Setari Cookie-uri

ce ma fac???am aflat ca e insurat!!!

lasa-l draga mea......
olimpia_valentina
Postat pe 15 Februarie 2009 09:58
De la: anku, la data 2009-02-15 09:33:53salut!ce sa zic...eu am o relatie cu unul casatorit. neam straduit de multe ori sa intrerupem relatia,nu am putut ...lucram impreuna, ne iubim, dar nu poate renunta la copii lui.situatia e din ce in ce mai grea,sunt momente in care nu ne dorim decat sa renuntam,apoi ne declaram dragostea. e foarte greu,asa ca mai bine renunta acum cat nu esti f implicata. nu sfatuiesc pe nimeni sa incerce o astfel de relatie. decat doar daca vrea sa se distreze, dar uneori distractia costa!!!!!!!!!!! si f scump....

Vai cum gasesc ei mereu un refugiu in "sumpii lor copii".Ce ar fi daca ar divorta?? Ai fi fericita pe deplin??? Ai fi fericita pe nefericirea altei femei??? Daca pe ea a inselat-o ,mama copiilor lui, pe tine de ce nu te-ar insela??? AAA am uitat....te iubeste.....oare??? Un barbat cand iubeste nu te face sa suferi;) Mult noroc in viata pe care ti-ai ales-o singurik!!!!
TYNA21
Postat pe 15 Februarie 2009 10:42
complicat,,tu stii cel mai bine ce ai de facut.,
mariusoancea43
Postat pe 15 Februarie 2009 10:45
o experienta de genul asta mi s-a intamplat si mie, doar ca in cazul meu el se indragostise cam rau de mine. isi risca fff mult casnicia ducandu-ma pe mine prin baruri, restaurante, petrecandu-si ff mult timp cu mine. la mine, norocul a fost ca eu nu eram foarte incantata de el. avand o experienta proprie in a insela, minti si intorcand lumea pe degete dupa propriul meu chef, am sesizat imediat ca e ceva in neregula cu toate ca el reusea sa ascunda f bine starea lui civila. i-am aflat cnp-ul, am apelat la o cunostinta din politie si am aflat ca era insurat. in momentul acela, mi-a fost atat de scarba de el si de toate minciunile lui bolnave incat am simtit o dorinta nebuna de a-mi bate joc de el. imi facusem un super-plan insa nu am putut sa-l duc pana la capat. mi-era mila de femeia care-i purta numele si nu vroiam ca eu sa comit un pacat doar ca sa-l fac pe el sa sufere. isi batuse destul joc de ea prin faptul ca era indragostit de mine si faptul ca lipsea atat de mult de acasa din cauza mea. asa k i-am trimis un mail cu toate informatiile aflate. a ramas socat dar a continuat sa ma caute in disperare. nici pana in ziua de azi nu i-am raspuns cu toate ca uneori am fost tentata sa o fac. sfatul meu este sa renunti. in primul rand "Ce Dumnezeu a legat, omul nu poate sa desfaca", si in al 2 lea rand, din ce ai povestit tu, nu pare "barbatul" pe care tu trebuie sa-l ai alaturi. "Daca Dumnezeu nu ti-a dat ce-ai vrut, inseamna ca a facut o minune!". asa k , atunci cand s-o intoarce, daca te mai cauta, fii rece, dezinteresata de persoana lui si incearca sa-l vezi exact asa cum e: un terminat!
Mult succes!
mihaela_andreea
Postat pe 15 Februarie 2009 12:04
E GROZNIC SA TE INDRAGOSTESTI DE UN BARBAT INSURAT.IN ACEASI SITUATIE SUNT SI EU,AM AFLAT DE LA EL DUPA 2 LUNI CA E INSURAT IA FOST FOARTE GREU SA-MI SPUNA DAR TOTUSI A FACUTO PT CA A CONSIDERAT CA NU MERIT SA FIU MINTITA.NU AM REUSIT NICI IN MOMENTUL DE FATA SA RENUNT LA EL STIU CA NU E BINE CE FAC DAR NU POT RENUNTA IL IUBESC PREA MULT SI IMI E FOARTE GREU.NU VREU SA-L RIDIC IN SLAVAI PT CA NU MERITA,DAR E UN BARBAT MINUNAT NE INTELEGEM EXTRAORDINAR DE BINE,E BARBATUL IDEAL PT ORICE FEMEIE,A REUSIT SA MA FACA SA AM INCREDERE IN EL PRIN FELUL LUI DE A FI,DE CAND AM AFLAT CA MA MINTIT NICIODATA NU ME-A PROMIS NIMIC SI NICI MACAR NU IMI ASCUNDE TOT CE E LEGAT DE EL STIU TOT DESPRE EL STIU SI CUM O CHEAMA PE SOTIA LUI,STIU SI CUM IL CHEAMA PE FIUL LUI,STIU UNDE STA, STIU ABSOLUT TOT SI NU SA FERIT NICIODATA DE MINE.NE-AM INCHIRIAT UN APARTAMENT UNDE IN MOMENTUL DE FATA LOCUIESC IN EL NU-MI LIPSESTE NIMIC IMI OFERA TOT CE VREAU EU SI SE COMPORTA CU MINE CA SI CUM A-SI FI SOTIA LUI.NU IMI PROMITE CA VA DIVORTA SI CA