Setari Cookie-uri

EL berbec Ea varsator

Bunaaa
De putin timp sunt impreuna cu un Berbec ( nu ii stiu ascendentul) eu sunt Varsator ascendent din Leu . Am cautat pareri pe net dar nu am gasit destule sa.mi fac o idee .. cineva care poate spune parerea despr. acesta copie din propria experienta ?
ICanDream
Postat pe 15 Aprilie 2011 01:48
De la: I_can_dream, la data 2011-04-15 01:48:16Bunaaa
De putin timp sunt impreuna cu un Berbec ( nu ii stiu ascendentul) eu sunt Varsator ascendent din Leu . Am cautat pareri pe net dar nu am gasit destule sa.mi fac o idee .. cineva care poate spune parerea despr. acesta copie din propria experienta ?
noi suntem invers,eu berbec si el varsator....ne impacam f bine....
denis_roxana
Postat pe 15 Aprilie 2011 07:00
De la: I_can_dream, la data 2011-04-15 01:48:16Bunaaa
De putin timp sunt impreuna cu un Berbec ( nu ii stiu ascendentul) eu sunt Varsator ascendent din Leu . Am cautat pareri pe net dar nu am gasit destule sa.mi fac o idee .. cineva care poate spune parerea despr. acesta copie din propria experienta ?
la anul ,facem 10 ani[suntem casatoriti],
denis_roxana
Postat pe 15 Aprilie 2011 07:01
denis_roxana
Postat pe 15 Aprilie 2011 07:02
De la: I_can_dream, la data 2011-04-15 01:48:16Bunaaa
De putin timp sunt impreuna cu un Berbec ( nu ii stiu ascendentul) eu sunt Varsator ascendent din Leu . Am cautat pareri pe net dar nu am gasit destule sa.mi fac o idee .. cineva care poate spune parerea despr. acesta copie din propria experienta ?


Eu sunt Varsator si am intalnit destui Berbeci. Unul din ei e chiar socrul meu. Egoist, agresiv, afemeiat, absurd, nu are instinct patern, nerespectuos cu familia, dar destul de amabil si saritor cu strainii. Mai am un prieten Berbec care a divortat pt ca sotia lui nu era mereu disponibila pt sex. Are un copil si nu se intereseaza de el. Acum are o prietena dar cand ea pleaca la parinti in vizita, el merge la Mal la agatat. Chiar l-am intrebat intr-o zi: " auzi mai, tie nu ti-e rusine? De ce iti inseli prietena? De ce nu-ti vizitezi copilul? " Berbecii ( cel putin cei pe care ii cunosc eu) mint foarte mult si nu au scrupule.

Eu, Varsator, nu ma inteleg deloc cu Berbecii.

