Setari Cookie-uri

VA ROG AM NEVOIE DE UN RASPUNS-

buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???
kali
Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:38
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme

Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:40
Legea Divina intervine de cele mai multe ori indirect.
Lillix
Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:54
in lume se intampla nenorociri in fiecare minut,asa nu inseamna ca dumnezeu nu exista....

Postat pe 15 Noiembrie 2008 02:34
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???

Poate ar fi mai usor daca descrii dupa parerea ta ce rol ar trebui sa aiba Dumnezeu.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:29
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???

Daca te referi la Dumnezeul din Biblie, habar n-am.... nu stiu sa raspund
Eu inteleg altceva prin Dumnezeu, insa

Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:37
Dumnezeu ne da viata, dar ne lasa sa o administram noi. Primim ajutorul din partea lui, in functie de faptele pe care le facem. si foarte putini dintre oameni reusesc sa fie buni, in adevaratul sens al cuvantului. Iar daca altii decid sa tortureze copii, sa ii ucida, mai devreme sau mai tarziu vor plati. Poate chiar in alta viata, cand D-zeu ii trimite pe Pamant pentru a recolta ce au semanat. Pot sa fie chiar ei, copii maltratati sau ucisi. Oricum D-zeu este drept, si ne lasa sa traim viata asa cum vrem, insa....totul se intoarce, deoarece universul functioneaza perfect. Din fiecare problema este ceva de invatat, in functie de capacitatea fiecaruia.
angelylo2000
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:58
De la: angelylo2000, la data 2008-11-15 12:58:39Dumnezeu ne da viata, dar ne lasa sa o administram noi. Primim ajutorul din partea lui, in functie de faptele pe care le facem. si foarte putini dintre oameni reusesc sa fie buni, in adevaratul sens al cuvantului. Iar daca altii decid sa tortureze copii, sa ii ucida, mai devreme sau mai tarziu vor plati. Poate chiar in alta viata, cand D-zeu ii trimite pe Pamant pentru a recolta ce au semanat. Pot sa fie chiar ei, copii maltratati sau ucisi. Oricum D-zeu este drept, si ne lasa sa traim viata asa cum vrem, insa....totul se intoarce, deoarece universul functioneaza perfect. Din fiecare problema este ceva de invatat, in functie de capacitatea fiecaruia.



dar ce se intampla cu oamenii buni, de care dumnezeu uita ?

Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:18
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:06
De la: angelylo2000, la data 2008-11-15 12:58:39Dumnezeu ne da viata, dar ne lasa sa o administram noi. Primim ajutorul din partea lui, in functie de faptele pe care le facem. si foarte putini dintre oameni reusesc sa fie buni, in adevaratul sens al cuvantului. Iar daca altii decid sa tortureze copii, sa ii ucida, mai devreme sau mai tarziu vor plati. Poate chiar in alta viata, cand D-zeu ii trimite pe Pamant pentru a recolta ce au semanat. Pot sa fie chiar ei, copii maltratati sau ucisi. Oricum D-zeu este drept, si ne lasa sa traim viata asa cum vrem, insa....totul se intoarce, deoarece universul functioneaza perfect. Din fiecare problema este ceva de invatat, in functie de capacitatea fiecaruia.

Si c e au s e m a n a t copii de au a d u n a t ucidere si au meritat maltratere? Ach da- copii probabil copii criminalii din viata anterioara Deci sunt aia rai si o merita? Le dam in cap copiilor? Preventiv sau asteptam s-o faca altii?
Cati ai? Crezi ca merita fetita ta, daca ai avea una [nu stiu si nu ma intereseaza] sa fie violata de tatal/sotul/vecinul tau? Sau violata si ucisa -gasita in boscheti?
Logica ta legitimeaza/jusitifca aceste fapte.
Deci gandind logic, daca si sotul/partenereul [depinde daca ai unul, daca nu ai, nici nu meriti] ar trebui sa te maltrateaza, sa te bata si sa te injure. El o s-o plateasca in alta viata iar tu o meriti si recoltezi ce ai semanat.
Vad ca ai învatat m u l t din viata anteriora pentru cea posterioara.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:07
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:06:51
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul reprezinta consecintele acestor alegeri si trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:08
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:08:55
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:06:51
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul reprezinta consecintele acestor alegeri si trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....

nu-i asa??
Ce-ai, esti obsedat de Georgia acuma?

