Setari Cookie-uri

Ti ai gasit jumatatea ?

Suntem nascuti sa evoluam.Intotdeauna ne schimbam nu numai datorita firii noastre ci si datorita celorlalti oameni cu care interactionam sau nu.In fiecare stadiu al evolutiei noastre avem sentimente, trairi dintre cele mai diverse.Ceea ce astazi nu putem accepta, maine ni se va parea singura solutie. Adolescent fiind ,iti gasesti repede jumatatea de care te crezi indragostit pe viata.Maturizandu te vei afla ca alta jumatate ti e harazita,gasindu ti implinirea in alta iubire.Cand vei trece prin multe ,vei intelege ca altcineva ar fi fost jumatatea ta compatibila o viata. Cum putem face alegerea cea mai potrivita de la inceput? Daca in fiecare treapta a evolutiei noastre avem o jumatate, cum putem sa ramanem langa persoana aleasa la inceput fara sa o ranim? Cum poate ea sa ramana linga noi fara sa ne raneasca? Poti sa ti gasesti jumatatea pentru o viata intr o singura persoana,stiind ca mereu te vei schimba ,vei evolua ,poate nu in acelasi ritm cu omul iubit?Poti sa l astepti sa vina impreuna cu tine fara ca nerabdarea sa te faca nepasator? Nu stim niciodata cum vom reactiona ,cum vom trai, ce vom simti,dar sa incercam sa alegem cat mai bine pentru viitor. IUBITI VA MULT ,MEREU SI IN ACELASI TIMP!

Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:32
Asa si nu inteleg de ce ai postat la concurs..of,Doamne...
gandacelul
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:14
De la: cristand, la data 2008-11-10 17:32:50 IUBITI VA MULT ,MEREU SI IN ACELASI TIMP!

cu atitea jumatati?
sandra33
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:46
Nu cred ca exista asa ceva. Mi-ar placea dar, slabe sanse.
melimela
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:52
ca sa-ti gasesti jumatatea trebuie sa stii ce-ti lipseste . ca sa gasesti ce ti se potriveste cu adevarat trebuie in primul rand sa te cunosti tu insuti foarte bine . daca habar nu ai cine esti in realitate , n-o sa stii niciodata cu adevarat care este jumatatea ta . si o sa cauti si o sa tot cauti ... daca te cunosti cu adevarat o sa stii si cat meriti , ceea ce ti se cuvine . si mai trebuie sa stii care este deosebirea intre ce ti-ai dori si ce ai nevoie , ce ti se potriveste . exemplu - zaharul este minunat , dulce , dar consumul lui in exces poate duce la diabet ... fiecare om trece printr-un proces de maturizare , de "coacere" . unii se maturizeaza pe la 25 de ani , altii pe la 35 de ani , altii deloc ... fiecare om are un potential dar numai o mica parte din oameni si-l ating cu adevarat . daca procesul de maturizare nu este finalizat , datele problemei se vor schimba mereu , inclusiv gusturile , mentalitatile , ceea ce vrei de la o viata etc. ... intrebarea era daca "ti-ai gasit jumatatea" - eu zic ca da , din punctul meu de vedere . dar numai dupa ce m-am maturizat si mi-am dat seama cu adevarat cine sunt , ce vreau si cate parale fac (cam tarziu dar decat niciodata , mai bine mai tarziu ).
claudio
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:19
oricine isi poate gasi jumatatea,acea persoana alaturi de care sa se simta implinit si fericit.pentru asta trebuie sa avem in minte bine definit cine suntem si ce cautam cu adevarat,si cand gasim ce ne trebuie sa nu dam cu piciorul prosteste.sa fim in stare sa apreciem adevaratele valori care ne-ar putea face fericiti.
razz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:53
eu inca mai caut! desi stiu ce caut... nu gasesc! poate intr-o zi...da cred ca sunt destul de "matura"! iubiti-va mult si Sarbatori Fericite!
missalexandra
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:48
[quote name=\'razz\' date=\'2008-11-28 21:53:44\']oricine isi poate gasi jumatatea,acea persoana alaturi de care sa se simta implinit si fericit.pentru asta trebuie sa avem in minte bine definit cine suntem si ce cautam cu adevarat,si cand gasim ce ne trebuie sa nu dam cu piciorul prosteste.sa fim in stare sa apreciem adevaratele valori care ne-ar putea face fericiti.[/quote]

