Setari Cookie-uri

Fostul iubit...viitor amant???

Buna fetelor...apelez din nou la voi...
Acum povestea e una noua si sper canu o sa aruncati cu pietre in mine dupa ce cititi.
Ieri s-a implinit un an de cand mi-am inceput viatza sexuala cu fostul meu prieten(care de fapt a fost si singurul) si nu am rezistat tentatiei de al suna,simteam nevoia sa ii aud vocea.L-am sunat dar nu mi-a raspuns,ii trimit un msg la care primesc un raspuns intaziat si am continuaT sa discutam destul de mult sa ne aducem aminte de vremurile bune(Ne-am certat aqm 5 luni,dupa o rel de 2 ani,din cauza a diverse motive,parintii mei,infidelitatea lui...etc.)
Discutam noi a adus vorba sa ne mai int si noi sa ne depanam amintiri...de dragul acelor vremuri...si poate o sa mai...si noi...macar o data k am fost speciala pt el si inca mai sunt.
In fine...nu stiam ce raspuns sa-i dau,i-am zis tot ce e posibil,dar daca dupa acest lucru o sa se repete(in gluma bineinteles) si imi zice:adica sa devenim amanti???
Nu m-am gandit in viata mea la asa ceva,dar sa fiu sincera mi-ar surade ideea,deoarece eu nu am avut relatii sex decat cu el,si de cand ne-am despartit,nimic.Si nu suport ideea de a fi cu altcineva probabil si pt ca nu vreau nicio rel stabila avand acum decat anumite "relatii",daca as putea sa le numec asa trecatoare,nimic important.
El are o rel acum dar nu mult timp...dar ca totusi n-a putut sa ma uite,cum nici eu n-am putut sa-l uit pe el...iar la capitolul sec...eram ffff compatibili.

Deci...ce ziceti sa fac...sa urmez in continuare jocul...dar sa-mi fac propriile reguli...sau sa renunt?
Multzumesc anticipat!
abbytta
Postat pe 25 Noiembrie 2008 18:40
De la: abbytta, la data 2008-11-25 18:40:33 ....iar la capitolul sec...eram ffff compatibili.
Deci...ce ziceti sa fac...sa urmez in continuare jocul...dar sa-mi fac propriile reguli...sau sa renunt?
Multzumesc anticipat!

Nu stiu care este capitolul sec, dar parerea mea este ca e viata ta, si tu te joci cu ea dupa regulile tale sau a altora cat si cum doresti tu indiferent de ce as spune eu.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Noiembrie 2008 18:49
pai de ce nu iti faci tu alt iubit si mai putine complicatii????

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:37
mda...ca sa raspund in ordine...
1.bestdevilinside era vb de "sex" sorry ...graba...si stiu ca imi fac viatza dupa bunul meu plac...aveam nevoie doar de cateva "indici" sa le spun...
2.dandanaua_reloaded...crede-ma ca de cand m-am despartit de el am incercat sa imi fac un iubit,sa am o relatie stabila,dar nu reusesc.Poate si din cauza ca nici nu mai vreau.Daca stau cu un baiat mai mult de 2 sapt nu rezist. Pana o sa gasesc o persoana pe care sa o accept si ma accepte cum sunt...nu am alta alternativa.
Acum niciunul nu e bun,ala e prea gelos,ala prea iubitor,ala prea indiferent...Dar pana atunci cand o sa imi gasesc un iubit...eu ce fac??? :(((
abbytta
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:15
De ce sa renunti la ceva ce iti place? Mai ales ca va intelegeati atat de bine la capitolul sex. Altfel vei ramane mereu cu regretul ca n-ai incercat sa-i fi amanta. Nu trebuie sa fixezi reguli. Pur si simplu doar sa te simti bine. Atat trebuie sa conteze. Cel putin pentru moment. Tu nu ai nici o obligatie fata de nimeni acum. Dar cand va aparea persoana speciala pe care o cauti, te rog sa renunti la intalnirile cu fostul. Pentru ca nu va merge altfel. Trebuie sa-ti continui viata si nu e bine sa privesti prea mult in urma.
alina_2008
Postat pe 1 Decembrie 2008 21:32
De la: abbytta, la data 2008-11-25 18:40:33
El are o rel acum dar nu mult timp...dar ca totusi n-a putut sa ma uite,cum nici eu n-am putut sa-l uit pe el...iar la capitolul sec...eram ffff compatibili.


Tradu te rog , partea asta chiar nu am inteles-o !

