Setari Cookie-uri

prietenie..iubire...

Buna!!!traiesc o poveste in care am ajuns sa iubesc pe cineva care nu este al meu dar nici al alteia...am fost colegi de facultate...cat am fost colegi am zis ca poate facultatea ne leaga, dar nu a fost asa eu am plecat din bucuresti unde am fost studenta si m-am intors in vacanta acasa la parintii mei unde am crezut ca daca nu-l vad si o sa uit sau o sa inteleg ca suntem prieteni foarte buni si nu o sa fie nimik mai mult intre noi...cand am ajuns acasa am facut un pact cu mine ca nu-l sun...si daca o face el o sa fiu cat pot de relaxata si fara fluturasi...am reusit sa nu il sun dar fluturasii nu i-am putut opri...el ma suna in fiecare zi si ma intreaba cand ma intorc in bucuresti ca ii este dor de mine...ma tachineaza...se vede in ochii lui ca tine ff mult la mine...toata lumea care ne vede pentru prima data ne intreaba daca suntem impreuna...cand spunem ca "nu, suntem doar prieteni fff buni"...primim acelasi raspuns de la toti ..." la un moment dat o sa fiti fericiti impreuna"...nu stiu ce sa mai fac ...am incercat tot...i-am spus ce simt...i-am aratat in fiecare moment ce simt...e drept el doar a aratat...nu a putut sa o spuna, dar nici nu a negat niciodata...e ciudat...traiesc o poveste...i-as spune de iubire ca eu pot spune ca il iubesc, in care singurele lucruri care lipsesc sunt saruturile ( au fost cateva intre noi dar prea putine ca sa fie relevante) si faptul ca nu facem dragoste...va rog eu mult...spuneti-mi si voi ceva ...eu in momentul de fata in orice barbat il vad pe el...nu pot sta cu nimeni si toate astea se intampla de 3 ani...si nici el nu poate fi cu nimeni...dar nici noi 2 nu suntem impreuna...ori suntem prea buni prieteni...ori ne iubim...nici nu stiu ce sa mai cred...de ceva timp m-am intors in bucuresti...m-am angajat si am sperat ca o sa ma preocupe alte lucruri dar nu a fost asa...de cand sunt in bucuresti nu trece 1 saptamana fara sa ne vedem...si de fiecare data cand il vad parca imi raincarca bateriile...vorbim zilnic la telefon...si sunt cea mai fericita cand il aud..cadn stiu ca se gandeste la mine...dar nu stiu ce as putea sa fac sa-l fac al meu...va pup si promit ca va tin la curent cu tot ce se intampla.

