Setari Cookie-uri

Balanta

BALANTA (23 septembrie- 22 octombrie)
Simbol: Un cantar. Vesnic dezechilibrat, cu talgerele inclinate intotdeauna in favoarea Balantei. Ceea ce da o nehotarare cronica, inclusiv in ceea ce priveste sexualitatea. Incercarea de a echilibra trei relatii secrete si alte cateva aventuri in timp ce planuieste nunta anului ii asigura nativului titlul de necontestat de amant duplicitar al secolului.Element: Aer. Aerul balantei iti bazaie non stop in urechi. Ideea lor de discutie rationala este ca ei vorbesc si tu asculti pastrandu-ti ratiunea. Pentru ca intr-o ureche o sa iti susure apropouri fierbinti si in cealalta o insiruire a tuturor defectelor pe care le-ai avut vreodata sau nu.
Calitate: Cardinal. Adica conducator. Campion absolut in vorbitul pe la spate, umilirea celorlalti si fufa perfecta. De asemenea, expertul zodiacului cand vine vorba de stricat casele altora.
Guvernator: Venus. Zeita chirurgiei plastice si a tavanelor cu oglinzi. Zeita capriciilor.
Activitate preferata: Ranjitul.
Carte preferata: „Cum sa te casatoresti (si) cu propria-ti persoana”.
Model in viata: Barbie/Ken.
Idol romantic: Anna Nicole Smith.
Slujba ideala: Avocatul diavolului.
Prima intalnire ideala: In oras apare un individ imposibil de frumos si dezgustator de bogat intr-o limuzina cu sofer. Multimea se da la o parte din calea lui. Ajunge in fata Balantei si ii o cere in casatorie pe loc, cu promisiunea unei vieti luxoase si lipsita de nevoia de a mai lua vreo decizie vreodata.
Fraza cheie: „Pe de alta parte…”
Fraza de agatat: „Crezi ca mi se potriveste culoarea asta?”
Parte a corpului: Rinichii. Plini de nisip si pietre de la dintii pe care si-i scrasnesc noaptea ca sa compenseze surasul fals pe care il afiseaza toata ziua.
Zona erogena: Fundul. Stau pe el in timp ce tu faci toata treaba.
Ciudatenie sexuala: Orice pozitie e ok, atata vreme cat pot sa vada o oglinda.
Stil romantic: Intortocheat.
CARACTERISTICI
- Vanatori de avere, nehotarati, lipsiti de orice fel de autocritica, cu personalitatea unei frunze in vant.
- Vad dezacordul ca pe un afront personal (o sa se incrunte daca schimbi postul de radio). Daca te certi cu ei, o sa ai de infruntat o tornada de furie. Daca le demonstrezi ca au gresit, o sa fie de acord pe fata, dar o sa te urasca in secret pentru asta.
- Pentru o Balanta, pacea si armonia inseamna sa fii de acord perfect cu filosofia lor de moment.
EL
- Amuzant, carismatic si foarte sarmant. Are un gust impecabil la haine. O personalitate vioaie si prietenoasa care il face foarte popular. Un visator idealist care crede in fair-play si in pacea lumii… DAR:
- Capricios, inconstant si mereu in cautarea noii mari dragoste a momentului. Cand vine vorba de agatat, barbatul Balanta este la fel de versat ca un politician in campania electorala.
- Nu e realist. Pentru tine viitorul inseamna urmatorii cativa ani, pentru el, maine dimineata.
- Superficial. Vrea o papusa Barbie care sa gateasca, sa faca curatenie si sa ii distreze alaiul de prieteni, nu o femeie care sa il confrunte cu responsabilitati.
- Nu ii plac certurile. Incearca sa ai un conflict cu el si probabil ca tu o sa fi cea care o sa faca spume. Mai ales pentru ca pare atat de al dracului de rezonabil si calm.

.........


