Setari Cookie-uri

Parasita de Craciun....

Dragele mele,

In primul rand, LA MULTI ANI tuturor si sa dea D-zeu sa avem un an mai bun!
As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sau pareri legate de povestea mea. Va cer ajutotrul pentru ca ma gandesc ca poate aveti mai multa experienta decat mine si ati trecut prin asa ceva si poate privind din exterior, vedeti lucrurile cu mai multa luciditate decat mine.
Am 24 de ani si in urma cu doi ani am cunoscut un baiat extraordinar care este cu 2 ani mai mare decat mine. Ne-am indragostit pe parcurs si lucrurile au mers foarte bine intre noi pana acum un an. Dupa asta, am inceput sa nu ne mai intelegem si ne-am despartit si impacat de vreo 3 ori. Nu ne-am certat niciodata si nici nu au existat motive de discutie intre noi. Pur si simplu, i se parea lui ca nu ne potrivim si ca nu ne este ok impreuna. Eu il iubesc enorm pe omul asta si as fi in stare de orice pentru el si stie si el asta. Mi-a spus ca niciodata nu a crezut ca va intalni pe cineva care sa-l iubesca atat de mult, care sa fie atat de dulce si sa se poarte asa de frumos cu el...dar cu toate astea, nu e ok sa fim impreuna. De fiecare data cand ne-am despartit, am plecat de la el si nu am stiut nimik unul de altul timp de o luna, doua, dupa care ma suna si imi spunea ca ii este dor de mine, ca se vede alaturi de mine in viitor, ca ma iubeste si ma vrea inapoi. Ca o femeie indragostita....m-am intors ca fraiera de fiecare data si eram foarte fericita...dupa care, dintr-o data iar se stricau lucrurile. Ultima data, ne-am despartit de Craciun...in noaptea de 25 decembrie.... Mi-a spus ca de data asta este definitiv, ca nu ma iubeste si ca-si doreste alta relatie. Mi-a spus ca-i pasa foarter mult de mine, ca tine extrem de mult la mine, ca vrea sa fie langa mine si sa ma ajute sa fac tot ceea ce-mi doresc, dar doar ca prieteni deoarece pentru el sunt ca si familia lui. Acum, chiar daca suntem despartiti, eu stau tot la el, in alta camera, deoarece nu-mi permit deocamdata sa-mi inchiriez un apartament singura. As vrea sa ma rup odata de el si de relatia asta care imi face atata rau, dar nu stiu de unde sa incep. De fiecare data cand am fost despartiti mi-a fost f greu. Am plans f mult si in fiecare zi , parca asteptam sa se intample ceva, sa-mi dea un semn. Imi este extrem de greu sa vad ca ii sunt atat de indiferenta chiar daca el se poarta foarte frumos cu mine. In sufletul meu, mi-as dori sa fim din nou impreuna, sa ne fie bine. Dar..nu stiu ce sa fac. Daca o sa se intoarca iar peste doua luni? Sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe? Si daca da, cum sa fac asta? Va rog mult de tot, ajutati-ma si spuneti-mi si voi daca ati trecut prin asa ceva si cum ati rezolvat situatia. Orice sfat sau parere imi este foarte utila. Va pup si va doresc multa fericire tuturor.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:06
Imi pare rau ca ti se intampla asta ...cred ca este ingrozitor sa stai cu persoana pe care o adori in aceeasi casa iar el sa fie indiferent...eu zic sa il lasi chiar daca vei suferi...el are pe altcineva...sunt sigura de asta...iti bati joc singura de tine...
MAI BINE UN SFARSIT CU SUFERINTA DECAT O SUFERINTA FARA SFARSIT...sa ai noroc...
rogozan
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:41
Si eu tind sa cred ca are pe altcineva... Probabil te percepe asa cum spune si el ca pe cineva din familie, si isi doreste altceva, isi doreste pe cineva fata de care sa aibe alt fel de sentimente.
Dar chiar si daca nu ar avea pe altcineva, e clar ca nu te iubeste.
Deci, sfatul meu este sa fii TOTAL INDIFERENTA CU EL!!!
Asta da rezultate mai mereu, astfel poate sa isi dea seama cat de usor te poate pierde, si cum i-ar fii fara tine si il poate face sa se razgandeasca. In cazul in care iti doresti sa te impaci cu el desi eu una nu as face asta oricat as suferii... Si daca nu are de gand sa o faca ii vei arata ca ai demnitate si ca nu reprezinta totul pentru tine, ca poti si fara el...
Dificila situatie, dar asa se intampla cand dai prea mult si nu ceri nimic in schimb...
my_melody
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:04
De la: simmone, la data 2009-01-05 14:06:35Dragele mele,

