Setari Cookie-uri

Cum reusesc sa o fac sa-l uite...

Buna ziua in primu rand,trec direct la subiect...mi-am facut o iubita noua de curand dupa o perioada lunga numai de dezamagiri...se pare k am gasit o fata buna pt mine asa cum imi doream...dar ca de obicei...cand ajung in sfarsit sus...trebuie sa imi puna cineva piedica...ne-am intalnit...am discutat...ne purtam ca si cum ne-am cunoaste de o viata...dar...problema cea mare e k ea a iubit pe un baiat...5 ani...si ii e cam greu sa-l uite...nu vreau sa o las pe fata asta pentru k stiu k merita...fata de altele...ea mi-a zis k s-ar putea sa merite daca incerc...a zis k au mai incercat si altii dar eu cred k acei baieti...nu si-au dat prea mult interesu vazand k e greu...dar eu nu prea pot sa dau inapoi...dak as da inapoi as pierde-o...as reveni la viata de dinainte sa o cunosc...doar ca voi avea ceva in plus in minte...o persoana de kre m-am atasat ff repede si nu as putea sa o uit...pt k de fiekre data knd as trece printr-un parc...stiu eu care intr-un anumit loc...mi-as aduce aminte...pt k nimeni nu s-a purtat asa frumos...vreau si eu sfaturi...multumesc pt atentie!
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:40
am uitat sa mentionez k respectivu e printre cei mai buni prieteni ai ei...din intamplare...
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:46
Daca ai mai multe calitati decat fostul, o sa reusesti. In plus, fii romantic.
alina02
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:58
fi rabdator, intelegator, incearca sa o cunosti mai bine, vezi ce ai place, rasfat-o cu o floare, o plimbare in parc..fi atent la detalii, daca este o persoana sensibila o poti cuceri prin mici gesturi frumoase ....
bombonik_babardik
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:02
in viata trebuie sa lupti pentru ce iti doresti!
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:03
poi eu cred am problema e lipsa ei de timp...parerea mea e k pt a-l uita p el trebe sa petreaca mai mult timp cu mine sa se obisnuiasca,cu mine si de acolo vine totul de la sine...mi-a zis sa nu ma grabesc...k e intr-o perioada in care ii e greu sa aibe o relatie...dar am vazut k ma vrea...romantic...snt destul...ea a zis k ii e frica de esec...
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:03
cred ca problema e k nu prea are timp*...si poate de asta nu reuseste sa-l uite...pt k nu a incercat cu adevarat pana acu sa-l uite...mi-a zis k nu s-a gandit ce ar face dak nu ar putea sa-l uite...
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:14
De la: Indianu11, la data 2010-10-24 10:14:31cred ca problema e k nu prea are timp*...si poate de asta nu reuseste sa-l uite...pt k nu a incercat cu adevarat pana acu sa-l uite...mi-a zis k nu s-a gandit ce ar face dak nu ar putea sa-l uite...


Cea mai mare greseala sa sa incerci sa uiti,nu prea o sa-ti iasa decat daca ai amnezie.Foarte important este sa se impace cu ideea ca "a fost odata ca-n povesti", sa ramana cu amintirile placute si sa-si dea o sansa la fericire.Atata timp cat ea isi da sperante,isi face iluzii si se gandeste mereu la cat de mult il iubeste,e putin probabil sa-i treaca.E ceva cu care ea nu s-a impacat si acel ceva o tine in trecut,poate ca el a parasit-o si nu a inteles de ce,poate ca a inselat-o si iar nu a inteles de ce,poate ca are intrebari la care nu a aflat raspunsurile.... Ea stie cel mai bine si e putin probabil sa-ti spuna tie.
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:21
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 10:21:50
De la: Indianu11, la data 2010-10-24 10:14:31cred ca problema e k nu prea are timp*...si poate de asta nu reuseste sa-l uite...pt k nu a incercat cu adevarat pana acu sa-l uite...mi-a zis k nu s-a gandit ce ar face dak nu ar putea sa-l uite...