- In cel mai bun caz, un fraier nehotarat. Pleaca sa faca ceva si sfarseste prin a face cu totul altceva (de exemplu: pleaca la supermarket sa ia de mancare, dar uita pentru ca niste prieteni cu care s-a intalnit pe drum l-au invitat in oras). In cel mai rau caz, regele barurilor. Gandeste-te la smecherii „cool” si „trendy” care pierd vremea pe acolo, imbracati dupa ultimul racnet si freza impecabil aranjata.
- Vrea o relatie bazata pe egalitate. Dai si primesti. Tu dai si el primeste. Se asteapta sa il alinti si sa il rasfeti, sa ii menajezi egoul si sa nu il deprimi cu probleme reale si stringente (nu mai sunt bani, s-a stricat teava de la bucatarie, ala micu’ are nevoie de tenisi noi etc.)
- E responsabil de 7 din 10 relatii ratate. Celelalte 3 sunt din vina barbatilor Pesti.
- Desi cu atata indecizie, e de mirare ca ajunge vreodata sa aiba o relatie, adevarul e ca intodeauna e „oarecum cu cineva” sau cauta sa fie „oarecum cu cineva”. Cineva care e intodeauna mai bun decat tine. Din cauza lui a crescut rata divortului.
EA
Cea mai populara dintre femeile zodiacului. E de obicei foarte atragatoare. Atenta, inteligenta, crede in egalitate. Cauta armonia si o relatie profunda. Este calda, senzuala si feminina… DAR:
- E vanitoasa, geloasa si indragostita de oglinda.
- Adora excesele. Combate depresia prin terapie de cumparaturi.
- Foarte rar cantareste aspectele unei probleme daca nu priveste vanitatea ei personala. Nu e proasta, dar gandirea rationala, asa cum o intelege restul lumii, nu are de a face cu ea. Este cea mai probabila candidata pentru multe operatii estetice.
- Nu exceleaza la luarea deciziilor, adica nu e in stare sa ia vreo decizie, la fel ca si corespondentul ei masculin.
- Are o structura emotionala si un simt estetic extrem de ciudate. E fie o extrema, fie cealalta. O sa iti critice gusturile in aceste domenii, chiar daca e ceva gen „rade ciob de oala sparta”.
- „Noi” e cuvantul ei preferat intr-o relatie. Se misca cu viteze supersonice cand vine vorba de relatii. Da-i un deget si iti ia toata mana. In final, o sa iti faca un set de reguli dupa care sa traiesti, reguli care privesc toate aspectele vietii. E ca un fel de planta parazita care se intinde si sufoca tot.
- O sa ramana in viata ta mult timp dupa ce v-ati despartit. Nu pentru ca te vrea inapoi, ci pentru ca sa se asigure ca suferi fara ea. O sa iti pastreze numarul pentru o eventuala aventura. Nu, nu are nimic de a face cu tine, ci cu ea.
Cum il depistezi: Individul cu sarm tineresc, foarte bine imbracat cu freza perfect aranjata si o expresie absenta e sigur o Balanta.
Unde il gasesti: La intersectii, langa automatele cu mai multe feluri de cafea, in juriul unui concurs de Miss Univers, pe scurt, oriunde trebuie luate hotarari neimportante.
Cum il intrigi: Daca pari un manechin care tocmai a terminat o sedinta foto pentru un catalog de moda. Daca pari fara griji si fara prea multe in cap. Daca pari tanara si cu sanii foarte dezvoltati. Dupa asta asteapta cu foarte mare rabdare sa faca o miscare.
Prima intalnire: De obicei e foarte misto. O sa te duca intr-un loc frumos (pe care il alegi tu), unde o sa beti un pahar de vin (pe care il alegi tot tu), o sa faceti conversatie (despre ce vrei tu). O sa plateasca el (pentru ca i-a vazut pe altii). De ce vrei sa strici totul intrebandu-l daca o sa te sune maine???
Cand sa o faci: Mai asteapta, ca nu pierzi nimic. Adica vreun an sau doi pana se hotaraste daca vrea sa te mai vada sau nu. Oricum o sa fie decizia ta, pana la urma, si deci vina ta.
Cand ii pui intrebarea: Cand vrei sa termini relatia.
Daca iti da papucii: Inseamna ca si-a gasit pe altcineva, pentru ca nu e in stare sa ia hotarari de capul lui. Daca incerci sa il recuceresti, o sa il bagi in ceata. Indiferent daca sta sau pleaca, o sa insiste ca tu l-ai fortat sa o faca.
Daca ii dai tu verde: O sa fie deja cu altcineva, chiar daca e fericit sau nu, inainte sa se fi uscat cerneala pe scrisoarea de despartire/sa fi venit confirmarea de primire a SMS-ului. Daca iti vine sa ii crapi capul de nervi, aminteste-ti ca asta ar insemna sa il iei in serios.
Cum te descurci cu o Balanta?
- Au nevoie de armonie.
- Le atragi atentia daca te porti frumos si civilizat.
- Fa-le complimente sa se simta bine.
- Nu ii forta sa ia decizii rapide.
- Iau foc daca le spui ca nu se potrivesc horoscoapele din Libertatea si Curierul National.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Gemeni, Varsator, Leu, Berbec.
Doar prieteni: Balanta, Sagetator.
Trage-ti un glont in cap acum: Taur, Rac, Capricorn, Scorpion.
Oaia neagra: Fecioara, Pesti.
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:31
nimic mai neadevarat. sunt balanta 100% si nimic din ceea ce este scris aici nu este adevarat sau potrivit. ma intreb cine a facut aceste comentarii? complet aiurea. ma abtin...
mikialbu
Postat pe 20 Octombrie 2008 10:20
sint si chestii adevarate..hai sa recunoastem!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 20 Octombrie 2008 10:45
De la: mikialbu, la data 2008-10-20 10:20:52nimic mai neadevarat. sunt balanta 100% si nimic din ceea ce este scris aici nu este adevarat sau potrivit. ma intreb cine a facut aceste comentarii? complet aiurea. ma abtin...


