Setari Cookie-uri

Trecutul afecteaza viitorul

De mult timp citesc post-urile de pe kudika si am vazut ca uneori poti primi sfaturi interesante si helpfull asa ca m-am decis sa va cer ajutorul.
Am o relatie frumoasa cu un baiat care este mai mic decat mine (dar asta nu este o problema...pot spune ca este un avantaj)...Relatia noastra a inceput cam aiurea pentru ca la inceput eu abia terminasem o relatie foarte proasta si nu am putut avea incredere in el + k sunt o persoana foarte timida si nu am putut sa ma deschid imediat....el a inteles aceste lucruri ca o respingere si de atunci am discutat foarte mult pe tema asta pentru k el mi-a spus k nu mai are tragere de inima sa imi arate dragostea lui din mom. ce eu l-am respins si niciodata nu i-am aratat ce simt(asta se intampla acum 1 an)....dupa acest timp am inceput sa ma deschid si sa ii arat ce simt dar el tot considera k nu este suficient.Sa nu ma intelegeti gresit el este foarte dulce si foarte protectiv dar pare trist knd vede k nu ii ofer afectiune asa k incepe si el sa neglijeze relatia noastra.Cum pot repara trecutul? Cum il pot face sa vada ce ii arat acum si sa nu se mai gandeasca in trecut?
Blue_emotion
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:07
asa cum i-a trebuit timp sa se obisnuiasCA CU tine rece, si acum tre' sa se obisnuiasCA CU tine calda. poate ar trebui sa-i arati mai mult si sa-i spui mai putin.
greierash_is_back
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:14
asta e tortura care-l innebuneste niciodata nu esti cum vrea el....
yumy
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:16
ii zici clar: ASA SUNT, mai mult nu pot! cum a fost bine pana acum, nu vad ce nu iti convine, asa ma manifest.
inteleg ca trebuie sa mai lasam de la noi, sa ne schimbam putin, dar acum sa nu o dam in extreme
nu o sa te schimbi peste noapte si poate nici nu ar trebui pt unul care "nu mai are tragere de inima sa iti arate dragostea lui"
poate nici macar nu e asta motivul pt care nu il mai interesezi atat de tare
gandeste-te mai bine
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:00
sunt de parere ca trecutul afecteaza atat prezentul cat su viitorul.de ce .?eu am o relatie de 5 ani cu iubitul meu si el inainte sa ne cunoastem si chiar si dupa aceea pt o scurta perioada de timp a fost un mare don juan nici o problema pana aici dar trecutul lui simt ca mereu apasa asupra viitorului nostru si a prezentului.ma intreb mereu daca a renuntat definitiv la acea viata.stiu ca nu sunt frumoasa si mi-e tare frica ca oricand ar putea gasi una mai buna ca mine.nu sunt indispensabila si nu sunt speciala.chiar s-a laudat ca a fost cu peste59 de femei.
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:21
Simplu si direct: Eram intr-o perioada proasta cind am inceput noi doi relatia,dar daca ma mai iubesti lasa-ma sa te iubesc! Oricine are perioade mai sterpe sufleteste...
AliceP
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:23
eu cred ca ar trebui sa ii spui ca nu poti da mai mult decat dai in acest moment..spune-i de altfel ca nu vrei nici sa fii falsa, sa ii arati atata afectiuni cat vrea el, pt ca asta ar insemna sa nu mai fii naturala , asta nu ai mai fii tu insati!
SPOTYYY
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:42
Ca o femeie sa fie deschisa fata de partenerul ei....trebuie sa existe incredere.....incredere ca acea persoana nu o va rani, ca acea persoana e capabila de a primi si pretui ceea ce i se ofera.
Ca sa nu vorbesc de comunicare....
andreea1976
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:23
De la: andreea1976, la data 2009-10-24 01:23:32Ca o femeie sa fie deschisa fata de partenerul ei....trebuie sa existe incredere.....incredere ca acea persoana nu o va rani, ca acea persoana e capabila de a primi si pretui ceea ce i se ofera.
Ca sa nu vorbesc de comunicare....
ok ! Si ca barbat ?!!
Tigrul
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:25
Interesant titlu : Trecutul afecteaza viitorul. Hmmmmmmmmmmm ! Dar viitorul poate afecta .... prezentul ?!!!
Tigrul
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:26
De la: k_Dorinel, la data 2009-10-24 01:25:08
De la: andreea1976, la data 2009-10-24 01:23:32Ca o femeie sa fie deschisa fata de partenerul ei....trebuie sa existe incredere.....incredere ca acea persoana nu o va rani, ca acea persoana e capabila de a primi si pretui ceea ce i se ofera.
Ca sa nu vorbesc de comunicare....
ok ! Si ca barbat ?!!