Nu imi vine sa cred ca astea sunt cuvintele unui barbat...
Fetelor...there is hope!
nicoletanicolescu
Postat pe 23 Decembrie 2008 04:12
chiar exista? hmm...ma mai gandesc dak sa cred sau nu...
angel_in_disguise
Postat pe 23 Decembrie 2008 09:21
Daca tu ca pesroana esti schibatoare ... asta nu inseamna ca de fiecare data vei dori sa fii langa altcineva... :)
Consider ca atungi cand iti gasesti jumatatea evoluezi odata cu aceasta... Invatati lucruri impreuna,cresteti impreuna :)E frumos sa fiubesti si sa fii iubit:) Prin orice greutate ai trece el/ea va fi langa tine
Nu cred ca ai dreptate cand spui ca pe masura ce te maturizezi iti doresti pe altcineva langa tine....Asta inseamna ca nu stii sa iubesti cu adevarat ..parerea mea ...
rallu_31
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:59
eu cred ca te masura ce te maturizezi descoperi ca nu te mai multumesti cu putin si devii din ce in ce mai "pretentios" cu alegerea persoanei de langa tine!
missalexandra
Postat pe 9 Ianuarie 2009 11:06
eu mi-am gasit-o De 4 ani sunt cu acest barbat minunat , care mi face ziua mai frumoasa si imi este alaturi la greu / Si cam avem planuri mari de viitor
alina_luminita
Postat pe 9 Ianuarie 2009 11:44
felicitarile noastre! la multi ani fericiti impreuna!
missalexandra
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:57
eu mi-am gasit-o de vreo 22 de ani !!!!.......pe peronul garii.........de fapt cred ca "ea" m-a gasit pe mine........printre sute deeeee....cojoace !!!!.........pe 8 Martie..........si cred ca a fost "cadoul" lui Dumnezeu ,de ziua femeii !!!........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:20
De la: etta, la data 2009-01-10 17:20:07 eu mi-am gasit-o de vreo 22 de ani !!!!.......pe peronul garii.........de fapt cred ca "ea" m-a gasit pe mine........printre sute deeeee....cojoace !!!!.........pe 8 Martie..........si cred ca a fost "cadoul" lui Dumnezeu ,de ziua femeii !!!........
super!felicitari !eu nu stiu prin ce colt de lume se afla jumatatea mea.dar cred ca se deplaseaza numai pe jos.probabil nu stiu ca sau inventat atatea mijloace rapide de a calatori.
dana_mv
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:25
De la: dana_mv, la data 2009-01-10 17:25:16
De la: etta, la data 2009-01-10 17:20:07 eu mi-am gasit-o de vreo 22 de ani !!!!.......pe peronul garii.........de fapt cred ca "ea" m-a gasit pe mine........printre sute deeeee....cojoace !!!!.........pe 8 Martie..........si cred ca a fost "cadoul" lui Dumnezeu ,de ziua femeii !!!........
super!felicitari !eu nu stiu prin ce colt de lume se afla jumatatea mea.dar cred ca se deplaseaza numai pe jos.probabil nu stiu ca sau inventat atatea mijloace rapide de a calatori.


slefuieste colturile lumii.....ca sa devina rotunde......si atunci forta centripeta va impinge "jumatatea" catre tine !!!!....... ..........RABDARE SI INCREDERE !!!!.........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:32
De la: etta, la data 2009-01-10 17:32:07
De la: dana_mv, la data 2009-01-10 17:25:16
De la: etta, la data 2009-01-10 17:20:07 eu mi-am gasit-o de vreo 22 de ani !!!!.......pe peronul garii.........de fapt cred ca "ea" m-a gasit pe mine........printre sute deeeee....cojoace !!!!.........pe 8 Martie..........si cred ca a fost "cadoul" lui Dumnezeu ,de ziua femeii !!!........
super!felicitari !eu nu stiu prin ce colt de lume se afla jumatatea mea.dar cred ca se deplaseaza numai pe jos.probabil nu stiu ca sau inventat atatea mijloace rapide de a calatori.


slefuieste colturile lumii.....ca sa devina rotunde......si atunci forta centripeta va impinge "jumatatea" catre tine !!!!....... ..........RABDARE SI INCREDERE !!!!.........
da,e o idee,dar numai daca nu vom ajunge sa ne invartim in cerc.
dana_mv
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:36
De la: alinaalex, la data 2009-01-10 10:57:10felicitarile noastre! la multi ani fericiti impreuna!


