Setari Cookie-uri

Indragostita de ce-l mai bun prieten!

Sunt indragostita de unul dintre ce-i mai buni prieteni! Nu ma gandeam niciodata ca o sa ajung sa simt ceva pentru el. (Suntem si colegi de clasa/banca ). Eu aveam o relatie destul de serioasa si el la fel cu colega ( prietena de-a mea pe timpul acela ) insa relatia lui s-a stins usor deaorece ea placea alt baiat si pana la urma a ramas cu acela . Nici eu nu mai am aceea relatie de cateva luni bune ( Ps: si aceea colega a contribuit putin la despartirea mea de fostul prieten). Ce pot sa spun el ma ajuta tot timpul , vorbeam orice , dar nu ma gandeam niciodata la el ca la un potential iubit. Insa de ceva timp mi-am dat seama ca de fapt il plac poate chiar prea mult. Pana la urma am dat cartile pe fata si am recunoscut amandoi ca de fapt avem sentimente unul pentru celalalt insa ne este putin "frica" sa avem o relatie deoarece este posibil sa nu mearga relatia si atunci nu va mai ramane nici prietenia ce a fost o data nici relatia . Plus de asta accea colega ( fosta lui iubita ) totusi ea are o relatie cu acela pentru care la parasit , de cand a vazut ca intre noi poate fi putin mai mult decat o prietenie incearca sa se c-am bage intre noi. Ii trage priviri , face ce face si sta prin preajma lui si alte gesturi care sincer ma deranjeaza. El spune ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu are ce sa ii faca pentru ca nu poate nici sa nu vorbeasca deloc cu ea. Sincer nu stiu ce sa mai fac? pentru ca nu mai suport situatia... Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca ce am scris si sa ma poata sfatui in privinta acestui subiect . Va Multumesc
Karmenutza
Postat pe 24 Noiembrie 2011 23:55
parerea mea e scurta si la obiect: nu poti stii niciodata cum va fi, daca nu incerci!si iti spun asta din proprie experienta! si iti mai zic ceva: mai bine incerci si vezi cum ii, decat sa nu o faci si sa te gandesti mai tarziu oare cum ar fi fost.....
Adela2222
Postat pe 25 Noiembrie 2011 00:13
De la: Karmenutza, la data 2011-11-24 23:55:50Sunt indragostita de unul dintre ce-i mai buni prieteni! Nu ma gandeam niciodata ca o sa ajung sa simt ceva pentru el. (Suntem si colegi de clasa/banca ). Eu aveam o relatie destul de serioasa si el la fel cu colega ( prietena de-a mea pe timpul acela ) insa relatia lui s-a stins usor deaorece ea placea alt baiat si pana la urma a ramas cu acela . Nici eu nu mai am aceea relatie de cateva luni bune ( Ps: si aceea colega a contribuit putin la despartirea mea de fostul prieten). Ce pot sa spun el ma ajuta tot timpul , vorbeam orice , dar nu ma gandeam niciodata la el ca la un potential iubit. Insa de ceva timp mi-am dat seama ca de fapt il plac poate chiar prea mult. Pana la urma am dat cartile pe fata si am recunoscut amandoi ca de fapt avem sentimente unul pentru celalalt insa ne este putin "frica" sa avem o relatie deoarece este posibil sa nu mearga relatia si atunci nu va mai ramane nici prietenia ce a fost o data nici relatia . Plus de asta accea colega ( fosta lui iubita ) totusi ea are o relatie cu acela pentru care la parasit , de cand a vazut ca intre noi poate fi putin mai mult decat o prietenie incearca sa se c-am bage intre noi. Ii trage priviri , face ce face si sta prin preajma lui si alte gesturi care sincer ma deranjeaza. El spune ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu are ce sa ii faca pentru ca nu poate nici sa nu vorbeasca deloc cu ea. Sincer nu stiu ce sa mai fac? pentru ca nu mai suport situatia... Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca ce am scris si sa ma poata sfatui in privinta acestui subiect . Va Multumesc