VA FI CU MINE,DAR MEREU IMI SPUNE CA E FOARTE FERICIT CA MA ARE IN VIATA LUI SI NICIODATA NU MEA SPUS CA MA IUBESTE CONSIDERA CA IUBIREA O DOVEDESTI PRIN FAPTE SI NU PRIN VORBE.MEREU INCEARCA SA MA FACA SA FIU REALISTA SA VAD VIATA CEA REALA SI SA NU VISESZ LA CAI VERZI PE PERETI,MA CEARTA FRUMOS ATUNCI CAND SIMTE CA SUNT NAIVA SI MEREU IMI ARGUMENTEAZA DE CE NU E BINE CUM GANDESC.VREA SA MA SCHIMBE INTR-O FEMEIE PUTERNICA SI LUPTATOARE SI MEREU IMI SPUNE CA ATUNCI CAND NU O SA MAI FIU CU EL SA STIU CUM SA MA DESCURC SINGURA SI SA NU MAI CRED TOT CE MI SE SPUNE.NU VREA SA MAI SUFAR CU AM SUFERIT PANA SA-L CUNOSC PE EL,PT CA SUNT O FATA DEOSEBITA SI NU MERIT SA SUFAR DUPA NICI UN BAIAT.SUNTEM DE UN AN SI JUMATATE IN PREUNA AM INVATAT MULTE DE LA EL.CAND SUNT SINGURA IMI VINE SA INEBUNESC CAND MA GANDESC CA E CU IA DAR CAND MA SUNA UIT IMEDIAT DE GANDURILE NEGRE CARE MA APASAU.TRAIESC CLIPE MINUNATE ALATURI DE EL,DAR MA DOARE CAND MA GANDESC CA NICIODATA NU O SA FIE NUMAI AL MEU.IMI ADUC AMINE DE REVELIONUL 2007-2008 ERAM CU NISTE PRIETENI, EL FACUSE CU SOTIA LUI REVELIONUL ERAM LA O DISTANTA FOARTE MICA UNUL DE CELALALT, TOATA NOAPTE A FOST UN FUGAR BA LA MINE BA LA EA ASA AM REUSIT SA FACEM SI NOI REVELIONUL IMPREUNA,PANA SI PRIMA ZI DE CRACUN E ALATURI DE MINE,NU STIU CUM FACE DAR REUSESTE DE MULTE ORI SA NU-I SIMT LIPSA PREA MULT MAI ALES IN ZILE DE SARBATOARE.SINCER CHIAR NU STIU CE SA FAC,DAR RECUNOSC CA IMI E FOARTE BINE ASA,DAR MA GANDESC CA MAI DEVREME SAU MAI TARZIU O SA-MI DORESC SI EU O FAMILE SAU POATE DOAR UN COPIL SI CHIAR NU STIU CUM SA PROCEDEZ.A-SI PUTEA VB CU EL DESPRE ACEASTA PROBLEMA STIU CA NU SE GANDESTE LA EL SI MEREU MEA VRUT BINELE SI STIU CE IMI VA SPUNE PREFERA SA SUFERE EL CA NU MAI EXIST IN VIATA LUI DAR VREA SA MA STIE CA SUNT FERICITA SI IMPLINITA.AM UITAT SA PRECIZEZ CA E BOGAT DAR UN BARBAT MINUNAT NICIODATA NU A UITAT DE UNDE A PLECAT,PRINTRE PRIETENI LUI SE AFLA CHIAR SI CERSETORI,E UN OM MODEST SI FOARTE SUFLETIST.PANA SI PRIETENELE MELE "MA INVIDIAZA" CA SUNT CU EL ,BA CHIAR UNELE DINTRE ELE IL VENEREAZA, BINEINTELES NU STIU CA E INSURAT.ACUM MA INTELEGETI DE CE IMI E ASA GREU?.IMI CER SCUZE PT GRESELELE GRAMATICALE DAR AM SCRIS MULT SI NU AM MAI STAT SA MAI CORECTEZ.O ZI BUNA SA AVETI!
gumus_26
Postat pe 15 Februarie 2009 13:15
De la: sweety_elya, la data 2009-02-15 13:15:43E GROZNIC SA TE INDRAGOSTESTI DE UN BARBAT INSURAT.IN ACEASI SITUATIE SUNT SI EU,AM AFLAT DE LA EL DUPA 2 LUNI CA E INSURAT IA FOST FOARTE GREU SA-MI SPUNA DAR TOTUSI A FACUTO PT CA A CONSIDERAT CA NU MERIT SA FIU MINTITA.NU AM REUSIT NICI IN MOMENTUL DE FATA SA RENUNT LA EL STIU CA NU E BINE CE FAC DAR NU POT RENUNTA IL IUBESC PREA MULT SI IMI E FOARTE GREU.NU VREU SA-L RIDIC IN SLAVAI PT CA NU MERITA,DAR E UN BARBAT MINUNAT NE INTELEGEM EXTRAORDINAR DE BINE,E BARBATUL IDEAL PT ORICE FEMEIE,A REUSIT SA MA FACA SA AM INCREDERE IN EL PRIN FELUL LUI DE A FI,DE CAND AM AFLAT CA MA MINTIT NICIODATA NU ME-A PROMIS NIMIC SI NICI MACAR NU IMI ASCUNDE TOT CE E LEGAT DE EL STIU TOT DESPRE EL STIU SI CUM O CHEAMA PE SOTIA LUI,STIU SI CUM IL CHEAMA PE FIUL LUI,STIU UNDE STA, STIU ABSOLUT TOT SI NU SA FERIT NICIODATA DE MINE.NE-AM INCHIRIAT UN APARTAMENT UNDE IN MOMENTUL DE FATA LOCUIESC IN EL NU-MI LIPSESTE NIMIC IMI OFERA TOT CE VREAU EU SI SE COMPORTA CU MINE CA SI CUM A-SI FI SOTIA LUI.NU IMI PROMITE CA VA DIVORTA SI CA VA FI CU MINE,DAR MEREU IMI SPUNE CA E FOARTE FERICIT CA MA ARE IN VIATA LUI SI NICIODATA NU MEA SPUS CA MA IUBESTE CONSIDERA CA IUBIREA O DOVEDESTI PRIN FAPTE SI NU PRIN VORBE.MEREU INCEARCA SA MA FACA SA FIU REALISTA SA VAD VIATA CEA REALA SI SA NU VISESZ LA CAI VERZI PE PERETI,MA CEARTA FRUMOS ATUNCI CAND SIMTE CA SUNT NAIVA SI MEREU IMI ARGUMENTEAZA DE CE NU E BINE CUM GANDESC.VREA SA MA SCHIMBE INTR-O FEMEIE PUTERNICA SI LUPTATOARE SI MEREU IMI SPUNE CA ATUNCI CAND NU O SA MAI FIU CU EL SA STIU CUM SA