Setari Cookie-uri

barbatii raci

buna..vreau si eu pareri despre barbatii in zodia racului...iubitul meu e in aceasta zodie sunt de 5 ani impreuna si urmeaza peste 2 ani sa facem nunta....majoritatea miau spus k de raci nu mai scapi...k sunt foarte fideli si posesivi..vreau pareri..va pup..mersi..:*:*:*::*:*
andreeafatu
Postat pe 30 Septembrie 2008 01:08
iubitul meu e tot rac......e adeptul caminului,romantic,f romantic,darnic,glumet,ii place f mult umorul,imi face toate poftele,ma ajuta la orice lucru,gateste,fidel,ma iubeste neconditionat,sensibil,grijuliu,posesiv(exagerat uneori),gelos...f gelos.....frumos,devreme acasa...cateodata prea devreme....... ....

Postat pe 30 Septembrie 2008 22:04
Racii,sau mai bine zis barbatul rac, este un bun iubit, sot si amant...barbatii raci sunt fideli si familisti convinsi. daca exista un lucru la care sa tina, acesta este familia lui........dar din pacate au si un defect major:sunt extrem de incapatanati si orgoliosi, asa ca trebuie sa mai lasi de la tine,pt. a ajunge la un compromis. Iti spun din proprie experienta, deoarece sotul meu este rac. Suntem impreuna de 6 ani de zile, casatoriti de 2 si avem o familie minunata....succes
oana1801
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:07
Si eu sunt "pricopsita"cu un rac,si confirm ce au spus fetele mai sus,suntem casatoriti de 2 ani.

DeliaD
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:04
Din cate stiu eu si din cate mi s-a confirmat culmea, chiar de nativii acestei zodii, barbatii raci sunt clasificati in doua categorii: 1. cei iubitori, blanzi, fideli, familisti convinsi si 2. cei ff alunecosi si perversi. Cunosc din prima categorie si ii admir de-a dreptul dar am avut de-a face si cu un prototip din categoria 2 de mai aveam putin si ii dadeam cu lopata dupa ceafa :))) De o perversitate si de un egoism feroce. Insa asa cum spun englezii proverbial :Ervey Jack can find his Jean. A incasat-o de la mine cu varf si indesat :)

