Setari Cookie-uri

Cate poate suporta o femeie, din dragoste?

In ultimul an al relatie mele nu am facut nimic pentru a face un pas inainte in relatie.Asta,impreuna cu certurile mai mici si mai mari,a dus la sfarsitul relatiei.OAre cat de tarziu este acuma sa incerc sa mai fac ceva?
ionutze
Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:45
De ce nu dezbati problema cu fosta partenera? Cu ea trebuie sa vorbesti!
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:56
Incerc sa vorbesc si cu ea.Dar se para ca am epuizat toate variantele
ionutze
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:42
Daca pur si simplu nu te mai vrea, chiar daca te iubeste? Povesteste mai bine ce ai facut cu ea, sa stim cam de la ce ti se trage ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:48
Fiecare suporta cu gandul ca pe parcurs se va schimba situatia, cand isi da seama ca spera degeaba, renunta, si atunci cand ajunge in faza asta, greu mai poate fii adus inapoi...
my_melody
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:19
Ai mare dreptate aici.Schimbarea mea a intarziat sa apara.Am facut mai multe greseli.Greseli de natura verbala......si cu vorba poti lovi mai rau decat cu pumnul.Greselile astea s-au adunat si cred ca povara a ajuns sa fie pre grea..................
ionutze
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:25
ionutze

trebuie sa iti spun ca din pacate nu cred ca mai ai ce face in stadiul in care esti....sincer iti spun:cred ca ai pierdut-o!Nu vreau sa fiu rautacioasa dar voi barbatii va dati seama prea tarziu de ceea ce ati pierdut...prea tarziu cand nu se mai poate face nimik,chiar dak mai tine la tine nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine!iti spun din proprie experienta ca dak ai trecut de o anumita limita si nu ai facut cand a trebuit ceea ce trebuia sa faci...acum e prea tarziu!
totusi spune-ne ce ti-a spus mai exact cand ai vb cu ea...poate ne dam seama cam pe unde esti!astp rasp tau!poate mai exista o speranta!
deiutza_20
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:58
mai lasa i un timp de gandire zic eu.si spune i ca o lasi sa se gandeasca.apoi o ultima discutie si vedeti daca se mai poate face ceva sau nu.parerea mea umila.
elisa_me
Postat pe 1 Decembrie 2008 15:48
saraca fata....dupa ce ca i-a vorbit urat acum o mai si sacaie...enervanti barbatii astia care cer inca o sansa .....repecta-i si tu decizia acum si nu o mai tulbura si mai mult

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:45
De la: ionutze, la data 2008-11-22 20:25:08Ai mare dreptate aici.Schimbarea mea a intarziat sa apara.Am facut mai multe greseli.Greseli de natura verbala......si cu vorba poti lovi mai rau decat cu pumnul.Greselile astea s-au adunat si cred ca povara a ajuns sa fie pre grea..................


din pacate nu cred ca mai poti face ceva.... oricate scuze ti-ai cere, vorbele raman....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:01
nici eu nu cred ca se mai poate face ceva daca paharul s-a umplut si a dat pe din-afara...dar din greseli invatam.in urmatoarea relatie ai grija sa nu repeti greselile facute in relatia aceasta.
daca totusi tii la tipa asta...da-i timp..nu o stresa cu intrebari si scuze..poate i-ai zis deja ce ai avut de zis..asteapta sa se calmeze apele...
DeeaCatalina
Postat pe 1 Decembrie 2008 21:43
mergi mai departe.parerea mea e ca asa e cel mai bn,de ce sa incerci sa salvezi ceva pierdut deja cand poti construi ceva nou.bafta
razz
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:21
ca sa raspund la intrebarea din titlu: din pacate, f muuulte!! din iubire..si cu foarte multa speranta.
si eu am fost "lovita" cu multe vorbe grele,mult timp si le-am suportat. imi repetam mereu k "iubirea nu e totul",dar le suportam in continuare.pana s-a terminat..
tu imi demonstrezi ceva ce stiam demult: roate se intoarce! si nu e placut,asa-i?mare dreptate are deiutza_20,voi va dati seama mult prea tarziu,pt k luati drept buna dragostea noastra si sprijinul d care dam dovada.
sfatul meu este sa te gandeste d 10 ori inainte sa o vrei inapoi. esti sigur k nu risti s-o faci din nou sa sufere? d cat timp stai fara ea k sa stii k te-ai skimbat?
daca ea inca te iubeste,te va primi inapoi..dar nu fara sacrificii din partea ta: ai rabdare si cucereste-o!! poarta-te cu ea asa cum nu te-ai purtat in ultimu an,fa ce-i place(fa-i cadouri,sau fi romantic-fiecare reactioneaza in felul lui) si nu o forta.poate te va respinge o data,d2..esti dispus sa accepti asta cu capul plecat?
buburuza22
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:41
Buna,

Am mai spus-o pe forum: nu am experienta atat de vasta, dar pot sa-mi dau cu parerea totusi.