saru'mana
alina_luminita
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:43
De la: etta, la data 2009-01-10 17:20:07 eu mi-am gasit-o de vreo 22 de ani !!!!.......pe peronul garii.........de fapt cred ca "ea" m-a gasit pe mine........printre sute deeeee....cojoace !!!!.........pe 8 Martie..........si cred ca a fost "cadoul" lui Dumnezeu ,de ziua femeii !!!........
........................si eu miam gasit jumatatea ..lam iubit ca pe D ZEU al mai iubesc si acum dar a abandonat cursa fericirii noastre si a primit exact ce a meritat dar eu am ramas cu sufletul frant......deci va avertizez nu abandonati pe cel care va iubeste sa nu primiti o palma de la viata....
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 09:47
eu de exemplu mi-am gasit jumatatea.....ne cunoastem de 17 ani si ma suna inca de cand eram la liceu...am lucrat impreuna....dar el era ocupat eu la fel...si pana la urma tot cu el am ramas.Faza cea mai tare ca am si fost iubiti o perioada...n-a reusit sa ma bage in pat si mi-a zis ca noi2 nu ne potrivim http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20948.html#si dupa 2 ani jumatate m-a cerut de nevasta.....ne merge foarte bine....oricum aveti grija la "jumatatea" voastra....pupici...http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20948.html#http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20948.html#
rose_mary
Postat pe 13 Martie 2009 12:56
eu nush` daca am gasit`o sau nu..
suntem de 3 ani impreuna si nush` ce sa mai cred....
ba vreau sa mai fiu cu el... ba imi vine sa termin totul....
creca mai mult e obisnuinta....
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:06
Eu nu mi-am gasit jumatatea si am inceput sa cred ca s-a ratacit. Fetelor daca din intamplare vreuna dintre voi imi vede jumatatea poate sa ii arate drumul spre mine.........sau cel putin niste indicati
ali_cia101
Postat pe 13 Martie 2009 13:10
De la: cyndy, la data 2008-11-10 17:32:50 Suntem nascuti sa evoluam.Intotdeauna ne schimbam nu numai datorita firii noastre ci si datorita celorlalti oameni cu care interactionam sau nu.In fiecare stadiu al evolutiei noastre avem sentimente, trairi dintre cele mai diverse.Ceea ce astazi nu putem accepta, maine ni se va parea singura solutie. Adolescent fiind ,iti gasesti repede jumatatea de care te crezi indragostit pe viata.Maturizandu te vei afla ca alta jumatate ti e harazita,gasindu ti implinirea in alta iubire.Cand vei trece prin multe ,vei intelege ca altcineva ar fi fost jumatatea ta compatibila o viata. Cum putem face alegerea cea mai potrivita de la inceput? Daca in fiecare treapta a evolutiei noastre avem o jumatate, cum putem sa ramanem langa persoana aleasa la inceput fara sa o ranim? Cum poate ea sa ramana linga noi fara sa ne raneasca? Poti sa ti gasesti jumatatea pentru o viata intr o singura persoana,stiind ca mereu te vei schimba ,vei evolua ,poate nu in acelasi ritm cu omul iubit?Poti sa l astepti sa vina impreuna cu tine fara ca nerabdarea sa te faca nepasator? Nu stim niciodata cum vom reactiona ,cum vom trai, ce vom simti,dar sa incercam sa alegem cat mai bine pentru viitor. IUBITI VA MULT ,MEREU SI IN ACELASI TIMP!

