Setari Cookie-uri

fosta prietena a iubitului meu..

stai sa vezi ce am patit eu cu fosta prietena......dupa 6 ani de stat impreuna si unul casatoriti el a decis ca nu ne mai potrivim si s-a reintors la fosta lui prietana pe care o cunosc si a lasat-o pt mine .......asta este O IRONIE A SORTII.......se cam vaita de ea dar acum ii place iar
anamariabodai
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:31
din pacate se mai intampla...fostul meu prieten s-a intors la fosta lui prietena dupa 2 ani de relatie...timp in care devenisem si eu prietena ei nestiind ca fusesera impreuna si ne-a jucat pana ce s-a intors inapoi la ea...deci daca nu te iubeste va pleca la ea dar daca te iubeste...nu...vor tine doar legatura ca doi vechi prieteni(prietenie in care eu nu pea cred...)...nu trebuie sa gandesti negativ....lasa sa vezi ce se intempla.....bafta....
nelly83
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:54
pai daca a parasit-o pentru tine baga de seama ca roata se mai intoarce......oricum nasoala faza
otylycy
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:59
ca-ti dai seama sau nu dar cam esti pe locul 2,fi femeie si raspunde-i cu aceiasi moneda
otylycy
Postat pe 12 Ianuarie 2009 21:05
AM EXPERIENTA IN RELATII ASA CA PAREREA MEA ESTE CA EL MAI ESTE CU EA SI CA EA NU STIE NICI EA D TINE AI GRIJA PUNE PICIORUL IN PRAG PANA NU E PREA TARZIU .... O SA TREA CA MAI MULT TIMP DE RELATIE SI O SA ITI FIE MAI GREU VA CUNOASTETI DE PREA PUTIN TIMMP CA SA IL STI PREA BINE ASA CA NU AVEA PREA MULTA INCREDERE IN EL...TE PUP AI GRIJA
ROXI_GIGI
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:52
In primul rand cred ca problema sta foarte mult in incredere. Daca nu aiincredere intr-o pesoana...nu stiu de ce mai stam cu acea persoana...decat sa ne punem mereu roblema au, daca face aia, au daca se duce cu alta...pai daca asta vrea, asta va face atat timp cat acasa nu gaseste mereu ceva nou, mereuceva frumos..si mereu ceva care sa il atraga.
Si eu cu fostul meu rpieten cu care am fost 7 ani de zile am ramas prieteni si sotul meu nu are nici o problema, ne sunam, vorbim. si nici eu nu as avea nimic de spus in ceea ce priveste discutiile lui cu fosta lui ..la noi a fost o poveste mai.....dificila.
Cat despre ceea ce scrii tu "fitzoasa_lu_mama_"sa stii ca nu e corect nici cum ai procedat tu! Daca ai personalitate il faci sa fie dependent de tine prin alte lcururi placute si nu prin intalniri, si teatru de a fi prietena cu alte persoane...... AIci ti-ai facut o imagine oafrecum de om fals...ai decurs la asemenea subterfugii ca sa faci asta...
incertsoul
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:41
...Hm...din cate spui tu aici e cam clar ca inca mai simte ceva pt ea...sau poate mai are "sechele" ramase din fosta relatie Si ca... isi inchide telefonul pana ajunge in Romania..nu prea suna bine..oare care ar fi motivul ...in fine,daca il iubesti si vrei o relatie stabila ai putea vb cu el in cel mai serios mod cu putintza...aici tu stii cum te intelgi cu el...Sper sa rezolvati situatia
AlexandraDAlly
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:49
acum dupa 3 ani de la divortul meu as spune ca fosta prietena a iubitului meu nu e cine stie ce. Stati sa o vedeti pe fosta prietena a fostului meu sot; care acum este actuala lui sotie......
Ma rog..povesti cu printi si cu printese de doi bani............
cristiana_T_
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:01
ce mai astepti????????????? sa vezi daca te iubeste sau sa faca alegerea , de aia fac toate tampeniile ca le permiteti , eu nu inghit nimik , daca a facut o faza si nu mi a convenit valea, nimeni nu ma obliga sa accept ce nu vreau , ce nu mi face placere, daca pe al meu l ar suna vreo fosta , in secunda urmatoare il las sa ramana cu ea pe veci , ca nu prea vad eu relatii de amicitzie intre fosti,,si decat sa stau sa m gandesc ....la gara mama cu tine....
bella28
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:38
Buna Mely, nu mai stiu daca mai e de actualitate subiectul, insa as vrea sa scriu si eu cateva randuri la adresa relatiei pe care ai avut-o cu tipul acela.