Pai...cred ca esti suficient de constienta ca un zodiac nu are cum sa includa toate persoanele nascute sub acest semn.Ar fii-cum spunea cineva pe un alt toppic,foarte trist sa fim-noi oamenii de 12 feluri si atat!Adica m-as intalnii cu mine in fiecare zi de cateva ori... Mie...personal mi se potriveste...Chiar daca multe sunt exagerate...
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 13:50
va doresc o zi minunata balantelor!
mikialbu
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:21
De la: mikialbu, la data 2008-10-21 10:21:46va doresc o zi minunata balantelor!

- Nu ii plac certurile. Incearca sa ai un conflict cu el si probabil ca tu o sa fi cea care o sa faca spume. Mai ales pentru ca pare atat de al dracului de rezonabil si calm
si mai spui ca nu esti balanta?!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 21 Octombrie 2008 13:26
chiar va doream o zi minunata!!!
de ce trebuie sa interpretezi pe dos?
chiar sunt balanta-balanta, dar nu ma certam si nici nu faceam spume...
ol za best...
mikialbu
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:49
De la: sweetpink, la data 2008-10-20 13:50:54
De la: mikialbu, la data 2008-10-20 10:20:52nimic mai neadevarat. sunt balanta 100% si nimic din ceea ce este scris aici nu este adevarat sau potrivit. ma intreb cine a facut aceste comentarii? complet aiurea. ma abtin...


Pai...cred ca esti suficient de constienta ca un zodiac nu are cum sa includa toate persoanele nascute sub acest semn.Ar fii-cum spunea cineva pe un alt toppic,foarte trist sa fim-noi oamenii de 12 feluri si atat!Adica m-as intalnii cu mine in fiecare zi de cateva ori... Mie...personal mi se potriveste...Chiar daca multe sunt exagerate...


Pai daca ii include pe unii si pe altii nu, atunci de ce mai exista zodii? Adica ori esti tipic ori atipic, chestie aplicabilia tuturor zodiilor. Mie uneie, ca fiinta rationala ca ma aflu, mi se pare absolut ridicola faza asta cu zodiacul. In fine, fiecare cum vrea sa isi traiasca viata.
Kathara
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:51
mi-a placut tare mult comentariul facut la adresa zodiei balanta. recunosc sunt o balanta si chiar sunt un pic cam afurisita
danuta80
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:15

Sunt o scorpioanca casatorita cu o balanta si fost casatorita cu un peste. ABSOLUT TOT CE S-A SPUS DESPRE BARBATUL BALANTA ESTE ADEVARAT. Parca l-ar fi descris pe sotul meu. Si as mai adauga ca sunt si cei mai mari mincinosi. Pe bune..
rose41
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:45
De la: rose41, la data 2008-10-24 16:45:05
Sunt o scorpioanca casatorita cu o balanta si fost casatorita cu un peste. ABSOLUT TOT CE S-A SPUS DESPRE BARBATUL BALANTA ESTE ADEVARAT. Parca l-ar fi descris pe sotul meu. Si as mai adauga ca sunt si cei mai mari mincinosi. Pe bune..

