Setari Cookie-uri

ciudat dar...........

Hmmm cam greu e sa explic cea ce simt.am o relatie de 2 ani si ceva cu un barbat pe careil iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar........marea problema este...e casatorit.Totul a inceput frumos desi suna aiurea neam facut planuri de viitor dar.......surpriza a aflat sotia lui de noi.Bun prima data am trecut cu vederea sau inpacat ea zicand cica ca a gresit si la iertat.binenteles ca nu a renuntat la relatia noastra desi am fost eu proasta de la inceput recunos dar am zis ca nu ne cunoastem de mult timp si chiar vroiam sa vad ce poate face si daca chiar ma iubeste.Mia zis de l ainceput sa am rabdare ca nui asa de usor, dar daca intre ei nu exista un gram de intelegere de ce e asa de greu sa divorteze sa puna capat.Ea intre timp a inaintat cererea de divort o data si dupa un timp sia retraso, dar acuma de ceva timp a inaintat iara cererea si se pare ca asteapta de la judecatorie confirmarea divortului cam o luna a zis ca dureaza, dar el imi zice sa am rabdare ca o sa fim impreuna curand sa nu imi fac ganduri rele degeaba.Cum sa nu iti faci ganduri daca el continua sa stea in casa cu ea, a am uitat sa zic ca isi cauta sa se mute, nu stiu ce sa mai cred nu stiu ce sa mai fac.Am ajuns la concluzia ca mie greu cu el dar si fara el.As vrea uneori sa plec sa renunt la tot sa incep undeva un nou inceput. oare merita sa mai am rabdara?
nemo24
Postat pe 16 Noiembrie 2008 20:00
Nu merita.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Noiembrie 2008 20:07
subscriu
bestiuitza
Postat pe 16 Noiembrie 2008 20:17
sint curioasa cind vei ajunge in postura de nevasta si...va da de alta tipa
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:00
ciudat dar...trebuie sa inveti sa vezi dincolo de aparente!!
milka_b
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:01
oare care aparente??
nemo24
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:35
Adica ce ti se pare ca este, sau cum ti se pare ca este si cum e de fapt. Realitatea e destul de cruda cand vine vb de o relatie cu un om insurat.....si sunt multe lucruri dedesuptul "aparentelor"..... de aceea suferim noi femeile ca traim frumos in mintea noastra. Nu stiu ca iti zic, esti pe cont propriu, dar tine totusi un ochi deschis pentru orice eventualitate. O sa iti prinda bine. Iti doresc numai bine si sper sa reusesti!
milka_b
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:20
Eu o sa-ti spun din proprie experienta ca exista speranta. Actualul meu iubit era insurat cand l-am cunoscut, si multa vreme am acceptat asta; pana cand am simtit ca nu mai rezist si i-am spus sa aleaga. Bineinteles ca , pus in aceasta situatie, nu a stiut ce sa faca, asa ca l-am parasit. Dar nu a durat o saptamana si a venit la mine cu coada inttre picioare, rugandu-ma sa-i mai dau o sansa, ca e in stare de orice pt mine. I-a spus despre noi, s-a mutat de acasa, a divortat,si acum e numai al meu.
Lexy87
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:52
cand o sa ajungi sotia lui, dc o sa ajungi, dc o sa ti mai doresti, la ce crezi ca o sa te gandesti?
mirelacm
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:40
mai nu e mai bn sa-ti cauti un barbat liber.in general vb.k sunt atatia.slava domnului k d astia nu scapam.............................d c s aiba o femeie lacrimi p obraz .si mai rau s fie si cv copii l mijloc ?!!!
.....................................
nirvana_cukramel
Postat pe 16 Ianuarie 2009 23:56
Da-i un ultimatum.Nu stiu dc se merita...asta numai tu stii.Dc tu ai putut sa treci peste inseamna ca ai trecut peste cea fost mai greu zic eu.De acum incolo incepe dansul.Dar sa fie sigur de alegerea lui.Cum spuneam dc ai trecut peste bv tie, dar in niciun caz sa nu ii reprosezi asta pe viitor, pentru ca ai sa-l impingi in bratele alteia.Acum nu stiu d c omul asta si-a inselat sotia, pentru ca dc are un raspuns plauzibil,atunci treaca mearga dar dc nu are, eu zic sa-ti pui semne de intrebare serioase.
ramona_elisa
Postat pe 5 Februarie 2009 11:08
Si de unde stii de cerea de divort ai vazut-o cu ochii tai sau stii totul din spusele lui. Sotia lui probalbil a fost foarte ranita sa divorteze asa de repede , oricum felicitari ca ai distrus o familie , sa ai si tu o famile fericita si nu uita va venii si randul tau sa fii sotie si cum deja ti-ai ales ca sot unul care insela , stii si singura care va fi continuarea.
Felicitari inca odata pentru marea ta realizare in viata , distrugerea unei familii, sa fi fericita draga mea .
pisicavesela
Postat pe 5 Februarie 2009 11:42
draga mea,crede-ma ca un barbat daca iubeste,nimic nu conteaza.daca te iubea divorta el,pe cand,asa,a dat dovada de totala imaturitate.esti sigura ca-ti doresti asa ceva?e pacat cum unele femei gasesc dragostea distrugand fericirea altor femei.crezi ca tu nu vei trece prin asta?crezi ca iti va fi bine?te inseli.in tot acest timp nu ai facut decat sa te minti singura,sa te injosesti.pacat,esti totusio o femeie,nu un obiect.eu nu m-as multumi cu rolul secundar,cu frimiturile alteia.
gabriela_35ct
Postat pe 5 Februarie 2009 16:22
Nu stiu ce ar trebui facut in atare situatie dar nu sunt de acord cu ideile unora precum ca :"familie distrusa"etc.Nu-i chiar asa.Barbatul ala nu e o marfa e o fiinta inteligenta cu putere de decizie,care e primul care hotaraste ce face cu viata lui.Mi se pare ca o familie nu se refera la relatia de cuplu dintre o femeie si un barbat,chiar daca tocmai pe o astfel de relatie se intemeiaza teoretic-familia.

Postat pe 18 Februarie 2009 02:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita de 2 barbati!!!??? 5 De la: laviana_2005 15 Ianuarie 2009 14:45
need an advice...... 32 De la: capriciosa 5 Septembrie 2009 20:05
Ce sa aleg? 11 De la: kudika227120 9 August 2010 11:25
DESPRE BARBATI SI FEMEI IN GENERAL 12 De la: Constantin_Alexandru_2 2 Iunie 2013 02:04
musulmani 103 De la: kudika500918 11 Mai 2012 12:52