Setari Cookie-uri

comportament diferentiat

cand suntem in intimitate prietenul meu se comporta foarte frumos cu mine,ne vedem aproape in fiecare zi si ne simtim minunat unul in prezenta celuilalt, ne intelegem de minune si vb deskis pe multe teme, imi arata ca tine la mine, si yo la randul meu la fel, dar am observat un lucru ciudat la el inca de la inceputul relatiei... i am auzit pe amicii lui susotindu se referitor la mine....si din ce am inteles ca prietenul meu ma tine doar pt ca arat intr-un anumit fel....de fapt aceasta spune ca sunt cu el pt niste o kestie, zic: ok....suntem de aproape un an impreuna...nu stiu ce sa cred... am vazut o ruda de a sa, foarte apropiata, un baiat care se comporta cam ciudat in prezenta mea, adika e vulgar si nerespectuos, din ce am inteles tipu a suferit un pic in dragoste, nu il judec insa ma deranjeaza aceasta kestie pt ca nu toate fetele sunt la fel, pe de alta parte cred k si prietenul meu a facut sau a vb niste lucruri, pentru ca...fara foc nu iese fum...am observat ca in anturajul unor prieteni e cam distant cu mine, nu ne tinem de mana, imi vb cam ciudat de parca ar trebui sa si faca fata in prezenta cuiva..ma doare ca e las si nu se poate impune, oare nu-si da seama ca yo sufar si ca relatia de fapt se poate inrautati?
dianushka86
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:24
N-ar fi mai bine sa te impui tu?! Faptul ca "arati intr-un anume fel" inseamna, banuiesc, ca esti ceea ce se cheama "bunaciune"... De ce nu profiti de asta si nu-i arati ca in spatele lui e o coada luuunga... deci poti alege si cu ochii inchisi daca poftesti.... la urma urmei nu e el singura scula de pe planeta, nu-i asa?!
darksukkubus69
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:46
da in principiu e buna ideea precedenta, arde'te pe rupte cu toti aia de la coada,
eu unul iti sugerez totusi ca prima data sa iti structurezi cum trebuie o idee si dupa aia sa postezi aici un mesaj, nu se intelege mare lucru din spusele tale.
felixcat
Postat pe 4 Octombrie 2009 01:03


Te tine de panou publicitar si te barfeste pe ascuns cu prietenii si toata treaba asta tine de un an ?
Asta am inteles, dar unde e adevarata problema ....asta se pare ca nu e o problema din moment ce dupa un an tot cu el esti ?!
___LL___
Postat pe 4 Octombrie 2009 01:09
de ce nu vorbesti cu el? confrunta-i prietenii! de ce te porti ca o fraiera?
greierash_is_back
Postat pe 4 Octombrie 2009 01:10
a, mersi de sfaturi, kiar sa stii ca am discutat cu el problema, am avut curajul sa-i spun de lucrurile care ma framanta, in special de barfele care le-am auzit si cred ca e totul in ordine. bine, cred k ar trebui sa am mai multa incredere in mine si sa fiu mai indiferenta la tot ce se spune...oricum ceea ce conteaza e relatia noastra, nu-i asa? va poopik pe toate si multam inka o data
dianushka86
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:47
deci te-a vrajit!
greierash_is_back
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:55
Mdaa.. se pare ca a reusit sa te fraiereasca...cel putin pt moment... Incredere in tine ar trebui sa ai, chiar foarte multa, dar in el.... nu prea...
darksukkubus69
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:08
Ce-mi place la site-ul asta este faptul ca in urma catorva mesaje primite de la persoane necunoscute incepi sa iei decizii pe care nu le-ai luat niciodata

Au fost necesare doar 4 persoane sa-si exprime parerile pentru ca fata sa-si ia inima in dinti si sa se impuna in fata partenerului cu care sta de un an de zile iar acum toate-s bune fi frumoase

iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-10-04 23:45:42Ce-mi place la site-ul asta este faptul ca in urma catorva mesaje primite de la persoane necunoscute incepi sa iei decizii pe care nu le-ai luat niciodata

Au fost necesare doar 4 persoane sa-si exprime parerile pentru ca fata sa-si ia inima in dinti si sa se impuna in fata partenerului cu care sta de un an de zile iar acum toate-s bune fi frumoase



greierash_is_back
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:50
Si totusi, cele 4 mesaje erau diferite... Sper ca nu l-o fi pus in practica tocmai pe cel de-i sugera sa insire coada aia luuuunga!