Postat pe 7 Octombrie 2008 09:18
Eu sunt rac si nu imi dau seama exact de felul de om care sunt dar stiu ca la mine totul e ok pana in momentul in care vad pe cineva care da intr-o femeie, nu stiu cum sa o iau drept prostie sau nu stiu dar pana in momentul de fata am pleznit 7 indivizi care siau lovit femeile nu stiu daca erau casatoriti sau doar prieteni dar ghinionul lor, pentru mine femeia e sufletelul lipsit de aparare. Stiu ca uneori am fost dus de nas de femei dar asta e viata eu tot le apar si le umblu in coarne si mai ales le apreciez.
GoodFather
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:40
prietenul meu e tot rac si relatia noastra e un vis, de la inceputul relatiei am simtit ca toate viata am trait doar ca sa incep acum sa traiesc cu adevarat, toate experientele vietii au fost pt ca acum sa am cat mai multe in comun cu el. Eu sunt scorpion si am citit ca suntem compatibili, nu prea cred eu in horoscop, important e sa fie om, sa aiba caracter si sa-ti ofere ce ai nevoie, eu toata viata mi-am dorit sa iubesc si sa fiu iubita in aceeasi masura si acum simt ca sunt:) Partea cu gelozia nu stiu ce sa zic, eu sunt la fel de geloasa, il inteleg si nu ii dau motive de gelozie.
codrix
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:07
sper sa nu ai norocul care l am avut eu cu racii! sunt in general infideli sau cel putin au inclinatie f mare spre infidelitate asa k ai mare grija fii cu ochii pe el la cat e de dragastos tot asa te si insala fara sa ti dai seama poate!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:47
buna..un blog dragut cu hainute..www.hainutecool.blogspot.com
_madalina_alexandra_
Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:03
barbatul rac???hmmm... e un om al extremelor: daca-l intalnesti, pastreaza-l, daca nu... nu-l cauta :)Poate fi un om minunat, ale carui comori de tandrete ce i se ingramadesc in suflet sa te poarte pe aripi de iubire, mai ceva ca intr-un vis... poate fi sotul, iubitul, amantul perfect: vesel, copilaros, tandru si protector cu femeia iubita... Dar, la polul opus, racul poate fi coleric, neinteles, bizar, chinuit de nelinisti doar de el stiute, posedat de un demon interior ce nu-i da pace, ce-l face sa nu-si mai apartina, sa nu se mai inteleaga pe sine, osciland intre incantare si dezgust, deseori egoist in cautarea de bucurii morale care sa-i umple golul ce-l macina pe interior. Obsedat de ideea de iubire si totusi incapabil sa iubeasca frumos, vesnic in cautarea unui nou chip, unui nou parfum, unei "batai de aripi", vesnic nelinistit... Si totusi, acest din urma rac este cel mai fermecator... este racul care te ameteste prin cuvinte frumoase, care te cucereste cu iluzii, care-ti patrunde in inima prin muzica ce-o poarta in el, care te invaluie in mister si poezie astfel incat sa treci usor granita intre vis si realitate... Este racul jucator, racul vrajitor, racul colectionar de suflete si vanzator de iluzii... racul a carui iubire poate ucide. Daca intalnesti un astfel de rac, trebuie sa fii pregatit sa pierzi insa, chiar si cand pierzi, castigi! Ca o concluzie: racul este proiectia "lunii patrate"!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:21
revin cu o precizare... Al doilea rac de care vorbeam este racul toxic, racul care otraveste, care manipuleaza, subjuga, racul ascuns, lipsit de valoare... la polul opus fata de racul dulce, tandru, deschis... Asa ca... mare grija!:) Aparentele, de cele mai multe ori, sunt inselatoare.

A mai remarcat cineva diferentele dintre raci????

