Setari Cookie-uri

dupa 2 ani..

Buna! Vreau sa va spun pe scurt povestea mea in speranta ca ma veti sfatui. Am nevoie de alte pareri.
Sunt intr-o relatie de 2 ani,o relatie bazata pe incredere si respect, dar in ultima perioada ma simt cam neglijata. El munceste mai mult in perioada asta, si doarme mai mult..il inteleg. In seara asta am avut o discutie, i-am reprosat faptul ca simt ca avem o relatie firava, ca nu ne cunoastem atat cat ar tebui, ca nu stam suficient timp imreuna- ne vedem cam de 3 ori pe saptamana. Nu ne putem muta impreuna, si nu stiu cand se va intampla asta, nu prea vorbim de viitor. El imi spune ca nu vrea sa se insoare(nici eu nu as face pasul acum), dar eu simt nevoia sa stam mai mult timp impreuna, iar el nu. El e multumit cu aceasta situatie. Simt ca eu sunt pentru timpul liber..Deci prima problema ar fi ca eu am nevoie de el, mai mult decat el de mine si ma ingrijoreaza ca nu avem nici un plan de viitor impreuna. A doua problema este ca nu-i plac discutiile in urma carora ne putem certa. Asa ca le evita, se face ca nu aude...iar eu ma macin singura, simt ca nu pot discuta cu el, nu-i pot reprosa nimic, ca evita..simt ca nu ma mai iubeste, nu mai e disperat dupa mine, cum era la inceput. Este un barbat extraordinar din multe puncte de vedere, dar parca nu-mi face loc in viata lui de zi cu zi. as vrea sa ma despart de el, sa-mi caut pe cineva care-si doreste ca si mine-stabilitatea.
daneassa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 01:34
cum ai descris tu relatia ta cu iubitul tau parca ai vb. de mine in afara de faptul ca noi suntem impreuna de 5 ani locuim de 1 an si in rest e cam la fel! nu e bine stiu prin ce treci dar in plus fata de tine eu ma-m mai agatat de o luna de zile de cineva de un alt barbat din alt oras cam 300km,vorbim zilnic stie de relatia mea ma intelege ma asculta si-mi da sfaturi ei sunt de aceeasi varsta!e bine dar cred ca ma-m indragostit din nou dar cum nu am mai fost vre=o data!nu e un sfat dar eu ma eliberez cumva si ma simt bine cand ma alinta chiar daca e la tel. su pe net
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 01:48
Comunicarea cred ca este solutia. Trebuie sa gasesti, cred eu un moment propice in care sa vorbesti cu prietenul tau fara a-i reprosa, inceraca pur si simplu sa-ti spui nemultumirile totusi fara a-i reprosa.
anamaria86
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:19
Am incercat si asta, dar nu-i plac discutiile de genul asta. Aseara i-am spus ca vreau sa ne despartim, mi-a spus ca nu asta-i solutia, dar nu a venit el cu o alta. Si atat, azi nu mi-a dat nici un semn, probabil ca intotdeauna, se asteapta sa-mi schimb parerea..si eu sa-l sun sa-i cer sa dicutam. Dar de data asta am de gand sa-l las pe el sa vad ce face pt a salva relatia, cum incearca el sa schimbe nemultumirile mele. Daca ma iubeste asa cum spune, ar trebui sa nu fie indiferent..
daneassa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:34
De la: daneassa, la data 2008-11-27 01:34:08Buna! Vreau sa va spun pe scurt povestea mea in speranta ca ma veti sfatui. Am nevoie de alte pareri.
Sunt intr-o relatie de 2 ani,o relatie bazata pe incredere si respect, dar in ultima perioada ma simt cam neglijata. El munceste mai mult in perioada asta, si doarme mai mult..il inteleg. In seara asta am avut o discutie, i-am reprosat faptul ca simt ca avem o relatie firava, ca nu ne cunoastem atat cat ar tebui, ca nu stam suficient timp imreuna- ne vedem cam de 3 ori pe saptamana. Nu ne putem muta impreuna, si nu stiu cand se va intampla asta, nu prea vorbim de viitor. El imi spune ca nu vrea sa se insoare(nici eu nu as face pasul acum), dar eu simt nevoia sa stam mai mult timp impreuna, iar el nu. El e multumit cu aceasta situatie. Simt ca eu sunt pentru timpul liber..Deci prima problema ar fi ca eu am nevoie de el, mai mult decat el de mine si ma ingrijoreaza ca nu avem nici un plan de viitor impreuna. A doua problema este ca nu-i plac discutiile in urma carora ne putem certa. Asa ca le evita, se face ca nu aude...iar eu ma macin singura, simt ca nu pot discuta cu el, nu-i pot reprosa nimic, ca evita..simt ca nu ma mai iubeste, nu mai e disperat dupa mine, cum era la inceput. Este un barbat extraordinar din multe puncte de vedere, dar parca nu-mi face loc in viata lui de zi cu zi. as vrea sa ma despart de el, sa-mi caut pe cineva care-si doreste ca si mine-stabilitatea.


am avut si eu o relatie la fel dar a durat 4ani.au mai fost si alte complicatii dar pana la urma tot ne am despartit.parca nui pasa de nimic, am incercat sa discut si eu cu el dar fara rezultat.am incercat fel si fel de chestii pentru ai arata cum ma simt dar pana la urmam mi am dat seama ca asa e el si nu se va schimba.nimeni nu e perfect, toti avem greseli insa fiecari isi cunoaste limitele...sunt greseli pe care un om le poate accepta si sunt unele cu care pur si simplu nu putem trai...asa a fost si asa va fii...gandestete bine daca merita, chiar daca il iubesti ai putea trai asa cu le?!
shortiy
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:37
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:38
De la: Cassey, la data 2008-12-30 16:38:23Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!