Termenul de amanta suna al dracu de urat , amant iti va fi atunci cand unul dintre voi va fi casatorit ( cu alta persoana evident ).
Nefiind niciunul casatoriti puteti fi fuckbuddy sau chiar iubiti din nou.

Sfatul meu ar fi sa te abtii pentru ca singura care va avea de pierdut din toata afacerea asta vei fi tu.
Spre deosebire de tine , el a mai avut si alte relatii , de durata sau nu , in mod sigur tipul a avut activitate sexuala.

Daca accepti acest compromis risti ca el sa-si continue relatia pe care o are si intre timp sa se mai dea hutza si cu tine ceea ce iti si doresti doar ca......vei avea parte de sex ,asa e ,in schimb s-ar putea sa te multumesti cu ceea ce ai si sa pierzi trenul urmator.

Poate te-ai exprimat gresit si atunci vorbesc de pomana dar in mod sigur nu as accepta termenul de amanta!

5 luni nu-i chiar asa de mult incat sa incepi sa te panichezi ca nu-ti vei gasi partenerul potrivit , asa cum esti de acord sa devii amanta fostului ( acum mi-a picat fisa ce vroiai sa spui ....,,el are o relatie acum dar nu de mult timp'') de ce nu incerci sa faci sex cu un alt tip ?

Regula deja a facut-o el ...te-a pus in postura de a alege sa fii amanta lui ......
iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:01
Deocamdata nu s-a mai intamplat nimic..am avut decat niste discutii telefonice.Inca nu sunt sigura de ceea ce vreau...si ma gandesc sa nu fac vre-o greseala care sa ma faca pe mine din nou sa sufar.
alina_2008 multumesc ...sincer si eu am aceiasi gandire...daca vreau,de ce sa n-o fac?...dar ma mai gandesc cateodata si la consecinte.
iris_4_ever multumesc si tie...ai mare dreptate si tu in ceea ce zici. Am mai spus ca nu sunt pregatita sa incerc cu un alt tip,sincer nu as putea.Am avut sa zicem cateva ocazii dar nu am putut,numai cand ma gandeam incepeam sa tremur si nu mai eram buna de nimic,pt k intr-un fel ma simteam vinovata. Si sa nu ma intrebi ca vinovata de ce pt ca nu stiu de ce,probabil pt ca inca il mai iubesc pe fostul.
Si crede-ma cand am citit propozitia q regula "Regula deja a facut-o el ...te-a pus in postura de a alege sa fii amanta lui ......" exact asa am ramas...pt ca la asta nu ma gandisem.

Multumesc fetelor....dar inca mai am nevoie de ajutor... va rooooog!!!

abbytta
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:46
De la: abbytta, la data 2008-12-10 14:46:17probabil pt ca inca il mai iubesc pe fostul


Eu cred ca de la punctul asta ar trebui sa incepi.Tu,daca il mai iubesti, sigur vei dori sa faci ceva mai mult decat 'pure fucking sex'.

Pe cand el...Nu stiu cat de mult mai tine la tine,dar stim cum gandesc majoritatea. Faptul ca tu l-ai sunat i-a dat de inteles ca mai esti interesata de el. Si atunci,de ce sa nu joace la 2 capete,daca poate?!

Tu stii cel mai bine.Daca o poti face la rece (scuze,nu stiam cum s-o spun mai direct),treci la actiune.Numai nu spera la prea multe in afara de distractie!

Te pup! Take care!
tgv
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:58
De la: Iris4ever, la data 2008-12-01 23:01:04
De la: abbytta, la data 2008-11-25 18:40:33
El are o rel acum dar nu mult timp...dar ca totusi n-a putut sa ma uite,cum nici eu n-am putut sa-l uit pe el...iar la capitolul sec...eram ffff compatibili.


Tradu te rog , partea asta chiar nu am inteles-o !

Termenul de amanta suna al dracu de urat , amant iti va fi atunci cand unul dintre voi va fi casatorit ( cu alta persoana evident ).
Nefiind niciunul casatoriti puteti fi fuckbuddy sau chiar iubiti din nou.

Sfatul meu ar fi sa te abtii pentru ca singura care va avea de pierdut din toata afacerea asta vei fi tu.
Spre deosebire de tine , el a mai avut si alte relatii , de durata sau nu , in mod sigur tipul a avut activitate sexuala.

Daca accepti acest compromis risti ca el sa-si continue relatia pe care o are si intre timp sa se mai dea hutza si cu tine ceea ce iti si doresti doar ca......vei avea parte de sex ,asa e ,in schimb s-ar putea sa te multumesti cu ceea ce ai si sa pierzi trenul urmator.