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:51
multumesc pentru sfaturi si pentru commenturile trimise,nust foarte ciufati cei din zodia asta..uneroi parca il cunost atat de bine dar alte ori parca nush cine e..ce gandeste...si nu pot sami dau seama ..Eu sunt in zodia gemeni si sunt o fire foarte deschisa,vorbareata si spun ce simt si ce gandesc cu toate k nu prea e bine sa spui in totdeauna ce gandesti si ce simti...Cred ca si tipologia barbatului rac care este tandru,iubitor,"la casa lui" ..etc..,poate sa cada in cealalta extrema cand nu are parte de aceleasi sentimente din partea partenerului...?!??
andreeafatu
Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:00
multumesc pentru sfaturi si pentru commenturile trimise,sunt
foarte ciudati cei din zodia asta..uneroi parca il cunost atat de bine dar alte ori parca nu stiu cine e..ce gandeste...si nu pot sa-mi dau seama ..Eu sunt in zodia gemeni si sunt o fire foarte deschisa,vorbareata si spun ce simt si ce gandesc cu toate k nu prea e bine sa spui in totdeauna ce gandesti si ce simti...Cred ca si tipologia barbatului rac care este tandru,iubitor,"la casa lui" ..etc..,poate sa cada in cealalta extrema cand nu are parte de aceleasi sentimente din partea partenerului...?!?? Scuzati greselile dar am scris repede ...:*:*:*
andreeafatu
Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:03
hmmm....cum spune si prietenul meu: pe cat de bun, iubitor, intelegator samd este, pe atat de rau, pervers, fara scrupule poate deveni atunci cand este calcat pe coada. Sunt o enigma. Si cred ca e necesar sa fie luati si acceptati asa cum sunt, alfel nu iese nimic. Sunt de luat acasa daca stii sa ii intelegi. :D:D
milka_b
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:28
Adevarul e ca au nevoie in permanenta de afectiune, de dovezi; chiar daca ei nu spun, nu cer... Sunt calzi, sa tot stai in bratele lor. Sunt oameni ai ideilor; le vin o multime de idei si cele mai multe sunt nebunesti, marete, dubioase chiar, dar sunt extraordinar de dragalasi cand ti le impartasesc. Cred cu tarie in dorintele lor. Traiesc in ei, dar ajunge destul si la femeia de langa ei, desi uneori isi doresc sa stea singuri. Sunt precum niste copii, trebuiesc ingrijiti, iar mie imi place nespus de mult sa ii ofer toata atentia din lume chiar daca mi se pare ca nu e intru totul recunoscator. Se ataseaza in functie de momentul in care 'ea' apare in viata lor. Racul meu a fost extra surprins ca am aparut eu intr-un moment in care el nu se astepta. Si asta l-a facut reticent si l-a facut sa fuga o vreme de ceea ce simte. De obicei, revin.:)
Eu fiind sagetatoare, am muulta afectiune si dragoste de oferit iar el are mare nevoie de ea. Deci, e perfect.
Iar cele rele sunt intotdeauna "inghitite" de momentele frumoase care sunt desprinse parca din filme. Desi sunt dificili, merita sa te "lupti" cu si pentru ei.
milka_b
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:47
Si cum sa lupti pt ei?:)Sunt curioasa...a avut un rac in viata mea....s a terminat,dar il vreau inapoi,si mi a dat de inteles ca nici eu nu ii sunt indiferenta,numai ca este fff orgolios,asa era si cat timp am fost impreuna,de fapt acesta a si fost motivul despartiri noastre.Nu i am gresit cu nimic,si nici el mie....dar amandoi suntem f incapatanati si orgoliosi.Cine are un rac sa mi dea si mie cateva sfaturi despre cum sa lupt pt el...:).pls:)
bebestrumph
Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:24
Hello.Postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com.hainute ieftine si funny.have a look
_madalina_alexandra_
Postat pe 13 Noiembrie 2008 01:00
De la: bebestrumph, la data 2008-11-12 23:24:07Si cum sa lupti pt ei?:)Sunt curioasa...a avut un rac in viata mea....s a terminat,dar il vreau inapoi,si mi a dat de inteles ca nici eu nu ii sunt indiferenta,numai ca este fff orgolios,asa era si cat timp am fost impreuna,de fapt acesta a si fost motivul despartiri noastre.Nu i am gresit cu nimic,si nici el mie....dar amandoi suntem f incapatanati si orgoliosi.Cine are un rac sa mi dea si mie cateva sfaturi despre cum sa lupt pt el...:).pls:)


