Setari Cookie-uri

Sindrom vertiginos

Buna!Au trecut niste ani de la aceasta postare dar te-as ruga daca poti sa-mi raspunzi.Cum te simti ,ti-a trecut cumva aceasta boala,sindromul vertiginos?S-au ai aflat de ceva tratament care are efect.Eu acum trec prima data prin asta,am fost internata la neurologie ptr 3 zile,acum mai am cateva zile de concediu medical dar mi-e frica ,nu stiu cum va fii pe viitor daca boala asta revine periodic.
Barbus_Monika_1
Postat pe 23 Iunie 2014 16:35
De la: Barbus_Monika_1, la data 2014-06-23 16:35:20Buna!Au trecut niste ani de la aceasta postare dar te-as ruga daca poti sa-mi raspunzi.Cum te simti ,ti-a trecut cumva aceasta boala,sindromul vertiginos?S-au ai aflat de ceva tratament care are efect.Eu acum trec prima data prin asta,am fost internata la neurologie ptr 3 zile,acum mai am cateva zile de concediu medical dar mi-e frica ,nu stiu cum va fii pe viitor daca boala asta revine periodic.



Trebuie descoperita cauza ,care declanseaza vertijul!!!Cauta sa comunici mai mult cu medicul sub a carui supraveghere te afli!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Iunie 2014 19:52
CRED CA AM GÃSIT O SOLUTIE PENTRU TRATAREA VERTIJULUI !

În urmã cu 2 luni mama, în vârstã de 77 de ani, a început sã sufere cumplit de simptomul de vertij, adicã senzaþia de învârtire a casei cu totul, stare de vomã, pierderea echilibrului, a stabilitãþii. Eu am avut o singurã datã aceste senzaþii când eram mami tânãr ºi când am mâncat 2 mici în
autogara de la Piteºti ºi am zis cã mor. Groaznic!!! Am citit pe Internet fel ºi fel de pãreri, am cerut sfatul soþiei care este medic, dar... nu prea am gãsit un tratament încurajator. Am fost disperat. Soþia îi fãcea ºi câte 2 injecþii cu calmante ca sã se poatã liniștii cât de cât dar dupã 2-3 zile
senzaþiile apãreau din nou. Trebuia s-o ajut sã se ducã la toaletã, sã-i pun masa, chiar a trebuit sã plec de la cheful de sfârºit de an în toiul petrecerii pentru ca soþia sã-i facã injecþii. Ajunsesem la disperare! Venea Crãciunul, aveam invitaþi finii, eram terminat psihic! Atunci mi-a venit o idee... i-am dat un preparat fãcut de mine, pe care n-am voie sã-l nominalizez conform politicii site-ului, cred. SURPRIZÃ ! A funcþionat imediat! I-am pus câte o picãturã în urechi ºi i-am dat sã bea câte 20 ppm pe zi. Rezultatul a fost neverosimil! Din data de 20 dec, cand am început tratamentul ºi pãnã astãzi 13.01.2016, am continuat tratamentul iar mama se simte excelent, n-a mai avut
niciun episod. Pentru mine a fost o surprizã aºa zisul tratament gãsit de mine ºi mulþumesc lui Dumnezeu pentru inspiraþia avutã. Dacã doriþi informaþii despre cele menþionate mai sus, puteþi sã mã sunaþi pe nr. 0722583909. Poate cã vã pot fi de folos!
kudika_1022254
Postat pe 13 Ianuarie 2017 13:39
De ce sunt comentariile spre dreapta nu pot fi citite!
kudika_1038480
Postat pe 28 August 2019 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
policlinica elias 1 De la: geanigi 15 Decembrie 2009 11:34
sanatate pe tremen nelimitat 1 De la: kill_me_sweet2007 30 Decembrie 2008 01:25
Pentru femei IN LEGATURA CU SANATATEA LOR si pentru barbatii carora le pasa de sanatatea femeilor 2 De la: kudika036990 14 Iunie 2009 11:17
ameteala,rau dintr-o data,cadere. 17 De la: dragalasa_g 18 August 2012 18:08
Oboseala... 6 De la: Maddy_moo 20 Septembrie 2009 04:47