In primul rand, LA MULTI ANI tuturor si sa dea D-zeu sa avem un an mai bun!
As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sau pareri legate de povestea mea. Va cer ajutotrul pentru ca ma gandesc ca poate aveti mai multa experienta decat mine si ati trecut prin asa ceva si poate privind din exterior, vedeti lucrurile cu mai multa luciditate decat mine.
Am 24 de ani si in urma cu doi ani am cunoscut un baiat extraordinar care este cu 2 ani mai mare decat mine. Ne-am indragostit pe parcurs si lucrurile au mers foarte bine intre noi pana acum un an. Dupa asta, am inceput sa nu ne mai intelegem si ne-am despartit si impacat de vreo 3 ori. Nu ne-am certat niciodata si nici nu au existat motive de discutie intre noi. Pur si simplu, i se parea lui ca nu ne potrivim si ca nu ne este ok impreuna. Eu il iubesc enorm pe omul asta si as fi in stare de orice pentru el si stie si el asta. Mi-a spus ca niciodata nu a crezut ca va intalni pe cineva care sa-l iubesca atat de mult, care sa fie atat de dulce si sa se poarte asa de frumos cu el...dar cu toate astea, nu e ok sa fim impreuna. De fiecare data cand ne-am despartit, am plecat de la el si nu am stiut nimik unul de altul timp de o luna, doua, dupa care ma suna si imi spunea ca ii este dor de mine, ca se vede alaturi de mine in viitor, ca ma iubeste si ma vrea inapoi. Ca o femeie indragostita....m-am intors ca fraiera de fiecare data si eram foarte fericita...dupa care, dintr-o data iar se stricau lucrurile. Ultima data, ne-am despartit de Craciun...in noaptea de 25 decembrie.... Mi-a spus ca de data asta este definitiv, ca nu ma iubeste si ca-si doreste alta relatie. Mi-a spus ca-i pasa foarter mult de mine, ca tine extrem de mult la mine, ca vrea sa fie langa mine si sa ma ajute sa fac tot ceea ce-mi doresc, dar doar ca prieteni deoarece pentru el sunt ca si familia lui. Acum, chiar daca suntem despartiti, eu stau tot la el, in alta camera, deoarece nu-mi permit deocamdata sa-mi inchiriez un apartament singura. As vrea sa ma rup odata de el si de relatia asta care imi face atata rau, dar nu stiu de unde sa incep. De fiecare data cand am fost despartiti mi-a fost f greu. Am plans f mult si in fiecare zi , parca asteptam sa se intample ceva, sa-mi dea un semn. Imi este extrem de greu sa vad ca ii sunt atat de indiferenta chiar daca el se poarta foarte frumos cu mine. In sufletul meu, mi-as dori sa fim din nou impreuna, sa ne fie bine. Dar..nu stiu ce sa fac. Daca o sa se intoarca iar peste doua luni? Sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe? Si daca da, cum sa fac asta? Va rog mult de tot, ajutati-ma si spuneti-mi si voi daca ati trecut prin asa ceva si cum ati rezolvat situatia. Orice sfat sau parere imi este foarte utila. Va pup si va doresc multa fericire tuturor.