Cea mai mare greseala sa sa incerci sa uiti,nu prea o sa-ti iasa decat daca ai amnezie.Foarte important este sa se impace cu ideea ca "a fost odata ca-n povesti", sa ramana cu amintirile placute si sa-si dea o sansa la fericire.Atata timp cat ea isi da sperante,isi face iluzii si se gandeste mereu la cat de mult il iubeste,e putin probabil sa-i treaca.E ceva cu care ea nu s-a impacat si acel ceva o tine in trecut,poate ca el a parasit-o si nu a inteles de ce,poate ca a inselat-o si iar nu a inteles de ce,poate ca are intrebari la care nu a aflat raspunsurile.... Ea stie cel mai bine si e putin probabil sa-ti spuna tie.


de acord...dar eu vreau sa incerc nu vreau sa o am in minte tot timpu sa stiu k sufera si k am avut o sansa da am lasat-o sa plece...stiu k nu poate sa-l uite de tot...nici eu nu am uitat o anumita persoana de tot...care din intamplare...se pare k mi-e cea mai buna prietena...mi-e k o sora...eu am putut sa uit ce a fost...k a fost prima mea iubire...k am niste amintiri frumoase...intamplarea face k si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare...acum aceasta fata mi-e k o sora dp cum am zis...eu am putut sa dau totul la o parte...ea dc nu ar putea?...nu sa-l uite...pt k e imposibil eu nu pot sa uit kt de bine era cu acea fata...dar nu am mai dat atata importanta la ce a fost...si am ajuns prieteni f buni dar nu se mai gandeste si nu mai regreta nimeni k a fost odata asa frumos...cred k pt ea e mai greu sa-l uite pt k e mai sensibila k mn...si probabil nu a trecut prin atatea k mn si nu are puterea asta de a uita...sau makr de a nu mai pune la suflet atata k mn...dar e imposibil sa nu poata niciodata...nu exista asa cv
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:28
De la: Indianu11, la data 2010-10-24 10:28:54
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 10:21:50
De la: Indianu11, la data 2010-10-24 10:14:31cred ca problema e k nu prea are timp*...si poate de asta nu reuseste sa-l uite...pt k nu a incercat cu adevarat pana acu sa-l uite...mi-a zis k nu s-a gandit ce ar face dak nu ar putea sa-l uite...


Cea mai mare greseala sa sa incerci sa uiti,nu prea o sa-ti iasa decat daca ai amnezie.Foarte important este sa se impace cu ideea ca "a fost odata ca-n povesti", sa ramana cu amintirile placute si sa-si dea o sansa la fericire.Atata timp cat ea isi da sperante,isi face iluzii si se gandeste mereu la cat de mult il iubeste,e putin probabil sa-i treaca.E ceva cu care ea nu s-a impacat si acel ceva o tine in trecut,poate ca el a parasit-o si nu a inteles de ce,poate ca a inselat-o si iar nu a inteles de ce,poate ca are intrebari la care nu a aflat raspunsurile.... Ea stie cel mai bine si e putin probabil sa-ti spuna tie.


de acord...dar eu vreau sa incerc nu vreau sa o am in minte tot timpu sa stiu k sufera si k am avut o sansa da am lasat-o sa plece...stiu k nu poate sa-l uite de tot...nici eu nu am uitat o anumita persoana de tot...care din intamplare...se pare k mi-e cea mai buna prietena...mi-e k o sora...eu am putut sa uit ce a fost...k a fost prima mea iubire...k am niste amintiri frumoase...intamplarea face k si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare...acum aceasta fata mi-e k o sora dp cum am zis...eu am putut sa dau totul la o parte...ea dc nu ar putea?...nu sa-l uite...pt k e imposibil eu nu pot sa uit kt de bine era cu acea fata...dar nu am mai dat atata importanta la ce a fost...si am ajuns prieteni f buni dar nu se mai gandeste si nu mai regreta nimeni k a fost odata asa frumos...cred k pt ea e mai greu sa-l uite pt k e mai sensibila k mn...si probabil nu a trecut prin atatea k mn si nu are puterea asta de a uita...sau makr de a nu mai pune la suflet atata k mn...dar e imposibil sa nu poata niciodata...nu exista asa cv