Poate te-ai exprimat gresit si atunci vorbesc de pomana dar in mod sigur nu as accepta termenul de amanta!

5 luni nu-i chiar asa de mult incat sa incepi sa te panichezi ca nu-ti vei gasi partenerul potrivit , asa cum esti de acord sa devii amanta fostului ( acum mi-a picat fisa ce vroiai sa spui ....,,el are o relatie acum dar nu de mult timp'') de ce nu incerci sa faci sex cu un alt tip ?

Regula deja a facut-o el ...te-a pus in postura de a alege sa fii amanta lui ......


ascult-o pe Iris
stie ce spune

plus ca daca te vei culca din nou cu el, iti va intra din nou in sange
si iar va fi greu sa renunti la el
nu uita ca te-a inselat

bafta
_fantoma_
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:25
Nu-mi vine sa cred prin ce situatzie trec...cred k m-a mancat pe mine undeva sa-l caut in ziua aia...
tgv...exact asta incerc sa fac dak e..sa o fac la rece...sa nu ma mai implic sentimental..ci decat fizic.
iar vas25... stiu ca pe de alta parte are iris dreptate...am recunoscut asta.Si stiu ca m-a inselat si nu merita...dar nu e ca si cum m-am impaca cu el...sauuuu da???
abbytta
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:14
ps...tks girls again... >:D< suntezi super
abbytta
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:14
De la: abbytta, la data 2008-12-10 20:14:30dar nu e ca si cum m-am impaca cu el...sauuuu da???


Pai tocmai asta este ideea , ca NU e ca si cum te-ai impaca cu el , daca te-ai impaca cu el ai fi in postura de iubita , ai avea acces oricand la ciucurelul lui nu doar cand este el liber.

Diferenta dintre iubita si amanta e una de la cer la pamant , probabil ca m-am exprimat greoi si nu m-ai inteles de prima data , sper ca de data asta sa fii fost mai coerenta

Depinde cum iti joci cartea , il poti face sa-si doreasca sa te recucereasca si sa te aibe doar pentru el sau sa te tina doar pentru alea trei zile in care iubita lui are vizite rosii.

Nu mai tin minte daca ti-ai tras-o cu el sau nu cand v-ati vazut ,asta nu mai conteaza ca presupun ca in momentul ala nu-ti propusese pozitia de amanta asa ca merge .

Acum insa ,s-au schimbat lucrurile radical, cel putin eu asa le vad si crede-ma ca nu-s usa de biserica deloc.