Cred ca femeile sunt dispuse sa faca mult mai multe sacrificii pentru iubire, in comparatie cu barbatii. Ehei dar si cand li se umple paharul, gata!!! Pot sa fie foarte inversunate si chiar razbunatoare, ceea ce nu cred ca e un lucru chiar atat de rau.

Raluca

Postat pe 3 Decembrie 2008 10:50





BUNA E DUREROS SA AI LINGA TINE UN BARBAT CARE NU STIE SA VORBEASCA FRUMOS,O SPUN DIN EXPERIENTA,AM ACEST DE SPECIMENT,EU M-AM OBISNUIT ,AM INCERCAT CA-L SCHIMB CIT DE CIT DAR NU PREA AM REUSIT.DE MULTE ORI VORBELE DOR MAI MULT DECIT O PALMA. UNELE FEMEI NU ACCEPTA ,SI FAC FOARTE BINE PT CA LIPSA DE RESPECT INTR-UN CUPLU DUCE LA MULTE CHESTII RELE.INAINTE DE A TE GINDI CUM SO RECUCERESTI TREBUIE SA FI SIGUR DACA TE-AI SCHIMBAT,DACA POTI SA VORBESTI SI FRUMOS .DACA DA ATUNCI MULTA BAFTA
49ruu
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:03
De la: ruu, la data 2008-12-03 11:03:53




BUNA E DUREROS SA AI LINGA TINE UN BARBAT CARE NU STIE SA VORBEASCA FRUMOS,O SPUN DIN EXPERIENTA,AM ACEST DE SPECIMENT,EU M-AM OBISNUIT ,AM INCERCAT CA-L SCHIMB CIT DE CIT DAR NU PREA AM REUSIT.DE MULTE ORI VORBELE DOR MAI MULT DECIT O PALMA. UNELE FEMEI () NU ACCEPTA ,SI FAC FOARTE BINE PT CA LIPSA DE RESPECT INTR-UN CUPLU DUCE LA MULTE CHESTII RELE.INAINTE DE A TE GINDI CUM SO RECUCERESTI TREBUIE SA FI SIGUR DACA TE-AI SCHIMBAT,DACA POTI SA VORBESTI SI FRUMOS .DACA DA ATUNCI MULTA BAFTA
49ruu
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:05
unui barbat brutal verbal ii trebuie o femeie mai dura, asa ca el.......o fata fina nu va ramane niciodata langa un goriloi al cuvintelor

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:47
niciodata nu spune niciodata!!!!!!!lupta pentru cel pe care il iubeshti!!!!!!!!!!
duduniu
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:49
poate suporta destul de mult,depinde kt de indragostita esti, si kt de mult este dispusa sa-i accepte partenerului

Postat pe 27 Decembrie 2008 22:43
De la: unhappy_girl19, la data 2008-12-27 22:43:53poate suporta destul de mult,depinde kt de indragostita esti, si kt de mult este dispusa sa-i accepte partenerului


depide cat e de masochista

Postat pe 28 Decembrie 2008 01:05
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:38
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:41
De la: ionutze, la data 2008-11-22 09:45:41In ultimul an al relatie mele nu am facut nimic pentru a face un pas inainte in relatie.Asta,impreuna cu certurile mai mici si mai mari,a dus la sfarsitul relatiei.OAre cat de tarziu este acuma sa incerc sa mai fac ceva?