Timpul de care are nevoie ca sa se vindece il stabileste doar ea,indiferent cat ii spun cei din jur sa-l uite ea in creierasul ei proceseaza altceva.Degeaba stai tu langa ea daca ea nu te vede si il vede pe el,trebuie sa vina si din partea ei ceva ca altfel te lupti cu morile de vant si nu stiu cat o sa rezisti.Ai grija cum ii vorbesti ca daca o "trezesti" s-ar putea sa te urasca
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:16
ai dreptate aici...dar prob e k cei din jur ii aduc aminte de el...nu ii zic sa-l uite...nu cred k o sa ma urasca...gasesc io o solutie...sincer abia mi-am dat seama cum am reusit sa uit prima mea iubire...nici nu mi-am dat seama knd s-a intamplat...am incercat alte kestii kre ma tineau mereu si nu aveam timp sa ma gandesc si am dat totul la o parte...cred k si ea poate asta...poate ceva mai greu dar cred k poate...
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:19
Nu pot sa uit prima iubire.Problema este ca ea are insa amnezie si nu-si mai aminteste de mine.Este motivul pentru care m-am insurat, am descoperit ca nevasta este cicalitoare iar copiii nici ei nu sunt prea normali. Cred ca daca o luam pe cealalta lucrurile s-ar fi petrecut la fel.
kudika023770
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:22
De la: Indianu11, la data 2010-10-24 11:19:03ai dreptate aici...dar prob e k cei din jur ii aduc aminte de el...nu ii zic sa-l uite...nu cred k o sa ma urasca...gasesc io o solutie...sincer abia mi-am dat seama cum am reusit sa uit prima mea iubire...nici nu mi-am dat seama knd s-a intamplat...am incercat alte kestii kre ma tineau mereu si nu aveam timp sa ma gandesc si am dat totul la o parte...cred k si ea poate asta...poate ceva mai greu dar cred k poate...


Normal ca poate doar ca trebuie in primul rand sa vrea.Daca se hraneste numai cu amintiri e putin probabil sa-i treaca.
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:29
De la: kudika023770, la data 2010-10-24 11:22:09Nu pot sa uit prima iubire.Problema este ca ea are insa amnezie si nu-si mai aminteste de mine.Este motivul pentru care m-am insurat, am descoperit ca nevasta este cicalitoare iar copiii nici ei nu sunt prea normali. Cred ca daca o luam pe cealalta lucrurile s-ar fi petrecut la fel.


Adica tu te-ai insurat ca sa-ti treaca de prima iubire?
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:30
In primul rand daca isi doresti cu adevarat sa-l uite si sa aibe o relatie cu tine, va trebui sa ai multa rabdare cu ea, sa ii arati afectiune..insa in momentul in care ea nu va fii reciproca, cred ca nu se va merita trebuie sa ai grija sa nu te ranesti singur
yumy
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:31
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 11:30:44
De la: kudika023770, la data 2010-10-24 11:22:09Nu pot sa uit prima iubire.Problema este ca ea are insa amnezie si nu-si mai aminteste de mine.Este motivul pentru care m-am insurat, am descoperit ca nevasta este cicalitoare iar copiii nici ei nu sunt prea normali. Cred ca daca o luam pe cealalta lucrurile s-ar fi petrecut la fel.


Adica tu te-ai insurat ca sa-ti treaca de prima iubire?





... ohooooo. barbie ... citi nu fac asta ... o gramada ... de asta insist ca oricine si-a gasit jumatatea sa mearga mai departe in mod oficial indiferent de virsta si de alte aranjamente prostesti care se fac astazi ...
marco918
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:33
De la: marco918, la data 2010-10-24 11:33:19
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 11:30:44
De la: kudika023770, la data 2010-10-24 11:22:09Nu pot sa uit prima iubire.Problema este ca ea are insa amnezie si nu-si mai aminteste de mine.Este motivul pentru care m-am insurat, am descoperit ca nevasta este cicalitoare iar copiii nici ei nu sunt prea normali. Cred ca daca o luam pe cealalta lucrurile s-ar fi petrecut la fel.