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:24
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:06:51
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....


si raspunsul tau este mai bun si mai argumentat la ce se intampla?
_fantoma_
Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:26
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:08:55
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:06:51
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul reprezinta consecintele acestor alegeri si trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....




este treaba fiecaruia in ce crede, omule. Nu ma intereseaza religia, nu ma intereseaza dumnezeu, atata timp cat pana anul trecut am crezut f tare in toate prostiile, nu cu vorba, chiar aveam credinta, sieu, si familia mea. Nu eram genul d epersoana care se deuce la biserica numai de sarbatori, am ajutat foarte multi oameni atat eu cat si familia mea, si stii care a fost rasplata ? Mama mea a murit de curand in conditii care lasa de dorit, niste medici inconstienti si-au batut joc de ea. Mama dupa o operatie , se simtea super rau, si pregatea elevii pt admitere la facultate, murea de dureri dar nu ii pasa. Si a ajuns sa fie victima unor greseli in lant ! A murit cand eram in prima mea sesiune, numai eu stiu cat m-am chinuit, om imbecil ce esti, stii ce inseamna sa te sune inainte de un examen sa iti zica :,,sa termini repede, ca nu o mai duce mult'' ! Stii ma ce inseamna, nu stii ! ca esti un redus din toate punctele de vedere ! Crezi ca daca ai o varsta ai si minte ? Si uite ca ma tin bine, pt ca asa am fost mereu, uite ca imi iau examenele, ma descurc, si nu sunt considerata o proasta de nimeni. Evident ca parerea unui dobitoc ca tine nu o iau in calcul, am anumite modele in viata care nu dau din clanta, ca tine ! O sa imi sustin in continuare parerea, ca dumnezeu doarme, pt ca stiu f multi oameni care nu merita ceea ce li se intampla !
Iti zic eu, cand o sa ai si tu un moment greu in viata ta, o sa vezi ce inseamna sa ti se schimbe viata cat bati din palme ! Si o s avezi cat de greu este sa treci repede peste toate necazurile, pt ca timpul nu sta in loc, nu te asteapta !
Nu ma mai lua pe mine ca sunt necitita, generatia nascuta cu calculatorul in mana, esti un nesimtit ca afirmi ce afirmi, nu ma cunosti, nu stii nimic despre mine. Am avut prea mult bun simt ca te-am ignorat pana acum ! Cat des[re ce scriu eu pe forum, inteligentule, te-ai gandit vreo secunda ca poate mai multi utilizatori prefera sa faca glume, sa nu vorbeasca neaparat serios, decat sa se bage in discutii gen :,,vaaai, m-a parasit, vreau o lama ''!!!! Sa nu mai indraznesti sa mai ma citezi !

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:26
Va zic care este parerea me despre Dumnezeu. Da exista, exista ceva suprem...dar nu dumnezeul despre care am invatat la religie. De ce ? Pt ca eu nu inteleg nici acum de ce trebuie sa existe conflicte intre religii. De ce trebuie sa fie Allah mai bun decat Dumnezeu ? Nu sunt una si aceeasi persoana ? Astea sunt niste povesti inventate pt ca oamenii sa aiba frica de ceva divin, ceva care i-ar putea pedepsii ! Cum este justitia ! Ce trebuie sa fac ? Sa fiu ca babutele care vin la biserica sa o mai puna de o barfa ? Doar pt asta ? si sa zica, ca sunt credincioase si ele blesteama, dracuie, injura de nu mai pot...si popii, cati nu sunt niste depravati, betivi ( de ex popa e la biserica de la mine ), il tarau oamenii acasa de la carciuma ( si mai sunt multe exemple ). Asa ca prefer sa cred in ceva suprem, da, poate exista, si poate ca o sa ne convingem candva, dar hai sa nu punem botul chiar la tot ( vaaai ce expresie de persoana necitita )

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:32
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???



si te-ai gandit tu ca poti gasii raspunsu' pe un forum!!? ntz ntz ntz!

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:37
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 14:32:30Va zic care este parerea me despre Dumnezeu. Da exista, exista ceva suprem...dar nu dumnezeul despre care am invatat la religie. De ce ? Pt ca eu nu inteleg nici acum de ce trebuie sa existe conflicte intre religii. De ce trebuie sa fie Allah mai bun decat Dumnezeu ? Nu sunt una si aceeasi persoana ? Astea sunt niste povesti inventate pt ca oamenii sa aiba frica de ceva divin, ceva care i-ar putea pedepsii ! Cum este justitia ! Ce trebuie sa fac ? Sa fiu ca babutele care vin la biserica sa o mai puna de o barfa ? Doar pt asta ? si sa zica, ca sunt credincioase si ele blesteama, dracuie, injura de nu mai pot...si popii, cati nu sunt niste depravati, betivi ( de ex popa e la biserica de la mine ), il tarau oamenii acasa de la carciuma ( si mai sunt multe exemple ). Asa ca prefer sa cred in ceva suprem, da, poate exista, si poate ca o sa ne convingem candva, dar hai sa nu punem botul chiar la tot ( vaaai ce expresie de persoana necitita )

