Setari Cookie-uri

cum si ce sa aleg?????

buna tuturor! as avea nevoie de niste sfaturi...sincere. am o relatie de aproape 3 ani...ne impacam bine, ma respecta, dar de ceva vreme nu mai avem atat de des relatii intime...pur si simplu! cand il intreb, spune ca e obosit.sunt absolut convinsa ca nu are pe alta...bine! intre timp, adica de aproape 1 an, am cunoscut un tip...ma gandesc mereu la el, dar nici nu pot sa las in urma o alta relatie...am impresia ca iubesc 2 barbati in acelasi timp! si stiu ca asa ceva nu e posibil! uneori as vrea sa fiu cu unul, alteori cu celalalt...cu al 2-lea nu am nimic inca, suntem doar amici, nici nu stie cat de mult imi place de el...dati-mi un sfat va rog! ce sa fac?
cezarra
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:06
Parca vorbim de alegerea unui meniu la iesirea din seara asta cu fetele.....sa fie vin? sau sa fie gin???



Nu conteaza timpul...sunt relatii ce se termina si dupa 7-9 ani....
Timpul nevalorificat , treptat ucide relatia....
Ai ridicat o problema....nu te mai doreste cu aceeasi intensitate...Trebuie sa te gandesti de ce? sa afli motivul....sau sa descoperi cauza...
Pt a fi in stare de a lua decizia cat mai corecta trebuie in primul rand sa cunosti f bine situatia din toate pct de vedere...
1. De ce nu te mai vrea?. 2. Sa-i vorbesti deschis si sa-i spui ca relatia voastra este in pericol, pt ca tu netraind impreuna ce doresti, sentimentele pt el se sting ...dovada faptul...ca e posibil sa te atraga un barbat din ce in ce mai mult....(lucru ce tre sa i-l faci cunoscut)..doar asa iti vei cunoaste prietenul...si vei vedea si ce simte el pt tine...Caci nu este suficient sa fii sigura ca nu are pe alta....Una e ce crezi, alta e realitatea.
Pt ca ai o relatie cu el de atat timp si mai ales ca acel "pericol" nu-ti este decat amic si nu stie ce posibil simti pt el si nici nu stii dc el are ceva pt tine....corect este sa vb cu iubitul tau, sincer, sa-i vorbesti despre voi, sentimente si care-i prezentul vostru....dar si cam ce s-ar putea intampla...

Asa vei vedea cum reactioneaza...isi va da si el frau liber sentimentelor si va fi partas discutiei....si de acolo..totul va veni de la sine si vei stii ce sa faci.

i2fish
Postat pe 7 Noiembrie 2008 21:41
Salut !!!
E foarte greu cand ajungi intr-o situatie de genul asta. Nu ai o explciatie cum s-a putut ajunge aici, nici ce e in mintea ta de sentimente nu mai zic nimic.
Trec si eu prin aceeasi situatie cu diferenta ca relatia p ecare o am e de 6 ani si pe celalt barbat il cunosc de 2 luni.
E mult mai incurcat,sau asa mi se pare mie.
Din pacate nu sunt o persoana hotarata si inca nu ma simt in stare sa iau taurul de coarne si sa-l aleg pe unul dintre ei fiindca nu poti sa fii si in carta si in teleguta.


... ce sa zic multa rabdare si curaj, trebuie sa se rezolve intr-un fel
n_leo
Postat pe 9 Noiembrie 2008 10:47
va multumesc fetelor pentru sfaturi. inca nu stiu ce voi face!
cezarra
Postat pe 10 Noiembrie 2008 08:49
gandeste-te intai daca cel de langa tine merita asta........adica sa-l parasesti pt altul sau sa-l inseli.Iar faptul ca aveti o relatii intime mai rare nu vad de ce te-ar arunca in bratele altui barbat , atata timp cat il iubesti pe el.Eu sunt sotie de marinar si stau singura cu lunile dar nu m-am gandit niciodata sa-l insel atata timp cat il iubesc.Asa ca ai mare grija...........daca el nu merita asta nu-i face.Mai tarziu sau mai devreme vei trece si tu prin aceeasi situatie.
yo82
Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:35
mi-e greu...relatia merge nu chiar atat de bine cum mergea acum ceva timp. incerc sa gasesc scuze ca ar fi perioada critica a relatiei, dar eu sunt tanara, vrea sa-mi traiesc viata! intr-adevar, prietenul meu nu merita asa ceva, dar...nu ma pot sacrifica pentru ceva ce nu ma satisface din punct de vedere sufleteste. va multumesc foarte mult pentru sfaturi. o vorba buna conteaza mereu
cezarra
Postat pe 5 Decembrie 2008 19:39
De la: yo82, la data 2008-11-24 23:35:54gandeste-te intai daca cel de langa tine merita asta........adica sa-l parasesti pt altul sau sa-l inseli.Iar faptul ca aveti o relatii intime mai rare nu vad de ce te-ar arunca in bratele altui barbat , atata timp cat il iubesti pe el.Eu sunt sotie de marinar si stau singura cu lunile dar nu m-am gandit niciodata sa-l insel atata timp cat il iubesc.Asa ca ai mare grija...........daca el nu merita asta nu-i face.Mai tarziu sau mai devreme vei trece si tu prin aceeasi situatie.



