Setari Cookie-uri

exista compatibilitate intre o balanta (el) si un taur (eu)?

si care sunt sansele de reusita intr-o asemena relatie??
va spun sincer.... de un an si opt luni tot ne despartim pentru a o lua de la inceput....
syronna
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:29
Stiai?"compatibilitatea"se mai si ...creeeaza.Incearcati sa va intelegeti reciproc reactiile si sa nu-l faceti pe celalalt sa sufere, dimpotriva, cautati sa va inveseliti zilele, sa "descretiti"fruntea sa aduceti mangaiere,bucurii sa vezi ce .....compatibilitate se creeaza!Zodiile?Hmmm....nu comentez, fiecare e liber sa aiba o parere,asa ca.....
cornelia_leia
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:37
De la: cornelia_leia, la data 2008-11-26 12:37:50Stiai?"compatibilitatea"se mai si ...creeeaza.Incearcati sa va intelegeti reciproc reactiile si sa nu-l faceti pe celalalt sa sufere, dimpotriva, cautati sa va inveseliti zilele, sa "descretiti"fruntea sa aduceti mangaiere,bucurii sa vezi ce .....compatibilitate se creeaza!Zodiile?Hmmm....nu comentez, fiecare e liber sa aiba o parere,asa ca.....


corect... numai ca de fiecare data cand am vrut sa ies din viata lui, s-a intors....
syronna
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:44
sunt taur si am avut o balanta langa mine ..5 ani...
dupa mine nu va iesi nimic serios....
balantele barbati sunt infideli si mincinosi...dar bineinteles, pot fi si exceptii...poate la tine sa fie o exceptie...cine stie
viana
Postat pe 8 Decembrie 2008 11:37
vreau si eu sa stiu dak exista compatibilitate intre un taur(eu) shi o balanta(ea)....
axel_blondynu
Postat pe 8 Decembrie 2008 11:40
asa este...balantele-barbati sunt....mincinosi...uneori falsi...iar cand dau de greu sau intampina o greutate dau bir cu fugitii...sunt lasi
Puiu081430
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:03
De la: Puiu081430, la data 2008-12-11 20:03:07asa este...balantele-barbati sunt....mincinosi...uneori falsi...iar cand dau de greu sau intampina o greutate dau bir cu fugitii...sunt lasi

