Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre preoti?

[quote name='kudika_6668' date='2012-06-06 15:39:01'

"nu-mi reprosez nimic pentru ca nu eu sunt responsabil ci D-zeu
Eu daca respect regulile si sunt atent sa nu ranesc alti uameni intr-un mod prea grav sunt un mare sfant pe pamant! de unde si vorba ca pana la D-zeu te mananca sfintii [/quote]"


Esti responsabil pentru faptele,gandurile si cuvintele rostite,nu te imbata cu apa rece!!! Esti atent sa nu ranesti prea grav oamenii????????Hm,dar ii lovesti totusi,nu conteaza gravitatea loviturii,ci gestul in sine,nu ai niciun drept sa iti ranesti seamanul!!!Sfintenia nu este un bonus sau o incadrare intr-un regitru al oamenilor buni,ci este un har dobandit in urma unei existente in Cristos si pentru Cristos!!!Ce ai in comun cu aceasta???Nimic,,iti spun cu toata convingerea!!!Una peste alta,,,,nu "manca" semenii,caci s-ar putea sa faci o indigestie urata,,multumeste-te cu "painea cea de toate zilele",,este daruita de Domnul, intru marirea Numelui Sau Sfant!!!!
MissRainbow
Postat pe 6 Iunie 2012 16:01
De la: MissRainbow, la data 2012-06-06 16:01:47[quote name='kudika_6668' date='2012-06-06 15:39:01'

"nu-mi reprosez nimic pentru ca nu eu sunt responsabil ci D-zeu
Eu daca respect regulile si sunt atent sa nu ranesc alti uameni intr-un mod prea grav sunt un mare sfant pe pamant! de unde si vorba ca pana la D-zeu te mananca sfintii
"


Esti responsabil pentru faptele,gandurile si cuvintele rostite,nu te imbata cu apa rece!!! Esti atent sa nu ranesti prea grav oamenii????????Hm,dar ii lovesti totusi,nu conteaza gravitatea loviturii,ci gestul in sine,nu ai niciun drept sa iti ranesti seamanul!!!Sfintenia nu este un bonus sau o incadrare intr-un regitru al oamenilor buni,ci este un har dobandit in urma unei existente in Cristos si pentru Cristos!!!Ce ai in comun cu aceasta???Nimic,,iti spun cu toata convingerea!!!Una peste alta,,,,nu "manca" semenii,caci s-ar putea sa faci o indigestie urata,,multumeste-te cu "painea cea de toate zilele",,este daruita de Domnul, intru marirea Numelui Sau Sfant!!!![/quote]

acum sunt multe feluri de paini albe, negre, intermediare! mereu am poftit la painea altuia
kudika_6668
Postat pe 6 Iunie 2012 16:15
[quote name='kudika_6668' date='2012-06-06 16:15:26'


acum sunt multe feluri de paini albe, negre, intermediare! mereu am poftit la painea altuia [/quote]



Limiteaza-te la cea cu cartofi sau secara,sunt mai aproape de tarana din care te-ai intrupat!!!!
MissRainbow
Postat pe 6 Iunie 2012 16:36
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:29:54preotii catolici sunt de treaba


Daa!!!Sunt foarte de treaba!In special cei pedofili si zoofili
Herra8
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:39
De la: Herra8, la data 2012-09-14 12:39:17
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:29:54preotii catolici sunt de treaba


Daa!!!Sunt foarte de treaba!In special cei pedofili si zoofili

rondina
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:41
De la: MissRainbow, la data 2012-06-06 16:01:47[quote name='kudika_6668' date='2012-06-06 15:39:01'

"nu-mi reprosez nimic pentru ca nu eu sunt responsabil ci D-zeu
Eu daca respect regulile si sunt atent sa nu ranesc alti uameni intr-un mod prea grav sunt un mare sfant pe pamant! de unde si vorba ca pana la D-zeu te mananca sfintii
"


Esti responsabil pentru faptele,gandurile si cuvintele rostite,nu te imbata cu apa rece!!! Esti atent sa nu ranesti prea grav oamenii????????Hm,dar ii lovesti totusi,nu conteaza gravitatea loviturii,ci gestul in sine,nu ai niciun drept sa iti ranesti seamanul!!!Sfintenia nu este un bonus sau o incadrare intr-un regitru al oamenilor buni,ci este un har dobandit in urma unei existente in Cristos si pentru Cristos!!!Ce ai in comun cu aceasta???Nimic,,iti spun cu toata convingerea!!!Una peste alta,,,,nu "manca" semenii,caci s-ar putea sa faci o indigestie urata,,multumeste-te cu "painea cea de toate zilele",,este daruita de Domnul, intru marirea Numelui Sau Sfant!!!![/quote]


