Setari Cookie-uri

Ce sa fac sa-mi treaca iubirea???

sunt cu iubitul meu de cativa ani si de ceva timp m-am indragostit de un alt tip care si el la randul are o iubita...in fine,povestea e foarte complicata din cauza ca eu am inceput sa fiu foarte geloasa pe iubita lui,mi-e ciuda cand stiu ca e cu ea chiar daca si eu in timpul asta sunt cu iubitul meu...
chestia e ca din aceasta cauza eu sunt foarte deprimata in fiecare zi,nu mai sunt buna de nimic,nu mai am chef sa ies niciunde,ma enervez din orice si nu mai suport starea asta pentru ca eu inainte eram foarte de viata si bine dispusa tot timpul indiferent ce probleme aveam...dar acum nu ma mai recunosc,m-am schimbat foarte mult,nici eu nu ma mai recunosc...
pe iubitul meu actual nu vreau sa il parasesc pt ca inca il mai iubesc si el pe mine,si nu merita sa ii fac un asemenea rau pentru ca e clar ca nici eu nu as putea fi fericita cu celalalt la gandul ca el sufera...
vreau sa ies din relatia asta interzisa pentru ca numai rau imi fac,problema e ca inca il iubesc pe celalalt si tot timpul imi vin in minte doar amintirile frumoase pe care le am cu el....
cine a mai trecut prin asa ceva si poate sa imi dea un sfat pentru ca vreau neaparat sa-mi revin si sa-mi vad de viata mea alaturi de iubitul meu si sa-l uit definitiv!chiar astazi ma gandeam sa ii spun sa o terminam....nu stiu cum o sa reactioneze...

Postat pe 1 Decembrie 2008 13:15
babydoll poti sa imi explici si mie o treaba???cum poti iubi doua persoane deodata????asa ceva nu se poate....pentru unul dintre ei e iubire iar pentru celalalt e altceva...obisnuinta...nu stiu iti place de el????nu ai cum sa iubesti doi barbati.una e iubirea adevarata..cand nu poti trai fara cineva,cand te trezesti cu gandul la persoana iubita...trebuie k tu sa te ganesti bine sa pui in balanta...dar daca u vrei s o termini cu celalalt nu te mai gandi la altii cum o sa reactioneze.gandeste te la tine.tie sa ti fie bine!!!
sabi87
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:20
cu iubitul meu sunt de cativa ani impreuna si pana acum nu l-am inselat niciodata,dar dupa toti anii astia petrecuti impreuna pot sa spun ca si-a facut prezenta in relatia noastra monotonia....
s-a intamplat sa ma indragostesc de altcineva si sa ne intalnim...chestia asta dureaza de cateva luni...la inceput am luat-o in gluma,imi placea de el dar cu timpul am ajuns sa il iubesc...
el mi-a spus ca vrea sa fie cu mine si ca ma iubeste si sa il las pe iubitul meu si el pe ea si sa fim noi doi impreuna.
chiar daca poate as fi vrut asta nu pot sa o fac....inca mai tin la iubitul meu si mi-ar parea rau dupa relatia noastra mai ales ca nu am ce sa ii reprosez,vreau doar sa-mi revin cum eram inainte si sa-l uit pe celalalt,pentru ca e un sentiment ingrozitor sa stai cu cineva in pat si gandul sa iti fie in alta parte...

Postat pe 1 Decembrie 2008 13:27
stii eu am patit ca tine de mai multe ori am fost cu D 1 an...intre timp l am cunoscut p C....l am lasat p D si am fost cu C....pe urma kt eram cu C la m cunoscut pe L si l am lasat p C ptr L...dupa 2 ani cat fusesem cu C.asa am mai patit o data l am cunoscut p S in timp ce eram cu C si Acum d 1 an sunt cu S si o sa ne casatorim....ideea e ca tu trebuie sa ti traiesti viata.sa nu te gandesti ca de stau stau in pat si ma gandesc la altul..TU ESTI SINGURA CARE TE POTI VINDECA!iesi cu fetele lasa i pe ei...detaseaza te...si atunci va fi mai ok....eu asa am facut ca sa ma limpezesc si mi a fost bine.
sabi87
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:38
de exemplu acum iar m-a sunat celalalt sa-mi spuna ca ma iubeste si ca ii e dor de mine si abia asteapta sa ne vedem nu stiu cum sa-i zic ca nu mai are sens sa o lungim....vede si el in ce stare sunt si nu mai stie ce sa faca si sa-mi spuna ca sa imi revin din starea asta...in plus iar mi-a zis sa il las pe iubit si sa fim noi doi impreuna,degeaba ca nu pot face asta oricat as vrea...