cat de bine l-ai descris!!!!
syronna
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:55
Eu cred mai mult ca le e frica de angajamente si pt ca masoara si cantaresc totul de 1000 de ori ii face atat de indecisi . eu l-am intrebat pe balantul meu de mai multe ori: ce vrei sa facem? adica ce isi doreste el... nu stie.. ce vreau eu vrea si el.. adica ii e tot una cumva... poate pt ca vrea sa facem lucruri care sa ma faca pe mine fericita? Dar e cam prea de tot sa se intample asta de fiecare data, nu?
Iar in ceea ce priveste taurii cu balantele, am o prietena care e taur si e impreuna cu o balanta.. si la fel cum ati zis toate... el e mai mare cu 10 ani ca ea si desi sunt impreuna de 4 ani.. nimic..nu i-a zis niciodata ca o iubeste... oare chiar sa nu o iubesca dupa atata timp? atunci de ce mai sta cu ea?
Eu sunt fecioara, dar am aceeasi problema... nici balanta mea nu se marturiseste nici ca da, nici ca nu... am incercat sa ii pun cuvintele in gura, nu a mers, am incercat si ne-am si despartit de 2 ori... am ajuns din nou impreuna, dar tot nu a scos nimic.. am incercat sa ma crizez, am incercat sa ii arat ca am si alti admiratori.. nimic! Acum incerc sa fiu eu, asa cum sunt, iar daca nu ma place sa se desparta de mine, daca nu atunci eu iau tacerea lui ca o confirmare a sentimentelor de dragoste...
Daca gasiti voi solutia problemei va rog, dati-mi si mie de stire.
In ceea ce priveste infidelitatea din partea lui nu a fost cazul sau nu am descoperit in mai bine de un an asa ceva
corinuta2u
Postat pe 31 Decembrie 2008 18:24
.poi draga mea..exista o compatibilitate usor ciudata...pot spune. eu balanta iubiitul meu taur. avem 2 luni de cand formam un cuplu...desi imi doaream de....aproape un an..sunt foarte indragoostita de el si am observat ca si el devine. ne intelegem super si ne minunam cat d mult semanam...poat ca si din cauza ca am ascendent in taur..taurii sunt oarcum o provocare pt balanta,noi suntm mai libertne aeriene....ei forte stabili si nu se lasa convins prea usor. daca nu vor nu fac. dak u esti gata pentru mici compromisuri,care dupa parerea mea merita....pt ca dupa ii dai tot ce poti iti ofera si el mai mult decat destul...un pic de rabdare...dak nu....iti recomand leul sau sagetatorul :D.
shhtmaascund
Postat pe 22 Martie 2009 01:04
stii ce-am observat?ca tauritele tot se despart intr-una pentru a o lua de la capat...cu orice individ indiferent de zodia lui.eu sunt taur si tot asa o tin cu despartiri si impacari , indiferent ca a fost leu, berbec, fecioara...so, nu-ti mai fa griji aiurea, cred ca-i in natura noastra sa fim mai dramatice si mai impulsive, dar daca iubim si suntem implicate cu totul in acea relatie asa o ducem, dar nici c-o lasam.de fapt cand ajungem la saturatie stim sa punem si punct.ideea-i ca este absolut normal pt o taurita sa se desparta, sa se impace, nu pune pe seama zodiei , mai ales a lui, ci gandeste-te la a ta, care fie vb intre noi, e mai dificila, dar si dulce.puup.
miamia79
Postat pe 22 Martie 2009 09:20
buna dimineata,eu sunt taur casatorita de 19ani cu o balanta,fetelor lasatii balantei sansa de a va spnune ea ca va iubeste,nu fortati nota,spunetii voi ca o iubiti dar nu o puneti si pe ea sa faca acelasi lucru,va va spune ca iubeste atunci este sigura pe ea si simte nevoia de a spune,de regula balanta iubeste dar nu spune cand vrea cealalta persoana,o va spune cand va dori ea,Lasatii aceasta sansa si veti auzi de la ea TE IUBESC!
Carlasv
Postat pe 22 Martie 2009 09:35
acum sincer.. daca ar fi sa zic dupa horoscop as zice ca merge... dar acum stii mai depinde si de caracterul fiecaruia
_dulcik_
Postat pe 22 Martie 2009 09:44
De la: miamia79, la data 2009-03-22 09:20:44stii ce-am observat?ca tauritele tot se despart intr-una pentru a o lua de la capat...cu orice individ indiferent de zodia lui.eu sunt taur si tot asa o tin cu despartiri si impacari , indiferent ca a fost leu, berbec, fecioara...so, nu-ti mai fa griji aiurea, cred ca-i in natura noastra sa fim mai dramatice si mai impulsive, dar daca iubim si suntem implicate cu totul in acea relatie asa o ducem, dar nici c-o lasam.de fapt cand ajungem la saturatie stim sa punem si punct.ideea-i ca este absolut normal pt o taurita sa se desparta, sa se impace, nu pune pe seama zodiei , mai ales a lui, ci gandeste-te la a ta, care fie vb intre noi, e mai dificila, dar si dulce.puup.

Sunt destul de implicata in aceasta relatie... asa ca trebuie doar sa mai renunt la orgoliu..
syronna
Postat pe 22 Martie 2009 11:23
De la: anca698, la data 2009-03-22 09:35:26buna dimineata,eu sunt taur casatorita de 19ani cu o balanta,fetelor lasatii balantei sansa de a va spnune ea ca va iubeste,nu fortati nota,spunetii voi ca o iubiti dar nu o puneti si pe ea sa faca acelasi lucru,va va spune ca iubeste atunci este sigura pe ea si simte nevoia de a spune,de regula balanta iubeste dar nu spune cand vrea cealalta persoana,o va spune cand va dori ea,Lasatii aceasta sansa si veti auzi de la ea TE IUBESC!


corect!!! ar trebui sa ma consider norocoasa ca dupa 2 ani am auzit cuvintele magice???
syronna
Postat pe 22 Martie 2009 11:25
De la: _dulcik_, la data 2009-03-22 09:44:59acum sincer.. daca ar fi sa zic dupa horoscop as zice ca merge... dar acum stii mai depinde si de caracterul fiecaruia

dupa horoscop sansele sunt de 50%... restul depinde de cei doi, daca vor cu adevarat sa fie impreuna sau nu...
syronna
Postat pe 22 Martie 2009 11:29
De la: yssablue, la data 2009-03-21 22:13:23Ce parere aveti despre o relatie intre o balanta(eu) si un taur(el)?.