Daca esti suficient de isteata incat sa-l faci sa creada ca el este amantul TAU ,ca TU esti cea ocupata si ca ar trebui sa se considere fericit ca are ocazia sa se dea hutza cu tine .....da-i drumul , ai liber de la mine ( faza cu liberul e o gluma )
Tinand cont de faptul ca el isi cunoaste pozitia deja....si ca experienta la tine e egala cu zero.....crede-ma ca nu-ti va placea cand il vei suna fierbinte si el iti trimte un mesaj sec cu,,sunt cu x,vorbim maine''
iris_4_ever
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:42
ce vrei tu de la un barbat care te a inselat si acum iti propune sa fii amanta lui?chestia cu "facutul la rece" n o sa tina.o sa te indragostesti iar de el si o sa faci un topic nou de genul:"cum sa l fac sa fie numai al meu?".nu te supara ca ti spun dar unde e orgoliul tau?demnitatea?adica dupa ce ca te a inselat mai vrea sa te faca si amanta lui.ce naiba chiar s au terminat barbatii de pe planeta?eu inteleg ca nu poti sa mai ai o relatie stabila.dar spui ca sex ai mai facut cu cate cineva...deci inseamna ca nu sexul e problema ta.tu vrei o relatie stabila pe care nu o poti obtine deocamdata cu nimeni si crezi ca o vei obtine cu fostul.ceea ce e FALS FALS FALS.fostul tau se culca cu prietena lui si se va culca si cu tine si cum zicea si iris tu o sa iesi sifonata again din toata treaba asta.eu cred ca te intereseaza totusi sa nu pici tu de fraiera de aia cred ca ne ai si scris.altfel daca nu conta probabil ca nu mai stateai pe ganduri si o faceai deja cu el.deci vezi....lasa l pe fostul.du te si fa sex cu oricine altcineva.e mult mai bine decat sa i dai lui ocazia sa se umfle in pene ca "mama femeile sunt moarte dupa mine...fosta prietena si acum ma mai cauta sa facem sex...sunt grozav"
stai linistita.relatii vei mai avea si o sa te mai si indragostesti de cateva ori in viata asta.asa ca sfatul meu e s o asculti pe iris daca nu pe mine.eu am expus un pic mai pe larg problema.
elisa_me
Postat pe 11 Decembrie 2008 01:03
De la: medeea01, la data 2008-12-11 01:03:41ce vrei tu de la un barbat care te a inselat si acum iti propune sa fii amanta lui?chestia cu "facutul la rece" n o sa tina.o sa te indragostesti iar de el si o sa faci un topic nou de genul:"cum sa l fac sa fie numai al meu?".nu te supara ca ti spun dar unde e orgoliul tau?demnitatea?adica dupa ce ca te a inselat mai vrea sa te faca si amanta lui.ce naiba chiar s au terminat barbatii de pe planeta?eu inteleg ca nu poti sa mai ai o relatie stabila.dar spui ca sex ai mai facut cu cate cineva...deci inseamna ca nu sexul e problema ta.tu vrei o relatie stabila pe care nu o poti obtine deocamdata cu nimeni si crezi ca o vei obtine cu fostul.ceea ce e FALS FALS FALS.fostul tau se culca cu prietena lui si se va culca si cu tine si cum zicea si iris tu o sa iesi sifonata again din toata treaba asta.eu cred ca te intereseaza totusi sa nu pici tu de fraiera de aia cred ca ne ai si scris.altfel daca nu conta probabil ca nu mai stateai pe ganduri si o faceai deja cu el.deci vezi....lasa l pe fostul.du te si fa sex cu oricine altcineva.e mult mai bine decat sa i dai lui ocazia sa se umfle in pene ca "mama femeile sunt moarte dupa mine...fosta prietena si acum ma mai cauta sa facem sex...sunt grozav"
stai linistita.relatii vei mai avea si o sa te mai si indragostesti de cateva ori in viata asta.asa ca sfatul meu e s o asculti pe iris daca nu pe mine.eu am expus un pic mai pe larg problema.



stai ca tu nu ai inteles un lucru...nu am zis ca am mai facut sex cu altcineva pt ca nu am facut! pt ca nu pot sa fac cu nimeni...am spus ca as fi avut ocazii daca as fi vrut...dar ca nbu am putut pur si simplu.Momentan el e singurul cu care as face-o...si din aceasta cauza am si postat aici...nu din cauza faptului ca nu am ce face acasa si sa ma aflu in treaba. Chiar aveam nevoie de niste sfaturi,ce ar face alte persoane in situatia mea,cum ar face fata acestei situatii.
tks oricum.
abbytta
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:45
De la: Iris4ever, la data 2008-12-11 00:42:18
De la: abbytta, la data 2008-12-10 20:14:30dar nu e ca si cum m-am impaca cu el...sauuuu da???


Pai tocmai asta este ideea , ca NU e ca si cum te-ai impaca cu el , daca te-ai impaca cu el ai fi in postura de iubita , ai avea acces oricand la ciucurelul lui nu doar cand este el liber.

Diferenta dintre iubita si amanta e una de la cer la pamant , probabil ca m-am exprimat greoi si nu m-ai inteles de prima data , sper ca de data asta sa fii fost mai coerenta

Depinde cum iti joci cartea , il poti face sa-si doreasca sa te recucereasca si sa te aibe doar pentru el sau sa te tina doar pentru alea trei zile in care iubita lui are vizite rosii.

Nu mai tin minte daca ti-ai tras-o cu el sau nu cand v-ati vazut ,asta nu mai conteaza ca presupun ca in momentul ala nu-ti propusese pozitia de amanta asa ca merge .

Acum insa ,s-au schimbat lucrurile radical, cel putin eu asa le vad si crede-ma ca nu-s usa de biserica deloc.

