Setari Cookie-uri

Iubirea

Iubesc un barbat logodit care urmeaza sa se casatoreasca , el imi spune ca si el ma iubeste si nu vrea sa renunte la nici una dintre noi.
Ma doare enorm ca mereu sunt eu cea de pe locul doi si ca alta il tine in brate, il alinta in locul meu si urmeaza sa i fie si sotie.
Dar el este singura persoana care imi da energia pozitiva din viata mea si ma face sa inteleg ca viata este si frumoasa Credeti ca se merita sa iubesc pe cineva cu atata disperare ?
ginutza74
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:18
De la: ginutza74, la data 2008-11-14 15:18:01Iubesc un barbat logodit care urmeaza sa se casatoreasca , el imi spune ca si el ma iubeste si nu vrea sa renunte la nici una dintre noi.
Ma doare enorm ca mereu sunt eu cea de pe locul doi si ca alta il tine in brate, il alinta in locul meu si urmeaza sa i fie si sotie.
Dar el este singura persoana care imi da energia pozitiva din viata mea si ma face sa inteleg ca viata este si frumoasa Credeti ca se merita sa iubesc pe cineva cu atata disperare ?

stiu ca e dureros...ce urmeaza sa spun si cred ca nu sunt singura care iti spune asta..nu meriti asta..!!!meriti si tu un barbat al tau care sa-l alinti tu..si el pe tine, meriti vacante frumoase in doi nu nopti furate..si lacrimi, meriti o nunta frumoasa..nu sa plngi ascuns la nunta iubitului tau..meriti mai mult si viata e prea scurta sa te multumesti cu frimirituri...Bafta..! si multa putere..si ...rabadre oricum vei face ce simti ...pana la un moment dat..
Speranta si incredere in tine..!
Aesma_Daeva
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:21
Stiu...cum e....dar in cele din urma am realizat ca nu se merita....Pot avea orice barbat si sa fie doar al meu(pana simt contrariul). Si placa cu "nu pot renunta la nici una dintre voi" e expirata rau....mi se pare patetica,dar na....oricum oricate sfaturi ti se va da nu vei renunta decat atunci cand simti tu,si constientizezi singura;)parerea mea:D
ayshe
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:28
meriti ceva al tau! fiecare femeie merita. nu te multumi cu bucatele si nu merita sa suferi...va veni fericirea singura si la tine, nu o cauta cu lumanarea. mult succes!
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:36
Total de acord cu Luli2!!!;)
ayshe
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:39
mai mai,cum au unii noroc de mai multe pretendente...ce are el asa deosebit?yo zic sa iti cauti pe altul..el e deja luat,nu te lua dupa el.poligamia nu prea merge din cate am auzit yo,si e chiar in afara legii pe aici...
sunt destui barbati singuri,ai de unde alege..a ramas el singurul de pe planeta?revino la realitate...
razz
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:35
razz, ai uitat ca dupa unele recensaminte, femeile sunt mai numeroase decat barbatii...ce te superi ca nu ai si tu mai multe pretendente? glumeam, evident!
iar tu, ginutza, cauta fericirea in bratele altui barbat, acesta care nu stie ce sa aleaga e un magar!
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:32
Stii ce i ciudat el nu este un tip frumos dar este un om fff calm si stie sa se faca placut prin vorba . La viata lui nu stiu daca a avut 2-3 prietene a gasit aceasta tipa pe mirc cu mult inaintea mea si si a jurat ca se va casatori cu ea .La aproximativ un an dupa ma cunoscut pe mine , la inceput a fost o relatie strict profesionala el pur si simplu nu avea curajul sa spuna nici date mai incolo(cu toate ca ma placea f mult) , eu sunt cea care de fapt am inceput sa l sun sub diferite motive si care am spus ca ma face sama simt bine in prezenta lui .
Niciodata nu am crezut ca va avea curajul sa ma sarute sau sa mi spuna ceva care ar lasa de inteles ca ma place.
Dar rolul s a inversat si acum eu il iubesc cu disperare si el imi spune ca cel mai bine este sa avem o relatie extraconjugala. Sper din tot sufletul sa pot pune stop acestei relatii cu toate ca daca nu vorbesc cu el 2 -3 zile mi se face rau de dorul lui si simt ca ma prabusesc.
ginutza74
Postat pe 14 Noiembrie 2008 20:12
imi pare rau de aceasta situatie, sper sa iei o decizie corecta si mai ales buna pt tine, nu de gura lumii, asta nu conteaza deloc! iti inteleg trairile si framantarile interioare, stiu ca e greu, dar trebuie sa se hotarasca el, tu se pare ca deja ai luat o decizie...