MA DESCURC SINGURA SI SA NU MAI CRED TOT CE MI SE SPUNE.NU VREA SA MAI SUFAR CU AM SUFERIT PANA SA-L CUNOSC PE EL,PT CA SUNT O FATA DEOSEBITA SI NU MERIT SA SUFAR DUPA NICI UN BAIAT.SUNTEM DE UN AN SI JUMATATE IN PREUNA AM INVATAT MULTE DE LA EL.CAND SUNT SINGURA IMI VINE SA INEBUNESC CAND MA GANDESC CA E CU EA DAR CAND MA SUNA UIT IMEDIAT DE GANDURILE NEGRE CARE MA APASAU.TRAIESC CLIPE MINUNATE ALATURI DE EL,DAR MA DOARE CAND MA GANDESC CA NICIODATA NU O SA FIE NUMAI AL MEU.IMI ADUC AMINE DE REVELIONUL 2007-2008 ERAM CU NISTE PRIETENI, EL FACUSE CU SOTIA LUI REVELIONUL ERAM LA O DISTANTA FOARTE MICA UNUL DE CELALALT, TOATA NOAPTE A FOST UN FUGAR BA LA MINE BA LA EA ASA AM REUSIT SA FACEM SI NOI REVELIONUL IMPREUNA,PANA SI PRIMA ZI DE CRACUN E ALATURI DE MINE,NU STIU CUM FACE DAR REUSESTE DE MULTE ORI SA NU-I SIMT LIPSA PREA MULT MAI ALES IN ZILE DE SARBATOARE.SINCER CHIAR NU STIU CE SA FAC,DAR RECUNOSC CA IMI E FOARTE BINE ASA,DAR MA GANDESC CA MAI DEVREME SAU MAI TARZIU O SA-MI DORESC SI EU O FAMILE SAU POATE DOAR UN COPIL SI CHIAR NU STIU CUM SA PROCEDEZ.A-SI PUTEA VB CU EL DESPRE ACEASTA PROBLEMA STIU CA NU SE GANDESTE LA EL SI MEREU MEA VRUT BINELE SI STIU CE IMI VA SPUNE PREFERA SA SUFERE EL CA NU MAI EXIST IN VIATA LUI DAR VREA SA MA STIE CA SUNT FERICITA SI IMPLINITA.AM UITAT SA PRECIZEZ CA E BOGAT DAR UN BARBAT MINUNAT NICIODATA NU A UITAT DE UNDE A PLECAT,PRINTRE PRIETENI LUI SE AFLA CHIAR SI CERSETORI,E UN OM MODEST SI FOARTE SUFLETIST.PANA SI PRIETENELE MELE "MA INVIDIAZA" CA SUNT CU EL ,BA CHIAR UNELE DINTRE ELE IL VENEREAZA, BINEINTELES NU STIU CA E INSURAT.ACUM MA INTELEGETI DE CE IMI E ASA GREU?.IMI CER SCUZE PT GRESELELE GRAMATICALE DAR AM SCRIS MULT SI NU AM MAI STAT SA MAI CORECTEZ.O ZI BUNA SA AVETI!
gumus_26
Postat pe 15 Februarie 2009 13:18
e groaznic sa te indragostesti.....dar sa mai si iubesti un barbat insurat...Intr-o situatie similara sunt si eu, dar am stiut din prima clipa ca e insurat, am refuzat sa mai ies cu el..dar ceva ma atragea, si asa am ajuns sa ma indragostesc si sa-l iubesc cu toata fiinta mea.In fiecare zi imi spune cat de mult ma iubeste si ca=si doreste sa fim impreuna o viata. Nu stiu cum face dar majoritatea timpului il petrece cu mine, acasa avand si un copil de 2 anisori. Probabil ma ve-ti judeca gresit, dar cand vezi ca omul care iti spune ca te iubeste si ca nu poate trai fara tine, ma indeamna sa nu-mi pierd speranta si ca intr-o zi vom putea fi doar noi 2. Asta depinzand foarte mult de mine, cand voi stii sa fac sacrificii pentru pers oana de langa mine si cand ii voi demonstra ca intr-adevar il iubesc...... e foarte greu atata timp cat am niste parinti foarte severi, atata timp cat eu studiez in alt oras pentru ca nu sunt in stare sa ma impun in fata parintilor mei, abia cand voi ajunge o femeie adevarata stiu ca visul ni se va implinii.....
Sfatul meu... nu va incurcati cu barbati insurati, nu exista saptamana in care sa nu ma gandesc ca trebuie sa ma despart de el, dar nu pot..il iubesc...
tuculinacoco
Postat pe 15 Februarie 2009 15:20
Cat tine iubirea,sau stii ce e?Sau esti doar atrasa de el,de banii lui ,arata bine?Gandeste-te la cei din familia lui,ei nu sufera?Nu-ti cladi fericirea pe suferinta altora.
orosanmaria
Postat pe 15 Februarie 2009 16:17
Stiu ce inseamna iubire,dar nu pot sti cat dureaza.Am deaja o varsta in care pot face diferenta dintre iubire si atractie.Banii lui,banii lui nu inseamna nimic pt mine,nu sunt dobanditi impreuna asa ca nu ma intereseaza chiar deloc.Intradevar imi da bani dar sincera sa fiu ii folosesc pt noi,mai ales pt el ii cumpar tot ce are nevoie de la haine pana la prepararea unei prajituri de casa la care e inebunit.Arata destul de bine la varsta de 48 de ani.Primul lucru pe care l-am facut atunci cand am aflat ma-m gandit la sotia si fiul lui,ma-m pus in postura lor dar nu am avut taria sa renunt si plus de alta ar fi fost oricare alta,daca renuntam eu sunt convinsa de asta.In acest moment nu are nimeni de suferit decat eu si cu mine,sotia lui nu stie de relatia noastra si orcum facem in asa fel incat sa nu simnta.Si de cladit fericire nu am ce sa cladesc eu sunt singura persoana care sunt fericita dar si nefericta,ea pot spune ca e fericita ,il are langa ia tot timpul si are mai multa putere de cat mine ptr ca e sotie si totodata mama fiului lui.Stiu ca nu fac bine ce fac,dar voi lasa timpul sa decida ptr mine sau poate cine stie voi prinde puteri si voi renunta eu.