Daca esti suficient de isteata incat sa-l faci sa creada ca el este amantul TAU ,ca TU esti cea ocupata si ca ar trebui sa se considere fericit ca are ocazia sa se dea hutza cu tine .....da-i drumul , ai liber de la mine ( faza cu liberul e o gluma )
Tinand cont de faptul ca el isi cunoaste pozitia deja....si ca experienta la tine e egala cu zero.....crede-ma ca nu-ti va placea cand il vei suna fierbinte si el iti trimte un mesaj sec cu,,sunt cu x,vorbim maine''



Pfff iris....ma enerveaza cata dreptate poti sa ai!!! :)))
Pai exact asta as vrea sa fac...sa il am cand am eu chef,sa il fac sa sa isi doreasca sa fim iar impreuna,sa regrete greseala facuta...iar apoi sa il las asa...sa simta si el ce-am simtit si eu in momentul in care m-a inselat(poate in acest timp imi gasesc si pe altcineva) si sa vada ca in viata nu castiga numai el,ca el cam asa crede.
Si sunt de parere ca as putea reusi asta atat tp cat imi propun.
Dar ma mai gandesc si la faptul ca nu prea imi sta in fire sa fac faze d-astea...cu toate ca mnerita pe deplin...si apoi...as mai avea si eu parte de putin actiune si distractie!
tks iris
abbytta
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:54
Sincer, eu iti recomand sa-l uiti cat mai repede posibil. Asculta la mine, Nu este ultimul barbat din viata ta ! Peste multi ani, ai sa te amuzi , la gandul ca il vede-ai doar pe el, uniculu, cu care te-ai fii culcat. Sa-ti spun eu clar ce vrea el. Vrea doar sa "ti-o traga " ( mai pe golaneste fiind spus ...si scuza-mi indrazneala dar asta e adevarul )iar in momentul in care se va plictisii de tine, va inceta sa te mai caute. Ai incredere in tine fiind ca esti tanara, la inceput si sentimente pentru alti baieti/barbati or sa mai fie. Postura de "amanta" poti sa ti-o asumi un picut mai tarziu, cand deja vei avea mai multa experienta si vei stii cum sa iesi din rel. fara sa suferi. So, pentru binele tau, iti recomand sa mergi mai departe. Si inca ceva... el daca va vedea ca nu-l mai ineresezi DELOC, va incerca sa-ti intre in gratii. Asa suntem noi, femei si barbati deopotriva. In momentul in care nu putem sa-l avem pe x, ne framantam si ne dam peste cap sa-l cucerim doar ca sa ne satisfacem orgoliul. invata sa fii TU, cea care detine controlul, nu el.
P.S.... cu urmastorul iubit, sa stii ca nu e musai sa te culci din prima. Pup si ai grija de tine !
Ancush
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:06

"Pfff iris....ma enerveaza cata dreptate poti sa ai!!! :)))
Pai exact asta as vrea sa fac...sa il am cand am eu chef,sa il fac sa sa isi doreasca sa fim iar impreuna,sa regrete greseala facuta...iar apoi sa il las asa...sa simta si el ce-am simtit si eu in momentul in care m-a inselat(poate in acest timp imi gasesc si pe altcineva) si sa vada ca in viata nu castiga numai el,ca el cam asa crede.
Si sunt de parere ca as putea reusi asta atat tp cat imi propun.
Dar ma mai gandesc si la faptul ca nu prea imi sta in fire sa fac faze d-astea...cu toate ca mnerita pe deplin...si apoi...as mai avea si eu parte de putin actiune si distractie!
tks iris "


ce spui tu aici seamna a razbunare
ori razbunarea nu este buna deloc din mai multe motive, dar in cazul tau ar fi doua mari de tot

1. incercand sa faci ceea ce vrei tu, vei pierde destul de mult timp ( si este timpul tau ), timp in care ai putea sa cunosti pe altcineva si sa-l uiti pe el
2. cu siguranta facand asta, te vei apropia din nou de el, este inevitabil
credema, vb din experienta
_fantoma_
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:17
De la: abbytta, la data 2008-12-11 09:54:09
Pfff iris....ma enerveaza cata dreptate poti sa ai!!! :)))
Pai exact asta as vrea sa fac...sa il am cand am eu chef,sa il fac sa sa isi doreasca sa fim iar impreuna,sa regrete greseala facuta...iar apoi sa il las asa...sa simta si el ce-am simtit si eu in momentul in care m-a inselat(poate in acest timp imi gasesc si pe altcineva) si sa vada ca in viata nu castiga numai el,ca el cam asa crede.
Si sunt de parere ca as putea reusi asta atat tp cat imi propun.
Dar ma mai gandesc si la faptul ca nu prea imi sta in fire sa fac faze d-astea...cu toate ca mnerita pe deplin...si apoi...as mai avea si eu parte de putin actiune si distractie!
tks iris


Nu vreau sa te dezamagesc dar simplul fapt ca ne-ai cerut noua ajutorul demonstreaza ca nu esti genul care sa faca chestii de astea......
Iti spun si de ce am dreptate , pentru ca eu am fost in situatia lui mult timp la rand si stiu cum gandesc cei ca el in general.

