Setari Cookie-uri

suflete pereche

nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !
kudika459180
Postat pe 5 Mai 2013 22:16
cred ca sa ti vezi de treaba ta si sa i zici si lui sa faca la fel
prazlea
Postat pe 5 Mai 2013 22:28
De la: kudika459180, la data 2013-05-05 22:16:58nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !


Parerea mea este sa ii ceri acestui domn sa aleaga intre tine si sotia lui - insa se pare ca el deja a facut alegerea...eu nu as crede asa de mult ca sunteti suflete pereche din moment ce el a facut alegerea de a ramane cu ai lui, personal m-as simti respinsa ...nu se poate sa fi si cu una si cu alta asadar eu daca as fi in locul tau mi-as cauta un alt barbat care sa nu fie nevoit sa isi asume si alte responsabilitati! Nu cred ca eista suflete pereche...cred ca eista doar dragoste care se naste intre doua suflete doritoare si care va dura o vesnicie daca este dragoste adevarata! Totul depinde de noi si de ceea ce suntem ca persoane! Mult succes!
kudika_nikole
Postat pe 5 Mai 2013 23:11
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-05 23:11:18
De la: kudika459180, la data 2013-05-05 22:16:58nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !


Parerea mea este sa ii ceri acestui domn sa aleaga intre tine si sotia lui - insa se pare ca el deja a facut alegerea...eu nu as crede asa de mult ca sunteti suflete pereche din moment ce el a facut alegerea de a ramane cu ai lui, personal m-as simti respinsa ...nu se poate sa fi si cu una si cu alta asadar eu daca as fi in locul tau mi-as cauta un alt barbat care sa nu fie nevoit sa isi asume si alte responsabilitati! Nu cred ca eista suflete pereche...cred ca eista doar dragoste care se naste intre doua suflete doritoare si care va dura o vesnicie daca este dragoste adevarata! Totul depinde de noi si de ceea ce suntem ca persoane! Mult succes! exista*
kudika_nikole
Postat pe 5 Mai 2013 23:13
De la: kudika459180, la data 2013-05-05 22:16:58nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !


Stii ce cred eu? Daca ati fi fost intr-adevar doua suflete pereche, el ar fi ales sa ramana cu tine, nu cu sotia lui.

Indemnul meu este sa nu te mai imbeti cu apa rece. Pana nu vei pune piciorul in prag si nu vei stabili niste limite, vei fi folosita in continuare, indiferent daca e vorba de amantul tau sau de un alt barbat, pe care il vei intalni in viitor.

Impui conditii, obtii ceea ce doresti, inclusiv respectul persoanei careia ii impui acele conditii. Nu impui conditii, nimeni nu te respecta, nici macar cel ce ar trebui sa te respecte mai mult decat toti ceilalti oameni, in speta, iubitul tau.
kudika_32792
Postat pe 6 Mai 2013 08:48
Eu nu cred ca exista un singur suflet pereche pentru ficare. Sunt multi oameni pe planeta asta cu care te asemeni si care te vor face sa vibrezi... Mai bine ti-ai cauta un partener singur si fara obligatii. Esti deja divortata dar pari destul de romantica si cam naiva. Ai grija, unii barbati ar putea sa profite de asta ca sa ajunga in patul tau.
Micaell
Postat pe 6 Mai 2013 09:06
Multumesc .
kudika459180
Postat pe 6 Mai 2013 20:03
Da...pana la urma ma bucur c-am scris aici si mai ales ma bucur pt ca din afara se vede altfel , mult mai obiectiv ...Intr-adevar , niciodata nu am impus ceva cuiva ...multumesc !
kudika459180
Postat pe 6 Mai 2013 20:08
De la: kudika459180, la data 2013-05-06 20:08:01Da...pana la urma ma bucur c-am scris aici si mai ales ma bucur pt ca din afara se vede altfel , mult mai obiectiv ...Intr-adevar , niciodata nu am impus ceva cuiva ...multumesc !


