Setari Cookie-uri

balantele hmmmm

balantele dau tot timpul senzatia de fiinte reci,,dar este contrariul,,,,,nu vor sa se arate,,,sunt fiinte fff rabdatoare,,razbunatoare,,,,incapatanate si se plictisesc fff repede de un lucru sau de o persoana care nu le prea inspira interesul,,,,cand iubesc,o fac intens si incep fff usor mai ratrasi nu se arata de la inceput cu adevarata fata,,,vor sa ajunga tot timpul sus,,in varf,,,asa ca intr,o relatie cam asa incep mai toate balantele ,,,,cu incetul dar ai de castigat dk se indragosteste pt ca dau totul se implica mult,,,,,dar grija ,,,,sunt si razbunatori,,,ffff razbunatori,,,,,este parerea mea de balanta ,,,avand in trecut un barbat balanta,,,,,
riana78
Postat pe 19 Septembrie 2011 23:27
De la: kudika165256, la data 2011-09-19 23:27:29balantele dau tot timpul senzatia de fiinte reci,,dar este contrariul,,,,,nu vor sa se arate,,,sunt fiinte fff rabdatoare,,razbunatoare,,,,incapatanate si se plictisesc fff repede de un lucru sau de o persoana care nu le prea inspira interesul,,,,cand iubesc,o fac intens si incep fff usor mai ratrasi nu se arata de la inceput cu adevarata fata,,,vor sa ajunga tot timpul sus,,in varf,,,asa ca intr,o relatie cam asa incep mai toate balantele ,,,,cu incetul dar ai de castigat dk se indragosteste pt ca dau totul se implica mult,,,,,dar grija ,,,,sunt si razbunatori,,,ffff razbunatori,,,,,este parerea mea de balanta ,,,avand in trecut un barbat balanta,,,,,
riana78
Postat pe 19 Septembrie 2011 23:45
Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 23:51
sunt perfect de acord cu voi..nu mai am nimic de adaugat
AdriaS
Postat pe 29 Septembrie 2011 03:09
De la: kudika165256, la data 2011-09-19 23:27:29balantele dau tot timpul senzatia de fiinte reci,,dar este contrariul,,,,,nu vor sa se arate,,,sunt fiinte fff rabdatoare,,razbunatoare,,,,incapatanate si se plictisesc fff repede de un lucru sau de o persoana care nu le prea inspira interesul,,,,cand iubesc,o fac intens si incep fff usor mai ratrasi nu se arata de la inceput cu adevarata fata,,,vor sa ajunga tot timpul sus,,in varf,,,asa ca intr,o relatie cam asa incep mai toate balantele ,,,,cu incetul dar ai de castigat dk se indragosteste pt ca dau totul se implica mult,,,,,dar grija ,,,,sunt si razbunatori,,,ffff razbunatori,,,,,este parerea mea de balanta ,,,avand in trecut un barbat balanta,,,,,

Initial, balanta fiind, am vrut sa te contrazic. Parca vedeai numai bube la zodia asta. Dar m-am razgandit.
Totusi parca o duci la extreme si nu-i chiar asa. Mai ales ultima parte cu ffff razbunatori.

Cat despre iubirea intensa, LOL! Un mare LOL!

In rest, parca ceva - ceva aduce cu o balanta. :)
rashela
Postat pe 29 Septembrie 2011 05:24
Razbunatoare?
Sunt balanta si nu sunt razbunatoare. Cand cineva m-a ranit, am preferat sa-mi vad de viata mea, am intrerupt relatiile cu respectivele persoane si intr-adevar nu uit niciodata raul care mi l-au facut. Dar de razbunat, nu m-am razbunat.
Asta este evident doar parerea mea legat de balante. Si cu siguranta nu toata lumea e de acord.
Restul....da, ai dreptate, caracterizarea e corecta in special la capitolul incapatanare....din pacate
Dissi
Postat pe 29 Septembrie 2011 15:49
Eu am in viata si sufletul meu trei balante si le iubesc de nu mai pot ! Si cu bune si cu rele, sunt balantele mele! Parerea mea este ca ceea ce conteaza este educatia, nu zodia.
luchianramona
Postat pe 29 Septembrie 2011 15:53
Si totusi, daca stau bine sa ma gandesc, cred ca incapatanarea nu e neaparat o chestie negativa.
Datorita incapatanarii, am reusit multe chestii in viata. De exemplu, mi s-a pus un diagnostic gresit, conform caruia la orice efort, stres sau emotii puternice riscam sa dau coltu. Ce facultate, ce copii? .... a nuuuu, nici gand.
Si m-am incapatanat sa fac facultatea, si sa am o familie si copil si n-am murit, ba mai mult, dupa ani de zile am aflat, dupa alte investigatii, ca de fapt.... am trait cu frica ani de zile, inutil.
Deci.... noroc ca sunt incapatanata
Dissi
Postat pe 29 Septembrie 2011 16:03
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 23:51:44Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
pfff...si eu sunt balanta si nu sunt "rece"deloc balantele sunt persoane iubitoare...incapatanate,orgolioase si mai ales nu le place sa le contrazici atunci cand stiu sigur ca au dreptate...sunt geloase,daca le dai motive,pun repede suflet in relatii,le place sa le demonstrezi ca sentimentele pt ele sunt sincere...nu tin prea mult cont de parerile celor din jur si mai mereu fac ce le taie capul
callybra
Postat pe 30 Septembrie 2011 02:04
De la: callybra, la data 2011-09-30 02:04:02
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 23:51:44Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
pfff...si eu sunt balanta si nu sunt "rece"deloc balantele sunt persoane iubitoare...incapatanate,orgolioase si mai ales nu le place sa le contrazici atunci cand stiu sigur ca au dreptate...sunt geloase,daca le dai motive,pun repede suflet in relatii,le place sa le demonstrezi ca sentimentele pt ele sunt sincere...nu tin prea mult cont de parerile celor din jur si mai mereu fac ce le taie capul