Daca e un ,,jucator'' singurul mod in care l-ai putea prinde ar fi sa nu-i dai ceea ce-si doreste dar nici sa nu-l lasi sa creada ca nu te va avea niciodata .....tre sa-i dai ocazia sa-si doreasca sa te aibe ,sa lupte pentru tine.
Daca accepti propunerea lui s-ar putea nici macar sa nu vrea sa te mai viziteze pentru ca nu ai mai fi interesanta pt el.

Vas , dorinta ei de razbunare este de inteles , ce nu inteleg este de ce nu a spus de prima data asta si m-a lasat sa cred ca e doar nefe
iris_4_ever
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:33
ancush:as vrea sa iti multumesc si sa iti spun ca sunt si eu consienta de faptul ca nu tb sa ma culc din prima cu viitorul iub...nu as putea,pana nu ar trece ceva tp sa ne cunoastem nu as avea cum ! tks
vas: da suna a razbunare pt ca de fapt ar fi o mica razbunare la putin din cate mi-a facut el,dar stiu ca e timpul meu,dar in acest timp as putea sa joc si eu la 2 capete,deci as putea sa fac 2 lucruri in acelasi tp...si faptul ca as putea sa ma aproprii inapoi de el,sa ma reindragostesc,sa se aprinda din nou aceea iubire ma face sa dau inapoi si ma infurie totodata! Ce frumos era daca puteam, sa dam comenzi inimii...
iris: pai nici eu nu stiam sigur ce vreau...dar am stat si m-am gandit mai mult si de fapt eu asta vrea sa fac... nu crdeti ca ar merita o lectie? Si cred ca asa am sa si fac...nu o sa fac nimic cu el...o sa ii dau de inteles anumite lucruri...dar sa nu se intample nimic.Dar acum astept sa ma caute el ...pt ca zilele trecute am vb q el...acum astept sa ma caute iar...pt ca eu nu am de gand s-o fac...nu???
tks
abbytta
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:52
Daca vrei doar sa te joci, atunci faci bine ca il suni apoi il lasi sa astepte. Dar eu cred ca asa te implici prea tare. Daca incerci sa te razbuni pe el inseamna ca inca iti mai pasa. Si nu este bine pentru tine. Trebuie sa stii bine ce vrei: sa fie din nou iubitul tau sau doar distractia ta de moment pana gasesti ceva mai interesant? Hotararea e a ta, dar sa stii ca si daca veti fi din nou impreuna nu va mai fi la fel. Relatia voastra s-a terminat atunci cand ai descoperit ca te insala. Fii sincera cu tine si recunoaste ca il iubesti pe baiatul de care te-ai indragostit si nu pe omul care te-a inselat. Pe el nu=l iubesti...e doar o amintire a celui pe care l-ai iubit. E o amintire dureroasa. Daca reusesti sa faci diferenta, atunci e ok sa faci sex cu el. Asta o sa te ajute sa il uiti mai repede. E ca o jucarie de care te saturi cu timpul. Daca o vezi doar la altcineva ti-o doresti in continuare. Daca e a ta...nu mai e la fel de interesanta. Dar sa nu faci sex din razbunare. Pentru ca asa te razbuni in primul rand pe tine, nu pe el. Important e ca si tu o sa suferi sau poate doar tu...
alina_2008
Postat pe 12 Decembrie 2008 23:10
De la: abbytta, la data 2008-11-25 18:40:33 Buna fetelor...apelez din nou la voi...
Acum povestea e una noua si sper canu o sa aruncati cu pietre in mine dupa ce cititi.
Ieri s-a implinit un an de cand mi-am inceput viatza sexuala cu fostul meu prieten(care de fapt a fost si singurul) si nu am rezistat tentatiei de al suna,simteam nevoia sa ii aud vocea.L-am sunat dar nu mi-a raspuns,ii trimit un msg la care primesc un raspuns intaziat si am continuaT sa discutam destul de mult sa ne aducem aminte de vremurile bune(Ne-am certat aqm 5 luni,dupa o rel de 2 ani,din cauza a diverse motive,parintii mei,infidelitatea lui...etc.)
Discutam noi a adus vorba sa ne mai int si noi sa ne depanam amintiri...de dragul acelor vremuri...si poate o sa mai...si noi...macar o data k am fost speciala pt el si inca mai sunt.
In fine...nu stiam ce raspuns sa-i dau,i-am zis tot ce e posibil,dar daca dupa acest lucru o sa se repete(in gluma bineinteles) si imi zice:adica sa devenim amanti???
Nu m-am gandit in viata mea la asa ceva,dar sa fiu sincera mi-ar surade ideea,deoarece eu nu am avut relatii sex decat cu el,si de cand ne-am despartit,nimic.Si nu suport ideea de a fi cu altcineva probabil si pt ca nu vreau nicio rel stabila avand acum decat anumite "relatii",daca as putea sa le numec asa trecatoare,nimic important.
El are o rel acum dar nu mult timp...dar ca totusi n-a putut sa ma uite,cum nici eu n-am putut sa-l uit pe el...iar la capitolul sec...eram ffff compatibili.

