Setari Cookie-uri

Fostul iubit...viitor amant???

De la: abbytta, la data 2008-12-10 20:14:30Nu-mi vine sa cred prin ce situatzie trec...cred k m-a mancat pe mine undeva sa-l caut in ziua aia...
tgv...exact asta incerc sa fac dak e..sa o fac la rece...sa nu ma mai implic sentimental..ci decat fizic.
iar vas25... stiu ca pe de alta parte are iris dreptate...am recunoscut asta.Si stiu ca m-a inselat si nu merita...dar nu e ca si cum m-am impaca cu el...sauuuu da???


Nu o sa poti sa o faci "la rece", pt k inca il mai iubesti...si chiar si in aceasta postura o sa te implici si o sa il iubesti poate mai mult...si el, sincer, isi va bate joc...pana la urma tot tu vei suferi, asha k ai grija ce faci...
magdonek
Postat pe 21 Mai 2009 19:26
vechi topicu'
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 19:29
vechi topicu'
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 19:29
hmm...complicat...si mie mi se intampla ceva asemanator...am o rel de 1 an si jumatate si de curand am inceput sa vorbesc cu "primul", care a reusit sa ma deruteze...parerea mea e ca ar trebui sa continui "jocul" macar o perioada si sa vezi ce iese...
just_cassy4th
Postat pe 23 Mai 2009 19:18
Sunt aproximativ in aceasi situatie cu tine si un sfat ar fi sa profiti, sa te simti bine si sa fii multumita k nu ai nicio obligatie fata de el.

Numai k sa nu faci comparatie intre baietii pe care ii vei cunoaste cu el...gandeste-te k el a avut posibilitatea sa te cunoasca...a avut timp...si acorda si celorlalti baieti kre tu consideri k merita sansa asta :) si obligatoriu knd il gasesti pe acel minunat si mult asteptat "EL" sa renunti DEFINITIV la escapadele voastre :)

Stabileste-ti tie insasi dinainte in capsor niste reguli in minte...sa ti fie clar k acum nu ai o relatie oficiala cu el deci nici el nu are niciun drept asupra ta, nu ii datorezi explicatii...esti libera DAR si el e la fel de liber k si tine in rest SIMTE-TE BINE!!!
sweetviper
Postat pe 25 Mai 2009 15:36
daca ti-a propus sa-i fii amanta da-l dracu...ati fost impreuna nu a mers ce mai speri?????????
o_inima_pustie
Postat pe 12 Iunie 2009 00:41
cel mai bine e sa iti vezi de viata ta. Nu e usor sa uiti pe cineva dar nici imposibil. Toate femeile din lume il au pe primul. majoritatea il au si pe al doilea, al treilea etc. Ce crezi ca s-ar intampla daca toata am accepta sa fim amantele primului de frica sa ne indragostim iar? Si de unde sty cat de compatibili erati daca el a fost primul? Poate ca urmatorul va fi si mai si. Oricum e decizia ta, dar hai sa incercam sa nu mai alegem suferinta, ca parca pe zi ce trece tot mai multe fete sufera din dragoste.
ina_tina
Postat pe 12 Iunie 2009 17:04
De la: abbytta, la data 2008-11-25 21:15:32mda...ca sa raspund in ordine...
1.bestdevilinside era vb de "sex" sorry ...graba...si stiu ca imi fac viatza dupa bunul meu plac...aveam nevoie doar de cateva "indici" sa le spun...
2.dandanaua_reloaded...crede-ma ca de cand m-am despartit de el am incercat sa imi fac un iubit,sa am o relatie stabila,dar nu reusesc.Poate si din cauza ca nici nu mai vreau.Daca stau cu un baiat mai mult de 2 sapt nu rezist. Pana o sa gasesc o persoana pe care sa o accept si ma accepte cum sunt...nu am alta alternativa.
Acum niciunul nu e bun,ala e prea gelos,ala prea iubitor,ala prea indiferent...Dar pana atunci cand o sa imi gasesc un iubit...eu ce fac??? :(((