On topic... El ti-a spus sa treci cu vederea barfele, nu? Asa cum face si el.. ? ce conteaza ca prietenii lui te barfesc .. el e indiferent.. fii si tu la fel! Despre asta era vorba?
rashela
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:12
De la: catea_myeyes, la data 2009-10-04 23:50:16
De la: iris_4_ever, la data 2009-10-04 23:45:42Ce-mi place la site-ul asta este faptul ca in urma catorva mesaje primite de la persoane necunoscute incepi sa iei decizii pe care nu le-ai luat niciodata

Au fost necesare doar 4 persoane sa-si exprime parerile pentru ca fata sa-si ia inima in dinti si sa se impuna in fata partenerului cu care sta de un an de zile iar acum toate-s bune fi frumoase





Tu de abia ti-ai schimbat nick-ul sau te confund ?
iris_4_ever
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:19
De la: iris_4_ever, la data 2009-10-05 00:19:41
De la: catea_myeyes, la data 2009-10-04 23:50:16
De la: iris_4_ever, la data 2009-10-04 23:45:42Ce-mi place la site-ul asta este faptul ca in urma catorva mesaje primite de la persoane necunoscute incepi sa iei decizii pe care nu le-ai luat niciodata

Au fost necesare doar 4 persoane sa-si exprime parerile pentru ca fata sa-si ia inima in dinti si sa se impuna in fata partenerului cu care sta de un an de zile iar acum toate-s bune fi frumoase





Tu de abia ti-ai schimbat nick-ul sau te confund ?


depinde cine crezi ca sunt!
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:22
De la: rashela, la data 2009-10-05 00:12:14Si totusi, cele 4 mesaje erau diferite... Sper ca nu l-o fi pus in practica tocmai pe cel de-i sugera sa insire coada aia luuuunga!

On topic... El ti-a spus sa treci cu vederea barfele, nu? Asa cum face si el.. ? ce conteaza ca prietenii lui te barfesc .. el e indiferent.. fii si tu la fel! Despre asta era vorba?



Diferite dar printre ele nu se gaseste niciunul care sa o mangaie pe cap si sa ii planga de mile asa ca decat sa lase discutia sa decurga in directia nedorita de ea a preferat sa spuna ca gata , totul s-a rezolvat

Cred ca a linistit-o spunandu-i ca prietenii lui ,,ie'' gelosi asta fiind motivul pentru care o vorbesc pe la spate iar el se da mare cu ea si de aia le permite sa-si bata joc de iubita lui
iris_4_ever
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:23
darksukkubus69
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:19
Sper sa nu revii dupa un timp cu ceva de genul "Pana la urma mi-am dat seama ca e magar si ne-am despartit. Ce sa fac?"

In general e foarte ciudat cum oamenii nesimtiti reusesc sa se inconjoare de persoane foarte iertatoare, foarte rabdatoare si traiesc astfel fericiti pana la adanci batraneti.

Daca vrei sa iti gasesti o nevasta harnica, rabdatoare, intelegatoare o metoda foarte buna ar fi urmatoarea. Vezi care este cel mai nesimtit baiat pe care il stii si printre fostele lui iubite (pe care el le-a parasit) precis vei gasi o fata foarte foarte intelegatoare.

ilovethisgame
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:55
iti dau o veste proasta: nu te iubeste!
si, din cate povestesti, e inca un baietandru, deci nu are rost sa-ti bati capul cu el. Distreaza-te, ramai in relatia asta atat timp cat iti e tie bine, dar nu-ti face cine stie ce planuri de viitor

sorry
kitty_krieger
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:07
cred ca deja si-a facut planuri :D
an_dra_da_k
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:13
da si el mi-a zis ca trece cu vederea prostiile, asta e lumea,asa mi a spus, de asemeni mi-a spus ca prietenii lui nu isi discuta iubitele.... cel putin am ajuns la concluzia ca tre sa ne traim noi viata noastra, iar yo gandesc ca tre sa imi vad de treburi daka nu sunt in stare sa skimb nimic, timpul scoate adevarul la suprafata, si ...cred k ar fi un mare fraier daka m-ar barfi pe la spate si s-ar umili de fiecare data in fata mea...pe de alta parte sunt cuminte si nu ma vad in postura de a ma distra cu oricine....imi plac relatiile linistite si de durata.
dianushka86
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:28
ok, asta insa nu inseamna ca ma complac in situatia existenta, de aia am si scris ca sa ma trezesc un pic
dianushka86
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:31
pai vrei sa nu dea bine in cadru cu prietenii lui?sa fie el in fata lor un papa lapte?noooo
ia taie-l tu de la sex si de la activitatile intime....
aaa si nu te amagi singura..doar in grupul de prieteni trebuie sa se laude ca este barbat!
one_size
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:35
faza e ca io nu stiu daka el a spus ceva, nici nu stiu ce sa zic, ca e las -ca nu e las, dar cu siguranta e ceva la mijloc, problema e ca nu stiu cu cine e sincer, tind sa cred k asta e totusi invidie....
dianushka86
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:13
De la: dianushka86, la data 2009-10-01 13:24:42 cand suntem in intimitate prietenul meu se comporta foarte frumos cu mine,ne vedem aproape in fiecare zi si ne simtim minunat unul in prezenta celuilalt, ne intelegem de minune si vb deskis pe multe teme, imi arata ca tine la mine, si yo la randul meu la fel, dar am observat un lucru ciudat la el inca de la inceputul relatiei... i am auzit pe amicii lui susotindu se referitor la mine....si din ce am inteles ca prietenul meu ma tine doar pt ca arat intr-un anumit fel....de fapt aceasta spune ca sunt cu el pt niste o kestie, zic: ok....suntem de aproape un an impreuna...nu stiu ce sa cred... am vazut o ruda de a sa, foarte apropiata, un baiat care se comporta cam ciudat in prezenta mea, adika e vulgar si nerespectuos, din ce am inteles tipu a suferit un pic in dragoste, nu il judec insa ma deranjeaza aceasta kestie pt ca nu toate fetele sunt la fel, pe de alta parte cred k si prietenul meu a facut sau a vb niste lucruri, pentru ca...fara foc nu iese fum...am observat ca in anturajul unor prieteni e cam distant cu mine, nu ne tinem de mana, imi vb cam ciudat de parca ar trebui sa si faca fata in prezenta cuiva..ma doare ca e las si nu se poate impune, oare nu-si da seama ca yo sufar si ca relatia de fapt se poate inrautati?