Adica tu te-ai insurat ca sa-ti treaca de prima iubire?





... ohooooo. barbie ... citi nu fac asta ... o gramada ... de asta insist ca oricine si-a gasit jumatatea sa mearga mai departe in mod oficial indiferent de virsta si de alte aranjamente prostesti care se fac astazi ...


Ai dreptate Marco! Multi fac greseala asta si sincer nu ma mir de ce nu e fericit omul,a cautat un "pansament".
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:39
De la: yumy, la data 2010-10-24 11:31:37In primul rand daca isi doresti cu adevarat sa-l uite si sa aibe o relatie cu tine, va trebui sa ai multa rabdare cu ea, sa ii arati afectiune..insa in momentul in care ea nu va fii reciproca, cred ca nu se va merita trebuie sa ai grija sa nu te ranesti singur


s-a trezit si ea si vad k e ok...e de acord sa incercam...crek am sa reusesc...multumesc de sfaturi la toti...si sper k o sa revin cu vesti mai bune:P
Indianu11
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:50
mda...acu am alta problema...nuj neaaparat dak e din cauza lui...am devenit cam posesiv cu ea...si a vrut libertate...i-am oferit-o....pana aseara kn m-a sunat k venise de la scoala...era ok...se vedea dp vocea ei..a trebuit sa intre in casa asa k a zis sa vb p mess...acolo s-au skimbat lucrurile...vroiam sa lamurim situatia...sa fie totul ok...dar vorbeam singur defapt...nu era la pc...si imi trimite un mesaj "nu am chef"...pur si simplu era o discutie normala...pe kre vroiam s-o port cu ea dar mi-a zis k nu are kef...nu o inteleg...i-am oferit si libertate...i-am zis dak vrea sa traiasca din amintiri sa ma lase in pace k eu nu pot sa stau dupa ea atata...i-am zis sa decida...dak ma mai vrea sau nu pt k io pun repede la suflet si ma doare deja...apoi a2-a zi a zis k nu mai vrea...dar simt k am grabit-o cu intrebarea...nu stiu ce sa fac...nu pot sa o uit nu mai am kef de nimic...pur si simplu doar p ea o vreau...
Indianu11
Postat pe 29 Octombrie 2010 18:53
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 18:53:12mda...acu am alta problema...nuj neaaparat dak e din cauza lui...am devenit cam posesiv cu ea...si a vrut libertate...i-am oferit-o....pana aseara kn m-a sunat k venise de la scoala...era ok...se vedea dp vocea ei..a trebuit sa intre in casa asa k a zis sa vb p mess...acolo s-au skimbat lucrurile...vroiam sa lamurim situatia...sa fie totul ok...dar vorbeam singur defapt...nu era la pc...si imi trimite un mesaj "nu am chef"...pur si simplu era o discutie normala...pe kre vroiam s-o port cu ea dar mi-a zis k nu are kef...nu o inteleg...i-am oferit si libertate...i-am zis dak vrea sa traiasca din amintiri sa ma lase in pace k eu nu pot sa stau dupa ea atata...i-am zis sa decida...dak ma mai vrea sau nu pt k io pun repede la suflet si ma doare deja...apoi a2-a zi a zis k nu mai vrea...dar simt k am grabit-o cu intrebarea...nu stiu ce sa fac...nu pot sa o uit nu mai am kef de nimic...pur si simplu doar p ea o vreau...


