Setari Cookie-uri

iubire imposibila

am o relatie de 5 ani si "soacra mea" ne baga bete in roate ca sa nu putem fi impreuna, nimik nu-i convine din ce fac. In plus si prietenul meu este o fire foarte geloasa. Dati un sfat ce ar trebui sa fac sa mai raman cu el sau sa ma despart?
vio_26
Postat pe 28 Februarie 2010 11:42
tu ar trebui sa stii cel mai bine, daca poti sa mai suporti in continuare o socrosenie plus un sot gelos
miss_darine
Postat pe 28 Februarie 2010 11:47
Saluti.Nush sincer ce sa-ti zic.am trecut si eu intr-o situatie de genu...dar relatia mea era numai de 3 ani.Fostu era gelos dar si mamos..si asa mai repede ii dadea dreptate mamei lui decat mie..M-am gandit mult pana am luat o decizie..Dar pan la urma mi-am zis ca nu vreau sa raman cu cineva care ii gelos si isi lasa mama sa se bage intre noi...M-am despartit de el si acum mi-am gasit pe altu care ii super ok...chiar si soacra..Gandeste-te bine la cum stau lucrurile cu el..cat va iubiti...doar tu poti sa decizi...gandeste-te cum o sa-ti fie tie mai bine...daca crezi ca-i mai bine sa ramai cu el atunci ramai...daca nu atunci nu ramane...te pooop
Tym
Postat pe 28 Februarie 2010 11:51
stai de 5 ani cu soacra'ta? cum ai rezistat atat, mai ales ca e si o scarba??
Shhh
Postat pe 28 Februarie 2010 12:23
De la: vio_26, la data 2010-02-28 11:42:33am o relatie de 5 ani si "soacra mea" ne baga bete in roate ca sa nu putem fi impreuna, nimik nu-i convine din ce fac. In plus si prietenul meu este o fire foarte geloasa. Dati un sfat ce ar trebui sa fac sa mai raman cu el sau sa ma despart?
Nu poza in victima ,nimic nu-i la'ntamplare,
...sau ,da ,maritate cu-n orfan !!!
cristinxxx
Postat pe 28 Februarie 2010 12:32
Incearca sa o lamuresti pe soacra sa stea la locul ei si sa nu se mai bage, si vezi si cu al tau dak il poti tempera din gelozie, incerc sa iti zic sa incerci sa rezolvi ceva si daca tot nu merge, sa renunti, ca sa nu ai remuscari, incercarea moartea n-are, nu pierzi nimik poate doar castigi
oana84onutza
Postat pe 2 Martie 2010 18:05
Parerea mea este sa ai o discutie (la o cafeluta...) cu soacra ta, asa...ca intre fete; sa o asiguri ca-l iubesti be baiatul ei, ca ii multumesti ei... ca datorita ei exista EL si ca iubirea lui pentru ea e aceeasi, ca iubirea pentru tine e cu totul altceva
Nu uita ca la final sa-i spui ca atunci cand voi doua va certati el sufera de 2 ori si i mai ales ca el ar fi foarte fericit daca cele 2 femei din viata lui (mama si sotia) ar fi prietene.
Expune-i si varianta : daca vom avea o fetita, vom fi trei femei fericite, iubite de el.
EKaterina
Postat pe 3 Martie 2010 13:48
Cred ca voi doi ar trebui sa decideti ce aveti de facut, soacra , socru, tata mama sunt pe planul 2 in situatii din astea, familia care este compusa din sot+sotie+copii este pe locul 1 ceilalti mai pot astepta.Daca el tine la tine va renunta la tot pentru TINE.
kudika090185
Postat pe 3 Martie 2010 14:32
am avut j eu o relatie de genul care a durat 4 ani iar knd am luat decizia sa ma despart de el nu a fost nici o treagedie mai degraba o eliberare mai ales pt el pt k la 2 zile dupa ce me-am despartit sa insurat..............inceark sa vz cum e fara el........
iulia_eu
Postat pe 4 Martie 2010 11:01
De la: iulia_eu, la data 2010-03-04 11:01:45am avut j eu o relatie de genul care a durat 4 ani iar knd am luat decizia sa ma despart de el nu a fost nici o treagedie mai degraba o eliberare mai ales pt el pt k la 2 zile dupa ce me-am despartit sa insurat..............inceark sa vz cum e fara el........




