Setari Cookie-uri

cateva diete incercate si cu rezultate plus mici trucuri de slabit

un truc pe care il folosesc de ceva timp: beau un pahar de 300 de ml de apa plata in fiecare dimineata,asta dupa ce ma spal pe dinti si mamanc la 3 h dupa ce m-am trezit si mai beau apa plata cu lamaie si ceai in fiecare zi cam 2-3 pahare
honeybrunette
Postat pe 31 Martie 2009 11:55
De la: AnaYani, la data 2008-11-06 16:37:54daca ti-e prea sila sa faci sport iata un exercitiu care cel putin in copilarie sunt sigura ca-ti placea:saritul coardei.iti pune la munca toti muschii si poate fi si distractiv daca ai copilasi cu care sa exersezi si de ce nu iti poti pune si partenerul la sarit.asa mai da si el din burtica jos.
kudika028804
Postat pe 23 Mai 2009 13:38
cel mai bine e sa te ridici de la masa nesatula ...
si sa faci spor ...
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Mai 2009 13:55
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-23 13:55:20cel mai bine e sa te ridici de la masa nesatula ...
si sa faci spor ...

t?
mitura
Postat pe 31 Mai 2009 22:47
De la: , la data 2009-03-19 20:01:52Buna seara,doamnelor!Am si eu o cura de slabire foarte buna,sanatoasa,fara sa va infometati.Poate o stiti,e cura cu supa de varza.o adevarata cura minune.Dar asa cum spunea cineva mai inaintea mea,nu e greu sa slabesti ,ci e greu sa te mentii.Un doctor mi-a dat acest regim si mi-a facut mult bine ,de aceea vreau sa-l dau si eu mai departe .Daca doriti,vi-l pot da.Anuntati-ma !Va pup,doamnelor!

mai multe detalii te rog in legatura cu aceasta dieta!!multumesc
partagas
Postat pe 12 Iunie 2009 20:25
am 100 kg,care a mai fost in situatia asta?as vrea sa dau jos macar 30 kg,dupa cea de a3-a nastere nu am mai reusit sa dau niciun kg jos,va rog mult
yza79
Postat pe 18 Iunie 2009 10:45
eu
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 10:47
un an jumate am mancat numai legume fructe si lactate, si am facut sport si am slabit 20 kg adica pana la 75......am stagnat un an si orice am facut nu am mai slabit nici un gram...acum iau pastile mai am 4 si am o luna de cand le iau si am 68 kg si mai trebuie 3 kg si gata am scapat
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 10:50
dar daca n-as manca deloc? eu am incercat sa fac asta saptamana trecuta si numai 3 zile am putut sa rezist,beam apa o data sau d 2 ori p zi si atat,fara mancare fara nimic,totusi nu prea vad rezultate. Oare dieta cu orez e mai eficienta?
armonyk
Postat pe 3 Iulie 2009 16:26
buna , si eu vreau acea reteda de slabit va rog frumos , va multumesc
mihaelatrincu
Postat pe 4 Iulie 2009 10:26
am auzit ca daca renunti la paine de orice fel poti slabi chiar si intr'o saptamana ce ziceti?merita incercat ?
manuela211
Postat pe 4 Iulie 2009 16:31
De la: kudika046423, la data 2009-07-03 16:26:51dar daca n-as manca deloc? eu am incercat sa fac asta saptamana trecuta si numai 3 zile am putut sa rezist,beam apa o data sau d 2 ori p zi si atat,fara mancare fara nimic,totusi nu prea vad rezultate. Oare dieta cu orez e mai eficienta?

poate esti subnutrita..iti afecteaza vederea,sa stii
mitura
Postat pe 4 Iulie 2009 16:37
De la: manuela211, la data 2009-07-04 16:31:51am auzit ca daca renunti la paine de orice fel poti slabi chiar si intr'o saptamana ce ziceti?merita incercat ?

