Setari Cookie-uri

I need help

Am si eu nevoie de un sfat referitor la relatia mea din punct de vedere al zodiei.

Eu sunt varsator, el rac. Mentionez ca intre noi nu exista comunicare si e cam egoist.

Astept pareri, sugestii si sfaturi.

Multumesc anticipat!!!!!

p. s: azi vreau sa iau o decizie finala....si tind in a taia relatia so....i need help!!!
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:39
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 11:39:12
....si tind in a taia relatia so....i need help!!!

Si eu as taia relatia.M-am ferit toata viata de raci. Nici nu as concepe o relatie cu un asemenea personaj.
"Nu exista comunicare e un egoist"- tine probabil mai mult de caracterul lui, mai putin de zodie.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:55
realizezi ca esti motivu' despartirii prin declaratia ta!?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:58
mersi pentru raspuns.

Ai putea sa-mi spui mai multe despre barbatii raci si ce anume te determina sa ii eviti? pls
mi-ai fi de mare ajutor

mersi frumos
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:59
De la: geo32, la data 2008-11-27 11:58:04realizezi

Astepti chiar prea too much
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:00
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 11:59:06mersi pentru raspuns.

Ai putea sa-mi spui mai multe despre barbatii raci si ce anume te determina sa ii eviti? pls
mi-ai fi de mare ajutor

mersi frumos

da.
- au nevoie de atentie speciala
- este interiorizat
- îi place sa fie laudat
te intreaba zilnic de mai multe ori cat de mult îl iubesti, cantareste daca il iubesti azi mai mult ca ieri, si trage concluzia ca ieri nu l-ai iubit destul si e bosumflat cel putin trei zile...
- este gelos
- este susceptibil
- prea închis în sine intr-o relatie.....
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:06
Daca nu exista comunicare si el este egoist..iar tu vrei sa o termini cu el ce mama naibii mai conteaza compatibilitatea dintre voi?
coffeeta
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:08
De la: geo32, la data 2008-11-27 11:58:04realizezi ca esti motivu' despartirii prin declaratia ta!?

motivul despartirii e lipsa de comunicare si egoismul lui!!!
sincer..... si eu as rupe relatia in locul ei!
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:15
Multumesc pentru sfaturile voastre.

Ca sa intelegeti mai bine, el vrea aceasta relatie, fac parte din familia lui, se poarta ca si cum ar vrea o relatie, dar: daca il sun, el niciodata nu raspunde, eventual ma suna el, dupa mult timp , chiar a doua zi. Daca trebuie sa ne vdm....nu mai raspunde la telefon, placa lui fiind: am ajuns acasa m-a luat somnul si am adormit. daca cumva ma suna si ii spun ca nu vreau sa vb cu el, ia foc si zice ca il tratez ca pe un nimic.

Concluzia?
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:19
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 12:19:55Multumesc pentru sfaturile voastre.

Ca sa intelegeti mai bine, el vrea aceasta relatie, fac parte din familia lui, se poarta ca si cum ar vrea o relatie, dar: daca il sun, el niciodata nu raspunde, eventual ma suna el, dupa mult timp , chiar a doua zi. Daca trebuie sa ne vdm....nu mai raspunde la telefon, placa lui fiind: am ajuns acasa m-a luat somnul si am adormit. daca cumva ma suna si ii spun ca nu vreau sa vb cu el, ia foc si zice ca il tratez ca pe un nimic.