De ce sa impui cuiva ceva? Inchizitia a disparut demult. Asta inseamna sa fortezi un om sa ia decizii pripite.
Unui om trebuie sa ii explici punctul tau de vedere si sa incerci sa-l faci sa inteleaga. Daca nu vrea sau gandeste diferit ii dai pace.
Nu poti sa fortezi pe nimeni sa gandeasca sau sa actioneze asa cum vrei tu.
kidd_o
Postat pe 6 Mai 2013 22:22
Tu stii ce inseamna cand se intalnesc doua suflete pereche ? Renunta la tot....simte si stie ca vrea sa fie cu tine. In cazul tau (vorba lui Vio) , te imbeti cu apa rece. Ceea ce am dedus din postarea ta......Esti doar amanta....si a stiut asa de frumos sa o zicaaaaaa....
Rotty_
Postat pe 6 Mai 2013 22:42
De la: kidd_o, la data 2013-05-06 22:22:13
De la: kudika459180, la data 2013-05-06 20:08:01Da...pana la urma ma bucur c-am scris aici si mai ales ma bucur pt ca din afara se vede altfel , mult mai obiectiv ...Intr-adevar , niciodata nu am impus ceva cuiva ...multumesc !


De ce sa impui cuiva ceva? Inchizitia a disparut demult. Asta inseamna sa fortezi un om sa ia decizii pripite.
Unui om trebuie sa ii explici punctul tau de vedere si sa incerci sa-l faci sa inteleaga. Daca nu vrea sau gandeste diferit ii dai pace.
Nu poti sa fortezi pe nimeni sa gandeasca sau sa actioneze asa cum vrei tu.


De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.
kudika_32792
Postat pe 7 Mai 2013 07:41
De la: kudika459180, la data 2013-05-06 20:08:01Da...pana la urma ma bucur c-am scris aici si mai ales ma bucur pt ca din afara se vede altfel , mult mai obiectiv ...Intr-adevar , niciodata nu am impus ceva cuiva ...multumesc !


Foarte rau ca nu ai impus celor din jur niste limite. Sa nu te astepti sa-ti ridice vreo persoana statuie pentru asta.

Daca vrei sa ai o relatie de cuplu sanatoasa, stabilesti de la bun inceput cu iubitul/iubita niste limite, limite pe care nu le va depasi niciunul dintre voi doi, daca vrei sa cresti un copil, sanatos si normal la cap, de asemenea, ii stabilesti niste limite ca parinte, limite pe care el ca si copil trebuie sa le respecte, daca vrei sa-ti pastrezi un loc de munca, ai de urmat niste cadre, niste limite daca doresti sa-i spun asa etc.

Fara limite, lumea asta ar fi una haotica, plina de oameni egoisti si iresponsabili, in care oamenii ar incerca sa se trateze reciproc, ca si cand ar fi niste obiecte.

Limitele ne fac umani si ne fac sa fim atenti atat cu noi insine, cat si cu cei din jur.
kudika_32792
Postat pe 7 Mai 2013 07:47
De la: kudika459180, la data 2013-05-05 22:16:58nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !



Vrei un raspuns???Nu va fi niciodata doar al tau,niciodata!!!Sufletele pereche sunt fidele,nu pot trai in minciuna infidelitatii nicicand!!!Nu esti tu,va fi alta femeie,aceasta trebuie sa intelegi!!!De ce te cauta?????Pentru ca ii place sexul practicat cu tine,mult mai mult decat cel facut cu sotia lui!!!!Povestea aceasta se va sfarsi atunci cand ii vei intoarce spatele si definitiv,eu,una,nu cred in ceea ce spui!!!!!

Draga mea,iti inteleg sentimentele caci stiu cum poate iubi femeia,dar vin si iti spun,pangarirea sufletului este cu mult mai ravasitoare,decat cea trupeasca,deci IESI!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 07:55
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:41:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-06 22:22:13
De la: kudika459180, la data 2013-05-06 20:08:01Da...pana la urma ma bucur c-am scris aici si mai ales ma bucur pt ca din afara se vede altfel , mult mai obiectiv ...Intr-adevar , niciodata nu am impus ceva cuiva ...multumesc !


De ce sa impui cuiva ceva? Inchizitia a disparut demult. Asta inseamna sa fortezi un om sa ia decizii pripite.
Unui om trebuie sa ii explici punctul tau de vedere si sa incerci sa-l faci sa inteleaga. Daca nu vrea sau gandeste diferit ii dai pace.
Nu poti sa fortezi pe nimeni sa gandeasca sau sa actioneze asa cum vrei tu.


De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.


Scuzati cacofonia.
kudika_32792
Postat pe 7 Mai 2013 07:59
De la: kudika459180, la data 2013-05-05 22:16:58nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !



asta cu suflete pereche e vrajala pura
nu cred in asa ceva.Intradevar exista anumite persoane cu ,care interactionezi si vibrezi ,la fel cum exista amante de cand lumea
deci....intelegi tu ce-am vrut sa zic
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 13:31
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:41:02
De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.

degeaba impui limite atata timp cat tu personal nu le ai...trebuie sa te respecti, ca sa ceri acelasi lucru!
MissDarine
Postat pe 7 Mai 2013 13:44
De la: MissDarine, la data 2013-05-07 13:44:05
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:41:02
De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.

degeaba impui limite atata timp cat tu personal nu le ai...trebuie sa te respecti, ca sa ceri acelasi lucru!



