Setari Cookie-uri

ne-am despartit!asa si???

Trec prin asta de aproape 3 luni...vreau sa treaca si am impresia ca timpul sta-n loc! Dupa 5 ani de relatie nu-mi vine sa cred ca trec prin asta, dar vreau sa merg mai departe...pentru ca nu-s singura care trece prin asta, pentru ca lumea nu s-a oprit la el...pentru ca pur si simplu locul nostru nu era unul langa celalalt, oricat de mult mi-as fi dorit. My point is: THINK POSITIVE! Inconjurati-va de prieteni, nu va ganditi(cel putin deocamdata) la amintiri, stabiliti-va teluri...si incercati sa faceti tot timpul ceva care sa va distraga atentia. Si inca ceva ce cred eu ca ajuta...o persoana nu te poate dezamagi, te amagesti singur!
Pup si astept comments...PS:tine-ti cont de faptul k I'm new on this site
meJess
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:23
tu gandesti bine, adica nu ceri sfaturi despre cum sa faci sa il aduci inapoi la tine, ce fafmece s aii faci, etc. Foarte bine 1 Este un pas in vindecare ! Mai departe timpul o sa iti hotarasca soarta, tu trebuie doar sa incerci sa iti gasesti o preocupare care sa te faca sa uiti de probleme, dar sa nu te avanti repede intr-o relatie, intrucat esti vulnerabila, visatoare si poti fi inselata f usor de aparente ! Pup

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:42
De la: meJess, la data 2008-11-08 19:23:03Trec prin asta de aproape 3 luni...vreau sa treaca si am impresia ca timpul sta-n loc! Dupa 5 ani de relatie nu-mi vine sa cred ca trec prin asta, dar vreau sa merg mai departe...pentru ca nu-s singura care trece prin asta, pentru ca lumea nu s-a oprit la el...pentru ca pur si simplu locul nostru nu era unul langa celalalt, oricat de mult mi-as fi dorit. My point is: THINK POSITIVE! Inconjurati-va de prieteni, nu va ganditi(cel putin deocamdata) la amintiri, stabiliti-va teluri...si incercati sa faceti tot timpul ceva care sa va distraga atentia. Si inca ceva ce cred eu ca ajuta...o persoana nu te poate dezamagi, te amagesti singur!
Pup si astept comments...PS:tine-ti cont de faptul k I'm new on this site

bravo fata!! uite asta pozitivism.. imi place si sper sa ma molipsesc si eu.. pup
loves_to_much
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:45
majoritatea trec prin asta,sunt rare relatiile care de la o varsta asa frageda sa se transforme in casatorii pe tot restul vietii...chiar nu imi vine in minte akum nici un caz dinasta..in fine.
dap optimismul e cea mai performanta prajina de sarit peste obstacolele din viata noastra
razz
Postat pe 9 Noiembrie 2008 00:37
life goes on:)
everuthing is gonna be all right!
we`ll be fine:)
we`ll find the real love
our prince charming:X
he`s there..somewhere;))
sorinabby
Postat pe 21 Noiembrie 2008 22:18
nu te panica............toate am trecut prin asta..........eu am trecut printr-o mare depresie in urma unei despartiri de 9 ani.parca eram in alta lume asa ma simteam.acum realizaz ca nu a fost bine, m-am chinuit eu atat.la cateva luni am intalnit un om minunat care acum este sotul meu, asa ca fruntea sus si mergi mai departe.
yo82
Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:40
timpul vindeca totul, bla bla...chiar asta este, o sa te convingi singura ;)

Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:41
aaaaa!!!!!noi practic ne-am despartit prin aprilie...dar ne-am impacat dupa aceea am mai stat impreuna pana in octombrie, atunci ne-am certat rau, eu mi-am facut bagajele si am plecat( locuiam impreuna d 2ani jumate)...am plans o sapt si ceva d ajungeam la febra in fiecare zi, dupa care a incepaut sa ma caute...ne-am intalnit, si-a cerut scuze, ne-am gen impacat, dupa trei zile mi-a zis k problema lui e k ar vrea sa traiasca cu stressul k vom ajunge iar la certurile greoaie p kr l aveam inainte...si ma rog , c sa ma mai ascund dupa deget....suntem intr-o chestie care nu s poate numi relatie... desi atat eu kt si el recunoastem si unul in fata celuilat si in fata celorlalti k inca n iubim si k nici unul nu ar putea suporta sa fie despartit de tot d celalat sau sa il vada p celalat intr-o alta relatie...ce mai?? nu ma lasa sa il las si nu il las sa ma lase..de cate ori am luat eu decizia sa nu il mai caut deloc...sa nu ii mai raspund la tel, sau la msg..mereu imi intra kt eun msg absolut genial sentimental..sau ma suna in toiul noptii sa imi spuna k nu ii e bine..si k nu stie cum sa scape d sentminetul d gol din suflet si d anxietate..d disperare.. parca imi pusese un detector d ganduri in cap...si binenteles k mereu ma inmuia...offf..
ruxmaria
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:53
Mda... din pacate asta e...cateodata lucrurile nu merg atat de bine pe cat am vrea noi. Eu sunt de parere ca, daca te convingi ca relatia nu mai merge, intr-adevar mai bine ar fi sa se produca ruptura pt. ca singuratatea in doi nu e o solutie. Si cum bine zicea un prieten de-al meu: Cand ai un stres.. scapa de el! Doare putin dar timpul vindeca totul si poate intr-o zi iti dai seama ca asa a fost mai bine.... sau poate nu..cine stie...Daca viata ar fi simpla ne-am plictisi, nu?
klaudya_e
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:05
ooohoooooooooooooo....5 ani ...asta inseamna multa rabdare si curaj
insa...daca te-ai despartit de el ...e clar ca ceva nu functiona ..
o sa iti treaca!!!!!!!!!!
mult succes...in tot ceea ce vei face
ninushk
Postat pe 9 Martie 2009 13:18
De la: meJess, la data 2008-11-08 19:23:03Trec prin asta de aproape 3 luni...vreau sa treaca si am impresia ca timpul sta-n loc! Dupa 5 ani de relatie nu-mi vine sa cred ca trec prin asta, dar vreau sa merg mai departe...pentru ca nu-s singura care trece prin asta, pentru ca lumea nu s-a oprit la el...pentru ca pur si simplu locul nostru nu era unul langa celalalt, oricat de mult mi-as fi dorit. My point is: THINK POSITIVE! Inconjurati-va de prieteni, nu va ganditi(cel putin deocamdata) la amintiri, stabiliti-va teluri...si incercati sa faceti tot timpul ceva care sa va distraga atentia. Si inca ceva ce cred eu ca ajuta...o persoana nu te poate dezamagi, te amagesti singur!
Pup si astept comments...PS:tine-ti cont de faptul k I'm new on this site

ai dreptate........asa si?!
cinealtcineva
Postat pe 13 Martie 2009 09:38
Daca am fi toate asa tari...eu m-am despartit de prietenul meu de 2 saptamani...aveam impresia ca ramanem impreuna toata viata ...dar ne-am schimbat ne certam des el a devenit indiferent si eu am luat deciazia cu care a fost oarecum deacord.. am simtit ca mor cand am vb cu el a doua zi si era atat de linistit cand ii ziceam cat ma doare si ce greu imi e....nu mi- a venit sa cred... ca a putut trece asa usor mi-a zis ca si-a impus sa nu ma caute...am simtit ura dar si speranta ca ma v-a cauta dar nimic....nu mai am nimic acum sunt pustie...timpul...poate nush...

Postat pe 9 Aprilie 2009 01:07
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-13 09:38:37
De la: meJess, la data 2008-11-08 19:23:03Trec prin asta de aproape 3 luni...vreau sa treaca si am impresia ca timpul sta-n loc! Dupa 5 ani de relatie nu-mi vine sa cred ca trec prin asta, dar vreau sa merg mai departe...pentru ca nu-s singura care trece prin asta, pentru ca lumea nu s-a oprit la el...pentru ca pur si simplu locul nostru nu era unul langa celalalt, oricat de mult mi-as fi dorit. My point is: THINK POSITIVE! Inconjurati-va de prieteni, nu va ganditi(cel putin deocamdata) la amintiri, stabiliti-va teluri...si incercati sa faceti tot timpul ceva care sa va distraga atentia. Si inca ceva ce cred eu ca ajuta...o persoana nu te poate dezamagi, te amagesti singur!
Pup si astept comments...PS:tine-ti cont de faptul k I'm new on this site

ai dreptate........asa si?!