Lulli
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:22
si eu am trecut printr-o experienta de genul asta... pana la urma ne-am despartin pt ca nu a vrut sa renunte la ea.... si acum e casatorit si tot ma mai baraie la cap pe mess.... ca stie el ca eu mai vreu sa fiu cu el etc....
asta s-a intamplat acum un an si ceva... eu acum de 4 luni am o relatie frumoasa cu un barbat care ma iubeste si il iubesc si eu.
parerea mea e ca nu merita sa mai stai langa un tip care nu te respecta destul de mult ca sa aiba o relatie DOAR cu tine
pisy_puff
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:33
De la: ginutza74, la data 2008-11-14 20:12:13Stii ce i ciudat el nu este un tip frumos dar este un om fff calm si stie sa se faca placut prin vorba . La viata lui nu stiu daca a avut 2-3 prietene a gasit aceasta tipa pe mirc cu mult inaintea mea si si a jurat ca se va casatori cu ea .La aproximativ un an dupa ma cunoscut pe mine , la inceput a fost o relatie strict profesionala el pur si simplu nu avea curajul sa spuna nici date mai incolo(cu toate ca ma placea f mult) , eu sunt cea care de fapt am inceput sa l sun sub diferite motive si care am spus ca ma face sama simt bine in prezenta lui .
Niciodata nu am crezut ca va avea curajul sa ma sarute sau sa mi spuna ceva care ar lasa de inteles ca ma place.
Dar rolul s a inversat si acum eu il iubesc cu disperare si el imi spune ca cel mai bine este sa avem o relatie extraconjugala. Sper din tot sufletul sa pot pune stop acestei relatii cu toate ca daca nu vorbesc cu el 2 -3 zile mi se face rau de dorul lui si simt ca ma prabusesc.
un om care stie sa se faca placut nu propune nimanui sa aiba o relatie extraconjugala.
nor_pufos
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:51
Momentan esti cea de pe locul 2 ...dar in curand iti vei schimba statutul in amanta.....ar fi mai bien sa ti vezi de viata ta daca nu asta iti doresti....el are viata dubla...si daca iubeste 2 femei(ceea ce e imposibil) dupa ce criterii a ales o p cea care urmeaza sa i fie sotie???
ana_maria1987
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:58
Cred ca a ales dupa criteriu "frica" ca deja are o varsta si nu vrea sa ramana burlac toata viata este mai bine sa ai un paravan numit sotie si daca pica pica daca nu nu.
Eu sunt hotarata sa pun punct relatiei dar sa vad cand sunt intrun moment de furie ca atunci pot sa ii spun in rest imi inmoaie inima si in fata lui nu pot lega doua cuvinte si din cea mai furioasa nervoasa irascibila etc. devin o persoana foarte inteleapta, calma si imi scoate toate sentimentele din mine.
Ce este interesatnt este faptul ca mi-a propus sa lucrez pentru el si acum sunt intr-o lupta continua cu mine si nu stiu ce hotarare sa iau. Daca ma iau dupa sentimente vreau sa lucrez pentru el caci in acest fel as fi mereu in preajma lui l as vedea zilnic am vorbi zilnic ...dar as putea eu sa imi ascund sentimentele in fata celorlalti colegi (5 barbati daca ma hotarasc) sau sa raman aici unde sunt caci oricum imi place ceea ce fac dar nu mi ar displace sa lucrez si cu el.
ginutza74
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:41
De la: ginutza74, la data 2009-01-20 09:41:52Cred ca a ales dupa criteriu "frica" ca deja are o varsta si nu vrea sa ramana burlac toata viata este mai bine sa ai un paravan numit sotie si daca pica pica daca nu nu.
Eu sunt hotarata sa pun punct relatiei dar sa vad cand sunt intrun moment de furie ca atunci pot sa ii spun in rest imi inmoaie inima si in fata lui nu pot lega doua cuvinte si din cea mai furioasa nervoasa irascibila etc. devin o persoana foarte inteleapta, calma si imi scoate toate sentimentele din mine.
Ce este interesatnt este faptul ca mi-a propus sa lucrez pentru el si acum sunt intr-o lupta continua cu mine si nu stiu ce hotarare sa iau. Daca ma iau dupa sentimente vreau sa lucrez pentru el caci in acest fel as fi mereu in preajma lui l as vedea zilnic am vorbi zilnic ...dar as putea eu sa imi ascund sentimentele in fata celorlalti colegi (5 barbati daca ma hotarasc) sau sa raman aici unde sunt caci oricum imi place ceea ce fac dar nu mi ar displace sa lucrez si cu el.


