Setari Cookie-uri

Vine doar o data pe an..sa il primesc..sau sa fac ca el.. un sfat pls..:((

Acum 4 ani am stat prima oara cu un baiat R. a fost ceva de scurta durata insa a insemnat mult pentru mine.El,genul de baiat care joaca pe mai multe fronturi,genul de baiat in care nu poti avea incredere pt ca oricand se poate duce la o alta,mai frumoasa,mai darnica.. Plecarea lui de langa mine m`a durut..Insa pana acum,an de an,a fost prezent cate putin in viata mea.. primul an,1 luna..al doilea an,4 luni,al treilea an 1 luna..Acum,am reinceput sa vbesc cu el,pe mess.. era plecat din tara.. spunea ca regreta toate cele intamplate,si ca vrea o relatie stabila intre noi,am fost de acord insa cu o conditie,sa se intoarca in tara.Asa a si facut,mi`a facut o surpriza foarte placuta,dupa 2 zile s-a intors.. am stat cu el,am povestit.. a 3-a seara s-au intamplat mult mai multe.. Ce e cel mai interesant,e ca... am facut acest pas, a ajuns acasa,i-a povestit mamei,insa aceasta nu a fost de partea nostra,spunand ca sunt mica.. si nu stiu ce vreau de la viata.Am primit un mesaj...dureros.. continea si aceasta fraza" daca e o sa te mai caut eu,pana atunci nu ma cauta"..Am incercat sa il sun,dar nu raspunde,i`am dat si mesaje..dar e la fel.. Ma doare.. Il iubesc.. Si ce nu inteleg..de ce an de an acceasi poveste.. si mai ales de ce acum,in al 4`lea an a ajuns sa fie chiar asa.?Anul trecut am stat cu un baiat,1 an..S-au intamplat multe intre noi,dar totusi l`am lasat pe el ca sa ma impac cu R. si ce am rezolvat? El este ca si primavara,vine o data pe an,si nu sta mai mult decat acest anotimp... Il iubesc,sunt 4 ani de cand visez la aceasta relatie..si sincer ma doare..:| Ce sa fac? pun prea repede suflet.. sa incerc sa il caut? sau sa il las iar pe el sa se intoarca cand vrea?
leavemealone
Postat pe 18 Martie 2009 13:29
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 13:29:22Acum 4 ani am stat prima oara cu un baiat R. a fost ceva de scurta durata insa a insemnat mult pentru mine.El,genul de baiat care joaca pe mai multe fronturi,genul de baiat in care nu poti avea incredere pt ca oricand se poate duce la o alta,mai frumoasa,mai darnica.. Plecarea lui de langa mine m`a durut..Insa pana acum,an de an,a fost prezent cate putin in viata mea.. primul an,1 luna..al doilea an,4 luni,al treilea an 1 luna..Acum,am reinceput sa vbesc cu el,pe mess.. era plecat din tara.. spunea ca regreta toate cele intamplate,si ca vrea o relatie stabila intre noi,am fost de acord insa cu o conditie,sa se intoarca in tara.Asa a si facut,mi`a facut o surpriza foarte placuta,dupa 2 zile s-a intors.. am stat cu el,am povestit.. a 3-a seara s-au intamplat mult mai multe.. Ce e cel mai interesant,e ca... am facut acest pas, a ajuns acasa,i-a povestit mamei,insa aceasta nu a fost de partea nostra,spunand ca sunt mica.. si nu stiu ce vreau de la viata.Am primit un mesaj...dureros.. continea si aceasta fraza" daca e o sa te mai caut eu,pana atunci nu ma cauta"..Am incercat sa il sun,dar nu raspunde,i`am dat si mesaje..dar e la fel.. Ma doare.. Il iubesc.. Si ce nu inteleg..de ce an de an acceasi poveste.. si mai ales de ce acum,in al 4`lea an a ajuns sa fie chiar asa.?Anul trecut am stat cu un baiat,1 an..S-au intamplat multe intre noi,dar totusi l`am lasat pe el ca sa ma impac cu R. si ce am rezolvat? El este ca si primavara,vine o data pe an,si nu sta mai mult decat acest anotimp... Il iubesc,sunt 4 ani de cand visez la aceasta relatie..si sincer ma doare..:| Ce sa fac? pun prea repede suflet.. sa incerc sa il caut? sau sa il las iar pe el sa se intoarca cand vrea?