il placi..te place,nu e nimic rau in asta...acuma daca voi va hotarati sa aveti o relatie va asumati si consecintele posibilei despartitiri...nu vei sti niciodata daca nu vei incerca.... asa ca mult succes! insa gandeste-te foarte bine inainte,este posibil ca relatia sa tina o perioada lunga de timp,dar de asemenea sa va dati seama ca nu sunteti meniti sa fiti impreuna...
steffy91
Postat pe 25 Noiembrie 2011 12:17
De la: Karmenutza, la data 2011-11-24 23:55:50Sunt indragostita de unul dintre ce-i mai buni prieteni! Nu ma gandeam niciodata ca o sa ajung sa simt ceva pentru el. (Suntem si colegi de clasa/banca ). Eu aveam o relatie destul de serioasa si el la fel cu colega ( prietena de-a mea pe timpul acela ) insa relatia lui s-a stins usor deaorece ea placea alt baiat si pana la urma a ramas cu acela . Nici eu nu mai am aceea relatie de cateva luni bune ( Ps: si aceea colega a contribuit putin la despartirea mea de fostul prieten). Ce pot sa spun el ma ajuta tot timpul , vorbeam orice , dar nu ma gandeam niciodata la el ca la un potential iubit. Insa de ceva timp mi-am dat seama ca de fapt il plac poate chiar prea mult. Pana la urma am dat cartile pe fata si am recunoscut amandoi ca de fapt avem sentimente unul pentru celalalt insa ne este putin "frica" sa avem o relatie deoarece este posibil sa nu mearga relatia si atunci nu va mai ramane nici prietenia ce a fost o data nici relatia . Plus de asta accea colega ( fosta lui iubita ) totusi ea are o relatie cu acela pentru care la parasit , de cand a vazut ca intre noi poate fi putin mai mult decat o prietenie incearca sa se c-am bage intre noi. Ii trage priviri , face ce face si sta prin preajma lui si alte gesturi care sincer ma deranjeaza. El spune ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu are ce sa ii faca pentru ca nu poate nici sa nu vorbeasca deloc cu ea. Sincer nu stiu ce sa mai fac? pentru ca nu mai suport situatia... Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca ce am scris si sa ma poata sfatui in privinta acestui subiect . Va Multumesc



Draga mea,in ce clasa gimnaziala esti?
Raspunsul este foarte simplu de dat!Vrei sa continui prietenia cu tanarul respectiv,da?In acest caz,fa-o fara a te crampona de incercarile celelilalte fete,de a se interpune intre voi doi!Mergi mai departe,dar ,intre timp,mai citeste si ceva maculatura scolara,caci vad ,ca manualele ,tot scolare,nu prea ti-au incantat privirea!
RAINBOWLADY
Postat pe 25 Noiembrie 2011 12:47
E posibil sa mearga bine relatia voastra, deci merita incercat. Si nu te lasa intimidata de cea care incearca sa se amestece intre voi.
emilia85
Postat pe 25 Noiembrie 2011 12:53
kudika465257
Postat pe 25 Noiembrie 2011 16:17
De la: kudika465257, la data 2011-11-25 16:17:09


ce-ai ba!? ai scapat de la balamuc?
PICCKARD
Postat pe 25 Noiembrie 2011 16:41
De la: Karmenutza, la data 2011-11-24 23:55:50Sunt indragostita de unul dintre ce-i mai buni prieteni! Nu ma gandeam niciodata ca o sa ajung sa simt ceva pentru el. (Suntem si colegi de clasa/banca ). Eu aveam o relatie destul de serioasa si el la fel cu colega ( prietena de-a mea pe timpul acela ) insa relatia lui s-a stins usor deaorece ea placea alt baiat si pana la urma a ramas cu acela . Nici eu nu mai am aceea relatie de cateva luni bune ( Ps: si aceea colega a contribuit putin la despartirea mea de fostul prieten). Ce pot sa spun el ma ajuta tot timpul , vorbeam orice , dar nu ma gandeam niciodata la el ca la un potential iubit. Insa de ceva timp mi-am dat seama ca de fapt il plac poate chiar prea mult. Pana la urma am dat cartile pe fata si am recunoscut amandoi ca de fapt avem sentimente unul pentru celalalt insa ne este putin "frica" sa avem o relatie deoarece este posibil sa nu mearga relatia si atunci nu va mai ramane nici prietenia ce a fost o data nici relatia . Plus de asta accea colega ( fosta lui iubita ) totusi ea are o relatie cu acela pentru care la parasit , de cand a vazut ca intre noi poate fi putin mai mult decat o prietenie incearca sa se c-am bage intre noi. Ii trage priviri , face ce face si sta prin preajma lui si alte gesturi care sincer ma deranjeaza. El spune ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu are ce sa ii faca pentru ca nu poate nici sa nu vorbeasca deloc cu ea. Sincer nu stiu ce sa mai fac? pentru ca nu mai suport situatia... Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca ce am scris si sa ma poata sfatui in privinta acestui subiect . Va Multumesc





Ce frumos suna.......colegi de banca....iubire in taina.....ore.....teze....griji.....pauze...chiul....oare voi ati schimbat vreodata pachetelu cu mancare.

