Setari Cookie-uri

eu ce-sa fac?!

sa spun pov mea pe scurt...sa nu plictisesc.am o relatie,sau ce e ea,la distanta.am crezut ca merge,dar parca nu ne e sortit sa fim impreuna..suntem impreuna cam de 1 an,am trecut prin multe,mai ales din cz unor pb de sanatate ale lui.eu am fost casatorita si am 1 baiat de 11 ani,singurul lucru din lumea asta care ma face fericita il iubesc si stiu ca ma iubeste,dar ii e frica....sau nu stiu...sau se teme de responsabilitate....in sept tb sa ne mutam impreuna,nu s a intamplat....n a vea un loc de munca.am asteptat..a venit oct,s a angajat,tot nu ne am mutat,a trecut si noiembrie,degeaba:( acum o sapt imi zice ca tb sa plece la o scolarizare afara din tara,s a amanat ,astaseara mi a spus ca pleaca luni...pt 7 luni!stau si ma gandesc se merita sa astept inca 7 luni?imi e frica...nu stiu ce sa fac:(am ajuns la 31 de ani si sincer nu stiu ce sa fac,ma simt de parca n am nici un rost ca femeie...ce sa fac?
cameliaellena
Postat pe 12 Decembrie 2009 04:39
ia si vb q el serios, intreaba-l ce ganduri are...si daca merita sa-l astepti in astea 7 luni.... nu mai pot gandi limpede la ora asta....is zapacita rau...
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 04:51
o relatie taraita, e o relatie taraita. nimic din timpul pe care l petreceti la distanta nu e productiv. crede ma am experienta multor ani de astfel de relatie, intai ca prietenie, si mai apoi ca familie. distanta nu face decat sa roada, sa macine, sa piarda din ceea ce a fost sau ne imaginam ca este. hotarati ce trebuie facut impreuna, si daca nu stie ce vrea, nu ti pierde vremea.
veti pierde din caldura, din apropiere, se va obisnui singur, sau va gasi pe altcineva acolo. cand va veti regasi, cu siguranta nu va mai vrea sa va mutati impreuna, ptr ca timpul de unul singur duce la comoditate. vei deveni geloasa, instabila si nesigura. nu va fi langa tine atunci cand vei avea nevoie de ajutor, si stii ce inseamna asta, din moment ce esti divortata. gandeste te bine, care sunt termenii acestei relatii. e foarte greu, dar, numai tu poti hotara. poate sunt eu prea pesimista sau negativista, dar eu stiu prin ce trec eu.........iar adevarul si realitatea mea se poate sa nu fie general valabile. asa incat, mult succes
anda_a
Postat pe 20 Decembrie 2009 14:42
ce sa faci?mergi inainte ,capul sus ..numai tu stii daca se merita sau nu sa l astepti ..
gugulina74
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crestere alarmanta a numarului de virgini in Romania si pe Roportal: Masuri ce se impun? 11 De la: Flowers 21 Septembrie 2011 20:14
relaþia cu un bãrbat mai tânãr 20 De la: KNIGHT_31 17 Octombrie 2010 17:20
Relatii la distanta 44 De la: ale18blu 28 Mai 2012 22:21
Cum sa scap de el? 63 De la: bl_de 28 Iulie 2009 15:26
De ce exista prostitutie ? 43 De la: Indiana_Jones 16 Octombrie 2011 12:57