Postat pe 30 Decembrie 2008 16:39
El te iubeste!
Lucreaza mult si doarme mult? Pai e recesiune, tine de servici cu dintii.
Nu prea sta la dialog? Normal, tu-i ceri ceva care inca nu iti poate oferi.

Daca el vrea o casa in care sa te ia sa stai cu el te-ai gandit? Sau o varianta asemanatoare?

Nu-i mai cere nimic!
Bucura-te cand te suna!
Bucura-te cand te cauta!
Bucura-te cand esti cu el!
Bucuria s-o vada in zambetul tau pe fatza radioasa, si ai sa vezi cum el va veni tot mai des spre tine!

Incearca, SUCCES!!!
90701
Postat pe 13 Martie 2009 19:57
cred ca la un moment dat tutoror ni se intampla aceste lucruri,incearca sa-l intelegi daca simti ca il iubesti!
bibi240
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:25
sant unele persoane care le plac situatiile incerte ... poate si el in starea in care santeti e in elementul lui ... nu vrea sa-si faca responsabilitati si asa nu-l doare capul ... nu? poti sa-i canti tu in struna cat vrei ... tot va face ce e bn pt el ... nu se streseaza cu confortul tau ... e clar ca buna ziua... oare mai merita sa-ti investesti timp? ... sentimente? etc? ... mai gandeste-te!
Schatt
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:16
De la: dakina, la data 2009-03-13 19:57:55El te iubeste!
Lucreaza mult si doarme mult? Pai e recesiune, tine de servici cu dintii.
Nu prea sta la dialog? Normal, tu-i ceri ceva care inca nu iti poate oferi.

Daca el vrea o casa in care sa te ia sa stai cu el te-ai gandit? Sau o varianta asemanatoare?

Nu-i mai cere nimic!
Bucura-te cand te suna!
Bucura-te cand te cauta!
Bucura-te cand esti cu el!
Bucuria s-o vada in zambetul tau pe fatza radioasa, si ai sa vezi cum el va veni tot mai des spre tine!

Incearca, SUCCES!!!
In mare parte sunt de acord cu tine. Daca iubitul ei n-a luat-o razna (bautura, femei, droguri, jocuri de noroc sau...alti barbati!), atunci n-are de ce sa-si faca probleme. Cred ca problema e ca ea nu prea are o viata personala, o "gradina secreta" in care el sa nu aiba acces. La ea trebuie o mica schimbare de atitudine. Un pic de indifeenta fata de el nu strica, si mai mult interes fata de ea insasi si nevoile ei.

Postat pe 8 Septembrie 2009 02:38
De la: daneassa, la data 2008-11-27 01:34:08Buna! Vreau sa va spun pe scurt povestea mea in speranta ca ma veti sfatui. Am nevoie de alte pareri.
Sunt intr-o relatie de 2 ani,o relatie bazata pe incredere si respect, dar in ultima perioada ma simt cam neglijata. El munceste mai mult in perioada asta, si doarme mai mult..il inteleg. In seara asta am avut o discutie, i-am reprosat faptul ca simt ca avem o relatie firava, ca nu ne cunoastem atat cat ar tebui, ca nu stam suficient timp imreuna- ne vedem cam de 3 ori pe saptamana. Nu ne putem muta impreuna, si nu stiu cand se va intampla asta, nu prea vorbim de viitor. El imi spune ca nu vrea sa se insoare(nici eu nu as face pasul acum), dar eu simt nevoia sa stam mai mult timp impreuna, iar el nu. El e multumit cu aceasta situatie. Simt ca eu sunt pentru timpul liber..Deci prima problema ar fi ca eu am nevoie de el, mai mult decat el de mine si ma ingrijoreaza ca nu avem nici un plan de viitor impreuna. A doua problema este ca nu-i plac discutiile in urma carora ne putem certa. Asa ca le evita, se face ca nu aude...iar eu ma macin singura, simt ca nu pot discuta cu el, nu-i pot reprosa nimic, ca evita..simt ca nu ma mai iubeste, nu mai e disperat dupa mine, cum era la inceput. Este un barbat extraordinar din multe puncte de vedere, dar parca nu-mi face loc in viata lui de zi cu zi. as vrea sa ma despart de el, sa-mi caut pe cineva care-si doreste ca si mine-stabilitatea.

mai te iubeste...in felul lui...poate nu-i place sa se exteriorizeze si are oroare de casatorie...am mai vazut barbati de genu'...asa o sa-ti faca toata viata, nu o sa te simti niciodata iubita si dorita cu adevarat..nu o sa fii niciodata pe primul loc in viata lui...asa ca ia-ti inima in dinti si da-i papucii
simonycik
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum te inpaci cu fostu prieten? 10 De la: little_doll 18 Martie 2009 16:52
distanta...dusmanul iubirii :( 58 De la: franziska_eu 12 Ianuarie 2012 11:13
Atractia dintre 2fete..sa intamplat vreodata sa fiti atrasi de o fata?? 35 De la: DieMann 8 Iulie 2009 05:12
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar??? 1 De la: omenie 22 Iunie 2010 21:12
BANCURI DE SPUS 125 De la: kudikaroxi 26 Mai 2009 18:04