Este una dintre conditiile definirii personalitatii umane,respectul de sine
!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 13:50
Cateodata natura ne da adevaratele lectii de viata si raspuns la toate cugetarile si intrebarile noastre ....
Facand analogie intre lumea noastra si cea animala, luand exemplul porumbeilor , al turturelelor, randunelelor...etc, acestea fac pereche pe viata, iar cand unul dintre ei moare...celalalt ramane singur, sufera si plange disparitia perechii celuilalt pana la moarte!
Astea DA suflete pereche...altele nu mai exista! Noi oamenii nu suntem in stare de o asa de mare iubire sincera si unica pentru cel/cea pe care-l/o consideram "suflet pereche"!
rondina
Postat pe 7 Mai 2013 15:16
De la: MissDarine, la data 2013-05-07 13:44:05
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:41:02
De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.

degeaba impui limite atata timp cat tu personal nu le ai...trebuie sa te respecti, ca sa ceri acelasi lucru!


Asta era de la sine inteles...
kudika_32792
Postat pe 8 Mai 2013 09:50
De la: kudika_32792, la data 2013-05-08 09:50:56
De la: MissDarine, la data 2013-05-07 13:44:05
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:41:02
De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.

degeaba impui limite atata timp cat tu personal nu le ai...trebuie sa te respecti, ca sa ceri acelasi lucru!


Asta era de la sine inteles...

pt tine Vio, dar pt f multi, nu...am exemple in jurul meu de demoazele care injura mai ceva ca birjarii si se intreaba mirate de ce atrag numai barbati de joasa speta!
Hristos a inviat!
MissDarine
Postat pe 8 Mai 2013 10:02
De la: MissDarine, la data 2013-05-08 10:02:23
De la: kudika_32792, la data 2013-05-08 09:50:56
De la: MissDarine, la data 2013-05-07 13:44:05
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:41:02
De acord cu tine pana la un punct, si anume, daca nu impui unui om niste limite in ceea ce te priveste, nici respect nu va avea fata de tine, basca ca va profita de tine.

degeaba impui limite atata timp cat tu personal nu le ai...trebuie sa te respecti, ca sa ceri acelasi lucru!


Asta era de la sine inteles...

pt tine Vio, dar pt f multi, nu...am exemple in jurul meu de demoazele care injura mai ceva ca birjarii si se intreaba mirate de ce atrag numai barbati de joasa speta!
Hristos a inviat!


Adevarat a inviat, Darine!
kudika_32792
Postat pe 8 Mai 2013 10:05
De la: kudika459180, la data 2013-05-05 22:16:58nu stiu de ce am deschis acest subiect ...nu am mai scris niciodata ceva despre mine , cu atat mai mult depre noi doi ...l-am cunoscut acum 1an si ceva ...eu sunt divortata , am un copil , el este insurat si are deasemenea un copil...ne-am dat seama de la bun inceput ca suntem suflete pereche...ne-am vazut de cateva ori anul trecut , am tinut legatura tot timpul chiar daca nu ne-am mai intalnit ...sotia lui a aflat despre noi ...el a ales sa ramana alaturi de familia lui spunand la acea vreme ca nu vrea ca pustiul lui sa creasca fara tata...eu nu i-am cerut niciodata sa aleaga , a ales singur ...dar...dupa alegerea facuta tot continua sa ma caute ...eu mi-am impus sa-l uit stiind ca nu putem avea un viitor impreuna cadit pe suferinta altora , si totusi simt ca si el ca povestea noastra nu s-a sfarsit pt ca atunci cand se intalnesc doua suflete pereche povestea nu are sfarsit ...m-ar ajuta daca mi-ati spune ce credeti , va multumesc !