Concluzia?
gooooooooo giiiiiiiiiiiiirl!!!
Umila ,mea parere in cazul in care el vrea aceasta relatie este sa luati o pauza .............ceva mai lunga..............poate poate se trezeste si se schimba,desi nu cred!Eu personal nu suport oamenii kr fac pe victimele...banuiesc ca ai incercat sa vb cu el!
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:24
Nu ca vreau eu sa fiu Gica contra, dar ce are zodia cu relatia?
Pentru inceput, mie mi-e greu sa cred ca toti oamenii nascuti intr-o anumita perioada de timp se aseamana. Pe scurt, nu prea cred in zodii.
Dar, pentru ca veni vorba, eu am avut un iubit rac. Nu era nimic din ce spuneti voi. Foarte atent, foarte generos, foarte sensibil, foarte delicat, foarte bun la pat... Ce sa mai! totul la superlativ!
Dar eu sunt convinsa ca a fost asa nu din cauza zodiei, ci din cauza mostenirii genetice si educatiei.
Si tu, nu fi copila! Nu te desparti de el ca-i rac, ci din cu totul alte motive. Adica tu ce crezi, ca toti cei din zodia... Nu stiu care e zodia considerata cea mai buna, dar tu chiar crezi ca gata! daca exista o zodie "buna", e de-ajuns sa gasesti pe cineva din zodia aia, si... Te-ai procopsit?
Ce usoara ar fi viata asa!
Dor_a
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:26
Da, daca vreau sa vb cu el imi spune ca e foarte nervos, ca nu e cazu sa incepem discutii de genu asta, ca el are probleme, ca n-are nevoie de inca un izvor de scandal si ca sa il inteleg.
What about me?
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:29
Multumesc pentru raspuns.

Asa stiam si eu despre raci, tocmai asta ma pune pe ganduri. da, iti dau dreptate, depinde de fiecare, dar in acelasi timp sunt anumite caracteristici pentru fiecare zodie in parte verificate.
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:31
Taia relatia ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:32
Hai sa fim seriosi...nu exista"ma despart de el pentru ca e rac",..poate doar ca e egoist,dar nu e egoist din cauza zodiei,asta este cert!!
Eu sunt casatorita cu un rac,si culmea...sunt si varsatoare...dupa zodiac ar fi trebuit sa fug tare din ziua in care l`am cunoscut....si daca faceam asa imi pierdeam sufletul pereche!
Barbatul rac este foarte maleabil,iubitor si familist...asta bineinteles,daca esti diplomata si stii cum sa`l iei...Si daca iubeste...crede`ma ca nu are cum sa nu`ti raspunda la telefon motivand ca ii este somn!..Probabil ca se joaca cu minte ta si`i face placere ca tu te consumi atat de mult!
Mony_ampera
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:52
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 12:29:54Da, daca vreau sa vb cu el imi spune ca e foarte nervos, ca nu e cazu sa incepem discutii de genu asta, ca el are probleme, ca n-are nevoie de inca un izvor de scandal si ca sa il inteleg.
What about me?
ce profesie are........dc nu sunt prea indiscreta?!
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:53
E liber profesionist
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:58
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 12:58:02E liber profesionist
............. prietenul meu e politist si nu mi-a facut niciodata asha ceva,iar dc iubi meu n-are probleme la care sa se gandeasca sau stres......at nu are nimeni.....in fine,eu zic k o pauza ar rezolva totul!!!!
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:04
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 12:31:33Multumesc pentru raspuns.

Asa stiam si eu despre raci, tocmai asta ma pune pe ganduri. da, iti dau dreptate, depinde de fiecare, dar in acelasi timp sunt anumite caracteristici pentru fiecare zodie in parte verificate.


Draga mea Green Eyes

Nu inteleg. De unde exact stiai tu ca asa sunt racii? Un studiu de piata despre un anume produs se face pe 300 de persoane. Ma gandesc ca dac-ai face un studiu despre raci, ar trebui sa il faci pe tot atatia. Cine ti-a zis ca asa sunt racii, cunostea 300 de persoane din aceeasi zodie?
Aici E-Vorba-De-Individualitati, nu de Generalitati!
Habar nu am cum sunt racii. Eu ti-am spus cum a fost racul meu
Cat despre idividul asta al tau... Scuza-ma, dar atitudinea lui e a oricarui barbat (indiferent de zodie) care ori s-a plictisit, ori si-a gasit pe alta.
Simplu!
Dor_a
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:08
Exact la asta ma gandesc si eu...o pauza, sa vedem dupa....daca m-a vrut vreodata sau nu.

macar sunt eu linistita ca am scapat de o suferinta pe viitor.
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:31
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 13:31:56Exact la asta ma gandesc si eu...o pauza, sa vedem dupa....daca m-a vrut vreodata sau nu.

macar sunt eu linistita ca am scapat de o suferinta pe viitor.