Esti precum un copil care a vazut in vitrina unui magazin o jucarie si tipa ca o vrea numai pe aia.Daca a zis ca nu mai vrea las-o in pace si in cazul in care se razgandeste o sa te caute ea.Pana una alta vezi-ti de viata ta
Barbie30
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:28:27
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 18:53:12mda...acu am alta problema...nuj neaaparat dak e din cauza lui...am devenit cam posesiv cu ea...si a vrut libertate...i-am oferit-o....pana aseara kn m-a sunat k venise de la scoala...era ok...se vedea dp vocea ei..a trebuit sa intre in casa asa k a zis sa vb p mess...acolo s-au skimbat lucrurile...vroiam sa lamurim situatia...sa fie totul ok...dar vorbeam singur defapt...nu era la pc...si imi trimite un mesaj "nu am chef"...pur si simplu era o discutie normala...pe kre vroiam s-o port cu ea dar mi-a zis k nu are kef...nu o inteleg...i-am oferit si libertate...i-am zis dak vrea sa traiasca din amintiri sa ma lase in pace k eu nu pot sa stau dupa ea atata...i-am zis sa decida...dak ma mai vrea sau nu pt k io pun repede la suflet si ma doare deja...apoi a2-a zi a zis k nu mai vrea...dar simt k am grabit-o cu intrebarea...nu stiu ce sa fac...nu pot sa o uit nu mai am kef de nimic...pur si simplu doar p ea o vreau...


Esti precum un copil care a vazut in vitrina unui magazin o jucarie si tipa ca o vrea numai pe aia.Daca a zis ca nu mai vrea las-o in pace si in cazul in care se razgandeste o sa te caute ea.Pana una alta vezi-ti de viata ta

mda...sincer...am avut multe relatii...dar niciuna nu a dovedit k merita...aceasta fata...am simtit io k merita...dar stiu k s-a grabit knd a zis k nu mai vrea...stiu asta...ea ma compara inca,cu cine o mai fii incercat cu ea...cu aia de dinainte...kre numa o intrebau knd mai fac si ei ceva...ea asta nu intelege...nu vreau asta...
Indianu11
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:33
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:33:26
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:28:27
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 18:53:12mda...acu am alta problema...nuj neaaparat dak e din cauza lui...am devenit cam posesiv cu ea...si a vrut libertate...i-am oferit-o....pana aseara kn m-a sunat k venise de la scoala...era ok...se vedea dp vocea ei..a trebuit sa intre in casa asa k a zis sa vb p mess...acolo s-au skimbat lucrurile...vroiam sa lamurim situatia...sa fie totul ok...dar vorbeam singur defapt...nu era la pc...si imi trimite un mesaj "nu am chef"...pur si simplu era o discutie normala...pe kre vroiam s-o port cu ea dar mi-a zis k nu are kef...nu o inteleg...i-am oferit si libertate...i-am zis dak vrea sa traiasca din amintiri sa ma lase in pace k eu nu pot sa stau dupa ea atata...i-am zis sa decida...dak ma mai vrea sau nu pt k io pun repede la suflet si ma doare deja...apoi a2-a zi a zis k nu mai vrea...dar simt k am grabit-o cu intrebarea...nu stiu ce sa fac...nu pot sa o uit nu mai am kef de nimic...pur si simplu doar p ea o vreau...


Esti precum un copil care a vazut in vitrina unui magazin o jucarie si tipa ca o vrea numai pe aia.Daca a zis ca nu mai vrea las-o in pace si in cazul in care se razgandeste o sa te caute ea.Pana una alta vezi-ti de viata ta

mda...sincer...am avut multe relatii...dar niciuna nu a dovedit k merita...aceasta fata...am simtit io k merita...dar stiu k s-a grabit knd a zis k nu mai vrea...stiu asta...ea ma compara inca,cu cine o mai fii incercat cu ea...cu aia de dinainte...kre numa o intrebau knd mai fac si ei ceva...ea asta nu intelege...nu vreau asta...