Poti renunta la paine,dar nu te astepta la rezultate miraculoase.Eu de regula nu consum paine.Asta nu inseamna ca ma subtiez vazand cu ochii.
mitura
Postat pe 4 Iulie 2009 16:39
Slabeste sanatos, mancand normal, cu ajutorul pastilelor facute pe baza de plante.Nu ai nevoie de vointa, ci de dorinta sa slabesti. Pastilele se numesc Lida Daidaihua Slimming Capsule,sunt din China. Eu am slabit mult, si nu au efecte negative, sunt din plante din Tibet, 100% naturale.
Eu le-am folosit si sunt f multumita , incearca-le si tu.
Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email : merycamerzan@yahoo.com


Bafta fetelor.

Si nu uitati ca frumusetea si sanatatea e cel mai important lucru in ziua de azi.
merycam
Postat pe 4 Iulie 2009 22:29
nu ma grabesc oricum am doar 52 de kg vreau sa mai dau jos 2 -3 ! merci!
manuela211
Postat pe 5 Iulie 2009 16:15
am auzit ca apa fiarta si racita da rezultate , ci cafeaua e un remediu bun contra celulitei in schimb aveti grija la ceaiurile de slabit ptr ca nu toate dau rezultate. In special nu toate se adapteaza nevoilor de slabit. Un ceai de slabit de la plafar cu cutie rosie...pe mine m-a ajuta sa ma ingras...in schimb acel ceai verde chinezesc de slabit ...tot de la plafar e bun..ptr ca chiar da rezultatea dar..are si o parte proasta. Distruge Calciul. Nu spun ce "pojghite" de unghii am din cauza la acel unic ceai care si-a arata si aces efect asupra organismului meu. Acum ma chinui sa imi intareasc unghiile.Apropo nu stiti vreun remediu ptr intarirea unghiilor? Sunt foarte subtiri si mai mult de 1 mm de dunga alba nu imi permit ptr ca...se rup.
GEBO
Postat pe 5 Iulie 2009 23:48
fetelor, am eu dieta cu supa de varza si o reteta a supei care iese gustoasa!

Cum prepari supa de varza?

Alegi cateva cepe potrivite, 2 ardei grasi, 1 varza medie sau 2 mai mici,2 cutii de rosii in bulion(sau rosii proaspete,decojite sau nu, taiate feliute,cubulete dupa preferinta), sare si piper dupa gust, 1 cub de knorr,frunza de telina, ardei iute (daca iti place mancarea condimentata)si patrunjel.Se aseaza toate acestea curatate si taiate intr-o oala cu apa incat sale acopere. Se fierb 10 minute la foc mare dupa care timp de 2 ore lafoc mic. Se consuma apoi cat mai multa. Tine de foame si este destul de gustoasa.

Cum se tine dieta?

Dieta este recomandata a se tine timp de 7 zile, la sfarsitul carora,daca nu ai trisat, poti slabi intre 5 si 7 kilograme.In prima zi, pe langa supa de varza, mai ai voie sa mananci fructe cat de multe doresti si sa bei foarte multa apa plata.
A doua zi combini supa de varza cu legume si apa plata, dar ai grija sa eviti legumele precum fasolea boabe, mazarea, cartoful si porumbul.
A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supa si apa.
A patra zi mananci 3 banane si supa. Nu uita de apa.
A cincea zi poti servi 800 de grame de carne de vita sau pui
cu supa si multa, multa apa.
In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa cu care
te-ai obisnuit deja.
In ce-a de-a saptea zi si ultima de altfel poti manca peste pe gratarsi multa supa.

Daca simti ca pierzi prea mult din greutate in primele zile, intrerupe dieta pentru 2 zile si apoi ia-o de la capat.Este bine sa nu tii aceasta dieta mai mult de o saptamana.
Daca vrei totusi sa pierzi mai mult de 7 kilograme, poti face o pauza de o saptamana dupa care sa o iei de la capat.