P.S. nu sunt singura in situatia asta...am prietene care parca traiesc aceeasi poveste cu personaje diferite..si putin diferit peisajul...nush daca noi fetele suntem ciudate...sau ei sunt din ce in ce mai ciudati.
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:10
Ohooooo, asta e farmecul iceputului unei povesti de dragoste...voi inca vreti sa l pastrati
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:15
Mister, magie, de ce vrei sa rupi vraja? mai las o un pic sa va invaluie...ceea ce pare acum complicat este doar frumos, treburile devin complexe abia dupa ce va trece perioada asta in care va cunoasteti, si sunt mii de intrberi de fiecare parte, oare cuma ar fi daca ar fi? oare va fi? oare ce simte? oare ce simt? etc. cred ca stii mai bine decat mine, doar o traiesti zi de zi:D
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:19
da stiu...dar de acum mi se pare ca ar trebui sa trecem mai departe..totusi inceputul la noi dureaza de 3 ani si ceva:)...e frumos...recunosc ca nu-mi lipsete nimic...sunt cea mai fericita femeie de pe pamant cand ma vad cu el si el traieste acelasi lucru sunt sigura...dar parca incep sa vreau mai mult...vreau sa ma tina in brate cand adorm si vreau sa fie langa mine in fiecare zi cand ma trezesc ...ca sa stiu ca fiecare zi e cea mai frumoasa din viata mea...pupi
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:23
poate daca ar sti ca ar exista posibilitatea sa te piarda....si-ar da si el seama cu exaCtitate ce simte pt tine....:)(din moment ce stie ceea ce simti tu pt el...il face mai pasiv) Multa Bafta!!!
ayshe
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:27
da...cunosc toate intrebarile posibile...si stiu ca si el si le pune pentru ca se mai scapa uneori si imi spune chestii de genul...oare cum ar fi daca am pleca doar noi 2...oriunde...sau am face ceva doar noi 2...si sincer am scris doar un rezumat...si sunt sigura ca daca as fi scris tot...m-ati fi intrebat de ce caut un raspuns daca sunt atat de fericita...pupici...dar mi se pare ca poate fi mai bine...adica daca as fi sigura ca il am in viata mea..ca el meu si eu a lui...cred ca m-as simti la 22 de ani cel mai implinit om...
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:29
cand ii arunc pastilute ...de genul o sa ma intalnesc cu fostul meu prieten sa vad ce mai face...ma tachineaza si imi spune ca se vede cu fosta lui iubita...si daca spun vreodata ca vreau sa ma vad cu un amic sau ca m-a sunat cineva mereu imi spune ceva sau ma surprinde cu cate ceva doar ca sa imi iau gandul de la restul...
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:32
Hmm, eu nush, mai bini l ai surprinde cu ceva mai senzual, daca intzelegi ce vreua sa spun , decat cu joculetze aiurea , adica sa l faci gelos, sau etc...
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:34
Exista tensiune sexuala?
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:37
l-am facut si gelos...eram cu el prin oras si intamplator m-am intalnit cu asa zisul meu iubit din perioada aia...normal ca omul ala m-a sarutat de fata cu el...si el nu a rezistat si cand ne-am continuat plimbarea in ziua aia doar noi 2 ( ca l-am expediat rapid pe ”iubit”) a inceput sa-mi spuna ca nu-i place tipul..ca ba e prea inalt...ca totusi pare mult mai mare ca mine ca varsta...ca nu ne potrivim si ca ar fi mai bine sa fiu cineva de varsta mea...care sa ma lase sa fiu eu...sa fiu copila...sa fiu jucausa(asa sunt cand sunt cu el)...pupi
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:39
Hmmm , probabil ca vrea sa te mai lase sa copilaresti, poate ar trebui sa i dai si tu de intzeles ca vrei sa copilaresti cu el si in alte feluri
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:42
da exista si tensiune sexuala...adik am ajuns la un mom dat in pat destul de departe...amandoi am stat cateva ore si ne-am mangaiat si tot asa...pana am ajuns in bikini si respectiv boxeri...si am zis amandoi ca ar fi bine sa ne oprim mie mi-a fost frica ca o sa raman doar sex si de aia m-am oprit pt ca vreau o relatie..nu vreau un barbat cu care sa fac sex..ca sa nu mai spun ca stim amandoi ce ne excita pe unul sau pe altul si ne atingem cand suntem in pãublic..doar asa...ca sa ne mai distram putin...si el o face mai des ca mine...sau cel putin am o scuza el incepe mereu:P
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:43
Hmmmm, pai relatzia dureaza de vreo 3 ani daca am intzeles eu bine, crezi ca ar fi tzinut atat, "prietenia" asta daca ar fi vrut doar sex?
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:48
mai stii barbatii sunt suspecti..si prefer sa evit o relatie care incepe cu sex...adik mai bine spus im i e frica de asa ceva...
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:51
hai sa ti spun ce parerea am aeu, cu toate ca informatziile sunt putzine. Cred eu ca acest baiat vrea sa ti dea intrega libertate de alegere, sa ti traiesti experientzele tale asa cum vrei tu, asta daca ma intrebi pe mine este o adevarata dovada de iubire...plus ca ai intreaga libertate sa l alegi pe el:D
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:53
bine...pot sa spun ca am omis sa spun...ca in ultimul timp...imi tot spune ca ma iubeste si ca ii este dor de mine...dar ne vedem mai rar ca amandoi suntem ff prinsi cu serviciul...si cand ne facem timpo sa ne vedem suntem tot ce ne inconjoara...pur si simplu nu poate nimeni sa ne desparta sau sa ne distraga atentia...pe azi te pup gagico...si fug sa ma fac frumoasa...ca tocmai ce m-a sunat si ne pregatim sa iesim la o plimbare...
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:02
De la: olly12, la data 2008-11-09 12:51:34mai stii barbatii sunt suspecti..si prefer sa evit o relatie care incepe cu sex...adik mai bine spus im i e frica de asa ceva...


Hmm da suspecti barbatii astai, insa relatia ta cu el a inceput de ceva vreme, deci exclus sa fie bazata pe sex. Apoi atingerile voastre nu sunt altceva decat un preludiu prelungit, si hai sa fim sincere, poti sa te consideri norocoasa ca are rabdare fecioru', dar se poate intampla ca si rabdarea asta tot intinsa si intinsa sa se transforme in pasivitate, si nu cred ca ti ar conveni asa ca watch out! Se poate sa simta ca nu prea ai incredere in el!