Nici tu nu esti mai sfanta Si nici eu, "cu toata convingrea"!
Herra8
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:41
Prietene,o...nu ortodoxismul a fost prima religie, spre a te informa, tin sa te anunt, ca inainte de 1054 de la marea schisma toti erau numiti crestini, nici ortodoxi, nici catolici si nici decum alte religi fantoma care au mai aparut dupa... din 1054 s-au despartit si s-a format religia ortodoxa condusa de Constantinopol si religia catolica care a ramas sub conducerea Papei! Deci tine minte CRESTINISMUL a fost prima data, NU ORTODOXISMUL!
Ale_Manu_1
Postat pe 18 Mai 2014 23:50
Buna ziua. Am sa va spun parerea mea despre acest “preot”. Trec prin niste momente urate si m-am gandit ca ar fi timpul sa vin acasa si sa merg sa vorbesc cu preot pentru a ma face sa nu mai simt ca totul merge prost. Din cunostinte si din ce am citit pe internet am dat de preotul Adrian Lacatusu, asa ca m-am pus pe avion 2500 km(specific ca nu traiesc in RO) si dupa inca 450 km de la Bucuresti pana in satul Grigoresti,comuna Siminicea. Eram foarte bucuroasa ca o sa pot vorbi cu cineva despre problemele mele, asta pana acest om a scos primele cuvinte pe gura si am ramas muta de vocabularul pe care il are- in discutia cu mine s-a folosit de cuvantul ‘nasparlie’, iar vocabularul era demn de un adevarat vagabont. In sfarsitul discutiei(doar din partea dansului ca eu nu prea am avut timp sa vorbesc), acesta m-a intrebat unde locuiesc iar cand i-am spus ca in Elvetia a avut nesimtitul tupeu sa imi zica:’data viitoare cand vi sa imi aduci un ceas(vezi ca eu port ceasuri elvetiene-dansul avand un Rado in jur de 2000€) dar sa fie unul scump’. In concluzie, acest om pentru mine nu isi are rostul intr-o biserica tinand cont ca el doar si-a facut un nume pe carca oamenilor cu credinta in Dumnezeu. Nu mi se pare normal ca in biserica unde este acest om preot doar sa mearga o caseta iar acest “escroc” doar sa vorbeasca cu lumea si sa le ia banii. P.s:se fac bani si pe smecheria cu 99 de lumanari. Mi-a spus sa iau din biserica 99 de lumanari si sa le aprind acolo in biserica, deci alti banii facuti pe spatele persoanelor. Sper ca bunul Dumnezeu sa vada de acolo de sus tot ce fac sarlatanii de preoti din ziua de azi.
kudika_1033452
Postat pe 20 Iulie 2018 01:03
Buna ziua. Am sa va spun parerea mea despre acest “preot”. Trec prin niste momente urate si m-am gandit ca ar fi timpul sa vin acasa si sa merg sa vorbesc cu preot pentru a ma face sa nu mai simt ca totul merge prost. Din cunostinte si din ce am citit pe internet am dat de preotul Adrian Lacatusu, asa ca m-am pus pe avion 2500 km(specific ca nu traiesc in RO) si dupa inca 450 km de la Bucuresti pana in satul Grigoresti,comuna Siminicea. Eram foarte bucuroasa ca o sa pot vorbi cu cineva despre problemele mele, asta pana acest om a scos primele cuvinte pe gura si am ramas muta de vocabularul pe care il are- in discutia cu mine s-a folosit de cuvantul ‘nasparlie’, iar vocabularul era demn de un adevarat vagabont. In sfarsitul discutiei(doar din partea dansului ca eu nu prea am avut timp sa vorbesc), acesta m-a intrebat unde locuiesc iar cand i-am spus ca in Elvetia a avut nesimtitul tupeu sa imi zica:’data viitoare cand vi sa imi aduci un ceas(vezi ca eu port ceasuri elvetiene-dansul avand un Rado in jur de 2000€) dar sa fie unul scump’. In concluzie, acest om pentru mine nu isi are rostul intr-o biserica tinand cont ca el doar si-a facut un nume pe carca oamenilor cu credinta in Dumnezeu. Nu mi se pare normal ca in biserica unde este acest om preot doar sa mearga o caseta iar acest “escroc” doar sa vorbeasca cu lumea si sa le ia banii. P.s:se fac bani si pe smecheria cu 99 de lumanari. Mi-a spus sa iau din biserica 99 de lumanari si sa le aprind acolo in biserica, deci alti banii facuti pe spatele persoanelor. Sper ca bunul Dumnezeu sa vada de acolo de sus tot ce fac sarlatanii de preoti din ziua de azi.
kudika_1033452
Postat pe 20 Iulie 2018 01:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Formula de lapte Aptamil Milupa 2 De la: ilumax_76 17 Februarie 2012 16:56
TopuriRadio 1 De la: topuriradio 10 Noiembrie 2009 20:14
Care barbati sunt mai sexi ? 29 De la: kudika_966303 28 Iulie 2014 22:33
coafura virtuala 1 De la: kudika413952 20 Iulie 2011 16:29
Ce parere aveti despre preoti? 105 De la: kudika_1045912 4 Mai 2023 15:18