vezi k s-a postat pe un topic ceva de genul carpa, pres pentru picioarele baietzilor. hai ma fata...esti grea de cap?
cristi_nne
Postat pe 18 Martie 2009 13:32
asteapta sa te caute el ...sau mai bine ar fi sa renunti la aceasta relatie.. ca iti face mai mult rau decat bine...
_dulcik_
Postat pe 18 Martie 2009 13:35
Cand spui "am stat" ... la ce exact te referi? Nu prea inteleg
Ati fost prieteni? Iubiti? Ati facut sex? Ce?
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 13:41
pai nu te place in deajuns ca sa ramana cu tine..si apoi daca tu l-ai acceptat asa o luna..4luni...o luna..tu esti singura fraiera din ecuatie..si ti-a mai si zis daca e te cauta el..da tu sa nu il cauti...
asa ca ori iti vezi de viata ta..ori il astepti iar si iar si persisti in prostie..alegerea este a ta..doar a ta
coffeeta
Postat pe 18 Martie 2009 13:42
deci.. intre mine si R.pana acum nu a fost nik mai mult decat.. o "relatie"copilareasca sa spunem,un sarut.. o plimbare.. o iesire cu prietenii nostrii.. cu baiatul acela cu care am stat un an a fost insa ceva mai mult... si acum,cand s-a intors R.. si cu el.. :|
leavemealone
Postat pe 18 Martie 2009 13:46
pai hotaraste-te ce vrei... daca nu a fost decat ceva copilaresc nu are ros sa te complici... asteapta sa te caute el
_dulcik_
Postat pe 18 Martie 2009 13:53
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 13:46:08deci.. intre mine si R.pana acum nu a fost nik mai mult decat.. o "relatie"copilareasca sa spunem,un sarut.. o plimbare.. o iesire cu prietenii nostrii.. cu baiatul acela cu care am stat un an a fost insa ceva mai mult... si acum,cand s-a intors R.. si cu el.. :|


Aha, deci... prima dragoste (el) si al doilea cu care te-ai culcat (am inteles bine?)
Stai linistita, puiule, nu-i sfarsitul lumii. O sa vina vremea sa te uiti cu fundu' la figurantul asta.
O sa intalnesti barbati adevarati, care or sa te aprecieze si sa te iubeasca, si sa te faca sa te simti importanta (pentru ca asa o sa si fii, pentru ei) si speciala.
Acum, la inceput de drum, da-mi voie sa-ti dau un sfat: Nu lasa pe nimeni sa-ti f u t a auto-stima (scuza expresia prea directa, dar exista un motiv pentru care e atat de directa) Daca tu nu dai doi bani pe tine, n-o sa-ti ofere nimeni doi bani jumate.
In viata trebuie sa stii exact cat pretuiesti, sa ai grija sa "lucrezi" mereu la tine, sa poti evolua, sa nu te plafonezi si sa nu lasi pe nimeni sa te faca sa crezi ca nu meriti tot ce e mai bun.
Bafta!
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 14:15
A! si lasa expresiile romantice de genul "Vine odata cu primavara", ca cocorii ( cacofonie intentionata) .... baiatul asta nu are nimic romantic.
Cat despre venirea lui in tara... Nu-mi spune ca esti atat de naiva sa crezi ca a venit in tara pentru TINE. Venitul era planuit de dinainte, din cu totul si cu totul alte motive, d-aia a si "luat legatura" cu tine pe Mess.... Isi pregatea "salteaua"...
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 14:17
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 13:29:22Acum 4 ani am stat prima oara cu un baiat R. a fost ceva de scurta durata insa a insemnat mult pentru mine.El,genul de baiat care joaca pe mai multe fronturi,genul de baiat in care nu poti avea incredere pt ca oricand se poate duce la o alta,mai frumoasa,mai darnica.. Plecarea lui de langa mine m`a durut..Insa pana acum,an de an,a fost prezent cate putin in viata mea.. primul an,1 luna..al doilea an,4 luni,al treilea an 1 luna..Acum,am reinceput sa vbesc cu el,pe mess.. era plecat din tara.. spunea ca regreta toate cele intamplate,si ca vrea o relatie stabila intre noi,am fost de acord insa cu o conditie,sa se intoarca in tara.Asa a si facut,mi`a facut o surpriza foarte placuta,dupa 2 zile s-a intors.. am stat cu el,am povestit.. a 3-a seara s-au intamplat mult mai multe.. Ce e cel mai interesant,e ca... am facut acest pas, a ajuns acasa,i-a povestit mamei,insa aceasta nu a fost de partea nostra,spunand ca sunt mica.. si nu stiu ce vreau de la viata.Am primit un mesaj...dureros.. continea si aceasta fraza" daca e o sa te mai caut eu,pana atunci nu ma cauta"..Am incercat sa il sun,dar nu raspunde,i`am dat si mesaje..dar e la fel.. Ma doare.. Il iubesc.. Si ce nu inteleg..de ce an de an acceasi poveste.. si mai ales de ce acum,in al 4`lea an a ajuns sa fie chiar asa.?Anul trecut am stat cu un baiat,1 an..S-au intamplat multe intre noi,dar totusi l`am lasat pe el ca sa ma impac cu R. si ce am rezolvat? El este ca si primavara,vine o data pe an,si nu sta mai mult decat acest anotimp... Il iubesc,sunt 4 ani de cand visez la aceasta relatie..si sincer ma doare..:| Ce sa fac? pun prea repede suflet.. sa incerc sa il caut? sau sa il las iar pe el sa se intoarca cand vrea?