Sigur ar trebui sa realizezi ca in nici un caz nu ai putea spune ca vrea doar sex de la tine, altfel probabil ca nu ti ar mai fi alaturi de mult.
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:03
De la: olly12, la data 2008-11-09 13:02:25bine...pot sa spun ca am omis sa spun...ca in ultimul timp...imi tot spune ca ma iubeste si ca ii este dor de mine...dar ne vedem mai rar ca amandoi suntem ff prinsi cu serviciul...si cand ne facem timpo sa ne vedem suntem tot ce ne inconjoara...pur si simplu nu poate nimeni sa ne desparta sau sa ne distraga atentia...pe azi te pup gagico...si fug sa ma fac frumoasa...ca tocmai ce m-a sunat si ne pregatim sa iesim la o plimbare...


Bine mai gagico, plimbare placuta...mai fierbe l o tzara bietu fecior, la plimbare de mana prin parc, la privit frunzele toamnei ce i se oglindesc in ochi!
Lillix
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:05
Ai mare grija, 3 ani mi se par cam multi ca sa reziste alaturi de tine fara sa faceti dragoste. Mie mi se pare suspect. Verifica-l. S-ar putea sa aiba probleme sexuale (poate probleme cu erectia , poate dimensionale). Atunci barbatii amana si te iubesc doar platonic.

Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:13
super tare deci povestea voastra ma duce oarecum cu gandul la filmul love me if you dare.....sau jeux d`enfants. ti-l recomand daca nu l-ai vazut deja....deci si eu am o relatie dinasta cu cineva de jumatate de an.........si exact asa lumea ma intreaba daac e tov meu...ne tinem mereu in brate imi stie punctele slabe si lafel face dinastea in public pe sub masa :))...........si nah mam saturat de situatia asta...dar de fiecare data cand imi zic GATA ....ma intalnesc iar cu el si ma ia in brate in mijlocul drumului si nu vrea sa mai plecam de acolo sau chestii de genul.......si pur si simplu nu pot......de ce imi face astaa????pf........cand suntem toata gasca ma ia de mana ma tine in brate ....si sa vedeti cum dansaaaaam...deci noi nu facem asa cu altcineva...si asta nu se face intre ..amici....deci toti zic k suntem impreuna.....e aiurea rau...mi se parea atat de ciudat...dar acum cand aflu k nu sunt singura in situatia asta.....
dyana91a
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:45
daca el nu te vrea decat cu jumatate de masura incearca sa iei o hotarare definitiva,astfel obligandu-l de fapt pe el sa faca mutarea decisiva
09mlmiste
Postat pe 26 Decembrie 2008 01:57
buna...si sorry ca raspund asa greu...oricum...pe mine povestea asta m-a terminat...parca incerca sa-mi manance energia...dar eu nu o las...si va spun ceva la totate gagicile care sunteti in situatii de genul asta...incercati sa le lamuriti mai repede decat mine...sa nu stati ani de zile ca s-ar putea sa primiti prea tarziu ce va doriti si sa nu va mai placa atat de mult...nush ce sa mai zic..dar eu as vrea sa renunt...mai bine ramanem amici si ne vedem fiecare de viata lui..si ramanem prieteni ff buni...poate spun asta pt ca am intalnit pe cineva care mi-a atras atentia iar pe EL nu l-am mai vazut de 2 sapt...nush sper sa reusesc sa mai spun ce am spus azi si luni dupa ce o sa ma vad si cu el..va pup...si sa aveti toti un an nou cat mai bun!
olly12
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:21
pare a fi un site de fete..eu sunt baiat :D >:). am ajuns din intamplare pe site:), da mi s-a parut interesanta povestea. o sa va spun parerea mea de baiat 100% hetero. bai fata..nu te mai chinui asa..stie ce simti..banuiesti ca simte la fel...incearca sa-l seduci ;). daca nu merge asa..nu e alta solutie decat sa va aveti ca "frati".
baiat_anonim
Postat pe 12 Februarie 2009 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chestionar adresat persoanelor DIVORÈšATE 1 De la: kudika_1032737 27 Aprilie 2018 17:07
Ajuta`ma!..Da`ti cu parerea :X 9 De la: krisutza 26 Martie 2010 02:11
cum vedeti relatia dintre o sagetatoare si un geaman? 18 De la: delicacy 29 Iunie 2010 20:04
voi cum ati proceda in locul meu? 14 De la: Lady_Gaga9 24 Noiembrie 2009 16:00
Imi e teama sa ma despart de el 28 De la: DincoloDeRasarit 7 Februarie 2016 21:00