Lupta cu rabdare. De asta ai nevoie foarte mult. Fii consecventa si arata-i ca el este ACELA!! Spune-i ce vrea sa auda, nu te astepta sa-ti ofere la fel, ei oricum traiesc in ei, ofera-i neconditionat si fii indispensabila. Cat ati fost voi impreuna? Se poate sa fie si speriat, poate simte ca se adanceste in relatie si fuge. E tipic, racul meu a facut exact acelasi lucru. Sunt buni de studii oamenii astia.
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:32
hello:)...Am fost 4 luni impreuna...4 luni in care eu personal am simtit ce nu am simtit pt nici un barbat pana acum.Suntem despartiti de 2 luni,2 luni in care printr o cunostinta comuna(prin care ne am si cunoscut),am aflat ca intreaba de mine,ce fac,daca mi am facut pe altcineva.Ne am intersectat din greseala intr o zi,iar dupa ce ne am vaxut si am schimbat 2 replici cam ironice,mi a lasat offline pe mess,lucru care m a surprins pt ca noi cat am fost impreuna nu am prea vbt pe mess(la tel mai mult),cu atta mai putin numi lasa offline uri.Persoana de legatura,sa i spun asa...mi a zis ca toata ziua a bombardat o cu intrebari despre mine si viata mea,si pe seara m a sunat persoana respectiva(fiind verisoara lui) de pe tel lui,si mi a spus ca erau in masina si ca i a zis sa tina tel aproape de urechea lui ca sa mia uda si elvocea si ceea ce spun,dar atat de mandru a fost ca nu a vbt deloc cu mine in seara aia.Am vbt pe mess a 2 a zi.......si....mi a dat de inteles anumite lucruri,dar tot asa foarte de departe,,,nimik concret.De asta nici nu stiu cum sa abordez problema,pt ca si eu sunt f orgolioasa si decat sa las eu de l amine mai bine renut de tot la el.....Asa am crezut pana acum,insa.......parca mi a venit cheful de lupta.....:)poop si mi ar prinde bine niste ''strategii'':)
bebestrumph
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:35
Doamne, cat e de adevarat! Barbatii Rac sunt atat de romantici, incat despartirea poate sa doara pana la moarte! Mie nu-mi mai trebuie...
bunafetelor
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:02
da, eu am remarcat diferentele dintre raci...Ai mare dreptate...eu sunt scorpion, nu prea am avut noroc in dragoste(sau n[-am stiut sa pastrez)dar pot sa spun ca sotul meu, Rac mi-a pus capac...
bunafetelor
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:06
dar intre taur si leu???adik eu sunt taur iar el leu merge o casatorie????multumesc
miky_blonda
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:04
la fel ca si copii mici,f dragastosi,romantici incurabili,vesnic au nevoie de drgoste si multa multa tandrete,daca le dai ce isi doresc vei fi fericita langa ei,daca nu vei avea norocul la multe situatii neplacute pe fondul geloziei.
alinaghemis
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:39
Racii? Cred ca sunt perosne adorabile atunci cand vor; Eu personal am un sot Rac, de 10 ani de zile, avem impreuna un baiat de 6 ani. Pot spune cu mana pe inima ca viata mea a inceput din clipa din care l-am cunoscut. Familist conviins, dornic sa faca lucrurile cu mana lui, nu inseala, nu loveste, nu jigneste.
Iubeste copii la nebunie, ajuta la treburile casei si este foarte respectuos cu socrii.
De 10 ani sunt fericita si poate acum am ocazia sa ii spun cat de mult il iubesc si il apreciez ca face parte din viata mea. Este un barbat deosebit si tineti cont ca eu sunt Leu :: Chiar daca sunt incapatana ca si zodie si greu las de la mine este un barbat pe care il recomand . Cautati-l si nu ii dati drumul cand il gasiti.
Pupici dulci!
alunutza77
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:34
Scuze am vrut sa scriu persoane adorabile!
alunutza77
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:36
De la: andreeafatu, la data 2008-11-12 00:00:55multumesc pentru sfaturi si pentru commenturile trimise,nust foarte ciufati cei din zodia asta..uneroi parca il cunost atat de bine dar alte ori parca nush cine e..ce gandeste...si nu pot sami dau seama ..Eu sunt in zodia gemeni si sunt o fire foarte deschisa,vorbareata si spun ce simt si ce gandesc cu toate k nu prea e bine sa spui in totdeauna ce gandesti si ce simti...Cred ca si tipologia barbatului rac care este tandru,iubitor,"la casa lui" ..etc..,poate sa cada in cealalta extrema cand nu are parte de aceleasi sentimente din partea partenerului...?!??


ce-ar fi sa il intrebi ce gandeste? daca esti intr-o relatie in care exista comunicare ar trebui sa vorbiti despre orice!
monik_988
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:40
De la: miky_blonda, la data 2009-01-09 10:04:07dar intre taur si leu???adik eu sunt taur iar el leu merge o casatorie????multumesc