eu zic ca in primul rand sa te gandesti daca tu esti fericita langa omul asta............daca nu, lasa-l.......ca sunteti tineri inca, si o sa aveti vreme toata viata sa va ganditi si la altii..........acu tu esti cea mai importanta, nu daca el merita sau nu asta, ca doar nu il inseli...........oare tu meriti sa stai langa un om care nu te mai multumeste?


cat despre altul, atunci cand vei fi libera si o sa-ti placa altul.........e treaba ta ce faci.....



parerea mea
dienuta_nou
Postat pe 5 Decembrie 2008 19:59
BUNA SF MEU ESTE CA IUBITUL TAU ARE PE ALTCINEVA LASAL TU INAINTE SA TE LASE EL DACA I-TI PLACE DE NOUL TAU PRIET SI ESTE SINGUR NU VAD CE PROB ARFI SA AI O RELAT CU EL DAR MAI INTAI INCHEIE RELATIA CU ACTUALUL PT MAI MULTE INFORMATI TE POT AJUTA CU CARTILE DE TAROT I-TI LAS ID MEU PA ID OGREZEANU_GIGI

Postat pe 7 Decembrie 2008 14:16
Cred ca mai intai trebuie sa vezi daca si celui de-al doilea tip ii placi..sau daca incepe sa simta ceva pt tine..si dupa sa vezi daca mai merita sa ramai cu prietenul tau sau nu....Sa fii atenta si sa nu ii dai papucii prietenului tau pt cineva despre care nu stii multe si nu esti sigura daca vrea ceva cu tine sau nu pt ca risti sa ramai fara nici unul succes..si inca ceva...fa ce iti spune inima
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:31
am discutat cu prietenul meu...deschis...se pare ca intelege ca ma poate pierde. asta dupa ce un coleg de serviciu ma tot suna in disperare chiar daca i-am spus ca am o relatie deja...acum prietenul a devenit mai atent si eu sper sa mearga mai bine. imaginea celuilalt imi apare mereu in minte, dar incerc sa ma controlez. i-am dat de inteles ca-l plac, a recunoscut si el ca ma place, dar nu face nimic...oricum ma bucur ca nu am ajuns sa am nimic cu el.

va mutumesc mult pentru sfaturi!
cezarra
Postat pe 11 Februarie 2009 00:54
in general pe forum, raspunsurile la relatii e sa te desparti, insa e atat de greu cand ti la cineva, sa nu mai zic cand il iubesti. Te intrebi? Daca il parasesc si imi dau seama ca el e defapt cel pe care il vroiam. Inima e inselatoare, la fel ca ochii, vad o fusta se uita dupa ea, vad alta si uita si acolo, raspunsul parerea mea e:
1.depinde enorm de mult de relatie
2. un oarecare echilibru intre minte si inima.

....si rabdare si timp.

E complicat cand ai inima impartita.
ctwmn
Postat pe 9 Iunie 2009 02:31
scz greselile enorme de exprimare si gramaticale, e totusi tarziu:P
ctwmn
Postat pe 9 Iunie 2009 02:31
De la: cezarra, la data 2009-02-11 00:54:03am discutat cu prietenul meu...deschis...se pare ca intelege ca ma poate pierde. asta dupa ce un coleg de serviciu ma tot suna in disperare chiar daca i-am spus ca am o relatie deja...acum prietenul a devenit mai atent si eu sper sa mearga mai bine. imaginea celuilalt imi apare mereu in minte, dar incerc sa ma controlez. i-am dat de inteles ca-l plac, a recunoscut si el ca ma place, dar nu face nimic...oricum ma bucur ca nu am ajuns sa am nimic cu el.

va mutumesc mult pentru sfaturi!


bravo ! ai facut cel mai bine. Si o sa vezi ca daca se poarta mult mai frumos de acum inainte nici n'o sa'ti mai amintesti de celalalt baiat
inna_1688
Postat pe 9 Iunie 2009 11:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai pot 40 De la: slyd 1 Iunie 2009 23:35
o singura singura gresala a fost fatala dar nu pate fi numita gresala 15 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:50
Trista 72 De la: catalina69 30 Octombrie 2009 15:37
As dori un sfat 16 De la: kudika443864 12 Octombrie 2011 00:51
ajutor pentru cei care se drogheaza 17 De la: BEL_AMY1 2 Februarie 2011 15:17