Setari Cookie-uri

Ea facultate, el la seral - e un inconvenient?

Este o problema ca ea fata la facultate sa aive o relatie cu el de la seral, relatie care ar putea duce la altar?
devyl_is_crying
Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:40
Da , ar fi o problema sa 'aive' ... daca tu esti fata de la facultate eu zic sa te retrogradze la seral ...

Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:16
foarte tare mesajul tau un_domn. m-am amuzat teribil! si ai dreptate!
ancageorgiana22
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:21
E mare problema ...mai ales daca vrea la altar. Ca o sa intrebe judecatorul de pace fiecare la ce frecventa a facut facultatea si nu se accepta cupluri decat cu exact aceeasi educatie.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:18
Sunt convinsa ca ea aivisse studii la Sorbonne su nu avuisse o problema linguistica.
Dar el face la seral clasa a 9a la satanisti si vrea sa te jertfeassa pa altar?
OMG sa te ferissesi de astifel de oameni ca nu-i semn bun
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:33
Presupun ca te referi la diferenta de educatie.Nimic nu este o problema daca tu nu o consideri o problema.Daca el chiar e pe langa toate subiectele care te intereseaza pe tine atunci dupa ce trec ''artificiile'' s-ar putea sa te plictisesti si sa te simti chiar frustrata.Dar daca il iubesti cu adevarat il poti ajuta chiar tu sa se ridice la nivelul tau intelectual,nimeni nu se naste prost sau destept,trebuie doar sa ai bunavointa.Adica el sa aiba bunavointa sa invete si de ce nu poate o sa faca si el o facultate dupa ce termina liceul la seral.Si tu sa ai bunavointa si multa rabdare sa-l inveti.Dar ai grija nu-l face sa se simta prost sau inferior,nu uita ca in primul rand este barbat si lor nu le prea place sa ia lectii de la partenerele lor.Acum depinde de voi 2 si de cat de serioasa este relatia voastra.Si cel mai important nu lasa gurile rele sa te deziluzioneze.Intotdeauna o sa se gaseasca un ''binevoitor'' sa-ti spuna ca iubitul tau nu e deajuns de bun pt. tine. Tu esti singura care decide asta!!Succes!!
diana1981
Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:41
De la: devyl_is_crying, la data 2008-11-04 14:40:21Este o problema ca ea fata la facultate sa aive o relatie cu el de la seral, relatie care ar putea duce la altar?

buna!! eu vreau sa aflu unde mai exact e problema?????????? faptul ca e la seral spune multe... adica nu se multumeste cu 2 clase mai mult ca trenul ci vrea mai mult. mi se pare foarte bine si cred ca faptul ca tu esti la facultate il motiveaza pe el. am prieteni care au facut profesionala, liceu la seral si acum se pregatesc de licenta si intre timp s-au casatorit.
cred cu tarie ca nu din scoala iti castigi calitatea de OM!!! nu lasa acest amanunt sa stea intre voi!e un lucru care peste ceva tip nu va mai exista.....
curaj si lasa-l sa iti arate ce poate....
betterrr
Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:52
Da! Cunosc multe cazuri in care EA , cu facultate si EL cu liceu au avut probleme din cauza complexului de inferioritate pe care EL il dezvolta. Neputand sa-i fie egal din pdv al statutului in societate, EL se manifesta in casa, incearca sa recupereze, sa domine. Si cum domina prostul ? Prin violenta de limbaj si prin violenta fizica . Nu am timp sa dezvolt un eseu pe chestia asta, dar iti spun eu, ca barbat, ca nu e cazul sa ajungi la altar cu un tip care nu e in stare sa termine o facultate, chiar si platindu-si examenele, cum se intampla in cele mai multe cazuri... Ai sa gasesti un tip ok , nu dispera si nu te implica intr-o relatie cu un tip inferior tie. Bafta la examene !
dancombi
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:08
De la: devyl_is_crying, la data 2008-11-04 14:40:21Este o problema ca ea fata la facultate sa aive o relatie cu el de la seral, relatie care ar putea duce la altar?