auci!!!
pai se cam complica situatia....
dc accepti sa lucrezi pt el.... zi ne shi noua dc crezi k mai ai vreo sansa sa te desprinzi de el mai tz? in aceasta situatie - de a doua femeie - te vei gasi si peste 10 ani? stiu cum e sa iubesti shi stiu k din iubire accepti orice sacrificiu shi compromis numai sa mai ai cateva clipe de tandreturi cu el... dar in tp? cand anii vor trece... shi cand vei dori sa faci un copil... stiu poate t gandesc prea departe... shi poate k nu sunt io cea mai indicata pers sa spun asta: dar ce vei face?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:31
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-01-20 10:31:36
De la: ginutza74, la data 2009-01-20 09:41:52Cred ca a ales dupa criteriu "frica" ca deja are o varsta si nu vrea sa ramana burlac toata viata este mai bine sa ai un paravan numit sotie si daca pica pica daca nu nu.
Eu sunt hotarata sa pun punct relatiei dar sa vad cand sunt intrun moment de furie ca atunci pot sa ii spun in rest imi inmoaie inima si in fata lui nu pot lega doua cuvinte si din cea mai furioasa nervoasa irascibila etc. devin o persoana foarte inteleapta, calma si imi scoate toate sentimentele din mine.
Ce este interesatnt este faptul ca mi-a propus sa lucrez pentru el si acum sunt intr-o lupta continua cu mine si nu stiu ce hotarare sa iau. Daca ma iau dupa sentimente vreau sa lucrez pentru el caci in acest fel as fi mereu in preajma lui l as vedea zilnic am vorbi zilnic ...dar as putea eu sa imi ascund sentimentele in fata celorlalti colegi (5 barbati daca ma hotarasc) sau sa raman aici unde sunt caci oricum imi place ceea ce fac dar nu mi ar displace sa lucrez si cu el.


auci!!!
pai se cam complica situatia....
dc accepti sa lucrezi pt el.... zi ne shi noua dc crezi k mai ai vreo sansa sa te desprinzi de el mai tz? in aceasta situatie - de a doua femeie - te vei gasi si peste 10 ani? stiu cum e sa iubesti shi stiu k din iubire accepti orice sacrificiu shi compromis numai sa mai ai cateva clipe de tandreturi cu el... dar in tp? cand anii vor trece... shi cand vei dori sa faci un copil... stiu poate t gandesc prea departe... shi poate k nu sunt io cea mai indicata pers sa spun asta: dar ce vei face?