Ai fost maritata spui, el este insurat, te-ai gandit prin ce trece sotia lui in conditiile in care stie de voi? Pentru ce aduci un rau voit in viata cuiva care nu ti-a gresit cu nimic??
Daca el a ales sa ramana alaturi de familia lui inseamna ca nu sunteti "suflete pereche"...
Te cauta poate din egoism.....
Nu face rau acelei femei, ea nu ti-a gresit cu nimic, asa cum ai spus si tu nu-ti cladi fericirea pe nefericirea acelei femei.....
Desi suna patetic, este adevarat ca intr-o zi vei plati pentru suferinta adusa altui om....
Ai grija de tine, de copilul tau, daca va fi sa gasesti un om atunci sa fie unul singur, necasatorit.....asa vei putea fi cu constiinta impacata.
Bafta multa.
kukla
Postat pe 9 Mai 2013 09:30
Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, prin 2009.Eu divortat, fara obligatii, ea despartita ( atentie, nu divortata !, detaliu pe care nu-l stiam la vremea respectiva ). A fost minunat, si ne-am placut din prima clipa. Ne potriveam perfect si in pat, si in viata de zi cu zi, ne completam reciproc, si ne ajungea o privire ca sa ne intelegem. Din pacate s-a reintors la sotul ei ca sa-si poata creste sotul si copilul ( cca 24 ani ) :)))))) . Din pacate celor doi nu le placea munca, asa ca ea era singura intretinatoare a familiei
Sau poate asta este varianta servita mie
Ne-am despartit in 2010, si de atunci periodic ma cauta. Nu raspund la telefoane, asa ca trimite tot felul de sms-uri in care-mi spune cat de mult sufera, se vaita, etc. In ultimul spunea ca s-a lasat de servici ca nu avea bani nici de naveta, fiind inglodati in datorii, si ar vrea sa-i dau o noua sansa
Sa inteleg ca atunci ar trebui sa-i intretin si pe cei doi paraziti?
Misterio
Postat pe 12 Mai 2013 07:19
De la: kudika_32792, la data 2013-05-07 07:47:42
De la: kudika459180, la data 2013-05-06 20:08:01Da...pana la urma ma bucur c-am scris aici si mai ales ma bucur pt ca din afara se vede altfel , mult mai obiectiv ...Intr-adevar , niciodata nu am impus ceva cuiva ...multumesc !


Foarte rau ca nu ai impus celor din jur niste limite. Sa nu te astepti sa-ti ridice vreo persoana statuie pentru asta.

Daca vrei sa ai o relatie de cuplu sanatoasa, stabilesti de la bun inceput cu iubitul/iubita niste limite, limite pe care nu le va depasi niciunul dintre voi doi, daca vrei sa cresti un copil, sanatos si normal la cap, de asemenea, ii stabilesti niste limite ca parinte, limite pe care el ca si copil trebuie sa le respecte, daca vrei sa-ti pastrezi un loc de munca, ai de urmat niste cadre, niste limite daca doresti sa-i spun asa etc.

Fara limite, lumea asta ar fi una haotica, plina de oameni egoisti si iresponsabili, in care oamenii ar incerca sa se trateze reciproc, ca si cand ar fi niste obiecte.

Limitele ne fac umani si ne fac sa fim atenti atat cu noi insine, cat si cu cei din jur.
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 07:23
SUFLETE PERECHE este o sintagma in mintea ta. Realitatea este alta: el doreste o aventura in care sa nu se implice prea mult iar tu te-ai indragostit - nu de tot dar, te-ai indragostit. Pune punct si asteapta sa apara un barbat singur. Daca isi lasa sotia si copilu pentru tine, e clar ca si pe tine te va lasa mult mai usor la un moment dat... GANDESTE LOGIC! SUCCES!
gigi_oprea
Postat pe 12 Mai 2013 11:24
De la: Misterio, la data 2013-05-12 07:19:12Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, prin 2009.Eu divortat, fara obligatii, ea despartita ( atentie, nu divortata !, detaliu pe care nu-l stiam la vremea respectiva ). A fost minunat, si ne-am placut din prima clipa. Ne potriveam perfect si in pat, si in viata de zi cu zi, ne completam reciproc, si ne ajungea o privire ca sa ne intelegem. Din pacate s-a reintors la sotul ei ca sa-si poata creste sotul si copilul ( cca 24 ani ) :)))))) . Din pacate celor doi nu le placea munca, asa ca ea era singura intretinatoare a familiei
Sau poate asta este varianta servita mie
Ne-am despartit in 2010, si de atunci periodic ma cauta. Nu raspund la telefoane, asa ca trimite tot felul de sms-uri in care-mi spune cat de mult sufera, se vaita, etc. In ultimul spunea ca s-a lasat de servici ca nu avea bani nici de naveta, fiind inglodati in datorii, si ar vrea sa-i dau o noua sansa
Sa inteleg ca atunci ar trebui sa-i intretin si pe cei doi paraziti?