Ti se pare ca a trecut destul? Altii au avut nevoie de ani de zile... E normal ca dc nu ai gasit pe cineva sa-ti placa sa te plictisesti repede de el.
Dar ai rabdare ! Daca nu esti o pers care sa traiasca si cu aventuri pana sa-ti gasesti pe cineva pt sufletul tau, nu trebuie nici sa accepti compromisul sa devii amanta.
Cel putin asa vad eu lucrurile...
kudikaroxi
Postat pe 22 Iunie 2009 15:08
De la: tinnutza, la data 2009-06-12 17:04:33cel mai bine e sa iti vezi de viata ta. Nu e usor sa uiti pe cineva dar nici imposibil. Toate femeile din lume il au pe primul. majoritatea il au si pe al doilea, al treilea etc. Ce crezi ca s-ar intampla daca toata am accepta sa fim amantele primului de frica sa ne indragostim iar? Si de unde sty cat de compatibili erati daca el a fost primul? Poate ca urmatorul va fi si mai si. Oricum e decizia ta, dar hai sa incercam sa nu mai alegem suferinta, ca parca pe zi ce trece tot mai multe fete sufera din dragoste.


SAILOR MOON !!!!!!!
kudikaroxi
Postat pe 22 Iunie 2009 15:10
daaaaaaaa...vechi topicu :D
zi ne ceva "fresh"
morticia_adams
Postat pe 24 Iunie 2009 13:47
Ceva "fresh" . Nu mai am absolut nicio legatura cu fostul meu,nici nu am devenit amanti,am evitat si cu toate ca inca m-a mai cautat o perioada pana mi-am schimbat nr de tel,nu l-am bagat absolut deloc in seama. In prezent am o relatie super frumoasa de aproximativ 7 luni. Si aqm stau si ma gandesc cat de fraiera am putut sa fiu in momentele alea,dorind sa ma leg de ceva care nu mai exista si sincer nici nu stiu daca ma mai interesa. Eram poate doar curioasa sa vad daca mai simte ceva pentru mine,daca il mai atrag. Acum e egal cu 0.
Si daca stau bine sa ma gandesc,fostul nici nu era la fel de bun la pat ca actualul meu iubit
abbytta
Postat pe 25 Iunie 2009 19:20
Continua ca nu ai nimic de pierdut.
kudika099762
Postat pe 8 Ianuarie 2010 22:28
si eu am o astfel de relatie de 12 ani si e minunat.In momentu de fata amandoi suntem casatoriti dar nu ne impiedica cu nimic
kudika099762
Postat pe 8 Ianuarie 2010 22:31
De la: kudika099762, la data 2010-01-08 22:28:49 Continua ca nu ai nimic de pierdut.





... TIMPUL nu va spune nimic ? ...
marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 22:32
De la: kudika099762, la data 2010-01-08 22:31:15si eu am o astfel de relatie de 12 ani si e minunat.In momentu de fata amandoi suntem casatoriti dar nu ne impiedica cu nimic






... da de ce nu va casatoriti ? ... sau de ce nu v-ati casatorit ? ... ... si cind s-o sparge ''minunatia'' mai vedem citeva topice deschise pe aici ... e vorba de timp ... nimic mai mult ...

marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 22:35
Bai ce-mi place cum se aduna mustele la c_c_t
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 22:36
De la: miss_darine, la data 2010-01-08 22:36:47Bai ce-mi place cum se aduna mustele la c_c_t