Sa stii ca de cele mai multe ori "nu vreau" chiar inseamna "nu vreau" dar daca va place sa va amagiti si sa va imbatati cu apa rece.....fiecare e liber sa gandeasca ce vrea.
Barbie30
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:36
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:36:47
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:33:26
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:28:27
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 18:53:12mda...acu am alta problema...nuj neaaparat dak e din cauza lui...am devenit cam posesiv cu ea...si a vrut libertate...i-am oferit-o....pana aseara kn m-a sunat k venise de la scoala...era ok...se vedea dp vocea ei..a trebuit sa intre in casa asa k a zis sa vb p mess...acolo s-au skimbat lucrurile...vroiam sa lamurim situatia...sa fie totul ok...dar vorbeam singur defapt...nu era la pc...si imi trimite un mesaj "nu am chef"...pur si simplu era o discutie normala...pe kre vroiam s-o port cu ea dar mi-a zis k nu are kef...nu o inteleg...i-am oferit si libertate...i-am zis dak vrea sa traiasca din amintiri sa ma lase in pace k eu nu pot sa stau dupa ea atata...i-am zis sa decida...dak ma mai vrea sau nu pt k io pun repede la suflet si ma doare deja...apoi a2-a zi a zis k nu mai vrea...dar simt k am grabit-o cu intrebarea...nu stiu ce sa fac...nu pot sa o uit nu mai am kef de nimic...pur si simplu doar p ea o vreau...


Esti precum un copil care a vazut in vitrina unui magazin o jucarie si tipa ca o vrea numai pe aia.Daca a zis ca nu mai vrea las-o in pace si in cazul in care se razgandeste o sa te caute ea.Pana una alta vezi-ti de viata ta

mda...sincer...am avut multe relatii...dar niciuna nu a dovedit k merita...aceasta fata...am simtit io k merita...dar stiu k s-a grabit knd a zis k nu mai vrea...stiu asta...ea ma compara inca,cu cine o mai fii incercat cu ea...cu aia de dinainte...kre numa o intrebau knd mai fac si ei ceva...ea asta nu intelege...nu vreau asta...



Sa stii ca de cele mai multe ori "nu vreau" chiar inseamna "nu vreau" dar daca va place sa va amagiti si sa va imbatati cu apa rece.....fiecare e liber sa gandeasca ce vrea.

mda problema e k acu ar cam trebui sa o uit...pt k nu cred k se va mai intoarce...dar mi-e tare greu....
Indianu11
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:38
Ti-am mai zis si mai sus,solutia nu e uitarea ca doar nu ai amnezie.Impaca-te cu gandul,accepta ca nu a fost sa fie si mergi mai departe.
Barbie30
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:42
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:42:49Ti-am mai zis si mai sus,solutia nu e uitarea ca doar nu ai amnezie.Impaca-te cu gandul,accepta ca nu a fost sa fie si mergi mai departe.

da...ma rog...nu pot sa o uit...e greu...asta e...ce sa fac...dar mie imi pare rau pt k stiu k s-a grabit knd a zis...dar nu mai cont deja...asta e...mai greu sa gasesc o fata sa merite...
Indianu11
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:46
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:46:27
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:42:49Ti-am mai zis si mai sus,solutia nu e uitarea ca doar nu ai amnezie.Impaca-te cu gandul,accepta ca nu a fost sa fie si mergi mai departe.

da...ma rog...nu pot sa o uit...e greu...asta e...ce sa fac...dar mie imi pare rau pt k stiu k s-a grabit knd a zis...dar nu mai cont deja...asta e...mai greu sa gasesc o fata sa merite...


Da de ce esti tu asa sigur ca s-a grabit?Poate ca astepta sa spui asta ca sa iti spuna in sfarsit "nu te mai vreau".Asta nu se poate?
Barbie30
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:50
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:50:05
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:46:27
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:42:49Ti-am mai zis si mai sus,solutia nu e uitarea ca doar nu ai amnezie.Impaca-te cu gandul,accepta ca nu a fost sa fie si mergi mai departe.

da...ma rog...nu pot sa o uit...e greu...asta e...ce sa fac...dar mie imi pare rau pt k stiu k s-a grabit knd a zis...dar nu mai cont deja...asta e...mai greu sa gasesc o fata sa merite...