am fost intr-o situatia asemanatoare tie.ma parasit dupa ce ne-am logodit la biserica si dupa ce am facut dragoste si sa intors doar dupa 17 ani, dar erau totusi alte vremuri si eu aveam doar 18 ani si pe deasupra am ramas si insarcinata.si nu ma parasit pentru ca asa a vrut sau pentru ca nu ma mai iubit ci pentru ca a trebuit sa aleaga intre viata noastra si serviciu(lucreaza in cadrul servicilor secrete)
oricum sa sti ca am reusit sa fac fata cu ajutorul parintilor. cu ajutorul lor am reusit sa intru la facultate si credema ca faptul ca ai o ocupatie til mai scoate din gand si din minte. am crezut ca cu timpul lam uitat dar se pare ca acolo unde a fost foc a ramas cenuse si acum focul sa reaprins mai mare ca niciodata

nu stiu ce sa zic. poate ca daca ai sa te muti de la el si ai sa ai o ocupatie ai sa-l uiti. poate ca daca incerci sa te distrezi si sa cunosti alte persoane o sa fi mai bine
natalya_ady
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:25
Va multumesc frumos pentru raspunsuri si pentru faptul ca ma incurajati sa fac ceea ce trebuie prin sfaturile voastre.Nu vreau sa ma impac cu el ci doar sa reusesc sa trec mai repede peste si sa nu raman cu sechele prea mari. Ca stiti cum se spune: "Totul trece, dar nu fara sa lase urme". Va pup si va doresc numai bine si multa dragoste.

Postat pe 7 Ianuarie 2009 19:46
De la: simmone, la data 2009-01-07 19:46:23Va multumesc frumos pentru raspunsuri si pentru faptul ca ma incurajati sa fac ceea ce trebuie prin sfaturile voastre.Nu vreau sa ma impac cu el ci doar sa reusesc sa trec mai repede peste si sa nu raman cu sechele prea mari. Ca stiti cum se spune: "Totul trece, dar nu fara sa lase urme". Va pup si va doresc numai bine si multa dragoste.

Postat pe 7 Ianuarie 2009 19:49
De la: simmone, la data 2009-01-05 14:06:35Dragele mele,

Dar..nu stiu ce sa fac. Daca o sa se intoarca iar peste doua luni? Sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe? Si daca da, cum sa fac asta? Va rog mult de tot, ajutati-ma si spuneti-mi si voi daca ati trecut prin asa ceva si cum ati rezolvat situatia. Orice sfat sau parere imi este foarte utila. Va pup si va doresc multa fericire tuturor.


Fata draga, uita-l si mergi mai departe fara regrete. N-ai pentru ce sa plangi ! Omul asta nu te merita!
tematoare
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:18
eh, ti-ar fi mult mai usor daca nu ati sta in acelsi loc. il vezi mereu, astepti sa vina etc si asta face totul mult mai greu. in primul rand trebuie sa te muti... poate cu o prietena ceva pentru ca asta te-ar ajuta mult, ai avea cuc ine vorbi, nu te-ai simti asa singura... apoi trebuie sa te gandesti ca nu e el cel care trebuie... nu sunt pe sistemul "uita-l! uraste-l!". nu. pur si simplu cred ca trebuie sa realizezi ca omul nu tine cum trebuie la tine si nu vrei asta, nu vrei sa continui sa fii cu un om care nu te iubeste, care fara sa vrea sau sa admita astepta altceva mai intens. nu vrei sa fii intr-o relatie calduta! asa ca primul lucru muta-te. apoi o vreme evita-l, pana te pui pe picioare si apoi incepe sa cauti din nou (dar cand te vei simtit pregatita sa le acorzi altora o sansa reala astfel evitand si riscul sa te refugiezi in bratele cuiva din teama de singuratate)...
rodicapisica
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:14
De la: rogozan, la data 2009-01-06 19:41:49Imi pare rau ca ti se intampla asta ...cred ca este ingrozitor sa stai cu persoana pe care o adori in aceeasi casa iar el sa fie indiferent...eu zic sa il lasi chiar daca vei suferi...el are pe altcineva...sunt sigura de asta...iti bati joc singura de tine...
MAI BINE UN SFARSIT CU SUFERINTA DECAT O SUFERINTA FARA SFARSIT...sa ai noroc...


ABSOLUT ACEEASI OPINIE@
SAU DACA NU ARE PE ALTCINEVA, NICI NU TE MERITA. DOAR PROFITA SI PE TINE TE CHINUIE CA PE UN CAINE IN CUSCA.