buna intrebare
.....e valabil si pt barbati....
De fapt o relatie nu poate functiona fara incredere si comunicare....
andreea1976
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:30
De la: andreea1976, la data 2009-10-24 01:30:59
De la: k_Dorinel, la data 2009-10-24 01:25:08
De la: andreea1976, la data 2009-10-24 01:23:32Ca o femeie sa fie deschisa fata de partenerul ei....trebuie sa existe incredere.....incredere ca acea persoana nu o va rani, ca acea persoana e capabila de a primi si pretui ceea ce i se ofera.
Ca sa nu vorbesc de comunicare....
ok ! Si ca barbat ?!!


buna intrebare
.....e valabil si pt barbati....
De fapt o relatie nu poate functiona fara incredere si comunicare....
Pai vezi ?! Ce vreti voi ... in general, vrem si noi !
Tigrul
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:33
De la: k_Dorinel, la data 2009-10-24 01:33:02
De la: andreea1976, la data 2009-10-24 01:30:59
De la: k_Dorinel, la data 2009-10-24 01:25:08
De la: andreea1976, la data 2009-10-24 01:23:32Ca o femeie sa fie deschisa fata de partenerul ei....trebuie sa existe incredere.....incredere ca acea persoana nu o va rani, ca acea persoana e capabila de a primi si pretui ceea ce i se ofera.
Ca sa nu vorbesc de comunicare....
ok ! Si ca barbat ?!!


buna intrebare
.....e valabil si pt barbati....
De fapt o relatie nu poate functiona fara incredere si comunicare....
Pai vezi ?! Ce vreti voi ... in general, vrem si noi !


eu stiam asta
mesajul ii era destinat domnisoarei care a deschis topicul
andreea1976
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:48
De la: Blue_emotion, la data 2009-10-20 14:07:10 De mult timp citesc post-urile de pe kudika si am vazut ca uneori poti primi sfaturi interesante si helpfull asa ca m-am decis sa va cer ajutorul.
Am o relatie frumoasa cu un baiat care este mai mic decat mine (dar asta nu este o problema...pot spune ca este un avantaj)...Relatia noastra a inceput cam aiurea pentru ca la inceput eu abia terminasem o relatie foarte proasta si nu am putut avea incredere in el + k sunt o persoana foarte timida si nu am putut sa ma deschid imediat....el a inteles aceste lucruri ca o respingere si de atunci am discutat foarte mult pe tema asta pentru k el mi-a spus k nu mai are tragere de inima sa imi arate dragostea lui din mom. ce eu l-am respins si niciodata nu i-am aratat ce simt(asta se intampla acum 1 an)....dupa acest timp am inceput sa ma deschid si sa ii arat ce simt dar el tot considera k nu este suficient.Sa nu ma intelegeti gresit el este foarte dulce si foarte protectiv dar pare trist knd vede k nu ii ofer afectiune asa k incepe si el sa neglijeze relatia noastra.Cum pot repara trecutul? Cum il pot face sa vada ce ii arat acum si sa nu se mai gandeasca in trecut?
hhnhiou
bubush
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:51
O singura intrebare vreau sa-ti pun, de ce nu poti sa-i arati afectiune?
miss_darine
Postat pe 24 Octombrie 2009 09:30
De la: kudika073838, la data 2009-10-23 14:21:25sunt de parere ca trecutul afecteaza atat prezentul cat su viitorul.de ce .?eu am o relatie de 5 ani cu iubitul meu si el inainte sa ne cunoastem si chiar si dupa aceea pt o scurta perioada de timp a fost un mare don juan nici o problema pana aici dar trecutul lui simt ca mereu apasa asupra viitorului nostru si a prezentului.ma intreb mereu daca a renuntat definitiv la acea viata.stiu ca nu sunt frumoasa si mi-e tare frica ca oricand ar putea gasi una mai buna ca mine.nu sunt indispensabila si nu sunt speciala.chiar s-a laudat ca a fost cu peste59 de femei.


