Setari Cookie-uri

Problema fara...raspuns

Vreau doar sa ma descarc emotional... Am stat un an de zile cu un baiat care imi este nepot:bunica mea si strabunica lui au fost surori. Soarta a facut sa ne cunoastem mai bine abia pe la 19, 20 de ani si de atunci s-a aprins in noi o dragoste nebuna. Am ascuns cat am putut relatia noastra, pana la urma am reusit sa-i convingem pe ai lui ca nu putem unul fara altul si ne-au acceptat cat de cat. Problema a fost ca ai mei nu au fost de acord nici in ruptul capului, si am fost nevoiti sa rupem legaturile. Am mai avut cateva intalniri de-a lungul anilor, vreo 4 ani de la despartire... de fiecare data am simtit ca luam foc numai cand ne uitam unul la celalt si reactia de fiecare parte a fost sa sarim in bratele celuilalt si sa uitam de restul lumii..
Ce nu inteleg este de ce ne-a jucat dumnezeu o asemenea farsa? De ce dintre toti barbatii din lumea asta, cel mai bine ma potrivesc cu nepotul meu? De ce nu a trecut iubirea dupa atata timp? De ce simt un gol in stomac atunci cand il vad si de ce ne intelegem din priviri? De ce nu trece dupa atata vreme?

Postat pe 11 Noiembrie 2008 02:46
nu tb sa te gandesti ca ti-a jucat Dumnezeu o farsa...e dureros,stiu,dar nu e bine ce faci...tb sa-l uiti,iti este nepot!
si ai sa intalnesti un alt barbat cu care te vei potrivi,si nu iti e ruda
nu te judec,inteleg ca suferi,dar tb sa constientizezi singura ca asa nu e bine
numai bine iti doresc!
fluffy
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:27
suntem rude de gradul 7, iar legea nu permite casatoriile intre rudele de gradul 4 inclusiv...deci legal e voie. Biserica zice si ea ca e voie, desi suntem la limita.. singura problema e gura lumii..! de care mie nu-mi pasa(dar familia mea...)

Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:55
Si de ce nu va mutati in alta localitate? Unde nu va cunoaste nimeni?
Vrei sa-ti traiesti viata ta pe care o doresti tu sau sa traiesti viata pe care o doresc parintii tai pentru tine?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Noiembrie 2008 01:04
scuze...ca nu am inteles bine...gura lumii mereu va vorbi,chiar de are sau nu ce vorbi...tu vezi de fericirea ta si atat,nu stiu cata lumea chiar iti doreste sa fii fericita,in general vorbesc.deci,cel mai bine este sa faci tu tot posibilul sa fii.mult noroc!
fluffy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 08:33
Scuza-ma, dar pe profilul tau scrie ca ai 22 ani. Si tu zici ca v-ati cunoscut la 19-20, dupa care adaugi ca au trecut 4 ani de la despartire. Hmm, e ceva putred in Danemarca.

Postat pe 24 Noiembrie 2008 03:06
De la: DRMFSLSD, la data 2008-11-24 03:06:25Scuza-ma, dar pe profilul tau scrie ca ai 22 ani. Si tu zici ca v-ati cunoscut la 19-20, dupa care adaugi ca au trecut 4 ani de la despartire. Hmm, e ceva putred in Danemarca.


In primul rand nu cred ca o investigatie politieneasca te va ajuta pe tine sa-ti dai cu parerea in ceea ce priveste postul meu, iar in al doilea rand, varsta mea nu este cea din profil.. Acum te simti mai bine?
carolina2003
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:43
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 21:44
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 21:46
nu faceti parte din gradele prohibite :1-4 .Va puteti casatori; stai de vorba cu un avocat

Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa continui sau nu... 13 De la: Karbon 4 Decembrie 2009 22:20
help me! cum sa fac si ce sa fac?! 12 De la: Ina19 11 Iunie 2009 23:02
eu capricorn(fata), el pesti(baiatul..)..pareri... 3 De la: danaeu 13 Aprilie 2010 14:35
Am procedat gresit!Cum sa repar greseala facuta?! 14 De la: Eleenna 1 Octombrie 2012 20:05
Nu reusesc sa l inteleg 13 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:27