... BINE ZIS ...
marco918
Postat pe 9 Ianuarie 2010 04:46
Buna, referitor la problema ta as vrea sa te intreb tu cum te'ai fi simtit daca ai fi pusa in situatia in care sa ai un prieten iar fosta lui prietena sa ii fie amanata, si in al doilea rand gandestete ca ai putea sa fi tu pe primul loc nu sa fi amanta, parerea mea este sa vorbesti cu el si sa ii spui ca inca mai ti la el si ori o lasa pe aceea fata ori ramaneti simplu amici, asta daca poti.
gattita
Postat pe 15 Ianuarie 2010 16:53
buna!
in poveste pe care tu ne'ai spuso m'am regasit in totalitate...dc spun asta pt ca eu am avut o frumoasa relatie timp de 2 ani care ar fi tre sa se finalizeze cu o nunta pt ca ma ceruse deja in casatorie dar deodata fara sa stiu macar daca a fost vina mea sau a lui totul s'a terminat...si spun ca fara sa stiu a cui a fost vina pt ca totul s'a terminat atunci cand ne era bn ...adica eu terminasem facultate imi gasisem un loc de munca bn platit si nu ramasese decat sa incepem pregatirile pt marele eveniment...in fine faza e ca el cunoscuse pe cineva si ma insela lucru care l'a recunoscut foarte greu dupa foarte multa vreme...noi ne'am despartit si timp de 6 luni nu am mai stiu nimik de el...dupa 6 luni adica pe 8 martie 2009 m'a sunat sa'mi zica "la multi ani!" si sa ma anunte ca s'a despartit de cea cu care era ...o mare minciuna bineinteles ...am continuat sa ne vdm strict amical...chiar daca eu nu'l uitasem complet incercam in prezenta lui sa ma comport destul de rece...cu toate ca el se intindea sa ma sarute...sa ma mangaie sa ma ia de mana cand mergeam pe strada ...si asa am continuat o perioada de timp ...intre timp aflasem ca el nu se despartise de respectiva doar ca nu mai locuiau impreuna..si acum avea mai mult timp si mai multa libertate...ciudat a fost ca atunci nu am putut sa ies iara din viata lui asa cum ar fi fost normal ci am continuat sa ne vdm si chiar sa intretinem relatii sexuale chiar daca pe 28 august 2009 a scos actele cu respectiva....mie imi spune ca nu ma uitat si ca ceea ce a trait cu mine si simtit nu o sa simta nicodata cu actuala...deci drept uramre acum sunt amanta fostului meu iubit...si crede-ma ca nu'mi este bn ..in sensul ca eu inca tin la el dar nu poate fi in totalitae al meu...la inceput nu m'a deranjat ....dar acum ma doare enorm stiu ca gresesc dar nici nu pot sa ma rup de el....si nici o relatie nu pot sa imi fac chiar daca am incercat de 100 de ori....sfatul meu e sa stai linistita in banca ta ...ca el o sa mai gasesti...chiar daca a fost primul si singurul barbat din viata ta...acuma nu te vrea decat pt sex si atata tot ...nu e vb ca inca te iubeste sau mai simte ceva pt tine....poate doar atractie fizica dar in rest...nimik...nu te amagii singura...asta este sfatul meu sincer ...nu face si u greseala pe care am facut'o eu...si din care nu prea mai pot sa mai ies...pt ca a aprins iara iubirea in sufletul meu....sper sa iei aminte de sfatul meu...te poop si ai grija de u:*:*:*:*
sibel
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:58
daca spui ca te a inselat, in viata ta sa nu te mai intalnesti cu el. faza cu nu te poate uita si bla bla e vrajitoreala , mai ales ca sunt doar cateva luni si omul are deja pe alta " chipurile sa te uite" vraja marii stai linistita. persoana care intradevar a iubit si n a putut uita esti tu , si tot respectul pt asta. Nu ai avut relatii sex cu alticineva etc..banuiesc ca el nu a fost virgin cand te ai culcat tu cu el prima data asa ca... tu esti persoana curata in povestea asta.
raspunsul meu este punch him in the ... eggs
tzvetociki
Postat pe 26 Ianuarie 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt singura,fericita dar in acelasi timp foarte nefericita. 58 De la: catalin27 8 Mai 2011 00:21
femei inselate/ barbarti inselati... 29 De la: kudika195501 13 Decembrie 2010 23:23
am un amant turc 10 De la: kudika_16457 9 Octombrie 2012 12:59
Salut 4 De la: Shhh 23 Iunie 2010 13:41
ce sunt?o scurtatura de a ajunge la prietena mea cea mai buna? 14 De la: ella_tody 25 August 2009 09:36