asta nuuuu...mereu am avut curajul sa spun lucrurilor pe nume,poate prea mult curaj!nu cunosc balante mincinoase
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:07
la barbatul balanta se potriveste +minciuna si eu sunt casatorita cu unul
roxid
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:35
...Ai perfecta dreptate in proportie de 50% . sunt balanta si pana acuma chiar nu am auzit o descriere mai buna a zodiei mele ...iar in relatiile cu pestii ai perfecta dreptate nu merge deloc...oricat ai incerca la barbati in mare parte li se potriveste descrierea
ancutza_buza
Postat pe 27 Octombrie 2008 18:56
Dragelor....aceasta descriere este una ironica....luata de pe http://lanebuni.ro/zodiac-balanta-23-septembrie-22-octombrie/.... pentru fiecare zodie in parte exista asa o descriere. Ce pot sa zic haioasa....
miruna23
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:36
Iooooiii! Si eu care credeam ca sunt balanta! Am atatea de recuperat: sa-mi pun oglinzi in dormitor, sa-mi sensibilizez dosu, sa fie mai erogen, la dreaq! tre' sa-mi placa toate pozitiile, sa-mi gasesc niste amanti, sa-mi placa Ana Nicole...ce mai era? Limuzina! Off, am un Kallos, sa-mi sun sotul sa schimbe masina, sa ma apuc de studiat dreptu, sa mi-l iau de client pe dracu...offf....sa repet analizele la rinichi, programare la stomatolog, reteta pt valium....noh, imi schimb zodia, sunt prea multe de facut...alte zodii?

Postat pe 28 Octombrie 2008 13:19
super tare comentariul tau. asta incercam sa spun si eu mai deunazi. oricum, descrierea zodiei e la misto si super exagerata, nu cred ca trebuie luata in serios. totusi, chestia cu oglinzile a tare!!!
mikialbu
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:18
sunt balanta si sunt mandra de asta si faza cu oglinzile...ar merge ...rare sunt balantele care nu sunt aproape de tipul de "narcisist"...dar e o zodie buna ,parerea mea
vivrepouraimer
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:31
hmmmmm..sunt balanta si nu prea ma caracterizeaza chiar tot ce scrie acolo dar infine...
alina_luminita
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:19
Eu zic ca e cam adevarat ce se scrie despre femeia balanta, mie personal mi se cam potriveste, imi place sa fiu admirata tot timpul, sa cochetez cu barbatii, chiar daca nu ajung mai departe.Din pacate e cam adevarat,nu e o zodie cu care sa te madresti, ca sa nu mai zic cat de indecisa sunt, in tot ceea ce fac.
lara
Postat pe 1 Noiembrie 2008 22:57
uite, aici trebuie sa te contrazic, este o zodie cu care sa te mandresti, eu sunt ft decisa in tot ceea ce fac, daca te uiti la descriere avem calitati si defecte contradictorii, se anuleaza una pe cealalta, la fel si la alte zodii

Postat pe 2 Noiembrie 2008 21:07
uite, aici trebuie sa te contrazic, este o zodie cu care sa te mandresti, eu sunt ft decisa in tot ceea ce fac, daca te uiti la descriere avem calitati si defecte contradictorii, se anuleaza una pe cealalta, la fel si la alte zodii