Parerea mea e ca tipul inca mai tine la persoana respectiva, iar tu nu ai fost decat un refugiu pentru el, pentru a se "vindeca" daca se poate spune de iubirea ce i-o poarta respectivei.
Un om cand are o noua relatie cu altcineva si investeste in relatia actuala, cu cealalta poate ramane prieten dar nu asa de mult atasat de ea. Daca a avut bani de excurisie, care nu a fost decat un motiv sa se duca sa o vada pe respectiva fiindca i se facuse dor de ea, avea bani si pentru tine sa-ti dea macar un telefon ca a ajuns cu bine si sa stai fara grija. Asa se procedeaza cand iubesti si respecti pe cineva.
Una peste alta tipul este un mincinos si vrea sa profite de dragostea ta nevinovata. Am inteles ca esti la prima relatie. Fii tare si nu te lasa calcata in picioare, pentru ca daca ii permiti toate aceste lucruri, sa vorbeasca cu aia in prezenta ta, asa va face de-acum incolo. De acum, nu mai contezi decat TU in relatia asta. Nu gasesc rostul celeilalte, au fost prieteni, gata, au terminat. Vad ca-si face mai mereu prezenta vorbind cu el la telefon.
Mai da-ne vesti despre tine.
quantex
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:00
Si eu ma aflu, la fel ca tine, la prima relatie. Ce pot sa iti spun e ca nu trebuie sa ai retineri de nici un fel in ce priveste comunicarea cu el, spune direct ce simti, ce vrei, ce te deranjeaza, ce iti place si ce nu, daca te iubeste cu adevarat si vrea o relatie serioasa nu se va simti deranjat de nimic din ce ai avea tu sa ai spui, dimpotriva pe viitor ar tine cont de tot ceea ce i-ai spus.
butterfly21
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:24
imi pare rau pt tine dar ma uimesti...sa te citez "A zis q isi inchide telefoanele.. cat timp e plecat si q ma suna cand ajunge aqasa in Romania.." mai fata dar cat de naiva poti sa fi...oare mai conteaza ca e cu fosta sau ca e cu alta sau ca pur si simplu mai stiu eu ce face si pierde vremea...o data ce se vede ca te minte si se ascunde....nu mai conteaza dk te inseala cu fosta sau cu alta....cum draq poti tu sa accepti asa ceva?sa te prosteasca asa pe fata...cum poti sa accepti sa zica ca isi inchide tel si sa-i permiti....nu te supara pe mine...dar motivul pt care o face nu mai conteaza...cert e ca te calca in picioare si il doare in pix de tine...imi pare rau ca ma exprim asa "dureros' de sincer.oricata incredere ar exista asa ceva nu e permis.sa isi inchida tel si sa te trateze ca pe ultima gaina
camy_doll
Postat pe 2 Octombrie 2009 11:51
mely_10 ar trebui sa ne spui cum a decurs relatia voastra k a trecut atat timp de cand ai postat intrebarea si am vrea sa stim cum mai e ...hai sa imi dau si eu cu parerea fiind indreptatita fiindca si eu a trecut prin ceva asemanator...adik eram tot la prima relatie serioasa si era si diferenta de varsta mare..eu 18 el 25...iar el pastra legatura cu fosta lui prietena....la inceput nu i-am dat nici o atentie ...pana a inceput sa ma enervezze rau de tot.. ...si atunci i-am spus prietenului meu...dragul meu...ma deranjeaza foarte tare k vorbesti cu fosta ta prietena si nu inteleg rostul acestor discutii....ma faci sa sufar ...asa k te rog sa te gandesti bine si sa iei o decizie fiindca eu ma simt pusa intr-o situatie aiurea...eu nu te-am pus pe tine in astfel de situatii asa k te rog sa nu ma pui nici tu pe mine...asa k te gandesti bine ce vrei...ori continui sa vb cu ea k amici sau ca ce vreti voi..ori esti cu mine....si stii cum a fost?...a zis k sunt prea posesiva..k na na na ..ne-am despartit o saptamana (in care am suferit foarte mult), dar tot la mine s-a intors ..si nu mai pastreaza nici un fel de legatura cu ea ...l-am pus sa ii dea delete si de pe mess...si-a schimbat nr de tel........asa k parerea mea trebuie sa te impui de la inceput..nu sa stai sa suferi k daca suferi la inceput o sa suferi tot timpul...si sa nu ii permiti sa faca lucruri care te deranjeaza pentru ca fi sigura k el nu ar accepta k tu sa te comporti asa...