Zambeste maine e o noua zi
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Aprilie 2009 01:19
Stiu ca m-a iubit f mult si cum ziceam ne-am despartit din cauza racelii....m-as umilii f.tare daca intr-o noapte i-as trimite un msj sa-i zic ca imi e dor de el?...nush d c nu pot renunta simt ca si lui ii e greu si sufera ca mine...dar el nu da nici un semn...dati-mi un sfat va rog

Postat pe 9 Aprilie 2009 17:03
e foarte bine ca gandesti asa! e adevarat ca atunci cand ai iubit pe cineva e greu sa treci peste dar, nu imposibil. Go on, girl!
Spiridusha_89
Postat pe 9 Iulie 2009 17:14
De la: meJess, la data 2008-11-08 19:23:03Trec prin asta de aproape 3 luni...vreau sa treaca si am impresia ca timpul sta-n loc! Dupa 5 ani de relatie nu-mi vine sa cred ca trec prin asta, dar vreau sa merg mai departe...pentru ca nu-s singura care trece prin asta, pentru ca lumea nu s-a oprit la el...pentru ca pur si simplu locul nostru nu era unul langa celalalt, oricat de mult mi-as fi dorit. My point is: THINK POSITIVE! Inconjurati-va de prieteni, nu va ganditi(cel putin deocamdata) la amintiri, stabiliti-va teluri...si incercati sa faceti tot timpul ceva care sa va distraga atentia. Si inca ceva ce cred eu ca ajuta...o persoana nu te poate dezamagi, te amagesti singur!
Pup si astept comments...PS:tine-ti cont de faptul k I'm new on this site

Nu ai nevoie de sfaturi gandesti pozitiv si asta este bn si urmatorul te va face sa'l uitzi definitiv daca nu l'ai uitat 100%
jojo86
Postat pe 9 Iulie 2009 17:20
asa... si??
DieMann
Postat pe 9 Iulie 2009 18:43
De la: kudika_han, la data 2009-04-09 17:03:56Stiu ca m-a iubit f mult si cum ziceam ne-am despartit din cauza racelii....m-as umilii f.tare daca intr-o noapte i-as trimite un msj sa-i zic ca imi e dor de el?...nush d c nu pot renunta simt ca si lui ii e greu si sufera ca mine...dar el nu da nici un semn...dati-mi un sfat va rog


Daca el nu are curaj si tu nu ai ai sa traiesti toata viata cu dubilul ,dar daca reactionam atunci.....poate sa nu fie bine decat la inceput ,dar nu ai de unde sa stii,daca e vb de raceala aia e obisnuinta nu te speria e normala iar daca el sa racit ,tu ai incercat sa-l recuceresti??Eu inteleg ca nu doar i-ai dat papuci....asa ca fa ceea ce simti si remediaza.
Ele_ely
Postat pe 9 Iulie 2009 19:29
Eu mai bine zic ca o persoana care te iubeste nu te face sa plangi....apreciez f mult ca esti puternica, si chiar daca sunt sigura ca suferi enorm ai puterea sa mergi mai departe.bravo :sml-ha ppy0158: you are the best!
kudika037361
Postat pe 9 Iulie 2009 23:38
poti sa-i trimiti un sms cu mesajul spus de tine.sa sti ca si eu am o relatie de genul:azi suntem impreuna ,peste o saptamana simte nevoia de o pauza si eu proasta cum sunt il primesc inapoi de fiecare data(o lalaim asa de 3 ani).Cred ca nu este wekeend in care sa nu ne certam si el sa plece la el acasa.Eu ce pot sa mai zic????asa suntem noi femeile mai.....naive
kudika039595
Postat pe 10 Iulie 2009 12:23
yey... flower power
Rock_this
Postat pe 11 Iulie 2009 14:58
ai toata stima si respectul meu.......ce n-as da sa pot fii si eu asa puternika ca tine(insa nu toti suntem facuti din acelasi aluat)''noi''ne-am despartit dupa o reletie de 3 ani,o reletie as putea spune frumoasa care ducea cu pasi repezi spre casatorie dar uite ca nu a fost asa......incerc sa-mi revin si cred sau cel putin sper ca sunt pe drumul cel bun......pup si sa raman asa neschimbata(poate mai vb......)
mirela_ely
Postat pe 11 Iulie 2009 15:15
trec printr o situatie similara...mi as dori f mult sa pot gandi k tine,te felicit pt ceea ce poti face!
dar eu una nu cred k voi rezista fara el 3 luni de zile..au trecut doar 11 zile de cand nu mai suntem impreuna si simt cum nu mai am nici o vlaga ,toate imi merg prost.
CHIAR NU POTTTTTT ORICAT DE MULT MI AS DORI SA L UIT ...PUR SI SIMPLU NU POT!!!
partagas
Postat pe 11 Iulie 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spune ca se omoara...help 38 De la: Micsunica 20 Iulie 2010 15:29
am o problema 12 De la: Valy90 7 Iunie 2011 15:08
Am nevoie de idei...sugestii.... 18 De la: chalon 17 Iulie 2012 00:43
merita sa ma mai impac cu el? 33 De la: justforfun84 29 Martie 2011 17:03
nu-l inteleg !! 15 De la: BEL_AMY1 12 Ianuarie 2011 21:05