Vad ca te-ai mai inveselit
luchianramona
Postat pe 30 Septembrie 2011 13:42
De la: Dissi, la data 2011-09-29 16:03:01Si totusi, daca stau bine sa ma gandesc, cred ca incapatanarea nu e neaparat o chestie negativa.
Datorita incapatanarii, am reusit multe chestii in viata. De exemplu, mi s-a pus un diagnostic gresit, conform caruia la orice efort, stres sau emotii puternice riscam sa dau coltu. Ce facultate, ce copii? .... a nuuuu, nici gand.
Si m-am incapatanat sa fac facultatea, si sa am o familie si copil si n-am murit, ba mai mult, dupa ani de zile am aflat, dupa alte investigatii, ca de fapt.... am trait cu frica ani de zile, inutil.
Deci.... noroc ca sunt incapatanata


Sunt de acord cu tine!!!
Si eu am trait experienta asta...ar fi trebuit sa mor de acum 14 ani,dar....m-am incapatanat sa nu cred medicii,sa fac multe chestii ,pe care nu multe persoane le-ar fi facut si iata-ma!!!Am familie,copil,cariera....
Si sunt o balanta romantica,loiala,familista,empatica,nonrazbunatoare,foarte pacifista,iertatoare,care iubeste cu toate celulele corpului ei....
balanta65
Postat pe 30 Septembrie 2011 19:43
De la: callybra, la data 2011-09-30 02:04:02
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 23:51:44Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
pfff...si eu sunt balanta si nu sunt "rece"deloc balantele sunt persoane iubitoare...incapatanate,orgolioase si mai ales nu le place sa le contrazici atunci cand stiu sigur ca au dreptate...sunt geloase,daca le dai motive,pun repede suflet in relatii,le place sa le demonstrezi ca sentimentele pt ele sunt sincere...nu tin prea mult cont de parerile celor din jur si mai mereu fac ce le taie capul


Daaaaaaa....si asta e adevarat!!!!!
balanta65
Postat pe 30 Septembrie 2011 19:44

Vad ca te-ai mai inveselit [/quote]Intr-adevar...nu mai sunt asa demoralizatra cum eram acum vreo saptamana...asta poate pentru ca am implinit 31 de ani pe 28?
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 00:40
De la: callybra, la data 2011-09-30 02:04:02
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 23:51:44Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
pfff...si eu sunt balanta si nu sunt "rece"deloc balantele sunt persoane iubitoare...incapatanate,orgolioase si mai ales nu le place sa le contrazici atunci cand stiu sigur ca au dreptate...sunt geloase,daca le dai motive,pun repede suflet in relatii,le place sa le demonstrezi ca sentimentele pt ele sunt sincere...nu tin prea mult cont de parerile celor din jur si mai mereu fac ce le taie capul