Postat pe 2 Noiembrie 2008 21:07
de ce sa nu te mandresti ca esti balanta? eu nu cred ca e mai rea decat alte zodii si oricum fiecare om are dreptul la liberul arbitru in luarea deciziilor.
ca femeie, ma mandresc ca sunt balanta, avem noi ceva aparte...
mikialbu
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:44
mie mi se pare ca sunt detsule adevarate da de unde leai scos ca ne gasesti langa automate cu cafea sau ca ne intriga faptul ca nu stiu ce manechin a facut nu stiu ce!e adevarat avem vanitatea noastra dar in orice caz nu mai mult ca leii,si in plus ai uitat sa mentionezi ca nu exista alta zodie capabila sa fie mai sociabila si sasi faca amici mai repede decat balatza.mie una nu mi se potriveste faza cu oglina sunt niste exagerari unele chiar nesimtite si ma intreb cine lea scris:)
shyningskyes
Postat pe 4 Noiembrie 2008 05:27
De la: sweetpink, la data 2008-10-19 19:31:29BALANTA (23 septembrie- 22 octombrie)
Simbol: Un cantar. Vesnic dezechilibrat, cu talgerele inclinate intotdeauna in favoarea Balantei. Ceea ce da o nehotarare cronica, inclusiv in ceea ce priveste sexualitatea. Incercarea de a echilibra trei relatii secrete si alte cateva aventuri in timp ce planuieste nunta anului ii asigura nativului titlul de necontestat de amant duplicitar al secolului.Element: Aer. Aerul balantei iti bazaie non stop in urechi. Ideea lor de discutie rationala este ca ei vorbesc si tu asculti pastrandu-ti ratiunea. Pentru ca intr-o ureche o sa iti susure apropouri fierbinti si in cealalta o insiruire a tuturor defectelor pe care le-ai avut vreodata sau nu.
Calitate: Cardinal. Adica conducator. Campion absolut in vorbitul pe la spate, umilirea celorlalti si fufa perfecta. De asemenea, expertul zodiacului cand vine vorba de stricat casele altora.
Guvernator: Venus. Zeita chirurgiei plastice si a tavanelor cu oglinzi. Zeita capriciilor.
Activitate preferata: Ranjitul.
Carte preferata: „Cum sa te casatoresti (si) cu propria-ti persoana”.
Model in viata: Barbie/Ken.
Idol romantic: Anna Nicole Smith.
Slujba ideala: Avocatul diavolului.
Prima intalnire ideala: In oras apare un individ imposibil de frumos si dezgustator de bogat intr-o limuzina cu sofer. Multimea se da la o parte din calea lui. Ajunge in fata Balantei si ii o cere in casatorie pe loc, cu promisiunea unei vieti luxoase si lipsita de nevoia de a mai lua vreo decizie vreodata.
Fraza cheie: „Pe de alta parte…”
Fraza de agatat: „Crezi ca mi se potriveste culoarea asta?”
Parte a corpului: Rinichii. Plini de nisip si pietre de la dintii pe care si-i scrasnesc noaptea ca sa compenseze surasul fals pe care il afiseaza toata ziua.
Zona erogena: Fundul. Stau pe el in timp ce tu faci toata treaba.
Ciudatenie sexuala: Orice pozitie e ok, atata vreme cat pot sa vada o oglinda.
Stil romantic: Intortocheat.
CARACTERISTICI
- Vanatori de avere, nehotarati, lipsiti de orice fel de autocritica, cu personalitatea unei frunze in vant.
- Vad dezacordul ca pe un afront personal (o sa se incrunte daca schimbi postul de radio). Daca te certi cu ei, o sa ai de infruntat o tornada de furie. Daca le demonstrezi ca au gresit, o sa fie de acord pe fata, dar o sa te urasca in secret pentru asta.
- Pentru o Balanta, pacea si armonia inseamna sa fii de acord perfect cu filosofia lor de moment.
EL
- Amuzant, carismatic si foarte sarmant. Are un gust impecabil la haine. O personalitate vioaie si prietenoasa care il face foarte popular. Un visator idealist care crede in fair-play si in pacea lumii… DAR:
- Capricios, inconstant si mereu in cautarea noii mari dragoste a momentului. Cand vine vorba de agatat, barbatul Balanta este la fel de versat ca un politician in campania electorala.
- Nu e realist. Pentru tine viitorul inseamna urmatorii cativa ani, pentru el, maine dimineata.
- Superficial. Vrea o papusa Barbie care sa gateasca, sa faca curatenie si sa ii distreze alaiul de prieteni, nu o femeie care sa il confrunte cu responsabilitati.
- Nu ii plac certurile. Incearca sa ai un conflict cu el si probabil ca tu o sa fi cea care o sa faca spume. Mai ales pentru ca pare atat de al dracului de rezonabil si calm.

.........