ai dat prea putine detalii ca sa iti dam un sfat.femeile lasa de la ele de multe ori, dar pana la punctul FARA INTOARCERE.daca s-a ajuns la acest punct........uneori e mai bine sa o lamuresti pe loc decat sa tot lasi de la tine, pt ca lucrurile astea se aduna.....iar rezultatul final nu e prea placut.
Daca o iubesti cu adevarat poti incerca, nu te opreste nimeni.incercarea moarte nu are.
mkdisk
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:36
eu zic ca nu e prea tarziu niciodata sati pui ordine an sentimente ar fi cazul sa fi sincer cu ea sai ceri iertare daca nu suferi de prea mare mandrie si sa te corectezi si cred ca vei reusii sa o cuceresti din nou daca o iubesti eu zic ca merita putina umilinta depinde numai de tine
erikahd2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:59
oo tu un barbat te-ai bagat in gura leului intrand pe acest site :D glumesc ! deci....ea evident a incercat sa-ti dea semnale k e suparata , k sufera, tu probabil nu te-ai prins, nici nu ai cum, barbatii vor lucruri concrete, si ii aprob in totalitate :D ea ca femeie fiind intuitiva, a crezut k si tu esti ! nici o sansa :D daca nu vrea sa vorbeasca cu tine, evident ai suparat-o ! o sansa iti dau doar daca incerci sa ghicesti unde ai ranit-o , probabil stii , si incerci sa tragi invatamine ! las-o sa se mai gandeasca, poate se razgandeste ! bafta ! imi pare rau apropo :-(
sab628
Postat pe 8 Februarie 2009 21:37
acum e ora frustrarilor :D pe cat sunt de SURZI barbatii la apropurile femeile din ciclul "insensibilule !" de ce imediat se prind cand femeia vrea sex sau cand una ii vrea ?? de ce?????????????? ti-am zis k intri in gura lupului :)))))))))))))))))))))))
sab628
Postat pe 8 Februarie 2009 21:39
eu zic k ai o singura solutie :D cere-ti iertare in continuu ! dar nu ii promite k te schimbi, probabil nu te crede, si nici nu prea poti sa te schimbi, se stie k barbatii nu se schimba, poate doar transexualii :D serios, insista ! poate se razgandeste ! oricum e o situatie trista, nu stiu daca a nu face nimic pentru dezvoltarea relatie e motiv sa lasi pe cineva ! drace poate aveai probleme poate credeai k merge, si chiar daca ceva scartaia , prietena ta evident nu cunoaste orgoliul masculin :D a schimba ceva inseamna k e ceva stricat la tine, nu la relatie ! ma rog, sunt femeie :D desi sincer am inceput sa tin partea barbatilor, fetelor nu ma huliti, ai nevoie de aceeasi intelegere ca si noi !
sab628
Postat pe 8 Februarie 2009 21:43
buburuza imi pare rau k ai suportat vorbe urate, e trist :-( unii barbati asa fac ! bine k ai plecat, asa si trebuie ! in general oamenii isi varsa doar propriile complexe pe altii asa k nu o lua personal :D
sab628
Postat pe 8 Februarie 2009 21:48
Niciodata nu e prea tarziu...si mai bine sa regreti ce ai facut decat ce nu ai facut
Incercarea moarte n/are,perseverenta da rezultae....bune,de obicei.ce pierzi daca mai incerci o data?De ce sa ramai cu intrebarea ce ar fi fost daca???
Certurile sunt constructive atata timp cat nu jignesti persoana,si nu sunt prea dese...
fara compromisuri nici o relatie nu merge,ambii partenei tre sa -si mai calce pe inima,sa lase tonul mai jos,sa il intelegi pe cel de langa tine ,sa lasi din orgoliu si din ambitiile prostesti atat timp cat nu iti pierzi personalitatea.......si cat timp esti mai fericit cu un om dacat fara el.
multa bafta caci sunt sg ca vei mai incerca ....
oprescua
Postat pe 8 Februarie 2009 23:44
De la: oprescua, la data 2009-02-08 23:44:11Niciodata nu e prea tarziu...si mai bine sa regreti ce ai facut decat ce nu ai facut
Incercarea moarte n/are,perseverenta da rezultae....bune,de obicei.ce pierzi daca mai incerci o data?De ce sa ramai cu intrebarea ce ar fi fost daca???
Certurile sunt constructive atata timp cat nu jignesti persoana,si nu sunt prea dese...
fara compromisuri nici o relatie nu merge,ambii partenei tre sa -si mai calce pe inima,sa lase tonul mai jos,sa il intelegi pe cel de langa tine ,sa lasi din orgoliu si din ambitiile prostesti atat timp cat nu iti pierzi personalitatea.......si cat timp esti mai fericit cu un om dacat fara el.
multa bafta caci sunt sg ca vei mai incerca ....


la starea pe care o am in momentu de fatza, cea mai mare prostie mi se paRE " E MAI BINE SA REGRETI CE AI FACUT DECAT CE NU AI FACUT "...............da i incolo pe toti care nu te vor, nu conteaza.........si simte te bine
morticia_adams
Postat pe 8 Februarie 2009 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa faac??:| 31 De la: georgia600 15 Noiembrie 2010 17:06
abuzurile vodafon 1 De la: calcevflorica 23 Mai 2010 08:58
De ce in toate articolele se scrie ce trebuie sa faci sa l tii langa tine ,cum sa faci etc. dar ei ce fac cum ne tin langa dansii??? 11 De la: leo_ 28 Septembrie 2010 14:24
nu stiu ce sa fac.... un sfat .. :d 30 De la: juwairiyah 8 Februarie 2009 16:42
barbati gelosi 143 De la: TangoFeliz 9 Februarie 2010 22:51