Concluzia....o tragi tu dupa ce deschizi ochii bine si analizezi un pic caracterul prietenului tau.
mimi_ca29
Postat pe 15 Aprilie 2011 08:13
ai dreptate la caracter asa sunt toti. Nepasatori , nu se complica. Cea mai buna ex prietena a mea era berbec o cunosteam foarte bine si de mult timp, era la carcter exact asa cum spuneti... hmmm oricum m.am lamurit Neam despartit dar am ramas amici buni
ICanDream
Postat pe 19 Aprilie 2011 23:19
El berbec eu varsator...si ne intelegem de minune :).Nepasator?Nici vorba,din contra,e foarte afectuos si atent cu mine,grijuliu si mereu ma face sa rad.Ne potrivim manusa .Si nu sunt indragostita de el ca in prima zi,e mai mare iubirea ce i-o port.Asa ca draga mea,iubiti-va la maxim
nNeka
Postat pe 26 Aprilie 2011 22:50
Sunt varsatoare ca si tine am stat 2 ani cu un berbec si avea multe parti bune era f sufletist,in general daca iubesc se implica si te ajuta din toate punctele de vedere si sunt cu tine si la bine si la rau dar au si parti proaste sunt f impulsivi ,orgoliosi,gelosi si neicrezatori si cand incep o cearta parca iau foc orice ai spune il irita mai rau iar dupa ce ii trece (cel mult jumate de ora sau o ora) te poti minuna ca vrea sa faceti dragoste iar lui i se pare ceva normal iar daca tu nu vrei pt ca esti suparata iti poate reprosa ca nu il iubesti.Cam asta este experienta mea cu un berbec dar in general au un caracter dificil mai conteaza totusi si ascendentul.
Magdalena_Victoria_Vlad_1
Postat pe 1 Iunie 2011 09:50
Si mai am de adaugat ca el financiar se ocupa de copii dar nu prea era prezent in viata lor in schimb fiind intradevar f curvar, era casatorit si din ce mi-a povestit avea duoa iubite paralel cu sotia
asa ca acasa ajungea doar in timpul zilei la pranz si duminica toata ziua in rest era cu iubitele o zi la una o zi la alta,asa a trait pt multi ani de zile iar eu l-am cunoscut dupa ce a renuntat la ele cu mine s-a potolit pt ca eu sunt o fire care il facea sa cam alerge dupa mine.....si fiecare pas inite pt el era o izbanda sa indragostit de mine si ma iubea enorm dar caracterul nu il poti schimba asa ca relatia nu a durat oricum nu este barbatul care sa stea fara sex asta este clar se iubeste f mult si nu isi refuza nimic cand vine vorba de placere.
Magdalena_Victoria_Vlad_1
Postat pe 1 Iunie 2011 10:01
Eu Varsator el Berbec deja suntem de 8 ani casatoriti si avem doua fetite si vreau sati spun ca nu exista femei mai fericita ca mine ne impacam de minune, niciodata nu am ajuns la certuri, intotdeauna ma gindeam inainte ca berbecii sunt foarte severi mai in scurt ca un berbec, de fel nici pe aproape, sunt foarte buni familisti si staruitori, stimatori si veseli. Asa este istoria mea dar tie iti doresc SUCCESE, incearca, ma e ceva sunt zgirciti insa nu pentru familie.
kudika154737
Postat pe 30 Iunie 2011 12:58
Asa este sotul meu, pentru alti berbecii nu ma pun, insa sa stii ca doar tu poti sa intelegi ce fel de om este el si trebuie sai dai o sansa relatii tale, deoarece fiecare relatie este aparte, nimic nu va incurca sa va intilniti citeva luini, eu de exemplu mam intilnit 3 luni intru an si 3 luni in urmatorul an si dupa aceasta ne-am casatorit.(ne intilneam doar vara )
kudika154737
Postat pe 30 Iunie 2011 13:13
Draga mea, daca vrei ca viata ta sa fie o aventura fara sfarsit, ia-ti sot un barbat berbec. Poti sa fii cea mai frumoasa, cea mai stilata, cea mai.... cea mai ( eu sunt o tipa f draguta, o spun toti, sofisticata, om de afaceri), insa daca lui i se pune pata pe femeia de serviciu de la locul de munca, nu conteaza ce are acasa. Nu te lasa impresionata de insistentele lui, te iubeste pana pune mana pe tine si apoi...mai vedem. Tu sa-l respecti sa-i fii fidela, dar el are numai drepturi nu si indatoriri. Fii f atenta, nu te grabi!
Succes!
healthy005427
Postat pe 14 Iulie 2011 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu pesti si El pesti 4 De la: kudika097124 1 Mai 2011 09:20
Eu berbec , el berbec 9 De la: Lolytaas 22 Octombrie 2010 19:15
am nevoie de un sfat 21 De la: Lexxya 8 Septembrie 2014 00:09
eu scorpion, fostu gemeni 2 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 00:50
credeti ca o sa mearga? 10 De la: Lesea_m 16 Decembrie 2009 11:52