gumus_26
Postat pe 15 Februarie 2009 16:49
...citeam povestile voastre....si rememoram ultimii anii din viata mea...si eu am aflat ca e casatorit la cateva luni dupa ce ne-am cunoscut...dar mi-a spus ca nu mai stau impreuna de 2 ani si ca divortul e doar o formalitate, deoarece nu aveau copii....i-am cunoscut familia, parintii lui ma considerau nora lor...
Hotarasem sa ne casatorim, planuiam sa avem un copil, asa ca l-am urmat in orasul in care era detasat...am locuit impreuna mai bine de un an, timp in care toti din jur ne vedeau ca un cuplu....pana intr-o zi...cand a fost mutat acasa....si...s-a intors in casa lui...casa unde locuieste si ea.....
Intr-un tarziu...am aflat si eu..ca nu va divorta...pentru ca nu vrea sa renunte la munca lui (casa, apartament)....dar....ca ma \\\"va iubi toata viata\\\".....
A trecut un an de atunci, un an in care relatia noastra a continuat...doar amical....imi lipsea...imi era teama sa il sun...sa il caut....
Dar, am hotarat ca trebuie sa am viata mea....ca merit sa fiu intr-adevar iubita...
adana
Postat pe 15 Februarie 2009 20:42
am mai avut si eu cunostinte care au patit-o.au stat ani de zile in postura de amante .pentru ca intr-un final EL sa se intoarca ,la copii si la nevasta.Daca nu are copil ar mai fi ceva sanse ca sa poata fi ceva mai mult decat o aventura.dar ar trebui sa te gandesti ca daca isi insala nevasta.....cu timpul e posibil sa iti faca si tie la fel.acesta este felul sau de a fi........eu cred ca ar trebui sa te reorientezi pana nu este prea tarziu.bafta
didyok_20
Postat pe 15 Februarie 2009 22:03
IL CHEAMA CRISTI ?
vio24
Postat pe 15 Februarie 2009 23:03
IL CHEAMA CRISTI?
vio24
Postat pe 15 Februarie 2009 23:05
Barbatul incearca, daca femeia cade in plasa, e ok, daca nu, nu.Care e problema ? El e in cautare de aventuri cu ceva nou. Pot fi n femei pecare le admira. Totul depinde de femeie- ce vrea in viata, cescop are.Eu personal nu m-as incurca cu barbati insurati pentru ca mai exista si BARBATI SINGURI.
ILA
Postat pe 16 Februarie 2009 03:07
De la: vio24, la data 2009-02-15 23:05:02IL CHEAMA CRISTI?
............
erikahd2008
Postat pe 16 Februarie 2009 03:10
nu il chiama cristi.
gumus_26
Postat pe 16 Februarie 2009 18:16
De la: gumus_26, la data 2009-02-16 18:16:46nu il chiama cristi.
.....................dar esti prea disperata .......asta e ca un jug..nu suport sa fiu manipulata.............e o sclavie...
erikahd2008
Postat pe 16 Februarie 2009 18:24
sincer acuma nu vad dc sa te complici? e insurat asta e nu cred ca e ultimu barbat de pe pamant ... si ca sa te razbuni ... nuj daca e cea mai buna varianta ... vb aia razbunarea arma prostului ... poti sa i dai peste nas f politicos si sa l lasi sa mai caute pe cineva dispus sa fie in postura amantei :)
adynna2107
Postat pe 17 Februarie 2009 12:42
De la: anku, la data 2009-02-15 09:33:53salut!ce sa zic...eu am o relatie cu unul casatorit. neam straduit de multe ori sa intrerupem relatia,nu am putut ...lucram impreuna, ne iubim, dar nu poate renunta la copii lui.situatia e din ce in ce mai grea,sunt momente in care nu ne dorim decat sa renuntam,apoi ne declaram dragostea. e foarte greu,asa ca mai bine renunta acum cat nu esti f implicata. nu sfatuiesc pe nimeni sa incerce o astfel de relatie. decat doar daca vrea sa se distreze, dar uneori distractia costa!!!!!!!!!!! si f scump....