Nu stiu ce sa fac de asta imi este frica si mie, oricum mi ar placea sa fac ceea ce munceste el dar si aici unde sunt nu imi displace sunt o persoana foarte respectata si cu un cuvant foarte greu de spus. Mi ar placea sa ma implic si cu el dar astazi i am propus sa muncesc part taim pentru el si nu prea i a placut ideea , el ma vrea tot timpul la el la birou luil.
Chiar nu stiu ce decizie sa iau si sa nu imi para rau mai tarziu, mi sa nu judec cu sentimentele si sa am regrete mai tarziu si in plan profesional si in plan sentimental. A vazut cat de mult il iubesc si ma joaca cum vrea el si asta ma doare, dar cand ii spun incepe cu tot felul de chestii ca si cum fabulez eu. Il iubesc f mult si nu as vrea sa l pierd dar nici nu vreau sa isi bata cineva joc de mine.
Nu mai stiu nici eu ce vreu cred ca o sa inebunesc .
Astept parerile voastre.
ginutza74
Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:12
lasa-l este altul care merita dragostea ta si care te-ar adora...............
gandeste la asta!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:12
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 07:56
Ginutza draga, nu te lasa fraierita in halul asta.. stiu cum e sa iubesti si sa trebuiasca sa renunti, e dureros, stiu.. nu stiu cum e sa fii pe locul II, in schimb stiu ca daca lasi lucrurile sa ramana asa.. vei avea de suferit si mai mult mai incolo.. taie raul din radacina acum.. esti tanara, iesi undeva cu prietenele/ prietenii, gaseste-ti o ocupatie extra - munca/ casa.. poate un curs de dans.. va veni si cel care sa te merite cu adevarat.. trebuie doar sa il primesti in inima ta..
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 07:59
si sa nu mai aud de individul asta.. care in loc sa te faca fericita cum ai merita, te tine pe post de "cuier".. meriti mult de la viata, nu faramiturile pe care ar fi el dispus sa ti le dea.. ori Ea. ori TU.. cale de mijloc nu exista te pupic si sa iei decizia care crezi ca te-ar avantaja pe termen lung.. kaelyndra@yahoo.com daca ai nevoie de cineva sa te descarci..
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 08:02
So...n-as accepta niciodata sa fiu pe locul doi. Sunt o fire pretentioasa, vreau ce e mai bun, vreau sa fiu fericita si nu ma las calcata in picioare sub nici o forma. Mai ales din partea unei persoane care imi spune verde in fata: mai bine avem o relatie extra-conjugala. Cu ce ochi te uiti tu la un tip care se va casatori si are deja amanta, pe care planuieste sa o tina asa de "rezerva" chiar si dupa casatorie. femeia aia care urmeaza sa-i fie nevasta este blestemata de la inceput...cum va face el juramintele sfinte? Tu nu-i vezi decat partile bune? El este un manipulator, un las...un mincinos. Iesi din situatia asta cat mai repede si fa-ti ordine in viata, ca nu s-au terminat barbatii la acest MONOGAM. Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...also...to keep in mind ;)
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 08:07
Ce sa va spun ca in ultimul timp nu imi mai spune ca ma iubeste, ca sunt frumoasa sau eu stiu ce alte dulcegarii imi spune ca totul sa terminat si daca ne tinem de mana daca ma saruta caci tot ne mai intalnim cei drept din ce in ce mai rar sau vorbim doar daca il sun eu totul sa terminat intre noi si isi iubeste sotia, ca nu mai exisista nimic intre noi ca daca ma tine in brate o face findca ne simtim bine dar nimic mai mult caci nu vrea sa se trezeasca noaptea stiganduma sau sa faca dragoste in gand cu mine.
A venit intr o zi la mine stiam ca o sa vina si am fost atat de rea incat m am imbracat cat mai sexi cu un sarafan foarte scurt si cat a avut treaba la mine nu se putea concentra sa uitat numai la craci mei ne putund sa imi faca nimic ca eram 3 femei si nu avea spati dar dupa ce am plecat fiecare cu masina lui ma sunat sa oprim, nu a putut sa se abtina si mi a traso in masina parca vroia sa se razbune spunandumi ca de fapt nu a fost nimic sentimental.
Il iubesc si nu stiu cum sa mil scot din cap si sa ma concentrez asupra altor lucruri frumoase
ginutza74
Postat pe 6 Februarie 2009 20:59
in primul rand ar trenui sa-ti dea de gandit ca tine mai mult la ea daca urmeaza sa se casatoreasca...gandestete-te ca tu o sa fii intotdeauna pe locul 2...asta iti doresti?si apoi viitoarea lui sotie ar putea ramane insarcinata si atunci nu ei decadea de tot in ochii lui,crede-ma un copil schimba tot.O sa o iubesca si mai mult,o sa vrea sa fie alaturi de ei cu totul si usor tu o sa fii data la o parte
Anonima_007
Postat pe 25 Mai 2009 14:46
Parerea mea este sa nu te mai omori atat!
Nu te muta la el la firma pentru ca iti va trece! Incet, incet ai sa constientizezi totul si nu vei mai accepta. Faptul ca nu vei fi la el la firma o sa te ajute pana la urma si te vei felicita pentru ca nu ai facut pasul asta, pentru ca altfel ai fi fost nevoita sa ii vezi in fiecare zi fata si apoi si alte actiuni (femei), pe care probabil le va avea in viitor, avand in vedere comportamentul actual.
Mai stai cu el cat ti-e bine... pana iti trece! Si apoi lasa-l fara urme de regret! El profita acum de sentimentele tale.
Dar, roata se intoarce!
kristinaCT
Postat pe 25 Mai 2009 14:56
De la: ginutza74, la data 2008-11-14 15:18:01Iubesc un barbat logodit care urmeaza sa se casatoreasca , el imi spune ca si el ma iubeste si nu vrea sa renunte la nici una dintre noi.
Ma doare enorm ca mereu sunt eu cea de pe locul doi si ca alta il tine in brate, il alinta in locul meu si urmeaza sa i fie si sotie.
Dar el este singura persoana care imi da energia pozitiva din viata mea si ma face sa inteleg ca viata este si frumoasa Credeti ca se merita sa iubesc pe cineva cu atata disperare ?