cea mai mare bucurie a ta e sa il primesti ?unde ?in tine?
si ce e rau in asta?
just_heaven
Postat pe 18 Martie 2009 14:20
mersi pt ceea ce mi`ai zis.. ai dreptate... m`am lasat prea mult pe mine numai pt a pune mai multa incredere in el.. si de fapt..el nu merita nimic de la mine.. :| este doar genul de baiat care obtine tot ce vrea.. pt k sunt atatea care se tin dupa el.. si nu s-a oprii el la mine.. :-j
leavemealone
Postat pe 18 Martie 2009 14:22
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 14:22:54mersi pt ceea ce mi`ai zis.. ai dreptate... m`am lasat prea mult pe mine numai pt a pune mai multa incredere in el.. si de fapt..el nu merita nimic de la mine.. :| este doar genul de baiat care obtine tot ce vrea.. pt k sunt atatea care se tin dupa el.. si nu s-a oprii el la mine.. :-j


Fleoshc! Nu s-ar opri la tine pentru ca e un prost, nu ca nu ai fi tu destul de buna.
Fac pariu ca o sa vina vremea cand o sa vrea el sa se intoarca la tine si pe tine o sa te bufneasca rasu'...
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 14:34
trebuie sa te trezesti.nu-l cauta....indiferenta......in general se plictisesc repede de femeile care-s la "indemana"....atunci "experimenreaza" ei.(cat sunt de iubiti,multi dintre ei cred ca daca fac "fite" au mai multa trecere)....asa ca nu-ti pierde timpul,foloseste acest timp pentru tine!!!!!
gabone59
Postat pe 17 Aprilie 2009 08:18
Sfatul meu e sa-l primesti.
Te poti gandi la el ca la Mos Craciun daca tot vine o data pe an.
Cu renu' cum sta?

Postat pe 17 Aprilie 2009 08:24
Nu am inteles cati ani ai sau chiar nu ai scris , dar cert este ca mama ta are dreptate cand spune ca esti prea mica. "Mica " ptr EL.O relatie daca vrei sa o ai trebuie sa o traiesti ,ori tu nu traiesti decat din an in an.Parerea mea este ca ar trebui sa "IL LASI "...nu sa te caute ci sa il elimini din viata ta.Nu se merita sa fii manta de vreme rea pentru un vantura lume.
In iubire trebuie sa traiesti nu doar sa visezi !
Un Paste Fericit iti dorresc ! Si accepta un iepuras in viata ta ,renuntand la renul amintit de Roco !!!!
ionia
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:27
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 13:29:22Si ce nu inteleg..de ce an de an acceasi poveste.. si mai ales de ce acum,in al 4`lea an a ajuns sa fie chiar asa.?