Parerea mea este ca ar trebui sa stii de la inceput ceea ce iti doresti de la el, daca iti doresti o relatie in adevaratul sens al cuvantului ar trebui sa te inarmezi cu f multa rabdare.... Bafta!!
syronna
Postat pe 22 Martie 2009 11:31
am avut 2 relatii cu 2 balante, prima la adolescenta care a fost foarte frumoasa, iar a doua la 25 ani care a fost un dezastru, si culmea sotul meu e balanta . din experienta mea, sunt foarte egoisti, se gandesc doar la ei, dupa ce trec de o perioada mai grea sa zicem te face uitat si numai esti bun. cred ca pe masura ce trec anii devin tot mai egoisti. sper ca sotul meu sa se trezeasca ca altfel il las balta
dani_lo
Postat pe 22 Martie 2009 14:13
De la: syronna, la data 2008-11-26 12:29:27si care sunt sansele de reusita intr-o asemena relatie??
va spun sincer.... de un an si opt luni tot ne despartim pentru a o lua de la inceput....



Balanta, semn de Aer este incompatibila cu un semn de Pamant (Taur). Depinde in ce casa de pe astrograma voastra cade aceasta incompatibilitate. Pe astrograma fiecaruia sunt reprezentate toate cele 12 zodii, deci, asa cum am mai spus si alta data, este simplist sa vorbesti despre compatibilitate luand in calcul doar zodia nasterii.
milica_albulescu
Postat pe 22 Martie 2009 15:13
De la: syronna, la data 2008-11-26 12:29:27si care sunt sansele de reusita intr-o asemena relatie??
va spun sincer.... de un an si opt luni tot ne despartim pentru a o lua de la inceput....


As vrea sa adaug, ca daca voi va despartiti si, apoi, o luati din nou de la capat, s-ar putea sa fie o relatie karmica, aveti ceva de rezolvat impreuna in aceasta viata. Relatiile karmice nu sunt usoare si mai creeaza si dependenta. Aceasta relatie se va desface definitiv sau va incepe sa mearga bine in momentul in care fiecare si-a platit datoriile fata de celalalt.
milica_albulescu
Postat pe 22 Martie 2009 15:17
Daca impacarea vine de la el...inseamna ceva
andrada_resita
Postat pe 22 Martie 2009 15:20
De la: syronna, la data 2009-03-22 11:31:58
De la: yssablue, la data 2009-03-21 22:13:23Ce parere aveti despre o relatie intre o balanta(eu) si un taur(el)?.

Parerea mea este ca ar trebui sa stii de la inceput ceea ce iti doresti de la el, daca iti doresti o relatie in adevaratul sens al cuvantului ar trebui sa te inarmezi cu f multa rabdare.... Bafta!!



Intr-adevar imi doream o relatie in adevaratul sens al cuvantului,dar....acum nu prea mai stiu ce vreau.Deoarece e atat de schimbat fata de cum era la inceput.A devenit atat de comod,vrea sa se respecte si sa se rasfete numai pe el.Iar cine a zis ca taurii au tabieturile lor a avut dreptate.Incerc sa il inteleg si sa nu ma enervez dar degeaba.Fiecare are nevoie uneori sa stea singur si sa se mai gandeasca si la el,dar parca el intrece orice masura.Dupa o saptamana in care nu ne-am vazut il sun si ii spun sa iesim si noi si imi raspunde ca maine ca acum nu are chef.Am ajuns sa nu il mai suport cateodata.Si mereu e dupa fusta lui mama.
Poate ca e nevoie de mai multa intelegere din partea mea dar e insuportabil de ENERVANT!!!!!!!.Asa sunt taurii sau acesta nu e persoana potrivita????
jennyxlove
Postat pe 22 Martie 2009 16:41
De la: shhtmaascund, la data 2009-03-22 01:04:26 .poi draga mea..exista o compatibilitate usor ciudata...pot spune. eu balanta iubiitul meu taur. avem 2 luni de cand formam un cuplu...desi imi doaream de....aproape un an..sunt foarte indragoostita de el si am observat ca si el devine. ne intelegem super si ne minunam cat d mult semanam...poat ca si din cauza ca am ascendent in taur..taurii sunt oarcum o provocare pt balanta,noi suntm mai libertne aeriene....ei forte stabili si nu se lasa convins prea usor. daca nu vor nu fac. dak u esti gata pentru mici compromisuri,care dupa parerea mea merita....pt ca dupa ii dai tot ce poti iti ofera si el mai mult decat destul...un pic de rabdare...dak nu....iti recomand leul sau sagetatorul :D.