Asa s-ar subintelege din mesajul pe care ti l-a transmis.
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 11:27
De la: Misterio, la data 2013-05-12 07:19:12Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, prin 2009.Eu divortat, fara obligatii, ea despartita ( atentie, nu divortata !, detaliu pe care nu-l stiam la vremea respectiva ). A fost minunat, si ne-am placut din prima clipa. Ne potriveam perfect si in pat, si in viata de zi cu zi, ne completam reciproc, si ne ajungea o privire ca sa ne intelegem. Din pacate s-a reintors la sotul ei ca sa-si poata creste sotul si copilul ( cca 24 ani ) :)))))) . Din pacate celor doi nu le placea munca, asa ca ea era singura intretinatoare a familiei
Sau poate asta este varianta servita mie
Ne-am despartit in 2010, si de atunci periodic ma cauta. Nu raspund la telefoane, asa ca trimite tot felul de sms-uri in care-mi spune cat de mult sufera, se vaita, etc. In ultimul spunea ca s-a lasat de servici ca nu avea bani nici de naveta, fiind inglodati in datorii, si ar vrea sa-i dau o noua sansa
Sa inteleg ca atunci ar trebui sa-i intretin si pe cei doi paraziti?



Da,inevitabil!!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Mai 2013 12:10
SUFLETELE PERECHE,RAMIN IMPREUNA LA BINE SI LA RAU,INDIFERENT CE SE INTIMPLA!!!!!
VOI NU SUNTETI IN NICI UN FEL ,,SUFLETE PERECHE,,TU ESTI CEEA CARE INLOCUIESTE DIN CIND IN CIND SOTIA LUI....INTR-UN ANUMIT MOMENT CRITIC DIN LUNA,ASA CA INCEARCA SA TE GINDESTI MAI SERIOS LA VALOAREA TA SUFLETEASCA PE CARE TREBUIE SA O TRANSMITI COPILULUI TAU!
kudika_29794
Postat pe 12 Mai 2013 15:12
De la: kudika_29794, la data 2013-05-12 15:12:42SUFLETELE PERECHE,RAMIN IMPREUNA LA BINE SI LA RAU,INDIFERENT CE SE INTIMPLA!!!!!
VOI NU SUNTETI IN NICI UN FEL ,,SUFLETE PERECHE,,TU ESTI CEEA CARE INLOCUIESTE DIN CIND IN CIND SOTIA LUI....INTR-UN ANUMIT MOMENT CRITIC DIN LUNA,ASA CA INCEARCA SA TE GINDESTI MAI SERIOS LA VALOAREA TA SUFLETEASCA PE CARE TREBUIE SA O TRANSMITI COPILULUI TAU!


Foarte corect spus..... Pacat ca acea femeie sufera din cauza egoismului unor oameni.......
kukla
Postat pe 12 Mai 2013 15:21
De la: Misterio, la data 2013-05-12 07:19:12Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, prin 2009.Eu divortat, fara obligatii, ea despartita ( atentie, nu divortata !, detaliu pe care nu-l stiam la vremea respectiva ). A fost minunat, si ne-am placut din prima clipa. Ne potriveam perfect si in pat, si in viata de zi cu zi, ne completam reciproc, si ne ajungea o privire ca sa ne intelegem. Din pacate s-a reintors la sotul ei ca sa-si poata creste sotul si copilul ( cca 24 ani ) :)))))) . Din pacate celor doi nu le placea munca, asa ca ea era singura intretinatoare a familiei
Sau poate asta este varianta servita mie
Ne-am despartit in 2010, si de atunci periodic ma cauta. Nu raspund la telefoane, asa ca trimite tot felul de sms-uri in care-mi spune cat de mult sufera, se vaita, etc. In ultimul spunea ca s-a lasat de servici ca nu avea bani nici de naveta, fiind inglodati in datorii, si ar vrea sa-i dau o noua sansa
Sa inteleg ca atunci ar trebui sa-i intretin si pe cei doi paraziti?


Cu putin efort din partea ta, pe toti 3, dat fiind faptul ca mai exista si "copilul"
kukla
Postat pe 12 Mai 2013 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"SMECHERASII" : "PROFITORII " 6 De la: Argentina_Malcea_1 16 Septembrie 2012 10:56
Mai exista o sansa? 12 De la: kudika084416 17 Noiembrie 2009 17:00
varsator--gemeni 5 De la: pesah 30 Aprilie 2009 14:00
Nu stiu pe care sa il aleg 3 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
nu stiu ce sa fac.... 35 De la: kudika086580 27 Decembrie 2009 21:54