Anku, daca esti atat de convinsa ca o astfel de relatie nu merita de ce nu renunti?o sa spui ca va iubiti...si ca momentan accepti lucrurile asa cum sunt pt ca dragostea dintre voi este mult prea "puternica".... stii ce mi-as dori eu?ca toate femeile care "stau" cu barbati insurati/care sunt implicati intr-o relatie serioasa(si stiu acest lucru) sa simta 5 minute (nu mai mult) ce ingrozitor este sa fii inselata. In rest,la urma -urmei este alegerea fiecareia. si stii care e cel mai "urat" lucru?"roata" se intoarce...
Va doresc numai bine...si sa aveti parte de o zi superba
MissMe2
Postat pe 17 Februarie 2009 15:13
Chiar nu sunt disperat,nici manipulata nu sunt ,fac ce vreau eu si ce cred ca-i mai bine pt mine,niciodata nu mi-a spus sa nu fac sau sa nu ma duc,nu-mi interzice nimic si nici nu imi impune sa fac ceva daca eu nu vreau si faza cu sclavia e mult spus, ba din contra pot spune ca ma foarte menajeaza.Pot spune ca ma sustine in tot ceea ce vreau sa fac si mai pot spune ca nu-i genu de barbat posesiv sau gelos,e un barbat realist si e constient ca o data si o data il voi parasi si chiar discuta mereu cu mine acest lucru.
gumus_26
Postat pe 17 Februarie 2009 18:44
De la: gumus_26, la data 2009-02-15 13:15:43E GROZNIC SA TE INDRAGOSTESTI DE UN BARBAT INSURAT.IN ACEASI SITUATIE SUNT SI EU,AM AFLAT DE LA EL DUPA 2 LUNI CA E INSURAT IA FOST FOARTE GREU SA-MI SPUNA DAR TOTUSI A FACUTO PT CA A CONSIDERAT CA NU MERIT SA FIU MINTITA.NU AM REUSIT NICI IN MOMENTUL DE FATA SA RENUNT LA EL STIU CA NU E BINE CE FAC DAR NU POT RENUNTA IL IUBESC PREA MULT SI IMI E FOARTE GREU.NU VREU SA-L RIDIC IN SLAVAI PT CA NU MERITA,DAR E UN BARBAT MINUNAT NE INTELEGEM EXTRAORDINAR DE BINE,E BARBATUL IDEAL PT ORICE FEMEIE,A REUSIT SA MA FACA SA AM INCREDERE IN EL PRIN FELUL LUI DE A FI,DE CAND AM AFLAT CA MA MINTIT NICIODATA NU ME-A PROMIS NIMIC SI NICI MACAR NU IMI ASCUNDE TOT CE E LEGAT DE EL STIU TOT DESPRE EL STIU SI CUM O CHEAMA PE SOTIA LUI,STIU SI CUM IL CHEAMA PE FIUL LUI,STIU UNDE STA, STIU ABSOLUT TOT SI NU SA FERIT NICIODATA DE MINE.NE-AM INCHIRIAT UN APARTAMENT UNDE IN MOMENTUL DE FATA LOCUIESC IN EL NU-MI LIPSESTE NIMIC IMI OFERA TOT CE VREAU EU SI SE COMPORTA CU MINE CA SI CUM A-SI FI SOTIA LUI.NU IMI PROMITE CA VA DIVORTA SI CA VA FI CU MINE,DAR MEREU IMI SPUNE CA E FOARTE FERICIT CA MA ARE IN VIATA LUI SI NICIODATA NU MEA SPUS CA MA IUBESTE CONSIDERA CA IUBIREA O DOVEDESTI PRIN FAPTE SI NU PRIN VORBE.MEREU INCEARCA SA MA FACA SA FIU REALISTA SA VAD VIATA CEA REALA SI SA NU VISESZ LA CAI VERZI PE PERETI,MA CEARTA FRUMOS ATUNCI CAND SIMTE CA SUNT NAIVA SI MEREU IMI ARGUMENTEAZA DE CE NU E BINE CUM GANDESC.VREA SA MA SCHIMBE INTR-O FEMEIE PUTERNICA SI LUPTATOARE SI MEREU IMI SPUNE CA ATUNCI CAND NU O SA MAI FIU CU EL SA STIU CUM SA MA DESCURC SINGURA SI SA NU MAI CRED TOT CE MI SE SPUNE.NU VREA SA MAI SUFAR CU AM SUFERIT PANA SA-L CUNOSC PE EL,PT CA SUNT O FATA DEOSEBITA SI NU MERIT SA SUFAR DUPA NICI UN BAIAT.SUNTEM DE UN AN SI JUMATATE IN PREUNA AM INVATAT MULTE DE LA EL.CAND SUNT SINGURA IMI VINE SA INEBUNESC CAND MA GANDESC CA E CU IA DAR CAND MA SUNA UIT IMEDIAT DE GANDURILE NEGRE CARE MA APASAU.TRAIESC CLIPE MINUNATE ALATURI DE EL,DAR MA DOARE CAND MA GANDESC CA NICIODATA NU O SA FIE NUMAI AL MEU.IMI ADUC AMINE DE REVELIONUL 2007-2008 ERAM CU NISTE PRIETENI, EL FACUSE CU SOTIA LUI REVELIONUL ERAM LA O DISTANTA FOARTE MICA UNUL DE CELALALT, TOATA NOAPTE A FOST UN FUGAR BA LA MINE BA LA EA ASA AM REUSIT SA FACEM SI NOI REVELIONUL IMPREUNA,PANA SI PRIMA ZI DE CRACUN E ALATURI DE MINE,NU STIU CUM FACE DAR REUSESTE DE MULTE ORI SA NU-I SIMT LIPSA PREA MULT MAI ALES IN ZILE DE SARBATOARE.SINCER CHIAR NU STIU CE SA FAC,DAR RECUNOSC CA IMI E FOARTE BINE ASA,DAR MA GANDESC CA MAI DEVREME SAU MAI TARZIU O SA-MI DORESC SI EU O FAMILE SAU POATE DOAR UN COPIL SI CHIAR NU STIU CUM SA PROCEDEZ.A-SI PUTEA VB CU EL DESPRE ACEASTA PROBLEMA STIU CA NU SE GANDESTE LA EL SI MEREU MEA VRUT BINELE SI STIU CE IMI VA SPUNE PREFERA SA SUFERE EL CA NU MAI EXIST IN VIATA LUI DAR VREA SA MA STIE CA SUNT FERICITA SI IMPLINITA.AM UITAT SA PRECIZEZ CA E BOGAT DAR UN BARBAT MINUNAT NICIODATA NU A UITAT DE UNDE A PLECAT,PRINTRE PRIETENI LUI SE AFLA CHIAR SI CERSETORI,E UN OM MODEST SI FOARTE SUFLETIST.PANA SI PRIETENELE MELE "MA INVIDIAZA" CA SUNT CU EL ,BA CHIAR UNELE DINTRE ELE IL VENEREAZA, BINEINTELES NU STIU CA E INSURAT.ACUM MA INTELEGETI DE CE IMI E ASA GREU?.IMI CER SCUZE PT GRESELELE GRAMATICALE DAR AM SCRIS MULT SI NU AM MAI STAT SA MAI CORECTEZ.O ZI BUNA SA AVETI!