noi suntem impreuna de 1 an si jumatate.el a fost cel care a insistat sa fim impreuna.cand l-am cunoscut ,eu aveam o relatie de aproape 6 ani,pe care am lasat-o in urma la insistentele lui.nu pot sa zic ca acea relatie mergea foarte bine,deoarece totul devenise cam monoton.totusi am renuntat cu greu.la inceput taurul era foarte insistent,iar pe parcurs ajungand sa ne cunoastem mai bine a inceput sa isi dea arama pe fata.adica a devenit foarte pasiv,nu il mai deranjeaza daca trece si o saptamana fara sa ne vedem.iar mereu vrea sa isi respecte programul lui de lenevit.offff...nu stiu ce sa mai fac .de multe ori incerc sa il inteleg si sa nu mai insist cu absolut nimic,dar prea ma scoate din sarite si de fiecare data ii fac scandal.atunci cand nici eu nu imi arat interesul fata de el situatia e alta.imi spune ca asa ii place sa fiu,adica sa nu il cicalesc si sa nu ii stau tot timpul pe cap ,ca el asa e mai comod.ma dispera omul asta si nu stiu ce sa mai cred.care din noi e personajul negativ si cine are dreptate??ms pentru sfat,o sa incerc sa fac tot eu compromisuri,poate va functiona,dar am impresia ca nu ii pasa de mine din moment ce se comporta asa.
jennyxlove
Postat pe 22 Martie 2009 16:54
De la: miamia79, la data 2009-03-22 09:20:44stii ce-am observat?ca tauritele tot se despart intr-una pentru a o lua de la capat...cu orice individ indiferent de zodia lui.eu sunt taur si tot asa o tin cu despartiri si impacari , indiferent ca a fost leu, berbec, fecioara...so, nu-ti mai fa griji aiurea, cred ca-i in natura noastra sa fim mai dramatice si mai impulsive, dar daca iubim si suntem implicate cu totul in acea relatie asa o ducem, dar nici c-o lasam.de fapt cand ajungem la saturatie stim sa punem si punct.ideea-i ca este absolut normal pt o taurita sa se desparta, sa se impace, nu pune pe seama zodiei , mai ales a lui, ci gandeste-te la a ta, care fie vb intre noi, e mai dificila, dar si dulce.puup.


ai dreptate nu ar trebui sa punem totul pe seama zodie dar uite ca asta e.ne mai lasam influentate de toate lucrurile.iar zodia balanta e cam prapastioasa si aici ma refer la relatii.nu prea cred ca avem noroc in dragoste.dar acum e mai si dupa cum ne-o facem si cu mana noastra.ms.puuuup si bafta in tot ce iti propui.

jennyxlove
Postat pe 22 Martie 2009 16:59
De la: milica_albulescu, la data 2009-03-22 15:13:59
De la: syronna, la data 2008-11-26 12:29:27si care sunt sansele de reusita intr-o asemena relatie??
va spun sincer.... de un an si opt luni tot ne despartim pentru a o lua de la inceput....



Balanta, semn de Aer este incompatibila cu un semn de Pamant (Taur). Depinde in ce casa de pe astrograma voastra cade aceasta incompatibilitate. Pe astrograma fiecaruia sunt reprezentate toate cele 12 zodii, deci, asa cum am mai spus si alta data, este simplist sa vorbesti despre compatibilitate luand in calcul doar zodia nasterii.