- In cel mai bun caz, un fraier nehotarat. Pleaca sa faca ceva si sfarseste prin a face cu totul altceva (de exemplu: pleaca la supermarket sa ia de mancare, dar uita pentru ca niste prieteni cu care s-a intalnit pe drum l-au invitat in oras). In cel mai rau caz, regele barurilor. Gandeste-te la smecherii „cool” si „trendy” care pierd vremea pe acolo, imbracati dupa ultimul racnet si freza impecabil aranjata.
- Vrea o relatie bazata pe egalitate. Dai si primesti. Tu dai si el primeste. Se asteapta sa il alinti si sa il rasfeti, sa ii menajezi egoul si sa nu il deprimi cu probleme reale si stringente (nu mai sunt bani, s-a stricat teava de la bucatarie, ala micu’ are nevoie de tenisi noi etc.)
- E responsabil de 7 din 10 relatii ratate. Celelalte 3 sunt din vina barbatilor Pesti.
- Desi cu atata indecizie, e de mirare ca ajunge vreodata sa aiba o relatie, adevarul e ca intodeauna e „oarecum cu cineva” sau cauta sa fie „oarecum cu cineva”. Cineva care e intodeauna mai bun decat tine. Din cauza lui a crescut rata divortului.
EA
Cea mai populara dintre femeile zodiacului. E de obicei foarte atragatoare. Atenta, inteligenta, crede in egalitate. Cauta armonia si o relatie profunda. Este calda, senzuala si feminina… DAR:
- E vanitoasa, geloasa si indragostita de oglinda.
- Adora excesele. Combate depresia prin terapie de cumparaturi.
- Foarte rar cantareste aspectele unei probleme daca nu priveste vanitatea ei personala. Nu e proasta, dar gandirea rationala, asa cum o intelege restul lumii, nu are de a face cu ea. Este cea mai probabila candidata pentru multe operatii estetice.
- Nu exceleaza la luarea deciziilor, adica nu e in stare sa ia vreo decizie, la fel ca si corespondentul ei masculin.
- Are o structura emotionala si un simt estetic extrem de ciudate. E fie o extrema, fie cealalta. O sa iti critice gusturile in aceste domenii, chiar daca e ceva gen „rade ciob de oala sparta”.
- „Noi” e cuvantul ei preferat intr-o relatie. Se misca cu viteze supersonice cand vine vorba de relatii. Da-i un deget si iti ia toata mana. In final, o sa iti faca un set de reguli dupa care sa traiesti, reguli care privesc toate aspectele vietii. E ca un fel de planta parazita care se intinde si sufoca tot.
- O sa ramana in viata ta mult timp dupa ce v-ati despartit. Nu pentru ca te vrea inapoi, ci pentru ca sa se asigure ca suferi fara ea. O sa iti pastreze numarul pentru o eventuala aventura. Nu, nu are nimic de a face cu tine, ci cu ea.
Cum il depistezi: Individul cu sarm tineresc, foarte bine imbracat cu freza perfect aranjata si o expresie absenta e sigur o Balanta.
Unde il gasesti: La intersectii, langa automatele cu mai multe feluri de cafea, in juriul unui concurs de Miss Univers, pe scurt, oriunde trebuie luate hotarari neimportante.
Cum il intrigi: Daca pari un manechin care tocmai a terminat o sedinta foto pentru un catalog de moda. Daca pari fara griji si fara prea multe in cap. Daca pari tanara si cu sanii foarte dezvoltati. Dupa asta asteapta cu foarte mare rabdare sa faca o miscare.
Prima intalnire: De obicei e foarte misto. O sa te duca intr-un loc frumos (pe care il alegi tu), unde o sa beti un pahar de vin (pe care il alegi tot tu), o sa faceti conversatie (despre ce vrei tu). O sa plateasca el (pentru ca i-a vazut pe altii). De ce vrei sa strici totul intrebandu-l daca o sa te sune maine???
Cand sa o faci: Mai asteapta, ca nu pierzi nimic. Adica vreun an sau doi pana se hotaraste daca vrea sa te mai vada sau nu. Oricum o sa fie decizia ta, pana la urma, si deci vina ta.
Cand ii pui intrebarea: Cand vrei sa termini relatia.
Daca iti da papucii: Inseamna ca si-a gasit pe altcineva, pentru ca nu e in stare sa ia hotarari de capul lui. Daca incerci sa il recuceresti, o sa il bagi in ceata. Indiferent daca sta sau pleaca, o sa insiste ca tu l-ai fortat sa o faca.