Sfatul meu ar fi sa ii spui tot ce te deranjeaza calm, fara reprosuri, plansete, tipaturi..adik sa il faci sa inteleaga k te deranjeaza...nu sa ii impui...Daca tine la tine va face in asa fel incat sa nu te raneasca si sa iti artae k te respecta...astept sa imi spui cum mai e relatia voastra..pa
Leya24
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:09
De la: mely_10, la data 2008-11-08 19:09:28 Am o problema.. prietenul meu a plecat pt 4 zile in Viena in excursie. El a spus q merge cu un amic de-al lui. Pana aici, totul e ok. Chestia e q fosta prietena a lui aqm sta in Ungaria. (a umblat cu ea 1 an jumate, si mi-am dat seama q inq mai tine la ea, q imi mai aduce vorba d ea in discutiile noastre).
A zis q isi inchide telefoanele.. cat timp e plecat si q ma suna cand ajunge aqasa in Romania.. Nu stiu ce sa cred, mi-e teama sa nu fii mers la ea, chiar nu stiu.. mi-e frica. Si d mai multe ori cand ieseam cu el, fosta prietena il suna si vorbeau vreo 15-20 min la tel.. si eram si eu d fata. A spus q e singura cu care a pastrat legatura si vrea s-o pastreze in continuare. Ar trebui sa-mi fac probleme in privinta asta?? (q se intalnesc in excursia asta si.. cine stie??) Noi suntem impreuna d 4 luni..

..mai tu ai o mare problema cu q..ala
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Mai 2013 14:33
Dupa parerea mea personala si trairiile personale...nu exista prietenie dupa o relatie adica cu fosta sau fostul iubit.....am fost in ambele tabere....când am tinut legaturi de prietenie cica .... cu fostul si nu a fost deloc asa ca aproape de fiecare data se sfarsea in pat....iar in tabara ceaalta când iubitul meu actual tinea legatura cu fosta tot asa cica de amiciþie dar sa dovedit ca nu era asa.....ci ca isi mai fãceau declaratii de dragoste.....si se mai întîlneau.....ar trebuii sa iti pui un semn de intrebare.....si sa il faci subtil sa inteleaga ca nu exista prietenie intre fostii iubiti si daca nu vrea asta e....cel mai sanatos sfat ......renunta......pt ca atunci el nu e pregatit de o alta relatie si nu e pregatit sa renunte la fosta si la relatia si amintirile cu ea.....nu se merita.....
kudika313244
Postat pe 2 Septembrie 2013 02:40
De la: kudika313244, la data 2013-09-02 02:40:07Dupa parerea mea personala si trairiile personale...nu exista prietenie dupa o relatie adica cu fosta sau fostul iubit.....am fost in ambele tabere....când am tinut legaturi de prietenie cica .... cu fostul si nu a fost deloc asa ca aproape de fiecare data se sfarsea in pat....iar in tabara ceaalta când iubitul meu actual tinea legatura cu fosta tot asa cica de amiciþie dar sa dovedit ca nu era asa.....ci ca isi mai fãceau declaratii de dragoste.....si se mai întîlneau.....ar trebuii sa iti pui un semn de intrebare.....si sa il faci subtil sa inteleaga ca nu exista prietenie intre fostii iubiti si daca nu vrea asta e....cel mai sanatos sfat ......renunta......pt ca atunci el nu e pregatit de o alta relatie si nu e pregatit sa renunte la fosta si la relatia si amintirile cu ea.....nu se merita.....




Subscriu!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Septembrie 2013 07:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
marimea conteaza? 63 De la: dairaa 23 Iunie 2009 21:08
oare ar trebui sa-l uit? 14 De la: andreea1976 23 Mai 2009 11:45
Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii 329 De la: _oktober_ 19 Ianuarie 2011 16:25
barbati vs femei 22 De la: yssa2010 16 Noiembrie 2011 07:40
vine ziua indragostitilor!!!!! 9 De la: deea_andrutza 10 Februarie 2009 10:05