E ceva frumos....nu lasati pe nimeni sa va desparta!
DAR SA FITI KUMINTI.....DACA FACETI PROSTII, FOLOSITI BALONASELE ACELEA(stiti voi care)!!!!
Titanika
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:17
Draga mea si eu am trecut prin astfel de momente - pur si simplu continuati relatia cu baiatul iar pe fata aceea trateaz-o cu indiferenta. Aratai ca nu-ti pasa de ea astfel v-a vedea si baiatul ca te sti apara si-l vei face sa fie si mai interesat de tine. Bafta...
kudika_nikole
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:17
bafta,e una din cele mai frumoase perioade din viata ta ,nu lasa timpul sa treaca pe linga tine degeaba!mai ales nu renuta la dragoste,nimic nu este pentru totdeauna!
kudika466656
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:44
De la: Karmenutza, la data 2011-11-24 23:55:50Sunt indragostita de unul dintre ce-i mai buni prieteni! Nu ma gandeam niciodata ca o sa ajung sa simt ceva pentru el. (Suntem si colegi de clasa/banca ). Eu aveam o relatie destul de serioasa si el la fel cu colega ( prietena de-a mea pe timpul acela ) insa relatia lui s-a stins usor deaorece ea placea alt baiat si pana la urma a ramas cu acela . Nici eu nu mai am aceea relatie de cateva luni bune ( Ps: si aceea colega a contribuit putin la despartirea mea de fostul prieten). Ce pot sa spun el ma ajuta tot timpul , vorbeam orice , dar nu ma gandeam niciodata la el ca la un potential iubit. Insa de ceva timp mi-am dat seama ca de fapt il plac poate chiar prea mult. Pana la urma am dat cartile pe fata si am recunoscut amandoi ca de fapt avem sentimente unul pentru celalalt insa ne este putin "frica" sa avem o relatie deoarece este posibil sa nu mearga relatia si atunci nu va mai ramane nici prietenia ce a fost o data nici relatia . Plus de asta accea colega ( fosta lui iubita ) totusi ea are o relatie cu acela pentru care la parasit , de cand a vazut ca intre noi poate fi putin mai mult decat o prietenie incearca sa se c-am bage intre noi. Ii trage priviri , face ce face si sta prin preajma lui si alte gesturi care sincer ma deranjeaza. El spune ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu are ce sa ii faca pentru ca nu poate nici sa nu vorbeasca deloc cu ea. Sincer nu stiu ce sa mai fac? pentru ca nu mai suport situatia... Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca ce am scris si sa ma poata sfatui in privinta acestui subiect . Va Multumesc


Poate ar trebui sa va aduceti aminte motivul pentru care mergeti la scoala! Atatea complicatii ,nu sunteti atenti la lectii si nu stiti ortogramele!:P
Elle_Elena
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:45
dpot spune ca in situatia asta am fost si eu .El este fostul iubit al unei prietene care a plecat in strainatate iar noi incet incet ne am apropiat.La un momendat mi a spus k ii place de mine si ca ar vrea o erlatie dar eu eram indecisa pana intr o zi cand am iesit in oras si din vorba in vorba am ajus la sarut au trecut deja 2 luni si inca suntem impreuna :)
kudika424704
Postat pe 27 Noiembrie 2011 14:55
De la: kudika424704, la data 2011-11-27 14:55:55dpot spune ca in situatia asta am fost si eu .El este fostul iubit al unei prietene care a plecat in strainatate iar noi incet incet ne am apropiat.La un momendat mi a spus k ii place de mine si ca ar vrea o erlatie dar eu eram indecisa pana intr o zi cand am iesit in oras si din vorba in vorba am ajus la sarut au trecut deja 2 luni si inca suntem impreuna :)



Foarte bine si frumos ceea ce incercati sa inchegati!Tineretea isi cere tributul ,dar oferiti-il cu daruirea omului cumpatat in toate!Sa iubesti este mirific,sa fii ranit de iubire este dezamagitor!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Noiembrie 2011 15:08
Salut! farapret.net da premii gratuit! Eu am ales Laptop Acer Aspire TimelineX. O multime de cadouri si pentru tine! Intra si ia-ti si tu cadoul gratuit http://farapret.net/?c=t24kdut6px mai am nevoie doar de 253 click-uri pe link
violet_m00n
Postat pe 27 Noiembrie 2011 17:18
Moderatori, curatati spamerii !
Max2
Postat pe 27 Noiembrie 2011 19:56
Draga " karmenutza " nu am putut sa nu raspund mesajului tau pe care l-am analizat in detaliu si am constatat cat de multe greseli de ortografie are.RUSINICAAAAAA ,mai treci pe la scoala fato si tu din cand in cand macar limba romana s-o inveti k lumea .
MOTOCROS
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
diferenta mare de varsta 2 De la: Barbie30 23 Octombrie 2010 22:14
o intrebare 2 De la: Ionyssa 24 Februarie 2011 19:54
Cum pot sa il uit?? 10 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:43
Va rog frumos ajutati-ma! 17 De la: scumpikairina 12 Septembrie 2010 13:11