Hai, ridica-te! Fii demna si mandra de tine insati, de puterea ta nemasurata de a iubi, de a ierta si ANIMALE ca el lasa-le sa invete sa fie oameni, sa mai evolueze!

Nu te mai imbata cu apa rece ... nu ai unde sa stai ... NU VREI !!!
Cine vrea, poate

NU EXISTA ''Nu pot!''



Cand vei avea copii si te va lasa barbatul ce ai sa faci?????

Asa fac TOTI.

Sus iubit-o, pe propriile-ti picioare!

Priveste-n jurul tau - aproape ca a venit primavara. Cu ea un nou val de VIATA. Fara el? DA - FARA el, insa plina de sperante pentru anii ce vor fi.

Sunt oameni care s-au imbolnavit de suparare, au dat in cancer, in leucemie, s-au sinucis ...
ASTA iti doresti?

Dragostea stii bine ca te INALTA, nu te face o carpa plina de lacrimi - NU!
Aceea NU ESTE DRAGOSTE, ci bataie de batjocura.

In fond si la urma urmei, CE ANUME TE ATRAGE LA OMUL ACESTA?
Aceleasi calitati si defecte si poate inca si mai bune LE VEI GASI la un ALTUL, si ... candva ... cand vei avea proprii tai copii vei intelege cat de scurta-i viata ca sa ti-o pierzi cu OAMENI FALSI.

Ai nevoie de cineva pe lumea asta caci singura nu poti trai; e adevarat! Dar stand in loc, impiedicandu-te de un ''bolovan'' n-ai sa ajungi NICAIERI IN VIATA - NICAIERI !!!!!

Ridica-te pe propriile picioare ... NU te mai uita in urma ta

agoldfish
Postat pe 5 Februarie 2009 02:40
trebuie sa pleci din casa lui...asta este primul pas...chiar daca iti va fi foarte greu sa stai cu chirie.
nu mai spera la iubirea lui...stiu este foarte greu, am trecut si eu prin asta, dar daca te-ar iubi ar fi cu tine...ceea ce nu se intampla.
curaj..capul sus, viata este inainte....gandeste-te ca sunt femei care au trecut prin mult mai multe probleme si s-au descurcat singure....
timpul le rezolva pe toate, dar inainte de asta trebuie sa-ti doresti sa se rezolve si sa fi tu cea care face primul pas in a fi bine.
incearca sa nu mai ai de a face cu el sub nici o forma, si faptul ca stai la el nu te ajuta absolut deloc, din contra.
trei ani am sperat sa fiu iubita de o anumita persoana, pana cand mi-am dat seama ca nu faceam altceva decat sa ma umilesc si sa fiu la dispozitia lui de cate ori avea nevoie. regret enorm ca nu am renuntat din momentul in care au aparut primele semne ca nu putem fi impreuna.....nu face acelasi lucru....
stiu...este foarte greu...dar trebuie sa fi puternica...in viata vei intampina probleme mult mai grele si vei suferi mult mai mult
te pup si iti doresc multa bafta
hamade79_elena
Postat pe 5 Februarie 2009 16:28
sigur ca are pe altcineva...logic ca ce barbat sta el singur asa....fara sa se culce cu o femeie, cand ei au creer in alta parte? nu sta dupa el, pentru ca o persoana cu suflet bun va avea parte de bine, pe cand cel care-si bate joc va plati el cumva....in general tu sa-ti faci viata cum vrei....nu sta dupa toti obsedatii pentru ca nu merita......si parerea mea nefericirea ti-o faci singura, nu da dreptul la nimeni sa te faca nefericita sau fericita...pup
123girl
Postat pe 18 Februarie 2009 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare il voi avea vreodata numai pentru mine? 50 De la: kudika362414 19 Martie 2011 12:30
Ce vrea de la mine ? 89 De la: xardasxp 5 August 2011 21:38
solutii pentru o relatie ce pare imposibila 3 De la: ___LL___ 8 August 2009 02:53
sunt bisexuala 65 De la: zinaceabunasinebuna 6 Februarie 2012 18:05
Vreau un sfat...!!! 19 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 22:19