daca stiam de la bun inceput ca e insurat sigur nu ma mai vedea...a doua oara:),pacat ca ne complacem in asemenea situatii eu zic totusi ca fiecare dintre noi avem dreptul la o iubire sincera si la un barbat in viata caruia sa fim pe primul loc.......nu in umbra mereu ...al meu inca nu a venit in tara :)))) dar imi declara iubire:))))))) si alte prostii ....eu nu as putea sa ii fiu niciodata sotie chiar daca ar fi sa divorteze pt ca stiu sigur ca atunci mi-as plange singura de mila:(((((....ce sa zic daca tu esti fericita ...e bine!!!!
just_my_giovana
Postat pe 21 Februarie 2009 00:37
De la: ILA, la data 2009-02-16 03:07:08Barbatul incearca, daca femeia cade in plasa, e ok, daca nu, nu.Care e problema ? El e in cautare de aventuri cu ceva nou. Pot fi n femei pecare le admira. Totul depinde de femeie- ce vrea in viata, cescop are.Eu personal nu m-as incurca cu barbati insurati pentru ca mai exista si BARBATI SINGURI.

da stiu ca"mai exista si barbati singuri".....numai ca din intamplare am dat eu peste unul ocupat:))))) nu m-am informat suficient....de acum suflu si in iaurt:P
just_my_giovana
Postat pe 21 Februarie 2009 00:42
Am trecut si eu printr-o experienta de acest gen, dar i-am pus capat inainte de a-mi nenoroci viata.
Si pentru ca am trait asa ceva, va pot spune acum:

Fetelor, nu va mai bateti joc de voi si nu mai permiteti sa fiti bataia de joc a barbatilor insurati...Cum e posibil sa va iubeasca si pe voi si pe sotiile pe care le au acasa? Astia sunt niste ratati dupa parerea mea, nu stiu sa-si aprecieze familia pe care o au si cauta distractie prin alte locuri. Daca merge, foarte bine, daca nu, n-au pierdut nimic, oricum au acasa familie, nu?
Voi ce aveti? de sarbatori ei sunt cu familia lor, voi sunteti singure...nu e o ipostaza placuta.
Nu pot crede cand citesc:"te iubesc, dar nu-mi pot parasi copilul.....nu mai fac dragoste cu sotia de ..ani"..Mincinosi....cat de perversi pot fi unii barbati....nu le mai faceti jocul, ei doar profita de voi...

Cu cat va veti complace mai mult in situatii de acest gen, cu atat va va fi mai greu.
Pentru fiecare exista o "jumatate" undeva, in lumea asta, aveti curajul sa va traiti viata frumos, fara compromisuri, fara sa fiti pe locul 2...Nu va irositi viata traind langa cine nu merita!

Va pup pe toate!
arianne_35
Postat pe 21 Februarie 2009 20:06
De la: just_my_giovana, la data 2009-02-15 03:10:25de la arianne:
Draga mea, am zambit amar citind ce ai postat....am pus capat unei povesti similare in urma cu 2 saptamani, la fel m-a mintit si pe mine ca e singur, ca nu are nicio obligatie, ca isi doreste doar sa fie fericit, ca isi doreste o familie...frumos, nu? dorintele lui coincideau cu ale mele, asa ca dupa cateva luni de amicitie, in care eu l-am "cunoscut" mai bine,am hotarat de comun acord sa facem pasul cel mare....am inceput o frumoasa relatie in trei(cum aveam sa aflu dupa doar 2 luni) bazata numai pe minciuni, asta tot ulterior am aflat...sincer, acum ca privesc detasat problema, cred ca e mincinos patologic, daca l-ai fi auzit cat de inversunat era pe barbatii casatoriti care-si inselau nevestele, probabil credea si el ce spunea....nu te plictisesc cu alte detalii....insa, si pe mine ma cauta la tel, dar nu-i raspund...ma gandesc ca s-o plictisi pana la urma. Mie imi e bine acum ca lucrurile s-au incheiat asa cum am vrut eu si nu cum a dorit el, iar asta cred ca i-a rapit lui linistea.....cum sa-l "lucreze" pe el o femeie? Eu n-am ajuns sa-l iubesc, dar cred ca indiferent cat de mult ai iubi pe cineva, daca te minte, nu trebuie sa-i mai acorzi nici o sansa, oricat de greu ar fi.
Viata e prea scurta ca s-o irosim traind cu oameni care nu ne merita.
Sa-ti fie bine, sa treci cu fruntea sus peste acest episod din viata ta si sa nu faci greseala de a generaliza, spunand ca toti barbatii sunt la fel...Sunt dintre ei si care merita.
ma bucur ca ai reusit sa treci peste,eu am aflat totul dintr-o gluma practic,apoi mi-a recunoscut:)))))))))) si el,sigur a crezut si el tot ce mi-a mintit mie altfel se dadea de gol,trebuie sa invatam mai bine limbajul gesturilor care spune multe despre o persoana asta ca sa nu mai avem de suferit:D,eu am inceput sa studiez:P...si eu voi reusi doar ca nu pot nici sa il urasc,doar in timp pot sa mi-l scot din minte,e plecat asa ca timp am si crede-ma ma straduiesc sa nu generalizez dar nu prea reusesc:D


Da, foarte adevarat ce spui legat de limbajul gesturilor....si eu am citit mult dupa experienta traita cu el, cica la mincinosi li se dilata pupilele...

Ai sa reusesti in timp sa-l uiti, gaseste-ti diverse lucruri cu care sa-=ti ocupi timpul si sa nu-ti mai zboare gandul la el....de fapt, e vorba de obisnuinta, daca ai cunoaste pe altcineva, l-ai uita imediat, ai umple acel gol....si daca-i plecat e si mai bine....
Si cu generalizarea de care spui, te inteleg perfect, e reactia fireasca dupa ce traiesti asa ceva.....dar gandeste-te ca tu nu esti ca el, ca esti o persoana deosebita....atunci, de ce nu ar exista si un barbat la fel si pentru tine?


arianne_35
Postat pe 21 Februarie 2009 20:16
FETELOR......ati innebunit de tot.... de ce va complaceti in situatia asta... de ce sa fiti mereu pe locul doi... de ce???nu v-ar placea sa fiti si voi pe primul loc.... de ce sa mai existe o EA??? de ce sa nu fi doar TU... eu sunt maritata...si sunt doar eu...si nu ar indrazni sa ma insele....dar ce sa mai zic sa aibe o relatie asa lunga, cu o alta fata...incercati sa fiti doar voi....sa nu mai fie si o a treia persoana cu tot cu copil...
patrascuioana
Postat pe 25 Februarie 2009 23:48
A spune ca sotia inselata sufera... in toate cazurile.. e cam mult. Un procent ridicat din femeile inselate de partenerul lor (sot sau nu) habar nu are de acest lucru. Alt mic procent.. doar banuieste ... Mai raman cele care stiu, dar nu au nici un fel de reactie, nu iau nici un fel de atitudine. Si curios este ca foarte rar se ajunge la divort - in cazul celor din urma - doar pe motiv de infidelitate.
Exista si categoria sotiilor care permit din nshepe mii de motive sa fie inselate. Un fel de mica intelegere. Important e sa aiba statutul de "doamana xulescu".
A te pune in situatia sotiei este imposibil.. de vreme ce iubesti si, cel putin aparent, ti se raspunde sentimentelor. Atata timp cat barbatul de langa tine iti ofera ceea ce vrei, iti spune ceea ce doresti sa auzi... gandul la cealalta nu exista. El apare doar cand incepi sa-ti doresti mai mult. Si, evident ca sotia devine un "obstacol" si nu o victima in ochii tai. A pretinde amantei compasiune si intelegere fata de sotie e un non-sens. El nu o face deloc... Amanta de ce ar face-o?
Cat despre copilasi.. cam aceeasi poveste. Daca in casa domina armonia, sotul infidel e ... sotul perfect in ochii consoartei... atunci cel mic e un copilas fericit, cu mami si tati.