pai da in fiecare moment al vieti parca cauti altceva , dar na nu ai ce face schmbarea e singurul lucu constant ...., traieste clipa si bucurate de viata , daca gasest o fata care sa te faca fericit e bine sa te bucuri din plin de momentele acelea caci nu se stie ce vine in ziua urmatoare , o jumatatea ideala ar fi o persoana care se schimba odata cu tine ... , dar totusi ca doua jumatati sa faca un intreg acele jumatati trebuie sa fie intreg in felul lor ...
parerea mea
SweetDadyD
Postat pe 13 Martie 2009 14:35
De la: cyndy, la data 2008-11-10 17:32:50 Suntem nascuti sa evoluam.Intotdeauna ne schimbam nu numai datorita firii noastre ci si datorita celorlalti oameni cu care interactionam sau nu.In fiecare stadiu al evolutiei noastre avem sentimente, trairi dintre cele mai diverse.Ceea ce astazi nu putem accepta, maine ni se va parea singura solutie. Adolescent fiind ,iti gasesti repede jumatatea de care te crezi indragostit pe viata.Maturizandu te vei afla ca alta jumatate ti e harazita,gasindu ti implinirea in alta iubire.Cand vei trece prin multe ,vei intelege ca altcineva ar fi fost jumatatea ta compatibila o viata. Cum putem face alegerea cea mai potrivita de la inceput? Daca in fiecare treapta a evolutiei noastre avem o jumatate, cum putem sa ramanem langa persoana aleasa la inceput fara sa o ranim? Cum poate ea sa ramana linga noi fara sa ne raneasca? Poti sa ti gasesti jumatatea pentru o viata intr o singura persoana,stiind ca mereu te vei schimba ,vei evolua ,poate nu in acelasi ritm cu omul iubit?Poti sa l astepti sa vina impreuna cu tine fara ca nerabdarea sa te faca nepasator? Nu stim niciodata cum vom reactiona ,cum vom trai, ce vom simti,dar sa incercam sa alegem cat mai bine pentru viitor. IUBITI VA MULT ,MEREU SI IN ACELASI TIMP!


Cyndy, foarte frumos comentariul tau, foarte real si profund.
Ma abtin de la comentarii pentru ca am vazut ca ti-ai sters contul si consider inutila interventia mea.
In cazul in care mai verifici postarile pe acest forum...
misstiqque
Postat pe 14 Martie 2009 00:18
N-am gasit-o dar nici nu o caut :))) sa ma gaseasca ea pe mine..cum de aveti atata rabdare sa comentati pagini intregi ...Jesus ...
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 01:10
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 01:10:56N-am gasit-o dar nici nu o caut :))) sa ma gaseasca ea pe mine..cum de aveti atata rabdare sa comentati pagini intregi ...Jesus ...



Daaaaahhhh...ca bine le zici total de acord cu tn
BogdanPaul
Postat pe 14 Martie 2009 05:45
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 01:10:56N-am gasit-o dar nici nu o caut :))) sa ma gaseasca ea pe mine..cum de aveti atata rabdare sa comentati pagini intregi ...Jesus ...

pai si daca trece pe langa tine , si tu o astepti dar in momentul ala , nu te observa sau cine stie ce ....?
daca doar stai si astepti fara sa cauti si tu ..., se poate sa treci la milimetru de jumatatea ta
SweetDadyD
Postat pe 14 Martie 2009 09:43
Inca nu..................astept sa ma gaseasca ea..........................daca chiar exista cnv pe lumea asta si pt mn
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Martie 2009 16:18
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-14 09:43:10
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 01:10:56N-am gasit-o dar nici nu o caut :))) sa ma gaseasca ea pe mine..cum de aveti atata rabdare sa comentati pagini intregi ...Jesus ...

pai si daca trece pe langa tine , si tu o astepti dar in momentul ala , nu te observa sau cine stie ce ....?
daca doar stai si astepti fara sa cauti si tu ..., se poate sa treci la milimetru de jumatatea ta


Nici tu nu crezi ce spui ...asta cu milimetrul ....e din filme cu ..americani ... ..si acum ce-ar trebui sa fac sa ma agat de toti nadragii pe care ii intalnesc ...sa fim seriosi ...cine ma vrea si vrea ceva cu mine ...sa ma caute si sa ma gaseasca ...hai treaca de la mine ...ma impiedic...
__LL__
Postat pe 28 Martie 2009 11:28
De la: nico_dana2006, la data 2009-03-26 16:18:12Inca nu..................astept sa ma gaseasca ea..........................daca chiar exista cnv pe lumea asta si pt mn


Rabdare mami , e pe vine
__LL__
Postat pe 28 Martie 2009 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat urat si bine facut sau barbatul uscat si frumusel? 337 De la: pickard 7 Martie 2011 19:56
fosta prietena a iubitului meu.. 46 De la: mely_10 2 Septembrie 2013 07:58
NU VREAU BANI MOCA VREAU DOAR SA LUCREZ SA AM O VIATA DECENTA CU FAMILIA MEA 29 De la: ines34 12 Mai 2010 16:32
De ce barbatii se cred superiori, cand ei de fapt... 9 De la: yumalai 20 Mai 2009 15:36
Efecte secundare imediate si pe termen lung a steroizilor 12 De la: Lallz 25 August 2009 16:16