Olele, tu esti cea de la facultate?

In fine, cine zice ca baiatul dupa ce termina seralul nu o sa inceapa si studiile universitare?
Kathara
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:45
De la: Un_Domn, la data 2008-11-04 20:16:55Da , ar fi o problema sa 'aive' ... daca tu esti fata de la facultate eu zic sa te retrogradze la seral ...



subscriu
ramo_88
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:47
nu e nici o problema daca il iubeste si se inteleg in rest..ideea e k el poate ajunge ,dk vrea,sa faca o faculta..eu am fost la seral si am facut si facultatea de litere,la zi,la buget....so all u want u might get if u want it hard enough....s fie fericiti la maxim dk se iubesc...
mistique
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:58
De la: dancombi, la data 2008-11-25 09:08:03Da! Cunosc multe cazuri in care EA , cu facultate si EL cu liceu au avut probleme din cauza complexului de inferioritate pe care EL il dezvolta. Neputand sa-i fie egal din pdv al statutului in societate, EL se manifesta in casa, incearca sa recupereze, sa domine. Si cum domina prostul ? Prin violenta de limbaj si prin violenta fizica . Nu am timp sa dezvolt un eseu pe chestia asta, dar iti spun eu, ca barbat, ca nu e cazul sa ajungi la altar cu un tip care nu e in stare sa termine o facultate, chiar si platindu-si examenele, cum se intampla in cele mai multe cazuri... Ai sa gasesti un tip ok , nu dispera si nu te implica intr-o relatie cu un tip inferior tie. Bafta la examene !


Cunosc si eu un astfel de specimen, numai ca nu toti sunt la fel, si nu poti sti daca nu cumva dupa ce termina seralul nu o sa faca si o facultate si neaparat pt a se ridica la nivelul ei ci doar pt multumirea lui.In acelasi timp nu-i putem baga pe toti in aceeasi oala afirmand ca si ea o sa pateasca precum cea din exemplul tau; oricum calitatea de om nu o capeti in facultate...sunt multi care se lauda chiar si cu 2 facultati dar nu e nimic de capul lor.
believe
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:49
De la: Un_Domn, la data 2008-11-04 20:16:55Da , ar fi o problema sa 'aive' ... daca tu esti fata de la facultate eu zic sa te retrogradze la seral ...


Subscriu!

Cat despre rest... cu siguranta ca el n-o sa dezvolte nici un fel de complex... Si daca - prin absurd - il pocneste fun puseu, e de-ajuns sa-i ceara fetei sa-i scrie ceva... Autostima o sa-i salte pana-n tavan doar citind
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 10:32
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:06
De la: Un_Domn, la data 2008-11-04 20:16:55Da , ar fi o problema sa 'aive' ... daca tu esti fata de la facultate eu zic sa te retrogradze la seral ...

Lasati, lasati...nu e nici prima, nici ultima cu facultate si care sa lase de dorit, no offence. Stie toata lumea cum se (poate) face o facultate azi

Postat pe 6 Februarie 2009 01:26
De la: Foreverme, la data 2009-02-06 01:26:20
De la: Un_Domn, la data 2008-11-04 20:16:55Da , ar fi o problema sa 'aive' ... daca tu esti fata de la facultate eu zic sa te retrogradze la seral ...

Lasati, lasati...nu e nici prima, nici ultima cu facultate si care sa lase de dorit, no offence. Stie toata lumea cum se (poate) face o facultate azi



cum ai facut-o si tu, nuh ?