Ce sa faca o femeie care afla ca s-a indragotit pana peste cap de un barbat insurat? Teoria ar spune ca . deja iubeste... si atunci, ce poate sa faca un om care iubeste decat sa se daruiasca trup si suflet? Gura lumii? Oricum e sloboda...

rashela
Postat pe 27 Februarie 2009 07:42
De la: rashela, la data 2009-02-27 07:42:50A spune ca sotia inselata sufera... in toate cazurile.. e cam mult. Un procent ridicat din femeile inselate de partenerul lor (sot sau nu) habar nu are de acest lucru. Alt mic procent.. doar banuieste ... Mai raman cele care stiu, dar nu au nici un fel de reactie, nu iau nici un fel de atitudine. Si curios este ca foarte rar se ajunge la divort - in cazul celor din urma - doar pe motiv de infidelitate.

Astea nu-s femei, sunt niste amortite, de aia si barbatii lor cauta altefemei. N-au pic de mandrie. Raman in casnicie doar ca sa aibestatut de femeie maritata.

Ce sa faca o femeie care afla ca s-a indragotit pana peste cap de un barbat insurat? Teoria ar spune ca . deja iubeste... si atunci, ce poate sa faca un om care iubeste decat sa se daruiasca trup si suflet? Gura lumii? Oricum e sloboda...



Ce sa faca femeia indragostita de un barbat insurat? Simplu: sa-l lase, sunt destui barbati singuri!
Daca sotiile ar lua atitudine atunci cand sotul le inseala, iar "amantele" nu s-ar mai complace in aceasta ipostaza, lucrurile ar fi mult mai simple. Asta e doar parerea mea.
arianne_35
Postat pe 27 Februarie 2009 16:16
De la: medeea01, la data 2008-11-29 19:33:14te rog sa o asculti pe fata care a postat deasupra mea.stie ce spune.daca relatia cu sotia nu mergea trebuia sa divorteze si abia dupa aia sa caute pe altcineva.asta dovedeste ca domnul e un comod care doreste sa aiba spatele acoperit.ce incredere sa ai in cineva ca el?stiu ca e greu.la toata lumea e greu cand e vorba de despartire.eu am trecut prin multe despartiri si m am calit in timp.ce naiba....doar sunt atatia barbati pe lumea asta.90%sunt intr-adevar buni de nimic dar mai sunt si barbati care merita.nu s a terminat pamantul cu asta care e si insurat.daca te impaci cu el inseamna ca nu valorezi nimic in ochii tai.deci nu vei valora nimic nici in ochii lui.fii puternica si vei vedea ca va apare cineva pe masura ta.si sa stii ca oamenii care te au sfatuit sa te desparti de el sunt oameni ca si tine .nu spun prostii doar pentru ca ei nu sunt in momentul asta in situatia ta.


Punct ochit, punct lovit
aqnana
Postat pe 28 Februarie 2009 10:55
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2008-11-12 00:31:22Discuti cu el, îi spui adevarul. Ce ai facut, ce ai aflat de el de la altii si termini...Ca doar nu se termina barbati cu el.
Ar fi cazul sa o informezi si pe nefericita aia de navasta în strainatate de ce fel de mascul are. Insurat si se da la mai multe. Bun ca esti doar tu cu mai multe id-uri este egal...

haideti fetelor ca nu este chiar asa cu ce e de vina nevasta ca barbatii nu si-o pot tine in pantalonii
dar Full_Metal_Jacket are dreptate vb cu el si lasal stiu ca iti va vii greu dar este mai bine acum decat mai incolo cand vei ajunge sa il iubesti
Eu nu am avut ocazia asta
DA si eu am avut o reletie cu unul insurat dar a mea a durat 3 anii de zile si imi pare rau ca nu lam lasat cand am aflat ca este insurat iti spun din experienta cu barbati insurati iti pierzi tineretea
Ia-ti inima in dinti si vb cu el dar NU TE LASA MOALE LA CUVINTELE LUI si nu spera sa se va despartii
PUREKKA
Postat pe 1 Martie 2009 19:04
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2008-11-12 00:31:22Discuti cu el, îi spui adevarul. Ce ai facut, ce ai aflat de el de la altii si termini...Ca doar nu se termina barbati cu el.
Ar fi cazul sa o informezi si pe nefericita aia de navasta în strainatate de ce fel de mascul are. Insurat si se da la mai multe. Bun ca esti doar tu cu mai multe id-uri este egal...

haideti fetelor ca nu este chiar asa cu ce e de vina nevasta ca barbatii nu si-o pot tine in pantalonii
dar Full_Metal_Jacket are dreptate vb cu el si lasal stiu ca iti va vii greu dar este mai bine acum decat mai incolo cand vei ajunge sa il iubesti
Eu nu am avut ocazia asta
DA si eu am avut o reletie cu unul insurat dar a mea a durat 3 anii de zile si imi pare rau ca nu lam lasat cand am aflat ca este insurat iti spun din experienta cu barbati insurati iti pierzi tineretea
Ia-ti inima in dinti si vb cu el dar NU TE LASA MOALE LA CUVINTELE LUI si nu spera sa se va despartii
PUREKKA
Postat pe 1 Martie 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Contact pentru orice problema 35 De la: geo_x 20 Iulie 2009 22:44
ce as putea sa fac?.. 12 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 20:54
Prietenul meu se masturbeaza 67 De la: greierash 4 Octombrie 2009 20:06
nu pot sa merg mai departe.. 4 De la: criss_sweet 6 Iulie 2009 16:58
2 baietii?:-?? 51 De la: Razv 16 Ianuarie 2012 18:32