Postat pe 1 Decembrie 2008 13:43
orice alta ocupatie imi gaseam ca sa il uit nu puteam,indiferent ca ieseam cu fetele,cu iubitul sau cu oricine,gandul meu era la el...oare ce face,unde e, bla bla
problema e ca acum nici macar sa mai ies nu mai am chef,de iubitul meu nici atat,el nu stie ce naiba am de am starea asta....oricum totul e ca dracu!!!!

Postat pe 1 Decembrie 2008 13:46
off....e cam greu...eu sincera sa fiu knd am patit cum ai patit si tu...mi a fost usor sa i las ptr k am suferit din cauza lor.nu am prea avut noroc in dragoste...pana akm...dar la tine dak nici nu poti renunta la iubit...dar te intereseaza si de celalalt...e cam aiurea...de ce nu incerci sa fii cu cel din urma...???de ce tie frica sa incepi ceva nou??
sabi87
Postat pe 1 Decembrie 2008 14:01
nu e vorba ca mi-e frica,chestia e ca mi-e mila de iubitul meu si inca mai tin la el,nu pot sa-i fac una ca asta....el ma iubeste foarte mult,e foarte bun cu mine,nu m-a inselat niciodata,per total avem o relatie buna,ne intelegem...dar ca a intervenit obisnuinta.ideea e ca nu am curaj sa fac ceva chiar daca imi doresc...pur si simplu nu am curaj!!

Postat pe 1 Decembrie 2008 14:13
asa de mult simt nevoia sa vb cu cineva care sa stiu ca nu ma va intelege gresit si nu m-ar judeca asa dupa aparentele situatiei

mele...vreau sa va spun ca acum un an jumatate am fost nevoita sa ma mut in alt oras .....cam la 600 de km distanta de cel in care am

cresut...fff greu...prieteni cunostinte alta etapa din viata..liceul...parintii afara nu erau langa mine..l-am cunoscut pe A.toate bune si

frumoase asta timp de 3 sapt..cat am stat impreuna era totul ok mai facea el faze..dar nimic grav incat sa ma supar....si nah

detalii...pana cand m-a chemat la o petrecere si dupa petrecere trebuia evident sa dormim undeva pana dimineata si am dormit la un

prieten de-al lui eu fiind virgna...:((doamne cand imi aduc aminte...m-a violat...m-a obligat..era un pic ametit eu la fel..dar eram

constienta ca nu aveam ce face..apoi a urmat 1 dec si a plecat la munte....m-a lasat asa..ds-a folosit de mine...si cand am gandeam ca my

first time vroiam sa fie altfel..ma urasc pe mine cand ma gandesc la clipele alea:((e f greu....ma sitm si acum murdara folosita...de

toate.....vreau sa sterg asta din viata mea...asa a trecut un an..eu ma gandeam la ''fapta asta'''si cu baietii care am avut relatii dupa

si nah ma sarutau sau ajungeam la chestii mai ''intense''plangeam tipam ii respingeam..asta pt ca involuntar imi venea ca un scenariu

toate secventele cu A..cand s-a intamplat ce s-a intamplat:(( pana cand l-am cunoscut pe R.de 22 de ani..am scris situatia mai concreta

jos...:) asa....am vb mult timp..ca amici.....prirteni..eram ca fratii avea incredere in mn ieseam o data la 2 sapt chiar o data la o

luna..vb-ea deschis imi zicea toate ''treburile''lui....ce combina sa zic asa si in legatura profesionala tot...si imi dadea mereu sfaturi

de astea mai puternice...si ma facea sa fiu mai matura...nush pana cand am ajuns sa am indragostesc de el...i-am zis..si-a dat seama....si

a cerut o ruptura sa-mi revin..mi-a fost greu..n-am mai vb cateva luni bune..pana cand in timpul asta am lasat sentimentalismele eram deja

si sunt mai domnisoara..nah aveam grija mai mult de aspectul meu...saracului baiat ii cam veneau apele cand ma vedea:P 1.75....90-70-93 va