Iar cand AERUL invadeaza PAMANTUL.....ce credeti ca se intampla????

SE DECLANSEAZA O ADEVARATA FURTUNA.
jennyxlove
Postat pe 22 Martie 2009 17:07
Balanta - Taur

Balanta si Taur? O Balanta cu capul pe umeri ar trebui sa se gândeasca de zece ori înainte sa se arunce în asa ceva... o relatie dificila.

Desigur, Taurul este foarte-supra-minunat ca persoana, nici nu încape discutie. Problema între voi doi este cu luarea deciziilor, chiar si a celor mai neimportante. Stilul Taurului la capitolul asta? Se aseaza frumusel si asteapta sa vina cineva care sa rezolve problema. Stilul Balantei? Cam tot pe acolo. Iar cu doua semne carora nu prea le place sa vorbeasca deschis despre o gramada de lucruri si care prefera sa lase lucrurile sa se rezolve de la sine, în loc sa intervina, conflictele s-ar putea sa apara destul de des.

La început, relatia merge frumos. Taurul se bucura de tot ce este bun în viata, este un senzual si stie sa se distreze. Numai ca Balanta, de Balanta ce e ea, nu se poate abtine de la un mic flirt din când în când, asa, ca sa se asigure ca înca mai este dorita. Iar Taurul nu prea apreciaza chestia asta. E un fel de fanatic al fidelitatii. O mare parte din combinatia asta depinde de ce fel de Taur ti-ai ales. Daca este un Taur fara complexe, care are încredere în sine, ar trebui sa nu-l deranjeze chestii insignifiante precum asta. Dar daca nu...

Nu uita ca pentru un Taur stabilitatea este foarte importanta si, daca se simte el în siguranta si te considera persoana fidela si devotata, totul poate deveni perfect. Este foarte posesiv, iar tu esti cam prea cerebrala ca sa întelegi chestiile astea complicate, asa ca lasa-l sa fie posesiv si, dupa ce s-a convins ca Balanta asta e doar a lui, poti sa-ti vezi de treaba si sa te plimbi prin oras cât îti pofteste inima. Probabil fara Taurul tau, fiindca lui îi place mai mult sa stea pe acasa, se simte mult mai bine acolo decât prin oras. Bineînteles, daca ai sa cheltuiesti în nestire, ca o Balanta ce se respecta, ai sa ai ceva necazuri, fiindca Taurul este foarte grijuliu si econom cu banii. Nu-ti pierde rabdarea, explica-i ca tot ce ai cumparat are un scop bine definit, si asteapta-l sa se calmeze. Iar data viitoare nu uita sa-i cumperi si Taurului ceva (de mâncare, eventual) de pe unde haladuiesti tu, iar el n-o sa se mai supere. Desigur, si Taurului îi place sa faca cumparaturi, dar le gândeste mult mai bine si mai îndelung.
_dulcik_
Postat pe 22 Martie 2009 21:29
Balanta - Taur

Este un nativ teribil de încapatânat. Ca un Taur. Toata rabdarea si diplomatia Balantei sunt adesea insuficiente când e vorba de a convinge un Taur sa faca sau sa nu faca ceva. Cel mai adesea e greu sa-l urnesti sa faca ceva, fiindca este destul de imobil.

Sexual, va întelegeti cel mai bine. Taurul este o persoana foarte senzuala, care stie sa savureze fiecare moment, cu o voce adesea foarte frumoasa (Taurul guverneaza gâtul; activitatile legate de gât, cum ar fi vorbitul si mâncatul, sunt mai speciale la el), foarte rabdator si cu o atingere aproape magica.

Asadar, o legatura care poate merge DACA Balanta este pregatita sa ofere fidelitate deplina (adica de tot, completa, fara subterfugii). Taurul îti poate oferi siguranta materiala de care ai cam avea nevoie si un echilibru pe care l-ai cautat cam mereu. Numai ca este greu de acceptat pentru un semn de Aer imobilitatea semnului de Pamânt si încapatânarea acestuia. De aici se vor naste cele mai multe probleme.
_dulcik_
Postat pe 22 Martie 2009 21:30
De la: milica_albulescu, la data 2009-03-22 15:17:20
De la: syronna, la data 2008-11-26 12:29:27si care sunt sansele de reusita intr-o asemena relatie??
va spun sincer.... de un an si opt luni tot ne despartim pentru a o lua de la inceput....