Postat pe 6 Februarie 2009 01:29
Iubito, daca a vrut sa fie o gluma, a fost una proasta. Daca nu, vezi semnul pe care l-am pus deci daca te duce mintea tragi concluziile corecte...next time

Postat pe 6 Februarie 2009 01:36
vreti sa faceti o surpriza placuta cuiva drag?vreti o felicitare personalizata de valenine's day?sau sa daruiti un videoclip format din pozele voastre si melodia voastra preferata?nimic mai simplu.cautati-ma si nu veti regreta.
gabriela_35ct
Postat pe 6 Februarie 2009 01:39
din punctul meu de vedere ...faptul ca tu esti la facultate si el este la seral nu imi arat nici o diferenta intre voi..da chiar nici una..cunosc multi oamnei super ..si foarte inteligenti care n au terminat o facultate care au facut doar o profesionala...si asta pt ca ei au stiu exact ce isi doresc. factultatea de azi nu mai este ceva iesit din comun,cunosc multi care au luat bacul si au intrat la facultate si habar nu aveau sa conjuge un verb la trecut...sau alte cehsti. Deci uita te bine ce are in cap si mai important ce are in inima, Crede ma facultatea nu face diferenta intre oamnei .....dar daca pt tin este este asa de important asta .....nu stiu ce sa spun.....incearca sa vb cu el sa vezi ce vrea ...daca are de gand sa faca facultatea dupa seral....si daca iti da un semnal pozitiv...at poti incepe sa l ajuti sa si realizeze "visul" dar daca vezi ca nu vrea...nu incerca sa l schimbi...ci nu pt ca nu vei reusi...dar dupa este posibil sa nu ti mai placa ..sa l nu mai iubeste...deoarece nu mai este acel baiat cu seral ...nu mai este el..este ceea ce ai vrut tu . bafta si uita te in inima ta.....incearca s o asculti...vei gasi un raspuns sigur
liza1370
Postat pe 17 Februarie 2009 16:42
Salut sunt prietenul Lizei (fata care ti-a scris mai sus) si am o intrebare: Cum ai ajuns la facultate daca esti asa de proasta? Asa vezi bine ca cea ce conteaza in viata nu se invata la facultate....si nici la scoala.
liza1370
Postat pe 17 Februarie 2009 16:50
OMG... sa "aive" :-o... Iarta-ma k te intreb..poate nu ar fi indicat, dar ce facultate faci tu?? As vrea sa cred k o persoana dupa ce termina 8 clase, nu liceu, nu seral, nu facultate, stie macar sa scrie si sa vb corect...totusi..e limba romana :|...
Cat despre problema ta...cea cu diferenta intre statutul tau si al lui in domeniul intelectual, nu cred k este o mare problema ;)... Si asta nu o zic cu rautate, crede-ma.. Poti sa ai 5 facultati daca nu stii sa te descurci si nu ai si scoala vietii = 0 .
Iar daca il mai si iubesti, sau mai bine zis, daca va si iubiti..de ce sa nu mergeti cu relatia in fata divinitatii, sa primiti de acolo binecuvantarea.
Iar tu papusa...fi mai atenta data viitoare cand postezi ceva pe vreun site, pt k nu da bine sa pretinzi k esti fata citita, culta, cu facultate si sa nu scrii corect.
Ai grija de tine, de voi ;) si de iubirea voastra..nu lasa sa stea in fata fericirii absolut nimik
fara_nume
Postat pe 17 Februarie 2009 17:05
ma nu mai tipati la fata ca a conjugat bine verbul ala

http://dexonline.ro/search.php?cuv=avea

al dracu verb ,ideea este ca forma respectiva o foloseste fasolica lu cocsatu' de la cucuietii din deal...daca m-am facut inteleasa

...
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Martie 2009 20:26
Am postat acest topic mai mult pentru faptul ca desi intre noi doi exista scanteia sa spun asa unoeri imi face afirmatii de genul... LASA CA ESTI TU DESTEAPTA etc, pe un ton ironic... si am incercat sa vb cu el pe acesta tema, dar cand o fac totul e ok, e roz etc si-mi spune ca nu este nici o problema... Si apoi fara suparare... de cele mai multe ori in spatele unui barbat de succes exista intotdeauna o femeie puternica...
Si va rog nu scrieti doar ca sa ma luati la misto, sau ca sa faceti haz de necaz sa spun asa, pentru mine este intradevar o dilema, pentru ca in majoritatea timpului se aduce acest subiect in discutie, ba de rudele mele, ba de ale lui, ba chiar si de prieteni....