e un egoist. pe el il intereseaza doar sa te aiba pe post de decor. trist, dar adevarat.
oana_bomboana
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:02
Iar ea nu intelege si pace...
darksukkubus69
Postat pe 7 Octombrie 2009 00:24
ok...am inteles mesajul.....dar..probabil exista o metoda de a-l skimba, nu pot sa las totul balta si sa plec, tin la el totusi, fiecare barbat are keia sa, si cred ca sunt modalitati de a skimba totul in favoarea mea. Aveti sugestii?
dianushka86
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:34

apropo, foarte tare ideea cu taiatu de la sex
dianushka86
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:41
Draga mea, barbatii sunt asa cum sunt, nu se schimba! Daca un barbat e betiv, nu poti sa-l schimbi, daca un barbat e curvar, nu poti sa-l schimbi etc... Al tau se pare ca nu te iubeste dupa cum se poarta... sa stii ca asta nu poti sa schimbi. Sfaturile care ti s-au dat aici (adica sa cauti pe unul asa cum meriti), ti s-au dat spre binele tau spre a te feri de suferinte inutile. Oare el s-ar zbate pentru tine asa cum faci tu pentru el? Nu prea cred...
darksukkubus69
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:06
chestia asta eu o numesc teribilism, am observat asemenea comportament si la fiul meu, are 21 ani, sa arate ca e barbat "cu adevarat" adica dur, minimaliza importantza unei relatii, ca deh nu e un fraier de indragostit - toate fetele trebuie sa moara dupa el asta trebuie sa vada cei din jur si iute asa prima prietena la care a tinut abia dupa ce ea" i-a dat papucii " el si-a dat seama ca era indragostit lulea- prea tarziu - a cazut in patima drogurilor ca s-o impresioneze, nu a reusit. Am reusit sa-l scap. Acum are alta prietena dar s-a schimbat comportamentul.
Ce ti-e si cu proverbul: "pana nu dai cu capul de tocul de sus al ushii n-ai sa vezi pragul".
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:23
De la: dianushka86, la data 2009-10-05 15:28:28da si el mi-a zis ca trece cu vederea prostiile, asta e lumea,asa mi a spus, de asemeni mi-a spus ca prietenii lui nu isi discuta iubitele.... cel putin am ajuns la concluzia ca tre sa ne traim noi viata noastra, iar yo gandesc ca tre sa imi vad de treburi daka nu sunt in stare sa skimb nimic, timpul scoate adevarul la suprafata, si ...cred k ar fi un mare fraier daka m-ar barfi pe la spate si s-ar umili de fiecare data in fata mea...pe de alta parte sunt cuminte si nu ma vad in postura de a ma distra cu oricine....imi plac relatiile linistite si de durata.


in concluzie nu te-a lamurit cu nimic pana la urma ai aflat cine a vorbit aiurea sau ce spune prietenul tau despre tine in gasca? nu aveti prieteni comuni pe care ai putea sa ii tragi de limba?
ti-a zis doar sa fii indiferenta, ca el oricum o sa te vorbeasca in continuare si o sa se poate foarte urat cu tine fata de restul prietenilor... asta nu o sa se schimbe, deci mai bine treci cu vederea alooo!!! trezirea!
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:19
Chestia cu pragul de sus... este, in multe cazuri, adevarata.
darksukkubus69
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
Ce ati alege intre ratiune si sentimente? 10 De la: yumalai 20 Mai 2009 21:06
o mica curiozitare dar in acelasi timp si o dilema 12 De la: albinutzza 25 Iunie 2010 16:37
am nevoie de pareri 23 De la: kudika_14994 5 Noiembrie 2012 23:56
heeeelllp sugestii de cadou pentru un tip de 23 ani 12 De la: dienutza122 27 Iulie 2013 10:38