Setari Cookie-uri

Putin ajutor pentru o romanca indragostita de un arab

Buna seara ! Vreau sa le multumesc celor care o sa imi citeasca povestea , o sa ma ajute sau o sa ma judece (va rog sa nu o faci prea aspru ).Am o relatie de 10 luni cu un barbat care provine din tarile arabe , la inceput am crezut ca e dragostea vietii mele si cel care avea sa fie alesul meu pe viata dar acum numai pot spune acelasi lucru.Timp de 3 luni de zile a fost totul minunat pana cand intr-o zi am plecat din localitate in vizita la o ruda de la tara (l-am anuntat ca plec si nu am stat mai mult de 3 ore, nu l-am sunat in acest timp pentru ca nu aveam semnal) .Cand m-am intors m-a acuzat(fara nicio dovada) ca l-am mintit si ca am fost in alta parte , a avut loc o discutie aprinsa care s-ar fi terminat cu o despartire daca nu as fi spus ca are dreptate si ca l-am mintit (desi nu am facut asta , dar imi era frica sa nu se desparta de mine ) .Peste o luna s-a intamplat acelasi lucru, doar ca de data asta putin diferit.Eram la o prietena buna acasa si el m-a acuzat ca am fost la un barbat desi a vorbit cu prietena respectiva la telefon.Am incercat sa îi explic dar tot nu a inteles, 4 zile nu m-a mai sunat iar eu daca voiam sa iau legatura cu el ma facea in toate felurile.Am fost iar obligata sa zic ca l-am mintit desi nu o facusem.Apoi au urmat luni de cosmar, ne impacasem doar ca eu am fost obligata sa numai vorbesc cu nicio cunostiinta de gen masculin (desi oricum nu vorbeam prea mult ) dat nici cu prietenele mele.Ma conducea pana acasa (uneori pana la usa ) , ma suna cu apel video ca sa verifice ca sunt acasa , avea zile in care se oprea jos in fata blocului si trebuia sa ies la geam ca sa se asigure ca nu m-am oprit pe la nu stiu ce vecin .Am acceptat toate astea pentru ca am crezut ca o sa treaca dar totul s-a agravat .Faceam sex extrem de des (minim o data si maxim de 5 ori pe zi ) , m-am simtit folosita si mi se acrise se sex , voiam sa ne plimbam sau sa facem si orice altceva in afara de sex .I-am zis lucrul asta si tot el s-a enervat si nu refuzat sa vorbeasca cu mine , tot eu am zis ca sunt de vina doar ca sa ne impacam .Mi-am incalcat multe principii , am jurat ca nu o sa accept niciodata o palma de la un barbat dar de la el am luat 3 .Prima a fost pe 23 decembrie pentru ca am zis ca ne vedem la 1 dar apoi i-am zis ca numai pot si ca ne intalnim la 2.A doua si a treia palma au fost pentru ca a vazut niste poze vechi cu un baiat care l-am placut dar cu care am fost prieten si pentru o poza pe care o prietena mi-a trimis-o cu un fost coleg de liceu (poza era indecenta pentru ca respectivul avea mana pusa in dreptul penisului dar nu era dezbracat si era facuta de amuzament repectivul fiind machiat si imbracat in femeie ).Tin sa precizez ca pozele respective nu erau salvate in telefon ci erau in conversatia de pe facebook , dar conversatii vechi (cu exceptia pozei cu tipul imbracat in femeie aia era mai nou dar repet nu era nimic exagerat sau indecent , poate doar o anumita nota de obsecinitate dar slaba ).In toate lunile astea mi s-au verificat mesajele si tot ce vorbeam cu orice persoana .Cu toate ca nu am facut nimic m-a acuzat ca stergeam mesajele , ca aveam relatii sexuale cu altii si ca il mint (desi vorbeam mai doar cu el si ii dadeam timp cel putin 7-8 ore pe zi ).Am incercat totul ca sa mearga relatia asta , dar el nu a incercat nimic.Am dat orice ca sa ii recastig increderea dar nu a vrut .Am fost in conflict cu familia mea si as fi renuntat si la ei doar pentru el .Parintii mei sunt niste oameni minunati care mi-au oferit totul si care au fost mandri de mine pana cand m-a dominat acest individ si le dau dreptate.Am incercat de multe ori sa vorbesc cu el despre faptul ca vreau timp sa ies si cu ate persoane si ca vreau incredere si mereu ma intreba "De ce vrei asta daca mai ai pe mine ? " .Stiu ca este o relatie toxica si ieri am iesit din ea , sunt cu un picior afara si unul in interior .Motivul despartirii e ca nu vreau sa imi acorde incredere si pentru ca el vede ca eu sunt mereu problema si el e "minunat ".Dragele mele ma iur ca i-am dat foarte mult timp , atentie, dragoste, iertare si intelegere , cred ca mai mult decat ar fi dat alta femeie.M-am lasat calcata in picioare , umilita, jignita, dominata.Nu m-a considerat niciodata un egal.
Probabil dupa ce ati citit toate astea va intrebati de ce il iubesc ? Nu si-a mai vazut familia de 6 ani , sunt singura persoana pe care o are aici si l-am cunoscut intr-o perioada in care o duceam prost emotional si l-am indragit repede.Am avut si momente bune chiar si in lunile mele de cosmar pe care le-am avut cu el .Dar ma doare inima ca nu vede tot raul pe care mi l-a facut si faptul ca nu vede cat de mult bine i-am facut eu.
Dar eu va intreb pe voi dragele mele , daca m-ar iubi asa cum zice el, mai mult decat orice de pe lumea asta si ca sunt inima lui si ca sunt speciala si ca ar muri fara mine , mi-ar fi facut toate astea ? Nu si-ar cerut scuze si ar fi venit in gat si s-ar fi schimbat dupa ce m-am despartit de el ? Nu stiu daca o sa mai vina sau nu dar stiu ca numai pot trai asa.
Am nevoie de ajutor , orice gand bun e o alinare pentru sufletul meu.
kudika_1008015
Postat pe 8 Aprilie 2016 20:36
Arabul asta al tau , putea fi oricare alta nationalitate , vorbesti de relatia ta cu un barbat , la urma urmei :)
Nimeni nu poate decide in locul tau !
Ori il accepti asa cum este , asa cum l-ai acceptat 10 ani , sau inchei relatia definitiv si irevocabil.
Vorba multa , saracia omului , fato , astfel bati pasul pe loc
kudika_988778
Postat pe 9 Aprilie 2016 12:00
adevarat sau nu,,nici o noutate daca este musulman,,conform coranului femeia este deficitara intelectual si niciodata nu poate fi egala cu barbatul,,fugiti de musulmanii ce si urmeaza religia
kudika_991915
Postat pe 9 Aprilie 2016 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
confuza!!!!!!! 12 De la: kentfarafiltru 4 Decembrie 2009 09:31
ce naiba.... 3 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 12:43
povestea mea... 17 De la: kudika019386 10 Mai 2009 15:43
Cum il fac sa fie al meu ?!?!?! 49 De la: contesina 6 Iunie 2011 23:56
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01