Pentru "fara nume" sincer, stiu ca am mai avut greseli ortografice... insa am scris la repezeala si chiar nu am verificat corectitudinea... insa ideea principala era sa raspundeti, daca vreti la topic, nu sa faceti analiza pe text!!!!
Si multumesc tuturor pentru raspunsuri!
Si ca o mica paranteza... nu toata lumea face facultatea pe ochi frumosi, sunt unii care chiar invata!!!
devyl_is_crying
Postat pe 6 Mai 2009 13:37
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-03-14 20:26:47ma nu mai tipati la fata ca a conjugat bine verbul ala

http://dexonline.ro/search.php?cuv=avea

al dracu verb ,ideea este ca forma respectiva o foloseste fasolica lu cocsatu' de la cucuietii din deal...daca m-am facut inteleasa

...


Multumesc pentru sustinere!
devyl_is_crying
Postat pe 6 Mai 2009 13:38
De la: fara_nume, la data 2009-02-17 17:05:55OMG... sa "aive" :-o... Iarta-ma k te intreb..poate nu ar fi indicat, dar ce facultate faci tu?? As vrea sa cred k o persoana dupa ce termina 8 clase, nu liceu, nu seral, nu facultate, stie macar sa scrie si sa vb corect...totusi..e limba romana :|...
Cat despre problema ta...cea cu diferenta intre statutul tau si al lui in domeniul intelectual, nu cred k este o mare problema ;)... Si asta nu o zic cu rautate, crede-ma.. Poti sa ai 5 facultati daca nu stii sa te descurci si nu ai si scoala vietii = 0 .
Iar daca il mai si iubesti, sau mai bine zis, daca va si iubiti..de ce sa nu mergeti cu relatia in fata divinitatii, sa primiti de acolo binecuvantarea.
Iar tu papusa...fi mai atenta data viitoare cand postezi ceva pe vreun site, pt k nu da bine sa pretinzi k esti fata citita, culta, cu facultate si sa nu scrii corect.
Ai grija de tine, de voi ;) si de iubirea voastra..nu lasa sa stea in fata fericirii absolut nimik


Mai, asa ca fapt divers si sa-ti satisfac curiozitatea, sa stii ca fac Inginerie Biochimica! Este adevarat ce ai spus in legatra cu scoala vietii, insa ma tem ca acest lucru sa nu ne ajunga din urma la un moment dat... intrucat mai face afirmatii rautacioase referitor la acest aspect!!
devyl_is_crying
Postat pe 6 Mai 2009 13:41
Atunci problema este de partea lui,se simte inferior si nu se poate impaca cu ideea ca tu ai studii superioare si el nu.Trebuie sa inteleaga ca nu o diploma determina gradul de inteligenta al unei persoane.Cunosc o gramada de oameni care ei stiu cum au terminat facultatile si nu au absolut nimic in cap .Un barbat adevarat se mandreste cu consoarta lui chiar daca aceasta il eclipseaza.
diana1981
Postat pe 6 Mai 2009 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doamne.... 29 De la: cristiana_cris 17 Iulie 2009 09:37
CE AI FACE DACA CINEVA TI-AR DARUI 1 MIL DE EURO SA FACI CE VREI CU EI?!?! 44 De la: FRN 28 Iunie 2010 23:12
De ce exista prostitutie ? 43 De la: Indiana_Jones 16 Octombrie 2011 12:57
ma ataca singuratatea 9 De la: Roco 2 Februarie 2009 10:39
AVEM DREPTUL sa ne uram parintii! 229 De la: arianablue 4 Mai 2014 05:46