Eu am ajuns la concluziile tale pe la vreo 15 ani.... cand am ramas foarte dezamagita cand am vazut ca cei mai rai oameni erau chiar aia care se duceau in fiecare duminica la biserica. Vorbesc serios, cei mai rai oameni pe care i-am cunoscut vreodata sunt chiar cei care se bat cu pumnul in piept ca sunt mari credinciosi.
Si stii ce-ar zice un popa, daca te-ar auzi pe tine? Ca ti-a pus Dumnezeu credinta la incercare! Ma lasi???? N-au avut explicatie si uite c-au inventat chestia asta.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:38
...dar sã lãsãm astea - cercaþi sã gãsiþi despre sfârºitul lumii pe youtube sau elswhere - sã vedeþi cât de ºtiinþific ºi credibile sunt unele "chestii", care ignorate au dus civilizaþii întregi la pierzare

Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:48
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 14:26:51
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:08:55
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:06:51
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul reprezinta consecintele acestor alegeri si trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....




este treaba fiecaruia in ce crede, omule. Nu ma intereseaza religia, nu ma intereseaza dumnezeu, atata timp cat pana anul trecut am crezut f tare in toate prostiile, nu cu vorba, chiar aveam credinta, sieu, si familia mea. Nu eram genul d epersoana care se deuce la biserica numai de sarbatori, am ajutat foarte multi oameni atat eu cat si familia mea, si stii care a fost rasplata ? Mama mea a murit de curand in conditii care lasa de dorit, niste medici inconstienti si-au batut joc de ea. Mama dupa o operatie , se simtea super rau, si pregatea elevii pt admitere la facultate, murea de dureri dar nu ii pasa. Si a ajuns sa fie victima unor greseli in lant ! A murit cand eram in prima mea sesiune, numai eu stiu cat m-am chinuit, om imbecil ce esti, stii ce inseamna sa te sune inainte de un examen sa iti zica :,,sa termini repede, ca nu o mai duce mult'' ! Stii ma ce inseamna, nu stii ! ca esti un redus din toate punctele de vedere ! Crezi ca daca ai o varsta ai si minte ? Si uite ca ma tin bine, pt ca asa am fost mereu, uite ca imi iau examenele, ma descurc, si nu sunt considerata o proasta de nimeni. Evident ca parerea unui dobitoc ca tine nu o iau in calcul, am anumite modele in viata care nu dau din clanta, ca tine ! O sa imi sustin in continuare parerea, ca dumnezeu doarme, pt ca stiu f multi oameni care nu merita ceea ce li se intampla !
Iti zic eu, cand o sa ai si tu un moment greu in viata ta, o sa vezi ce inseamna sa ti se schimbe viata cat bati din palme ! Si o s avezi cat de greu este sa treci repede peste toate necazurile, pt ca timpul nu sta in loc, nu te asteapta !
Nu ma mai lua pe mine ca sunt necitita, generatia nascuta cu calculatorul in mana, esti un nesimtit ca afirmi ce afirmi, nu ma cunosti, nu stii nimic despre mine. Am avut prea mult bun simt ca te-am ignorat pana acum ! Cat des[re ce scriu eu pe forum, inteligentule, te-ai gandit vreo secunda ca poate mai multi utilizatori prefera sa faca glume, sa nu vorbeasca neaparat serios, decat sa se bage in discutii gen :,,vaaai, m-a parasit, vreau o lama ''!!!! Sa nu mai indraznesti sa mai ma citezi !


Mi-am propus sa te citez de atatea ori de cate m-ai citat si tu ... Mai sus e un post de criza adolescentina si de rebeliune care o sa iti treaca cand iti vei deschide mintea ... si analizand ce ai scris ... stii ce faci tu ? cauti vinovati pentru ce ti s-a intamplat ca tot romanul ... ca Dumnezeu doarme , ca eu sunt imbecil si nu inteleg , ca altii nu pot intelege prin ce ai trecut ... desi nu te bazezi pe informatie. O sa fii matura si linistita interior doar atunci cand iti asumi viata asa cum este ea.De ce sa nu te mai citez si corectez acum ? Pentru ca ti-ai pierdut mama ? ... Asta te faci un om anormal? Sau un om ce trebuie favorizat ? Nu credeai in toate 'prostiile alea' cu adevarat inainte , altfel acum ai fi fost linistita [din rabufnirea ta se vede clar ca nu esti] gandindu-te ca mama ta e intr-un loc mai bun. Nu te fac imbecila inapoi , desi ai merita , am pierdut mai multe persoane ca tine ... am luat-o de la zero de trei ori ... si cu certitudine am realizat ceea ce tu daca in viitor ai putea macar jumatate ai fi un om mandru de el. Poti sa fii multumita ca ai facut imbecil pe forum un om pe care viata reala nu ti-ar permite-o ... de aia vezi ce rau m-ai atins cu jignirea ... Fa bine si crede pe viitor in ceva in viata ... altfel n-o sa faci nimic ...esti rasplatita cand nu te astepti inzecit ...

Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:41
De la: vas25, la data 2008-11-15 14:26:34
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 14:06:51
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 01:40:33
De la: kali, la data 2008-11-15 01:38:39buna. vreau sa va intreb ceva...Daca Dumnezeu exista spuneti-mi si mie cum de lasa sa fie torturati si ucisi copiii???


dumnezeu doarme


Un raspuns mai prost si neargumentat decat toate celelalte cu care ne-a obisnuit Georgia care este ... evident necitita si nedocumentata cu privire la subiect , asa cum o stim , arunca o vorba care sa fie ...
Draga domnisoara/doamna Kali , omul nu a fost creat ca o masinarie , avem creier , sentimente , facem alegeri , in urma carora castigam , pierdem , suferim , platim.... Binele si raul trebuie sa existe intr-un echilibru sau usor dezechilibru in functie de context si situatie ... Raspunsul la intrebarea ta e foarte complex si daca vrei sa il gasesti o sa o faci studiind o bibliografie relevanta , nu cerand rezolvarea pe un forum de discutii , unde mai exista cate unul care uita de el scriind prostii ....


si raspunsul tau este mai bun si mai argumentat la ce se intampla?


Nu , nu este , e nevoie de un raspuns prea complex pentru a putea sa il dau eu aici pe forum. Tine de intimitatea fiecaruia cu divinitatea ... dar ce stiu sigur e ca numai citind primesti raspuns la intrebari ... de asta am indemnat-o pe cea care a deschis subiectul spre asta ...

Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:52
Georgia care este ... prin noi , daca te-am facut sa plangi sa-mi zici ,ca ai fi prima fata pe care o fac sa planga ... Si poate vrei sa-ti iau o floare sa ma ierti ...

Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:55
daca sari calul, se poate spune ca nu mai esti....Un domn :D
googoodoll
Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:10
e...doi domni!!

Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:16
De la: googoodoll, la data 2008-11-15 18:10:32daca sari calul, se poate spune ca nu mai esti....Un domn :D


pentru mine depinde cine-o spune ... iti dai seama ...

Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:18
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 16:55:27Georgia care este ... prin noi , daca te-am facut sa plangi sa-mi zici ,ca ai fi prima fata pe care o fac sa planga ... Si poate vrei sa-ti iau o floare sa ma ierti ...



offf tu, ce parere buna ai despre tine...eram la o tzigara cu generatia mea nascuta cu calculatorul in mana...noroc cu calculatorul asta ca daca nu era, tu o frecai degeaba

Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:20
Un_Domn...incepi incet, incet sa-mi "castigi" dispretul

Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:49
De la: crista_galli, la data 2008-11-15 18:49:14Un_Domn...incepi incet, incet sa-mi "castigi" dispretul


pe mine m-a cucerit de mult cu iubirea lui senina!! ptiu!!

Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:51
De la: crista_galli, la data 2008-11-15 18:49:14Un_Domn...incepi incet, incet sa-mi "castigi" dispretul


Ce-mi place cand sariti toate la mine ... Asta e ... once you go black you never go back ...

Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:24
De la: Georgia99, la data 2008-11-15 18:20:46
De la: Un_Domn, la data 2008-11-15 16:55:27Georgia care este ... prin noi , daca te-am facut sa plangi sa-mi zici ,ca ai fi prima fata pe care o fac sa planga ... Si poate vrei sa-ti iau o floare sa ma ierti ...



offf tu, ce parere buna ai despre tine...eram la o tzigara cu generatia mea nascuta cu calculatorul in mana...noroc cu calculatorul asta ca daca nu era, tu o frecai degeaba


cum le zice ea ... Georgia care este ... ma unge la suflet

Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:26
asta e o prejudecata, si are darul sa indispuna pe toata lumea, inclusiv "partea vatamata"
googoodoll
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Gemeni - Femeia Peste 1 De la: BaybeLuV 3 Mai 2010 00:12
Credeti in dragoste la distanta??? 42 De la: ioanam859 1 Iunie 2010 17:28
Uggboots 1 De la: anda_mimi 16 Noiembrie 2009 16:53
IUBESC DOI BARBATI IN ACELASI TIMP?! 40 De la: andy_zanika 20 Iulie 2009 21:47
discutii 7 De la: kudika097277 29 Decembrie 2009 17:00