Da! Exact! O pauza.

Stiu ca e mai usor de spus decat de facut... Dar... eu am sentimentul ca el te evita cu buna stiinta oricum. Asa ca... orice insistenta ar fi inutila.
Iti doresc sa ai puterea sa treci peste asta usor.
Dor_a
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:47
Iti multumesc frumos pentru sfat, asa e....imi este foarte greu sa si aplic ceea ce vreau sa fac,mai ales ca ne-am facut si planuri de sarbatori, dar chiar nu mai sunt dispusa sa tin in mine si sa-l las pe el sa se simta bine. La un moment dat probabil voi exploda si el nu va intelege de ce .....asta pt ca tac, tac , tac.

In acelasi timp sunt constienta ca relatia asta nu duce nicaieri, nu are rost sa ma amagesc, chiar daca are si unele lucruri care imi plac, dar pana la urma , eu nu vreau sa zambesc 1 zi si 3 sa plang, nu ma simt fericita. E clar ca nu asa trebuie sa fie o relatie, oricat as tine la el.
f_green_eyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:56
Mdaa... nasol momentul! Pana la urma... daca aveti planuti de sarbatori (si el se si tine de cuvant), pauza poate sa astepte pana dupa...

Dor_a
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:36
De la: Dor_a, la data 2008-11-27 20:36:55Mdaa... nasol momentul! Pana la urma... daca aveti planuti de sarbatori (si el se si tine de cuvant), pauza poate sa astepte pana dupa...

nu stiu ...........eu zic k e mai bine sa vina pauza kt mai repede............poate se alege cu vre-un "cadou"neplacut de Craciun,sunt de parere k mai bine si-ar face planuri cu fetele,sa mearga cu fetele la munte sau undeva sa se distreze,decat sa sufere chiar si de Craciun!
dia_na
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:01
Din fericire am un grup de fete super care ma sustin si la care tin foarte mult.Si ele vor sa mergem la munte de rev. O sa ii spun racusorului meu, ca daca vrea sa vina cu mine bine, daca nu,nu.

"saracutul "trece printr-o perioada foarte grea acuma, iar eu trebuie sa il inteleg, eu nu am voie sa trec prin astfel de perioade.

o sa va tin la curent cu desfasurarea asa zisei relatii, dar parerea mea e ca nu va duce nicaieri.cred ca ma mint singura, dar de....asa ne place noua sa ne chinuim....sau cel putin mie.
f_green_eyes
Postat pe 28 Noiembrie 2008 09:38
Atunci chiar ca e bine!
Du-te cu fetele, nu mai ezita!
Dor_a
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:05
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:12
Da-i papucii!
ginette
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:55
As vrea sa stiu cam cat m-ar costa sa imi ghicesti...
ANDREEA210
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:54
"I need help "
De ce scrii ma in engleza nu vezi ca e forum in romana? Ai buba la cap ? Ai invata si tu 3 cuvinte care incep cu f si gata!
Daca iti raspund si eu in engleza, ce faci?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion el scorpion 7 De la: scorpia_S 27 Aprilie 2009 16:16
capricorn-fecioara 13 De la: kudika129251 25 Decembrie 2010 23:00
Buna 18 De la: kudika032109 20 Septembrie 2009 21:55
hy..o poveste....frumoasa... 29 De la: paula27 23 Noiembrie 2010 16:24
ea- capricorn, el- berbec. exista veo sansa??? 4 De la: miss_darine 21 Octombrie 2009 20:11