Da de ce esti tu asa sigur ca s-a grabit?Poate ca astepta sa spui asta ca sa iti spuna in sfarsit "nu te mai vreau".Asta nu se poate?

pt k nu i-am dat timp de gandire...nu sunt asa sigur pe mn dar banuiesc...oriqm nu mai cont deja...si dak ne-am impaca...nu ar mai fii k la inceput...s-a dus farmecu deja
Indianu11
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:53
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:53:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:50:05
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:46:27
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:42:49Ti-am mai zis si mai sus,solutia nu e uitarea ca doar nu ai amnezie.Impaca-te cu gandul,accepta ca nu a fost sa fie si mergi mai departe.

da...ma rog...nu pot sa o uit...e greu...asta e...ce sa fac...dar mie imi pare rau pt k stiu k s-a grabit knd a zis...dar nu mai cont deja...asta e...mai greu sa gasesc o fata sa merite...


Da de ce esti tu asa sigur ca s-a grabit?Poate ca astepta sa spui asta ca sa iti spuna in sfarsit "nu te mai vreau".Asta nu se poate?

pt k nu i-am dat timp de gandire...nu sunt asa sigur pe mn dar banuiesc...oriqm nu mai cont deja...si dak ne-am impaca...nu ar mai fii k la inceput...s-a dus farmecu deja


Vad ca nu ne intelegem Poate ca ea deja se gandea la asta asa ca nu mai avea nevoie de timp din partea ta.S-a dus farmecul ca ti-a spus "nu te mai vreau"?Asa repede si brusc au disparut sentimentele de care vorbeai mai sus?
Barbie30
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:56
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:56:32
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:53:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:50:05
De la: Indianu11, la data 2010-10-29 19:46:27
De la: Barbie30, la data 2010-10-29 19:42:49Ti-am mai zis si mai sus,solutia nu e uitarea ca doar nu ai amnezie.Impaca-te cu gandul,accepta ca nu a fost sa fie si mergi mai departe.

da...ma rog...nu pot sa o uit...e greu...asta e...ce sa fac...dar mie imi pare rau pt k stiu k s-a grabit knd a zis...dar nu mai cont deja...asta e...mai greu sa gasesc o fata sa merite...


Da de ce esti tu asa sigur ca s-a grabit?Poate ca astepta sa spui asta ca sa iti spuna in sfarsit "nu te mai vreau".Asta nu se poate?

pt k nu i-am dat timp de gandire...nu sunt asa sigur pe mn dar banuiesc...oriqm nu mai cont deja...si dak ne-am impaca...nu ar mai fii k la inceput...s-a dus farmecu deja


Vad ca nu ne intelegem Poate ca ea deja se gandea la asta asa ca nu mai avea nevoie de timp din partea ta.S-a dus farmecul ca ti-a spus "nu te mai vreau"?Asa repede si brusc au disparut sentimentele de care vorbeai mai sus?

nuu...nu intelegi c vreau sa zic...ne-am mai certat un pik zilele trecute...e km dependenta de libertate i-am oferit-o nici asa nu i-a convenit...de atsa am zis k nu-s asa sigur...pt k probabil s-a gandit mai de mult...farmecul s-a pierdut knd au intervenit niste prieteni de-ai ei...
Indianu11
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:59
nu mai pot fara ea...deja crke se duc doua zile...si simt k intru in pamant...nu vad alta solutie dekt sa ma ierte...pt k am impresia k e vina mea pt ce s-a intamplat...mi-ai cerut 5000 de scuze...dar nu am primit pana acum niciun raspuns...tot ce fac fac din suflet...si as face orice k sa ma ierte...dar io unu nuj ce pot sa mai fac...
Indianu11
Postat pe 30 Octombrie 2010 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau cariera???? 50 De la: kudika_6458 15 August 2012 21:56
INTERNET Si Relatii 243 De la: 15 Mai 2012 16:34
sunt gravida cu nepotul meu de gradul 3 176 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
Helpppp 7 De la: pissy 8 Septembrie 2009 21:51
Ca tot venii vorba de vecini:)) 10 De la: GYPSI 11 Aprilie 2010 19:33