59 de femei? exista si un carnetel negru? cu nume, adresa, varsta?
adina_black
Postat pe 24 Octombrie 2009 17:36
De la: Blue_emotion, la data 2009-10-20 14:07:10 De mult timp citesc post-urile de pe kudika si am vazut ca uneori poti primi sfaturi interesante si helpfull asa ca m-am decis sa va cer ajutorul.
Am o relatie frumoasa cu un baiat care este mai mic decat mine (dar asta nu este o problema...pot spune ca este un avantaj)...Relatia noastra a inceput cam aiurea pentru ca la inceput eu abia terminasem o relatie foarte proasta si nu am putut avea incredere in el + k sunt o persoana foarte timida si nu am putut sa ma deschid imediat....el a inteles aceste lucruri ca o respingere si de atunci am discutat foarte mult pe tema asta pentru k el mi-a spus k nu mai are tragere de inima sa imi arate dragostea lui din mom. ce eu l-am respins si niciodata nu i-am aratat ce simt(asta se intampla acum 1 an)....dupa acest timp am inceput sa ma deschid si sa ii arat ce simt dar el tot considera k nu este suficient.Sa nu ma intelegeti gresit el este foarte dulce si foarte protectiv dar pare trist knd vede k nu ii ofer afectiune asa k incepe si el sa neglijeze relatia noastra.Cum pot repara trecutul? Cum il pot face sa vada ce ii arat acum si sa nu se mai gandeasca in trecut?



semeni cu mihaela radulescu!!
geo_xx
Postat pe 24 Octombrie 2009 23:17
De la: Blue_emotion, la data 2009-10-20 14:07:10 De mult timp citesc post-urile de pe kudika si am vazut ca uneori poti primi sfaturi interesante si helpfull asa ca m-am decis sa va cer ajutorul.
Am o relatie frumoasa cu un baiat care este mai mic decat mine (dar asta nu este o problema...pot spune ca este un avantaj)...Relatia noastra a inceput cam aiurea pentru ca la inceput eu abia terminasem o relatie foarte proasta si nu am putut avea incredere in el + k sunt o persoana foarte timida si nu am putut sa ma deschid imediat....el a inteles aceste lucruri ca o respingere si de atunci am discutat foarte mult pe tema asta pentru k el mi-a spus k nu mai are tragere de inima sa imi arate dragostea lui din mom. ce eu l-am respins si niciodata nu i-am aratat ce simt(asta se intampla acum 1 an)....dupa acest timp am inceput sa ma deschid si sa ii arat ce simt dar el tot considera k nu este suficient.Sa nu ma intelegeti gresit el este foarte dulce si foarte protectiv dar pare trist knd vede k nu ii ofer afectiune asa k incepe si el sa neglijeze relatia noastra.Cum pot repara trecutul? Cum il pot face sa vada ce ii arat acum si sa nu se mai gandeasca in trecut?

stii draga mea, iubirile adevarate se completeaza..cand oboseste unul celalalt vine cu forte noi ...este firesc ca oamenii sa aive diferite stari , influiente etc...ce este constant devine rutina, plictiseste....vezi de cine este mai indragostit : de trecut sau prezent??..uite puteti sa asteneti pe o coala de hartie cum va vedeti voi....ce doriti unul de la celalalt..ce schimbari au aparut...dati-i o data...repetati peste un an jocul....si nu uita : orice temere devine realitate- deci : evita sa te temi de ceva
pacifista
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:22
Buna. Trecutul afecteaza viitorul . Ce greseala ai facut tu acum am facut-o si eu si intredevar ajunsesem sa tin foarte mult la el dar oricat incercam sa ii arat nu credea si la un moment dat nu am mai avut putere sa tot incerc prin diferite metode sa ii arat, sa-i spun si am renuntat. Este o greseala a nostra a femeilor sa avem relatii cu barbati mai mici ca noi Ei nu ne pot oferi ceea ce vrem noi (stabilitate psihica) si tot timpul vor atentie sporita si daca nu le-ai aratat odata cand au vrut ei se supara , se port ca niste copii. Eu una iti spun din experinta mea, renunta si cautati unul care sa stie sa accepte ceea ce oferi. Am fost maritata 10 ani cu un barbat mai mic cu 2 ani ca mine si am mai avut o releatie de inca 1 an si jumatate cu un barbat mai mic ca mine. Deci vb din experienta mea si trecutul intotdeauna pune amprenta pe prezent si pe viitor, asta numai daca inveti din experientele tale.
dragomir_gabi
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat tine dragostea? 140 De la: coffeeta 15 Iunie 2009 13:25
Ce fel de fete intalnim la astfel de saloane ? 160 De la: kudika029282 8 Aprilie 2010 22:16
eu am prieten si el are prietena dar..... 3 De la: cantafabule 4 Septembrie 2009 18:50
"baieti buni" si fete de care? 36 De la: SweetDadyD 18 Martie 2009 14:21
logodnici straini 36 De la: ana_r_1979 11 Martie 2009 23:56