iti dau dreptate,iubitul meu este balanta si cam asa este..nu prea cred in horoscop dar nah... eu sunt scorpion si el balanta...
emmyley
Postat pe 2 Octombrie 2011 05:16
Ma alatur celor care au intalnit balante reci.calculate.invidioase(recunosc ca tine mai mult de educatie decat de zodi). Nesansa mea a fost sa cred in imaginea pe care o afiseaza in general o balanta(femeile),fragila dar puternica suferind dar capabila sa suporte,ceva gen vaduva neagra asteptand fraierii sa pice in plasa . Eu m-am ars in relatia cu balante s-au folosit de prietenia sincera pe care am avut-o pt ele .dupa care s-au debarasat de mine. Asa ca , cu scuzele de rigoare pt balantele ok ,balantele sunt naspa!
mikiduta39
Postat pe 2 Octombrie 2011 05:42
Razbunatoare? Nici chiar. Sunt balanta si am prieteni balanta si pot sa spun ca viziunea despre persoana iubita e situata la poli opusi.
Andrrei
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:19
Ok. Eu sunt balanta si pot spune un adevar comun ... incapatanata la cote maxime, nu imi place sa recunosc ca am gresit, iar daca trebuie cu orice scop sa dau dreptate, atunci o formulez in asa fel incat sa ies si eu bine din asta . In rest, fiinta 200% sociala, nu suport izolarea.Nu imi plac criticile (pt ca in sinea mea cred ca nu sunt fondate marea lor majoritate). Si acum cica parti bune persoanele apropiate mie au asigurat 100% ajutorul meu, zi sau noapte, oricand, sunt in stare sa ma dau peste cap sa ii ajut sau sa ii scap de nedreptate. In relatii... hmmm... depinde de om... dar ma indragostesc repede, imi poate trece la fel de repede, cateodata imi place sa fac pe cineva sa se indragosteasca de mine... just for fun si flirtez la greu pt k imi plac jocurile erotice fara sa ajunga niciunde :D cu alte cuvinte, imi place sa fiu in centrul atentiei... oare?
adutzza_eu
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:05
buna ! si eu sunt balanta si sunt intru-totul de acord cu tine . Fiecare zodie are particularitatiile ei, dar acest lucru tine si de educatie. Nu trebuie sa fii neaparat o fiinta rea,razbunatoare,daca asa scrie in horoscop, acest lucru mai tine si de educatie si de fiecare persoana in parte . Eu sunt foarte linistita , ma consider o persoana simpla , discreta si eleganta . Decat sa ma razbun,prefer sa dau uitarii ,iar in legatura cu relatiile ...ma implic total mai ales cand sunt indragostita.
kudika046738
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:13
De la: adutzza_eu, la data 2011-10-02 16:05:00Ok. Eu sunt balanta si pot spune un adevar comun ... incapatanata la cote maxime, nu imi place sa recunosc ca am gresit, iar daca trebuie cu orice scop sa dau dreptate, atunci o formulez in asa fel incat sa ies si eu bine din asta . In rest, fiinta 200% sociala, nu suport izolarea.Nu imi plac criticile (pt ca in sinea mea cred ca nu sunt fondate marea lor majoritate). Si acum cica parti bune persoanele apropiate mie au asigurat 100% ajutorul meu, zi sau noapte, oricand, sunt in stare sa ma dau peste cap sa ii ajut sau sa ii scap de nedreptate. In relatii... hmmm... depinde de om... dar ma indragostesc repede, imi poate trece la fel de repede, cateodata imi place sa fac pe cineva sa se indragosteasca de mine... just for fun si flirtez la greu pt k imi plac jocurile erotice fara sa ajunga niciunde :D cu alte cuvinte, imi place sa fiu in centrul atentiei... oare?


balanta65
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:36
trenul_vietii
Postat pe 3 Octombrie 2011 10:44
De la: luchianramona, la data 2011-09-30 13:42:55
De la: callybra, la data 2011-09-30 02:04:02
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 23:51:44Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
pfff...si eu sunt balanta si nu sunt "rece"deloc balantele sunt persoane iubitoare...incapatanate,orgolioase si mai ales nu le place sa le contrazici atunci cand stiu sigur ca au dreptate...sunt geloase,daca le dai motive,pun repede suflet in relatii,le place sa le demonstrezi ca sentimentele pt ele sunt sincere...nu tin prea mult cont de parerile celor din jur si mai mereu fac ce le taie capul

Vad ca te-ai mai inveselit
trenul_vietii
Postat pe 3 Octombrie 2011 10:45
De la: luchianramona, la data 2011-09-30 13:42:55
De la: callybra, la data 2011-09-30 02:04:02
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 23:51:44Balanta: balantele sunt fiinte echidistante si reci,nu trebuie sa arate in ce sens vor imparti dreptatea si de asta dau impresiile mentionate de tine (am citat partial si incomplet din Horoscopul Netti Sandu)
pfff...si eu sunt balanta si nu sunt "rece"deloc balantele sunt persoane iubitoare...incapatanate,orgolioase si mai ales nu le place sa le contrazici atunci cand stiu sigur ca au dreptate...sunt geloase,daca le dai motive,pun repede suflet in relatii,le place sa le demonstrezi ca sentimentele pt ele sunt sincere...nu tin prea mult cont de parerile celor din jur si mai mereu fac ce le taie capul