Daca ii dai tu verde: O sa fie deja cu altcineva, chiar daca e fericit sau nu, inainte sa se fi uscat cerneala pe scrisoarea de despartire/sa fi venit confirmarea de primire a SMS-ului. Daca iti vine sa ii crapi capul de nervi, aminteste-ti ca asta ar insemna sa il iei in serios.
Cum te descurci cu o Balanta?
- Au nevoie de armonie.
- Le atragi atentia daca te porti frumos si civilizat.
- Fa-le complimente sa se simta bine.
- Nu ii forta sa ia decizii rapide.
- Iau foc daca le spui ca nu se potrivesc horoscoapele din Libertatea si Curierul National.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Gemeni, Varsator, Leu, Berbec.
Doar prieteni: Balanta, Sagetator.
Trage-ti un glont in cap acum: Taur, Rac, Capricorn, Scorpion.
Oaia neagra: Fecioara, Pesti.
ndianaz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:57
Scuze pentru primul mesaj, nu adaugai si comentariul meu Nu are nici o treaba cu zodia balanta descrierea de mai sus. Sunt balanta, si cunosc foarte multe balante(atat femei cat si barbati). Sunt foarte putine lucruri care se potrivesc cat de cat. Balantele sunt achilibrate psihic si de multe ori gandesc(apropos Einstein era balanta). Iar cu shopingul, cel putin eu, NU-L SUPORT, orice, numai la cumparaturi sa n-ajung, dar asta e, tre sa te mai si imbraci, nu-mi place sa fiul "la moda", dar nici imbracata oricum, urasc "uniforma de strada", nu stau ore intregi in fata oglinzi...etc. Si nu doar eu, sora mea e balanta, am doi vecini(frate si sora) balanta, colegi.....hai, nu se potriveste la o persoana...dar nici la mai multe? Am citit si horoscopuri care au nimerit mai bine;). O zi buna!
ndianaz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:06
Doar nu credeti zodiacul asta... L-a pus fata ca sa se mai distreze lumea. Chiar trebuie sa luati totul in serios?
rosebud
Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:06
Nu...de fapt am fost inteleasa gresit...motivul pt care am deschis aceste topicuri e ca m-am saturat sa vad in fiecare zi pe forum posturi de genul asta..."eu sunt in zodia Crocobaurului si vreau sa stiu daca ma potrivesc cu zodia dinozaurului si as vrea sa stiu ce sanse am ca relatia sa dureze avand in vedere diferentele de temperatura a scoartei teresre"...De aceea am postat cate un topic cu fiecare zodie in parte,in speranta ca asa se lamureste lumea si nu mai deschde topicuri de genul asta.
Din pacate Iris avea dreptate-nu ajuta la nimic...se deschid in fiecare zi altele si altele...ata ete
sweetpink
Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:50
Am remarcat si eu cata importanta se da zodicului. Oamenii care mai citesc cat de cat stiu ca acest zodiac este o prostie din start deorece at trebui sa fie 13 zodii si nu 12. Da' pana la urma ce mai conteaza daca iti place sincer de o persoana, daca zodiacul zice ca nu sunteti potriviti, asta este. II musai sa il respecti.
rosebud
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:37
Unele sunt exagerate...
Insa in mare parte e adevarat!!!!
Ma regasesc in multe lucruri spuse aici, chiar daca nu sunt de bine...
Gaby211081
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:27
wow super tare!m-ai facut sa rad in hohote :)))))))))hehe sunt balanta si ma cunosc prea bine.intrebare:ai fost cu vreun tip in zodia balanta... sau cu vreo tipa pt ca se vede ca-i cunosti destul de bine?:))))
kinderitza
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Racii 22 De la: one_size 29 Octombrie 2009 09:41
eu capricorn-el balanta.....ce ziceti? 34 De la: kodika2009 11 Iulie 2010 09:25
ce faci atunci cand traesti cu un barbat de 5 ani ai si un copil si nul mai iubesti 42 De la: uatikeij 4 Noiembrie 2011 12:43
ea pesti,el varsator 50 De la: Lesea_m 15 Decembrie 2009 20:06
intrebare 9 De la: pickard 7 August 2011 08:31