As vrea sa adaug, ca daca voi va despartiti si, apoi, o luati din nou de la capat, s-ar putea sa fie o relatie karmica, aveti ceva de rezolvat impreuna in aceasta viata. Relatiile karmice nu sunt usoare si mai creeaza si dependenta. Aceasta relatie se va desface definitiv sau va incepe sa mearga bine in momentul in care fiecare si-a platit datoriile fata de celalalt.


Banuiam eu ca trebuie sa fie asta, chiar am discutat despre krama.... Unele lucruri le simti... acum relatia merge bine, poate si din cauza ca am mai renuntat la orgoilul meu, care era f mare....
syronna
Postat pe 23 Martie 2009 08:43
De la: dani_lo, la data 2009-03-22 14:13:20am avut 2 relatii cu 2 balante, prima la adolescenta care a fost foarte frumoasa, iar a doua la 25 ani care a fost un dezastru, si culmea sotul meu e balanta . din experienta mea, sunt foarte egoisti, se gandesc doar la ei, dupa ce trec de o perioada mai grea sa zicem te face uitat si numai esti bun. cred ca pe masura ce trec anii devin tot mai egoisti. sper ca sotul meu sa se trezeasca ca altfel il las balta

De ce nu incercati sa aveti o discutie ca cartile pe masa cum se spune???? Cred ca va functiona....
Bafta multa!!!
syronna
Postat pe 23 Martie 2009 08:46
De la: andrada_resita, la data 2009-03-22 15:20:17Daca impacarea vine de la el...inseamna ceva

Da ... intotdeauna a venit de la el... eu eram cea inabordabila si ma trezeam cu el la usa....
syronna
Postat pe 23 Martie 2009 08:49
De la: yssablue, la data 2009-03-22 16:41:03
De la: syronna, la data 2009-03-22 11:31:58
De la: yssablue, la data 2009-03-21 22:13:23Ce parere aveti despre o relatie intre o balanta(eu) si un taur(el)?.

Parerea mea este ca ar trebui sa stii de la inceput ceea ce iti doresti de la el, daca iti doresti o relatie in adevaratul sens al cuvantului ar trebui sa te inarmezi cu f multa rabdare.... Bafta!!



Intr-adevar imi doream o relatie in adevaratul sens al cuvantului,dar....acum nu prea mai stiu ce vreau.Deoarece e atat de schimbat fata de cum era la inceput.A devenit atat de comod,vrea sa se respecte si sa se rasfete numai pe el.Iar cine a zis ca taurii au tabieturile lor a avut dreptate.Incerc sa il inteleg si sa nu ma enervez dar degeaba.Fiecare are nevoie uneori sa stea singur si sa se mai gandeasca si la el,dar parca el intrece orice masura.Dupa o saptamana in care nu ne-am vazut il sun si ii spun sa iesim si noi si imi raspunde ca maine ca acum nu are chef.Am ajuns sa nu il mai suport cateodata.Si mereu e dupa fusta lui mama.
Poate ca e nevoie de mai multa intelegere din partea mea dar e insuportabil de ENERVANT!!!!!!!.Asa sunt taurii sau acesta nu e persoana potrivita????

Draga mea regret ca te dezamagesc, dar asa sunt taurii, comozi si cu multe tabieturi.. de aceea am spus ca iti trebuie multa rabdare Daca tu consideri ca el este omul potrivit pt tine, incearca sa nu il presezi.... va fugi cu siguranta.... inceraca sa pari putin indiferenta si atunci rolurile se vor schimba.... Bafta!
syronna
Postat pe 23 Martie 2009 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el-CAPRICORN- EA-RAC 30 De la: myhayy 3 Decembrie 2010 08:54
23 septembrie= balanta sau fecioara?? 3 De la: Andreea87 5 Septembrie 2009 13:57
o piele demna de o diva!! 2 De la: kudika076304 16 Aprilie 2011 19:11
Ce se intampla.. 4 De la: kruger 6 Mai 2010 16:30
eu balanta el berbec 7 De la: just_laura 5 Iunie 2009 13:29