Deci...ce ziceti sa fac...sa urmez in continuare jocul...dar sa-mi fac propriile reguli...sau sa renunt?
Multzumesc anticipat!

nu am sa ti sp ce sa faci dar am sa sp ca eu cunosc un caz asemanator.o prietena dea mea a avut o rel cu un baiat.el o iubea pe ea nu o prea interesa.s a culcat cu el fiind primul si a plecat din tara pt 2 sapt.cat a stat acolo ea a suf foarte mult.ewl se distra.cand s a intors ea s au despartit.si rel lor a cont doar in pat.prietena mea e de fap o vecina.cand baietii de la mine din bloc il vad pe el uracand la ea o face in toate felurile.eu una nu as suporta asa ceva.dar difera de la caz la caz.fa asa cum iti dicteaza capul si constiinta nu inima ca ea mai greseste uneori:D:D:D
ymk
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:49
si eu am trecut printr-o despartire de genu....am reluat discutiile telefonice si pe mess dp 6 luni de nevorbit...mi-a propus sa ne intalnim pe ascuns dar nu am acceptat ma respect pentru asta sincer...nu merita, nu a mers 1data nu va merge nici asa...si doar tu o sa ai de suferit.
Esti femeie fii sigura pe tine si trebuie sa te respecti...dc nu o faci tu nu va face nimeni!
a12
Postat pe 26 Decembrie 2008 11:10
Da,e cea mai proasta idee sa continui asa,..am trecut si eu prin aceeasi chestie si nu am realizat nimic..am crezut ca il fac sa se reintoarca la mine,imi acceptasem postura de amanta sperand ca vom reveni la ceea ce fusese innainte ..lui ii comvenea situatia si noaptea era cu mine sau cand ne aduceam aminte unul de altul si in rest cu altele..si eu eram aia care se enerva si murea de draci!concluzia este draga mea ca tot tu o sa fii cea care o sa sufere mai mult ca pe ei ii doare undeva si au si puterea sa treaca mult mai usor peste chestiile astea..noi nu..ne blocam psihic pe o anumita idee si ramanem blocate asa..ca parca in lumea asta exista doar un barbat ..si vrem noi cu forta sa ne invartim doar in jurul lui..ei bine ,nu!ei treb sa se invarte in jurul nostru,singura care decide esti tu..
Largeste-ti orizonturile si cautati alte indeletniciri,si in felul asta castigi si admiratie de la ceilalti si iti pastrezi si respectul fata de tine..
aa...am inteles ca te-a inselat si mai sta si cu alta..DON'T LOOK BACK!..
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:35
asa am facut si eu am avut o rel cu un baiat 2 ani de zile si cu el miam inceput viata sexuala,neam despartit acum 1 an de zile pt k nu ne mai intelegeam si dupaia am formt un ciplu cu alt baiat timp de 4 luni de zile si am facut si sex cu el pt k neam iubit sa zic asa,acum lam lasat pe ala k sa ma impac cu fostu nu stiu motivu asa am simtit k langa el o sami fie mai bn ma simt mai protejata....nul iubesc dar nu stiu ce sa fac baiatu cu care am stat 4 luni zice k ma iubeste si ma tot roaga sa ne impacam sai mai dau o sansa ziceti fetelor ce sa fac????

Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:52
MI SE PARE O SUPER PROSTIE CEEA CE O SA FACI!!! SIGUR ITI LIPSESTE DOAR SEXUAL SAU ITI LIPSESTE ELLL!! AI GRIJA CA TE POTI JUCA CU VIATA TA!!! EL O POATE LUA DOAR CA PE O AVENTURA , PROVOCARE.. SPUNE-I CUM VREI , DAR PENTRU TINE NU CRED CA-I LA FEL, ASA CA.....DACA TRECEAU CATIVA ANI MAI ZICEAM , DAR CATEVA LUNI, NU TI S-AU INCHIS NICI RANILE ....TAKE CARE!!!
bad_ralu_k
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:54
PAI CHEAR NU AM IDEE CE TRE SA FAC IN SITUATIA IN CARE MA AFLU

Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:04



Eu cred ca de la punctul asta ar trebui sa incepi.Tu,daca il mai iubesti, sigur vei dori sa faci ceva mai mult decat 'pure fucking sex'.

Pe cand el...Nu stiu cat de mult mai tine la tine,dar stim cum gandesc majoritatea. Faptul ca tu l-ai sunat i-a dat de inteles ca mai esti interesata de el. Si atunci,de ce sa nu joace la 2 capete,daca poate?!

Tu stii cel mai bine.Daca o poti face la rece (scuze,nu stiam cum s-o spun mai direct),treci la actiune.Numai nu spera la prea multe in afara de distractie!

Te pup! Take care!


FFFFFFFFFF ADEVARAT
ballerrina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:35
Fetelor...am zis k e momentul sa va anunt ce s-a mai intamplat in viata mea de la ultima postare.
Dar inainte vreau sa va multumesc din suflet tuturor ca mi-ati raspuns si ati fost alaturi de mine.
In cele din urma nu s-a mai intamplat nimic intre mine si fostul...putea sa se intample...am fost la el acasa...vroia sa o facem...dar i-am spus clar ca intre noi nu se va mai intampla nimic...l-am lasat asa si i-am zis sa ma duca acasa.Imi pare bn ca s-a intamplat asa...si ca nu am cedat.Acum sunt foarte fericita...am intalnit pe cineva de care pot sa spun ca m-am indragostit...e mai mult decat mi-asfi putut dori...bn suntem decat la inceput acum dar am mare incredere in relatia noastra.Stau acum si ma intreb daca mai cedam inca o data oare ce se intampla cu mine?cu viata mea?

Si pt cele care sunt intr-o situatie asemanatoare...Nu cedati fetelor!daca s-a terminat...pai atunci terminata tb sa fie o relatie...nu ar avea rost!

Va pup dulce si sa aveti grja de voi!
abbytta
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:53
hai sa iti explic eu dc ai face sex doar cu el....pentru ca pe el il cunosti bn si doar q el ai facut sex si crezi ca cu altcineva ai fi inhibata,da....asa credeam si eu ,doar k nu e asa.knd o sa faci sex si cu altcineva vei afla k lucrurile nu stau deloc asa,crede-ma...stiu .Esti tanara,o sa mai iubesti si vei mai face sex si cu altii,sta in natura omului sa fie bigam ,eu zic sa astepti sa intalnesti alt baiat si poate o sa te faca fericita mai mult dkt primul.Sau poti sa il faci p asta sa te venereze,este alegerea ta.Doar ca dak te culci cu el o sa te ia d proasta,da-i sperante si apoi dispari o perioada,apoi iar apari in viata lui si iar dispari,fa-l sa creada k nu poate sa te mai aibe si o sa alerge dupa tn,barbatii s-au nascut vanatori,fii o prada grea si knd o sa te aiba in sfarsit o sa vrea sa te pastreze pt totdeauna pt k te-a obtinut greu.Sper din tot sufletul sa tii cont d parerea mea.Te pup
missy_ingerash
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:12
eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu te mai int cu el, ptr k iti vor reveni in minte amitirile frumoase petrecute alaturi de el si iti va fi mult mai greu dupa aceea. ceea ce a fost nu va mai fi niciodata! o rel in care sa fiti amanti... mie mi se pare ft aiurea ptr k asa niciodata nu o sa-l uiti si nu vei putea sa ai pe altcineva ! acum te inteleg esti singura, si nu-ti doresti mai mult, dar va venii vremea cand nu vei aveam nevoie de cineva sa te culci ci de cineva care sa-ti fie alaturi ! multa bafta

Postat pe 30 Ianuarie 2009 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt intr-o situatie ciudata rau... 35 De la: lorelay_pitik 16 Iulie 2009 17:14
devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet 9 De la: animallover 6 Iulie 2011 18:16
Ce sa fac ??? 32 De la: kudika421339 2 Decembrie 2011 10:14
Am si eu o problema psobil infantila 3 De la: miss_darine 2 Noiembrie 2009 21:45
Doresc un sfat! 13 De la: kudika442733 18 Iulie 2012 21:28