e destul de usor de tinut, desi dupa o cura din asta, mult timp nu veti vrea sa mai auziti de varza! e mai greu e mentinut greutatea,insa daca aveti grija la alimentatie se poate!
spor la slabit!
redshoes
Postat pe 11 Iulie 2009 11:00
De la: , la data 2009-03-19 20:01:52Buna seara,doamnelor!Am si eu o cura de slabire foarte buna,sanatoasa,fara sa va infometati.Poate o stiti,e cura cu supa de varza.o adevarata cura minune.Dar asa cum spunea cineva mai inaintea mea,nu e greu sa slabesti ,ci e greu sa te mentii.Un doctor mi-a dat acest regim si mi-a facut mult bine ,de aceea vreau sa-l dau si eu mai departe .Daca doriti,vi-l pot da.Anuntati-ma !Va pup,doamnelor!
kudika052116
Postat pe 15 Iulie 2009 09:37
http://www.ro-online.ro/Moniklau-30613.html daca poti in fiecare zi, trimite mai departe, mersi
monik_clau
Postat pe 15 Iulie 2009 12:01
Hei :)
Din cate am citit aici pe forum,mi se pare foarte eficient acest mic truc.
Dar am o intrebare.Sper ca imi poti raspunde.

Doar dimineata se bea apa?
In timpul zilei nu mai putem consuma nimic?
Astept raspuns
kudika026883
Postat pe 15 Iulie 2009 12:22
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:26
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:26
De la: kudika002001, la data 2009-07-15 19:26:37cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro


lasa-neeeeeeeeeeeeee
lasa-neeeeeeeee
matracucu
Postat pe 15 Iulie 2009 19:34
De la: kudika002001, la data 2009-07-15 19:26:37cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
ai slabit din cauza banilor care tre si dai pt cura si apoi ca sa te mentii, astia sunt hoti la drumul mare
mihaelatrincu
Postat pe 16 Iulie 2009 16:18
deci in 1 dim o cana a doua dim 2 cani si a trea trei..si in fiecare dim my adaugi cate o cana?
ca nu inteleg,..si as vrea si eu sa tin dieta asta plz...explica..ms mt ast un rasp
kudika_alexia051568
Postat pe 7 August 2009 14:26
Nu recomand dieta cu orez din simplu motiv ca pt ea ar trebui sa ai un stomac "beton", super sanatos, dar nici in cazul dat nimeni nu-ti garanteaza ca o sa ramai cu el ne afectat! Adica= orezul mareste nivelul aciditatii in organism ,iar asta poate cauza un sir intreg de probleme stomacului si altor organe inclusiv pielei!
danieladragan
Postat pe 18 August 2009 15:05
De la: kudika_alexia051568, la data 2009-08-07 14:26:45deci in 1 dim o cana a doua dim 2 cani si a trea trei..si in fiecare dim my adaugi cate o cana?
ca nu inteleg,..si as vrea si eu sa tin dieta asta plz...explica..ms mt ast un rasp


in fiecare dim cate un pahar cu apa pana la 8 pahare crescator si dupa descrescator cu o pauza de 1 saptamana ,,,,toata asta dimi pe stomacul gol,,,, dar ai grija trebuie sa-ti muti biroul langa wc
DON_LUCIANO
Postat pe 18 August 2009 15:14
sunt multe metode de slabit inclusiv miscare...fitnes..este f important
cristiana_cris
Postat pe 18 August 2009 15:55
http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek
cele mai bune exercitii de slabit
cristiana_cris
Postat pe 18 August 2009 16:12
Pana la urma are efect cura asta cu apa? Am inceput-o si eu acum cateva zile si nu vad nicio diferenta..singura chestie e ca mor de sete, ceea ce e cam ciudat, si..cam atat
Pumpkin_Head
Postat pe 24 August 2009 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trucuri de slabire 4 De la: GeorgianaBB 31 Ianuarie 2013 22:24
dieta cu....dulciuri! 2 De la: Smokey 9 Decembrie 2013 21:01
fazan 7 De la: pryntzesyta 4 Iunie 2009 21:58
Ce masura porti? Silk Day Spa te slabeste in functie de dimensiunile hainelor pe care le porti. 1 De la: silkdayspa 6 Septembrie 2011 17:08
Vreau sa slabesc repede pana de REVELION!!! 17 De la: Red_Passion 10 Decembrie 2013 07:13