dati seama......si el fiind asa mai cu poftele nebazandu-se pe rel serioase..si am iesit din ce in ce mai des..pana cand m-a invitat la

el..am baut nijte vin..era ok..constientizam ca se va intampla..dar parca nu aveam acele retineri ca pana acuma..uitasem complet de

incidentul de anul trecut....precizez ca am fc cu R acuma o luan si ceva...:P :D asa.....a fost ok..am pos in gand ca el este primul..si

sa zic asa in momentele alea il foloseam adik ne foloseam unul pe altu el sa-is satisfaca placerile si eu il foloseam sa uit de A de tot

ce a fost tragic..si asa am ajuns fara sa vreau sa tin la el...el mi-a zis de la inceput canu vrea nimic sentimental;...vrea doar

placere...si nah eu i-am zis ca atunci cand sunt cu el falsez..si sunt altfel...il vreau doar pt mn si el nu vroia sa inteleaga asta....si

i-am zis ca verau o ruptura..si el nu ca nu are rost ca ma vrea langa el..dar nah nu imi convenea nu imi facea bine..sa fiu cu el asa o

data pe sapt..nici cu altu sa am o rel nu pot ...dar nici cu el nu am o relatie oficiala..eram asa cam in ceata..si pana cand a vazut cama

doare si ca am nevoie de o ruptura mi-a cerut o rel serioasa..si de cateva zile imi acorda atentie ma alinta...iesim aproape in fiecare

zi..nu stiu ce sa cred..oricum nu am incred intr-utotul in ceea ce se intampla acum si in vb lui..voi incerca sa nu ma complic..sa raman

la stadiul asta cu sentimentele....si sa profit de ocazie..si nu vreau sam gandesc ca mai sta cu altele sau chiar maie imi poate zice

gata..dar stiu ca ma mai vrea..si acolo undeva semnific cv pt el s nu a fost numaai o dorinta la pat din partea lui....nu stiu multi din

jur imi zic ca gresesc ca fc rau ca ar trebui sa-mi vad de viata dar ma cunosc si am puterea de a constientiza ca o implicare sentimentala

nu-mi face bine..si voi incerca sa ma rezum doar la profit....sa zic asa..o sa il ascult.sa-i iau in considerare sfaturile lui mature si

''perverse'':"> sa fc sa ma gadesc ca am o viata si nu merita sa sufar...voi avea timp liceu..si altfel se va pune problema....:*
honey_hustla
Postat pe 1 Decembrie 2008 14:18
De la: babbydoll, la data 2008-12-01 13:15:42sunt cu iubitul meu de cativa ani si de ceva timp m-am indragostit de un alt tip care si el la randul are o iubita...in fine,povestea e foarte complicata din cauza ca eu am inceput sa fiu foarte geloasa pe iubita lui,mi-e ciuda cand stiu ca e cu ea chiar daca si eu in timpul asta sunt cu iubitul meu...
chestia e ca din aceasta cauza eu sunt foarte deprimata in fiecare zi,nu mai sunt buna de nimic,nu mai am chef sa ies niciunde,ma enervez din orice si nu mai suport starea asta pentru ca eu inainte eram foarte de viata si bine dispusa tot timpul indiferent ce probleme aveam...dar acum nu ma mai recunosc,m-am schimbat foarte mult,nici eu nu ma mai recunosc...
pe iubitul meu actual nu vreau sa il parasesc pt ca inca il mai iubesc si el pe mine,si nu merita sa ii fac un asemenea rau pentru ca e clar ca nici eu nu as putea fi fericita cu celalalt la gandul ca el sufera...
vreau sa ies din relatia asta interzisa pentru ca numai rau imi fac,problema e ca inca il iubesc pe celalalt si tot timpul imi vin in minte doar amintirile frumoase pe care le am cu el....
cine a mai trecut prin asa ceva si poate sa imi dea un sfat pentru ca vreau neaparat sa-mi revin si sa-mi vad de viata mea alaturi de iubitul meu si sa-l uit definitiv!chiar astazi ma gandeam sa ii spun sa o terminam....nu stiu cum o sa reactioneze...
ella34
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:48
iti spun eu ca nu se merita....de curand am trecut si eu prin ceva asemanator.....foarte !!! ccrede ma ca e rau daca umbli dupa o himera...nu da vrabia din mana .....stii acest proverb ....e foarte real...eu sunt maritata si am si copiii si cel mai bun e sotul meu !!!!nu l am inselat niciodata, dar am fost tentata sa o fac...stii cum sa scapi ????prin autocontrol .iti impui.si ai sa reusesti .eu am reusit si sunt foarte bucuroasa ca am reusit succes!!!

