntem acum ca sa renunt asa dintr-o data!Numai D-zeu stie ce o sa fie de-acum incolo eu sper ca o sa fie totul asa cum trebuie.Cununia o avem programata in noiembrie,insarcinata nu sunt, sapt viitoare ma duc la un control dupa ce imi trece menstruatia ca sa vad dc mi-a intarziat atat(2 sapt).Daca mai aveti intrebari sau nelamuriri va raspund cu cea mai mare placere.Bafta tuturor.
lostangel86
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:31
ma bucur pentru tine daca ai reusit sa ramai cu el..eu o poveste la fel de trista ca a ta..cu toate k am numai 17 ani..:( am trecut si eu prin multe..si nu stiu cum sa trec cu bine peste tot...ca sufar foarte mult si acum...:( in sfarsit...ma bucur foarte mult pentru voi..si sa faceti un bebe ca va umble casa de bucurie:X:X..sa fiti fericiti pentru totdeauna :X:X...ca intro poveste cu printi si printese...:X:X...si cum citisem ca vati deschis sau vati propus o deschidere a unei firme...mult noroc...poate knd voi fi mai mare ..:):) ma veti primi si pe mn :P:P...bafta...papa :*:*
kudika056207
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:27
imi cer scuze pentru raspuns in limba rusa,dar citez cuvintele unui intelept rus "Если ради тебя он бросил другую , то ради другой он бросит тебя."

daca pentru tine a lasat pe alta,pai si pe tine te va lasa pentru alta...

sper ca la tine sa fie exceptie,ai grija de tine si vezi ce faci...
iubiti-va...
dolcedoll
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:07
Buna ziua la toata lumea,
Vroiam sa mai dau vesti celor interesati:
- ca sa vedeti ca nu m-am grabit de abia anul asta facem nunta in iunie(doar cununia civila pentru ca e post) nunta e programata la anul
- toate pregatirile au fost facute, asteptam cu nerabdare ziua.
- acum asteptam sa vedem daca o sa vina si bebe la fel de repede.
- totul merge nesperat de bine si ne iubim mai mult decat ma asteptam.
Va pup si o zi buna.
lostangel86
Postat pe 23 Martie 2010 16:43
De la: lostangel86, la data 2010-03-23 16:43:58Buna ziua la toata lumea,
Vroiam sa mai dau vesti celor interesati:
- ca sa vedeti ca nu m-am grabit de abia anul asta facem nunta in iunie(doar cununia civila pentru ca e post) nunta e programata la anul
- toate pregatirile au fost facute, asteptam cu nerabdare ziua.
- acum asteptam sa vedem daca o sa vina si bebe la fel de repede.
- totul merge nesperat de bine si ne iubim mai mult decat ma asteptam.
Va pup si o zi buna.



ma bucur foarte mut pentru tine, dar totusi sa fi atenta si in continuare..pentru ca exista o vorba batraneasca foarte adevarata: "lupu-si schimba parul, dar naravul ba"...asa ca daca a divortat de doua ori....de acum e invatat..sti cu ochii inchizi ce trebuie sa faca.....eu iti soresc sa fi fericita si sa iti dea Doamne Doamne copilul pe care ti-l doresti atat de mult, dar ai mare grija la individ.
Multa bafta, si sa fie intr-un ceas bun daca o sa va casatoriti.
ioanam859
Postat pe 23 Martie 2010 17:19
dupa parerea mea eu cred ca nu te iubeste.Ce anseamna asta ca nu poate sa o lase pe aia ca e mila de ea.Pai daca te iubeste sa faca an asa fel an cat sa contiue relati cu tine si sa uite complet de aceea persoana.Mai ales ca i-ai dat atatea sanse eu cred ca nu le merita.Asa ca eu zic sa lamuresti tot cu el si daca tot asa ramane sa ati cauti pe altul mai ales ca ai 23 de ani nu poti sa stai asa toata viata cu gandul la el .Si cat despre munca nu renunta chiar daca te antalnesti cu el de preferat ar fi sa evitati discutia asta care este antre voi.Altceva nu pot sa zic si sa ati dau un sfat.De multe ori cica sa facem ce ne zice inima dar daca ne luam mereu dupa asta ........Mai bine renunta si cautati alt prtener care antradevar te iubeste si nu te mai grabi asa de repede cu mutatul stai asa sa vezi cum merge relatia cand nu va mutati amandoi si dupa ce vezi ca e ceva serios fa pasul cu mutatul
elena_aylin
Postat pe 14 Iulie 2010 14:41
Nu cred ca o mai intereseaza raspunsul tau!Topicul e de prin 2008
Barbie30
Postat pe 14 Iulie 2010 14:50
De la: Barbie30, la data 2010-07-14 14:50:12Nu cred ca o mai intereseaza raspunsul tau!Topicul e de prin 2008



Deja cred ca are copii
Cu cine......ea stie
stem_29
Postat pe 14 Iulie 2010 14:56
Mda... cand nu poti avea un lucru, tanjesti mult si bine dupa el. Dar cand iti poti permite acel lucru, si il ai, deja te plictisesti de el.

Cine esti tu sa te joci cu dragostea? (N-am avut rabdarea necesara in aceasta dimineata sa citesc tot ceea ce ai scris tu acolo), dar din cate am observat, te-ai razbunat pe colegul de la firma pt esuarea ta cu iubitul care-l aveai...

Daca nu ti-a provocat durere, nu inseamna ca trebuie sa ne razbunam pe toti care ne ies in cale! Nu uita ca roata se poate intoarce (daca nu s-a intors deja!) si atunci, toate consecintele faptelor tale de acum te vor lovi din plin!
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 08:47
amicul u e un fraie si nu merita.iar u esti o pers kre nu stie ce vrea....pana sa va desp nu0l iubeai.apoi nu mai puteai de dragul lui........sa fim seriosi.probabil o faceai intentionat atunci knd te purtau cu el asa de rece si urat....asta pt k ai vazut k iti accepta..iar akum te oftici k e cu aia te simnti data la o parte........altcv nu am ce sa zc
kudika149571
Postat pe 15 Iulie 2010 11:08
off ce m-am suparata pe fata asta.......... scz de greseli am mancat litere
kudika149571
Postat pe 15 Iulie 2010 11:09
simplu....inca un barbat matur care joaca o fata mai tanara pe degete...te-a mintit frumos , si tu te-ai ambitionat sa il ai......probabil ca nici macar nu-l iubesti....probabil e doar dorinta de siguranta langa un barbat matur...si cu siguranta asta e...
ioanam859
Postat pe 18 Iulie 2010 16:30
Vrem si noi noutati :D
brunette_girl
Postat pe 23 Iulie 2010 19:28
frumoasa povestea....si pana la urma???nunta???copii??? ce s-a mai intamplat????????
roxi_berzi
Postat pe 25 Iulie 2010 04:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP! Sunt femeie, ma consideram hetero, dar m-am indragostit de o alta femeie 90 De la: kudika_5823 8 Mai 2012 20:47
O iubire imposibila...Rog sfaturi :( 32 De la: AnastashyBv 27 Februarie 2012 13:09
intrebare intrebatoare 58 De la: claudya_elena21 30 Octombrie 2011 18:13
varul meu a incercat sa se culce cu mine... 57 De la: lidiaolteanu 29 Ianuarie 2010 12:10
O iubire imposibila 118 De la: Gabriela_Culea 14 Septembrie 2009 21:44