Buna, Alex ma numesc
si eu sunt taur iar el e leu. nu prea citesc eu horoscopuri, foarte rar.
iti pot doar spune despre el /noi daca vrei. Suntem impreuna de peste 2 ani si suntem fericiti in sensul ca uneori dupa o zi lunga, cand vine de la servici ma saruta si saluta si ma simt pe deplin fericita. Sau de multe ori cand suntem in mujlocul unei conversatiei ma opresete si imi spune ca e fericti alaturi de mine. Nu spune ca ma iubeste de mii de ori pe zi, si nici eu, doar cand simte ca vrea sa imi spuna- sa nu devina o rutina! E o persoana foarte inteligenta (nici nu as fi putut fi cu o persoana ignoranta!), amuzanta, e diedicat relatiei noaste, ma respecta, are grija de mine, e romantic, manierat, introvertit cu persoane noi dar extrovertit cu persoane cunoscute, mai ales cu mine, e funny si cel mai important e ca avem o relatie de comunicare extraordinara! Nu am cunoscut pe nimeni altcineva cu care pot comunica atat de bine! Cateodata e morocanos dar e distractiv! Trebuie doar sa il las singur pana ii trece si daca simte ca a intrecut masura vine si isi cere scuze. Nu suntem casatoriti, nu avem planuri de casatorie curand ( cel putin 5 ani) dar vorbim despre asta, stim ca o sa se intample candva-niciunul nu suntem pregatiti deocamdata!
Matusa mea e in aceeasi situatie si de fiecare data cand spune ca sotul ei gateste si ii aduce cafeaua si micul dejun la pat, persoanele de sex feminin din familie se mirau ( ele fiind obisnuite sau mai degraba obisnuindu-si barbatii ca ele sa le faca tot timpul pe plac!)
monik_988
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:03
sagetatoare? ca si mine...si esti cu un rac??? eu sunt indragostita de un rac...si nu reusesc sa ajung deloc la inima lui.....am avut intentia sa il las in pace....dar ideea e ca nici asta nu-i convine...ma bate la cap cu milioane de mesaje si nu se lasa pana nu ma aduce inapoi...apoi dispare cu zilele, saptamanile....mai da un mesaj si chiar daca nu ii raspund nu se supara...continua pana cand cedez....ce sa mai fac??? pur si simplu nu il inteleg...nu vrea nici cu mine nici fara mine....spune-mi cum functionezi tu cu racul tau....eu una m-am saturat...cu toate ca ma gandesc non-stop la el nici nu mai vreau sa il las sa ma plimbe la nesfarsit si sa ma rasuceasca cum vrea el....
tu ce parere ai? astept raspunsul tau cu nerabdare...sper ca nu te-am deranjat
audreyhepburn
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:14
:))) ideea e ca atunci cand reusesti sa te atasezi de un rac....iti vine sa te intrebi daca vei putea scapa vreodata de ceea ce simti pt el, in cazul in care relatia nu functioneaza. Curios, acum cateva zile el mi-a zis de o fosta prietena de-a lui ca s-ar putea sa fie insarcinata, ca are nu stiu pe cine..etc. Nu stiti cat m-am bucurat, tipa tine extrem de mult la el,il iubeste si azi ca pe ochii din cap(oricum, cu racii cateodata parca tb sa fii mamica, nu iubita, si de aiici se trage iubirea ai neconditionata)mi-am dat seama, am realizat (e f stupid) ca exista viata dupa un rac:)))) Gen: wow, iti poti reface viata dupa una cu un rac care a fost pe alocuri grea dar foarte frumoasa! Si m=-am si bucurat pt ea, desi nu o cunosc.
milka_b
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:22
Eu sunt Rac...si pot sa spun ca stiu cate ceva de zodia asta!
Din toti Raci de sex masculin pe care i-am cunoscut fie sunt genu gelos,posesiv,pervers,afectos,inselator, razbunator si orgolios sau genul emotionat,timid,tacut,familist convins...
Eu sunt cam asa : Afectos,ma atasez destul de repede de o persoana,iubesc din toata inima,urasc pe cine ma minte si imi bate joc de mn,razbunator (te las in pace acum...dar nu te uit),orgolios,fidel,milos,familist...imi place sa calculez inainte sa fac ceva
BogdanPaul
Postat pe 9 Februarie 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DIN CATEGORIA CUM SA II INTELEGEM PE BARBATI????? 13 De la: andra_05 23 Mai 2009 15:28
barbatul ideal..oare exista??? 180 De la: mamaia22 5 Septembrie 2014 12:37
Colegul de serviciu 13 De la: kudika_9046 7 Iunie 2012 16:55
Aspect intinerit al pielii in 15 minute ?! Da, se poate! 5 De la: deea1005 21 Decembrie 2010 00:14
Sotul are fantezii ciudate 20 De la: 26 Mai 2014 07:27