... ... asta de ''relatie'' ... .... inteleg ca pompa la doua ... ... ati stricat bietul baiat !!! ... din ambitie sau ce o fi fost, l-ati invatat ca se poate ... intre doua nu te ploua ... vai si de cea care a ''reusit'' sa il pastreze ...
marco918
Postat pe 4 Martie 2010 11:07
De la: miss_darine, la data 2010-02-28 11:47:17 tu ar trebui sa stii cel mai bine, daca poti sa mai suporti in continuare o socrosenie plus un sot gelos


...De fapt ce te deranjeaza mai mult? Soacra sau prietenul? Cu soacra se rezolva atata timp cat relatia ta cu el este strans legata...Discuta si cu el problema soacrei....Spune-i ce nu-ti convine si observa-i reactia....
kudika272966
Postat pe 4 Martie 2010 17:12
bate-o p soacra-ta daca comenteaza
freakbabe
Postat pe 7 Martie 2010 06:30
Dacã el e aºa gelos nu prea e bine. O sã-ºi fie viaþa un chin. Încearcã sã-i explici cã numai cu încredere se poate construi ceva. Sper totuºi cã tu nu-i dai motive.
În privinþa soacrei, fii diplomatã ºi fii mai deºteaptã ca ea. Eu în locul tãu aº fi mieroasã ºi aº aproba-o dar subtil aº face ca mine. În timp, mai ales dacã nu staþi împreunã, n-o sã mai conteze vorbele ei aºa de mult. Nu o vorbi de rãu faþã de fiul ei, cã nu ajungi la nimic bun. E mama lui. Încearcã sã faci totul ca sã fii pe placul ei ºi el o sã vadã asta ºi o sã-þi ia þie apãrarea.
Microcentaurina
Postat pe 7 Martie 2010 15:20
De la: EKaterina, la data 2010-03-03 13:48:21Parerea mea este sa ai o discutie (la o cafeluta...) cu soacra ta, asa...ca intre fete; sa o asiguri ca-l iubesti be baiatul ei, ca ii multumesti ei... ca datorita ei exista EL si ca iubirea lui pentru ea e aceeasi, ca iubirea pentru tine e cu totul altceva
Nu uita ca la final sa-i spui ca atunci cand voi doua va certati el sufera de 2 ori si i mai ales ca el ar fi foarte fericit daca cele 2 femei din viata lui (mama si sotia) ar fi prietene.
Expune-i si varianta : daca vom avea o fetita, vom fi trei femei fericite, iubite de el.


se pare ca tu nu ai avut o SOACRA!!!!
Shhh
Postat pe 7 Martie 2010 15:29
Ba chiar inca am... si am trecut exact prin acelasi tratament.
Acum ma respecta si vorbim orice.

E o persoana neinstruita, cam batuta-n cap, dar...am stiut cum s-o iau, ce sa-i arat, sa-i spun.. si am reusit sa ne intelegem. Repet ! Acum ma respecta si sunt nora ei favorita cu care se lauda...
EKaterina
Postat pe 7 Martie 2010 16:16
Cu soacra sar putea rezolva, mutindu-va in alta parte doar voi 2.Insa cu gelozia, e exagerat?Daca e exsagerat, atunci mai bine, lipsa.
kudika098645
Postat pe 9 Martie 2010 13:19
eu una te-as incuraja sa 'iei tauru d coarne"si sa vb cu el sa inteleaga ca nu are motve sa fie gelos si sa ii dovedesti asta nu doar prin cuvinte..dk vezi ca nu merge mai bn t lipsesti...cat despre soacra incearc sa o tragi d partea ta si sa va intelegeti pt ca un barbat isi apreciaza ft mult mama...totusi dk vezi a nu se poate pleaca departe d soacra.Iar despre barbatu din viata ta dk vezi ca isi continua "activitatea"atunci renunta.Succes..
kudika116171
Postat pe 11 Martie 2010 14:25
scapa urgent de el Propunei stati separat de soacra daca nu vrea despartate ORINA
kudika025963
Postat pe 11 Martie 2010 17:02

MAI da-mi detalii despre voi si eventual anul si data nasterii voastre , iti pot da mai multe detalii , cat despre maica-sa e cam normal , daca e singurul baiat la parinti e greu , dar o poti domesticii , dar numai cu contributia lui. astept vesti
banalulanonim
Postat pe 11 Martie 2010 18:14
gandeste bine ce vrei sa faci daca ramai cu el toata viata trebuie sa ii suporti crizele de gelozie iar daca nu vrei sa ai probleme cu soacra ta mutate undeva departe de ea dar fiind sotul gelos tot nu cred ca vei scapa de probleme...
rami85
Postat pe 15 Martie 2010 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu reusesc sa l inteleg 13 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:27
suflet pereche 30 De la: ROOR 20 Aprilie 2012 04:39
VI S-A INTAMPLAT VREODATA SA VA INDRAGOSTITI DE O PERSOANA DE ACELASI SEX? 57 De la: bursuka 10 August 2009 14:28
Amanta..sau fara o relatie serioasa! 47 De la: mikixsempre 21 Ianuarie 2010 12:14
helppppp meeee! 31 De la: Valy90 18 Aprilie 2011 13:53