Postat pe 23 Decembrie 2008 22:55
shi yo am trecut prin asta shi nu e asha ushor sa iei o decizie...incearca sa te distrezi q pretenii shi sa uitzi d asta...dar niciodata sa nu lashi persoana q care ai stat catziva ani pt persoana care apare in peisaj....pentru k o sa te intorci la un moment dat la persoana p care o iubeshti q adevarat...te vei intoarce la cel q care ai stat my moolt shi itzi va reprosha mereu faptul k l-ai lasat pt altul....aqm totul depind d tn....u eshti baza...
papusa_barbie
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:15
am shi yo o problema...cn ms poate ajuta k nush c sa my fac ...am fost q un baiat din zodia scorpion (eu st varsator)...deshi nu cred k conteaza zodia...2 ani am fost q el dar q intreruperi...ultima oara knd m-am impacat q el....incepusem sa ne certam f des...din orice prostie...ma saturasem shi m-am hotarat sa ma cert q el definitiv...ne-am certat prin noiembrie....shi aqm o saptamana am cunoscut un baiat (in zodia peshti) q care ma intzeleg destul d bine...tzin la el shi nu vreau sa il las...dar in acelashi timp cand il vad p fostu simt k imi sare inima din piept...deshi shi-a faqt shi el o gagik...ma tot cauta...ieri am vb q el shi a zis k ii este dor d mn dar nu sufera...nush c sa fac sa il uit...
papusa_barbie
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:25
De la: babbydoll, la data 2008-12-01 13:15:42sunt cu iubitul meu de cativa ani si de ceva timp m-am indragostit de un alt tip care si el la randul are o iubita...in fine,povestea e foarte complicata din cauza ca eu am inceput sa fiu foarte geloasa pe iubita lui,mi-e ciuda cand stiu ca e cu ea chiar daca si eu in timpul asta sunt cu iubitul meu...
chestia e ca din aceasta cauza eu sunt foarte deprimata in fiecare zi,nu mai sunt buna de nimic,nu mai am chef sa ies niciunde,ma enervez din orice si nu mai suport starea asta pentru ca eu inainte eram foarte de viata si bine dispusa tot timpul indiferent ce probleme aveam...dar acum nu ma mai recunosc,m-am schimbat foarte mult,nici eu nu ma mai recunosc...
pe iubitul meu actual nu vreau sa il parasesc pt ca inca il mai iubesc si el pe mine,si nu merita sa ii fac un asemenea rau pentru ca e clar ca nici eu nu as putea fi fericita cu celalalt la gandul ca el sufera...
vreau sa ies din relatia asta interzisa pentru ca numai rau imi fac,problema e ca inca il iubesc pe celalalt si tot timpul imi vin in minte doar amintirile frumoase pe care le am cu el....
cine a mai trecut prin asa ceva si poate sa imi dea un sfat pentru ca vreau neaparat sa-mi revin si sa-mi vad de viata mea alaturi de iubitul meu si sa-l uit definitiv!chiar astazi ma gandeam sa ii spun sa o terminam....nu stiu cum o sa reactioneze...
sa ramai cu cel care are mai multi bani

Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:53
De la: a_ale, la data 2009-01-28 19:53:14
De la: babbydoll, la data 2008-12-01 13:15:42sunt cu iubitul meu de cativa ani si de ceva timp m-am indragostit de un alt tip care si el la randul are o iubita...in fine,povestea e foarte complicata din cauza ca eu am inceput sa fiu foarte geloasa pe iubita lui,mi-e ciuda cand stiu ca e cu ea chiar daca si eu in timpul asta sunt cu iubitul meu...
chestia e ca din aceasta cauza eu sunt foarte deprimata in fiecare zi,nu mai sunt buna de nimic,nu mai am chef sa ies niciunde,ma enervez din orice si nu mai suport starea asta pentru ca eu inainte eram foarte de viata si bine dispusa tot timpul indiferent ce probleme aveam...dar acum nu ma mai recunosc,m-am schimbat foarte mult,nici eu nu ma mai recunosc...
pe iubitul meu actual nu vreau sa il parasesc pt ca inca il mai iubesc si el pe mine,si nu merita sa ii fac un asemenea rau pentru ca e clar ca nici eu nu as putea fi fericita cu celalalt la gandul ca el sufera...
vreau sa ies din relatia asta interzisa pentru ca numai rau imi fac,problema e ca inca il iubesc pe celalalt si tot timpul imi vin in minte doar amintirile frumoase pe care le am cu el....
cine a mai trecut prin asa ceva si poate sa imi dea un sfat pentru ca vreau neaparat sa-mi revin si sa-mi vad de viata mea alaturi de iubitul meu si sa-l uit definitiv!chiar astazi ma gandeam sa ii spun sa o terminam....nu stiu cum o sa reactioneze...
sa ramai cu cel care are mai multi bani
e o gluma,nu-i asa,sfatul asta?
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:11
babydoll
eu cred ca nu sunt decat niste fluturasi trecatori si ar fi bine sa asculti si ratiunea in acelasi timp..daca celalalt te-ar iubi nespus nu cred ca ar trebui sa se mai vada si cu alta...cred ca ar face tot posibilul sa te cucereasca mai repede, sa uiti de actualul iubit si sa fii numai a lui..gandeste-te cat ar mai suferi acest baiat cu cxare ai impartit atatea..pt cine...? nici macar nu poti sa spui ca il cunosti prea bine pe celalalt...
SPOTYYY
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:31
Sincer trec prin aceeasi situatie ca si tine si nici eu nu stiu ce sa fac....am aceleasi simtome si nu am chef de absolut nimic...oare ar putea cineva sa ne ajute?tu ti'ai rezolvat problema?daca da ajuta'ma si pe mine te rog mult...:((

Postat pe 3 Februarie 2009 22:28
laso sa treaca pe langa tine si nui da prea mare importanta....apeleaza ea la tine....
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 23:57
pana acu cateva luni am fost cu un baiat pe care l-am iubit enorm nici acu nu l-am uitaT CE CREZI CA MERITA CA EU SAI MAI DAU O SANSA
andra_elena2009
Postat pe 22 Februarie 2009 22:06
sunt in cazul tau acu m-ia cerut sa fiu cu el din nou dar nuj ce sa fac sunt complet confuza imi trebuie un rasp urgent pt tine nuj ce sa zik cred ca dak ti lla actualu sa ramai cu el sau dak ti mai mult la fostu sa teimpacio ciel dak crezi u ca merita nu poate decide nimeni in locul tau
andra_elena2009
Postat pe 22 Februarie 2009 22:15
De la: andra_elena2009, la data 2009-02-22 22:15:56sunt in cazul tau acu m-ia cerut sa fiu cu el din nou dar nuj ce sa fac sunt complet confuza imi trebuie un rasp urgent pt tine nuj ce sa zik cred ca dak ti lla actualu sa ramai cu el sau dak ti mai mult la fostu sa teimpacio ciel dak crezi u ca merita nu poate decide nimeni in locul tau


papusa barbie
andra_elena2009
Postat pe 22 Februarie 2009 22:18
sincer e foarte anapoda sa treci prin astfel de situatii....eu am trecut de etapa respectiva,insa cu multa convingere k va fi bine....iubitul meu de la vremea respectiva m`a "mirosit"k sa zic asa..!S`a retras dupa multe insistente de a ramane impreuna.Eu nu am acceptat.Celalalt imi promitea marea cu sarea si s`au dovedit a fi vorbe`n vant....cu trecerea timpului.Insa nu`mi pare rau nici acum de alegerea facuta.Nu se merita sa plangi urmele nimanui.BAFTA!!!
Lis
Postat pe 28 Februarie 2009 18:50
mie mi-a trecut iubirea.dar a ramas tristetea...de tristete oare cum scapi?
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat..pls... 14 De la: DiavolytaTa 13 Martie 2009 12:32
Inca o poveste 10 De la: kudika015582 22 Iunie 2009 22:58
iubire intre veri 95 De la: 14 Decembrie 2012 09:57
cum pot sa repar? 50 De la: ancaaurora_busu 29 Iulie 2009 16:20
atunci cand iubesti si nu esti iubita...s-au macar asa crezi... 18 De la: one_size 23 Martie 2010 14:47