NU merita sa iubesti p cineva cu atat disperare!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 15:21
eu nu stiu ce te-ai incurcat cu unul deja care avea o prietena, mai ales ca e logodit...nu acolo iti e locul..sunt o gramadaaa de baieti singuri.....nu merita prietena lui sa o inselati amandoi.....mai bine lasa-l in pace...si o iubire adevarata nu se imparte la 2 femei, ci la una, cu care a decis sa continue viata

Postat pe 28 Mai 2009 14:48
De la: r_girl, la data 2009-05-28 14:48:23eu nu stiu ce te-ai incurcat cu unul deja care avea o prietena, mai ales ca e logodit...nu acolo iti e locul..sunt o gramadaaa de baieti singuri.....nu merita prietena lui sa o inselati amandoi.....mai bine lasa-l in pace...si o iubire adevarata nu se imparte la 2 femei, ci la una, cu care a decis sa continue viata
scorpyoW
Postat pe 28 Mai 2009 14:50
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 15:34
De la: ginutza74, la data 2009-02-06 20:59:02Ce sa va spun ca in ultimul timp nu imi mai spune ca ma iubeste, ca sunt frumoasa sau eu stiu ce alte dulcegarii imi spune ca totul sa terminat si daca ne tinem de mana daca ma saruta caci tot ne mai intalnim cei drept din ce in ce mai rar sau vorbim doar daca il sun eu totul sa terminat intre noi si isi iubeste sotia, ca nu mai exisista nimic intre noi ca daca ma tine in brate o face findca ne simtim bine dar nimic mai mult caci nu vrea sa se trezeasca noaptea stiganduma sau sa faca dragoste in gand cu mine.
A venit intr o zi la mine stiam ca o sa vina si am fost atat de rea incat m am imbracat cat mai sexi cu un sarafan foarte scurt si cat a avut treaba la mine nu se putea concentra sa uitat numai la craci mei ne putund sa imi faca nimic ca eram 3 femei si nu avea spati dar dupa ce am plecat fiecare cu masina lui ma sunat sa oprim, nu a putut sa se abtina si mi a traso in masina parca vroia sa se razbune spunandumi ca de fapt nu a fost nimic sentimental.
Il iubesc si nu stiu cum sa mil scot din cap si sa ma concentrez asupra altor lucruri frumoase


Si tu ce ai vrea? Sa dea cu nevasta-sa de pamant pentru tine sau ce? !
Bai sa moara Veta daca va inteleg!!!! Pentru ce draq umblati dupa barbatii luati?! Ce au?! Is unsi cumva cu miere?! Nu stiu cum sa-ti spun, dar poate el se gandeste cum sa faca sa-i fie bine cu nevasta-sa, nu il doare nici la 10 m in fata de tine, asa ca las-o balta si mai uita-te in stanga si-n dreapta poate gasesti unu, de data asta, burlac.

Stii ce ti-as dori eu tie? Sa te mariti cu persoana iubita, si sa iti aplice un tratament demn de o nevasta o perioada de timp, dupa care sa se sature de tine si sa-si gasesaca pe alta, pe post de amanta, sa simti si tu cum e sa stii ca sotul tau iubeste pe alta, desi aveti copii ( doamne fereste!) impreuna.
amr2009
Postat pe 28 Mai 2009 15:41
adevarat ca roata se intoarce
inna_1688
Postat pe 29 Mai 2009 16:42
daca te-ar iubi nu s-ar mai putea gandi la casatorie cu cealalta fata... si gandeste-te... se culca cu ea.. si cu tine... si tot asa....? accepti tu sa-l mai imparti cu inca una??
deci.... daca te-ar iubi, s-ar darui numai tie ! si nu i-ar mai sta mintea la noul drum ce il asteapta lga actuala logodnica
10nails
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa il dau in judecata pe fostul sot? 3 De la: maimai_no1 2 Septembrie 2011 01:27
il vreau inapoiiii :((( 62 De la: heroes 31 Decembrie 2009 11:19
blonda sau bruneta? 63 De la: blue_moonbutterfly 7 August 2009 08:56
relatii bisex 33 De la: 23 Octombrie 2014 19:59
Iubirea nu mai are sperante? 24 De la: marco918 20 Martie 2011 23:56