Vad ca te-ai mai inveselit
trenul_vietii
Postat pe 3 Octombrie 2011 10:45
Aveti mare dreptate...iubitii mei de pina acum au fost balante...ca...ma rog...asa credeam eu ca se potrivesc de minune cu varsatorii..dar ei cu nimeni nu se potrivesc potrivit la statistici facute de mai multi cunoscuti care sint deacord cu mine ca balantele sunt incapatinate, orgolioase, reci, neorganizate si poti sa te astepti la orice de la ele...sint tare imprevizibile...imi pare rau pentru balantele care citesc ce-am scris eu, dar sa stiti ca multi avem caracter mostenit de la parinti, adica de la alte zodii asa ca pot fi si balante chiar bune...
anishoara22
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:08
Acelasi lucru am patit si eu cu un Rac,deci:nu zodia este de vina,ci omul
kudika117894
Postat pe 15 Octombrie 2011 18:10
asa cum s-a mai spus, tin sa evidentiez faptul ca este vorba doar de educatie deoarece eu sunt balanta si sunt casatorita de aproape 8 ani cu o alta balanta si ne intelegem minunat!!! Intr-adevar suntem f f f f incapatanate, orgolioase, sensibile si rareori uitam raul care ni s-a facut dar sigur nu suntem razbunatoare!!! Spre deosebire de alte zodii, balanta kiar este o zodie super ok!!!
kudika439098
Postat pe 19 Octombrie 2011 13:12
Probabil ca pt tine e valabil ,nu te cunosc, dar balantele pe care le-am cunoscut eu erau niste frustrate invidioase care nu tineau cont decat de persoana lor (recunosc ca nici din familiile din care provin nu aveau ce sa invete),cert e datorita lor ma feresc sa am prietene balante
mikiduta39
Postat pe 19 Octombrie 2011 16:56
De la: adutzza_eu, la data 2011-10-02 16:05:00Ok. Eu sunt balanta si pot spune un adevar comun ... incapatanata la cote maxime, nu imi place sa recunosc ca am gresit, iar daca trebuie cu orice scop sa dau dreptate, atunci o formulez in asa fel incat sa ies si eu bine din asta . In rest, fiinta 200% sociala, nu suport izolarea.Nu imi plac criticile (pt ca in sinea mea cred ca nu sunt fondate marea lor majoritate). Si acum cica parti bune persoanele apropiate mie au asigurat 100% ajutorul meu, zi sau noapte, oricand, sunt in stare sa ma dau peste cap sa ii ajut sau sa ii scap de nedreptate. In relatii... hmmm... depinde de om... dar ma indragostesc repede, imi poate trece la fel de repede, cateodata imi place sa fac pe cineva sa se indragosteasca de mine... just for fun si flirtez la greu pt k imi plac jocurile erotice fara sa ajunga niciunde :D cu alte cuvinte, imi place sa fiu in centrul atentiei... oare?
kudika130303
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:41
buna,si eu sunt o balanta,,nu sunt razbunatoare , dar nu uit niciodata.sunt de acord cu tine,tot ce ai spus e adevarat ,,,,,,,,asa sunt balantele..
kudika130303
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:49
madymadelin
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:50
aaaaaaaaaaaaa, ce voiam sa va mai intreb...........cu ce zodie credeti ca se potriveste cel mai bine BALANTA? AM CITIT MAI PESTE TOT CA BALANTA SE POTRIVESTE CU VARSATORUL..............EU CRED CA NU-I ADEVARAT..DEPINDE DE OM SI DE CARACTERUL LUI.!
ACUM SUNT CU UN CAPRICORN ,SUNT LA INCEPUT ,PINA ACUM TOTUL E BINE SI FRUMOS!!! STIE CINEVA SAU A FOST UNA DINTRE VOI BALANTELE CU UN CAPRICORN? VA ROG SA-MI RASP,SUNT CURIOASA. PUPICI PT TOATE BALANTELE.
kudika130303
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu leu,el taur...:-?? 18 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 19:35
eu fecioara , el capricorn 15 De la: papusik__2009 25 Iulie 2009 18:13
cum e relatia dintre un barbat capricorn si o femeie berbec? 91 De la: kudika029282 11 Noiembrie 2010 18:20
chiar am innebunit cu totii??? 4 De la: violeta10 11 Mai 2011 10:28
sagetator ( ea )& fecioara ( el ) 6 De la: Ele_ely 23 Octombrie 2009 13:33