pentru ca ii permiti
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:31
Printr-o situatie similara am trecut si eu cu un baiat de care am fost si sunt indragostita pana peste cap...timp de 3 ani de zile am fost impreuna cam cate o luna pe an, de fiecare data terminandu-se din cauza dezinteresului lui...dupa care a urmat al patrulea an, in care mi-a dat cu adevarat sansa de a ma cunoaste si, culmea, acum ne CASATORIM!!!
Ideea e ca intotdeauna s-a intors el la mine. Eu nu l-am cautat niciodat, nu i-am facut reprosuri, l-am lasat sa-si traiasca viata, timp in care si eu am facut la fel. Si uite ca intr-un final traiesc o poveste de iubire cu el cum nu imi imaginam ca se poate.
Deci, sfatul meu este sa nu il cauti, lasa-l in pace, vezi-ti de ale tale, iar daca vreodata se va intoarce din nou cu dorinta de a fi cu tine, fa-o, dar numai daca esti destul de puternica incat sa treci din nou peste o posibila dezamagire...
andrazlef
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:52
eu zic renunta la el,e imatur si tu esti o fata care poate sa-si gaseasca alt baiat!!!lasa-l in tarile calde si concentreaza-te pe gasirea unui baiat care merita!
honeybrunette
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:11
sunt sincer uimita de ce am citit mai sus cred cu tarie in cel de sus si nu in aceste specimente nu va lasati calcate de carpe de sters pe jos
pity_82
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:57
paraseste`l da inainte de asta da`i un sut in .............. sa te tina minte
Diavolyta_
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:59
De la: pity_82, la data 2009-04-17 20:57:33 cred cu tarie in cel de sus si nu in aceste specimenTe nu va lasati calcate de carpe de sters pe jos

Daca crezi, roaga-te sa te mai ajute pe ici pe colo...poate se indeplineste rapid !

Postat pe 19 Aprilie 2009 07:43
De la: Dor_a, la data 2009-03-18 14:34:11
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 14:22:54mersi pt ceea ce mi`ai zis.. ai dreptate... m`am lasat prea mult pe mine numai pt a pune mai multa incredere in el.. si de fapt..el nu merita nimic de la mine.. :| este doar genul de baiat care obtine tot ce vrea.. pt k sunt atatea care se tin dupa el.. si nu s-a oprii el la mine.. :-j


Fleoshc! Nu s-ar opri la tine pentru ca e un prost, nu ca nu ai fi tu destul de buna.
Fac pariu ca o sa vina vremea cand o sa vrea el sa se intoarca la tine si pe tine o sa te bufneasca rasu'...

Am patit si eu ceva de genul, numai ca nu am avut suficienta rabdare si motivul a fost certurile dese Din fericire pt mine Si... s-a intors si... nu am dat niciun pufulete pe el. Deci vezi-ti de viata, treci peste!
kudi_onutsa
Postat pe 9 Iunie 2009 22:22
si eu sunt in situatia asta de 3 ani. diferenta esta ca noi am fost casatoriti 14 ani si avem 3 copii minori dar nu asta l-a impiedicat sa rupa tot. cred ca niciodata nu a fost suficient de matur si l-au speriat prolemele vietii si a ales fuga,,,......... cu alta mai tanara si fara oligatii.mi-e greu si nu am reusit sa ma rup de trecut, m-am inchis in mine si am crezut ca timpul o sa rezolve totul dar n-a mers si de cate ori ma suna sper sa se intoarca macar pt copii

Postat pe 10 Iunie 2009 19:57
Oricat de dureros ar fi si oricat ai suferi, e mai bine sa nu il cauti, iar daca te va cauta el sa il refuzi ,cel putin de 2-3 ori , iar daca chiar vrea o relatie cu tine fii sigura ca va insista,
kudika005064
Postat pe 4 Octombrie 2009 02:35
Oricat de dureros ar fi si oricat ai suferi, e mai bine sa nu il cauti, iar daca te va cauta el sa il refuzi ,cel putin de 2-3 ori , iar daca chiar vrea o relatie cu tine fii sigura ca va insista,
kudika005064
Postat pe 4 Octombrie 2009 02:35
normal el isi gaseste in tine un refugiu stie ca il vei primi de fiecasre data cind vine normal ca are femei multe in fiecare port cite o nevasta[vb vine] iti recomand sa faci o investigatie cu o echipa de detectivi profesionisti sa vezi ce hram poarta aceasta persoana parerea mea este la fel ca sfatul celorlati sa incerci sa il eviti BDP UNITED
lixandru
Postat pe 4 Octombrie 2009 08:39
parerea mea este sa iti traiesti viata fi ti insuti pe piciarele tale cu principiile proprii .
BDP UNITED
lixandru
Postat pe 4 Octombrie 2009 08:43
De la: lixandru, la data 2009-10-04 08:43:44parerea mea este sa iti traiesti viata fi ti insuti pe piciarele tale cu principiile proprii .
BDP UNITED

eu zic ca daca tu simti ca el este omul pe care il iubesti si nu altul atunci merita sa-i mai dai o sansa si sa incerci sa te impaci cu el...din dragoste faci multe sacrificii pentru omul tau iubit
kudika029282
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:01
sper sa n-ai mai mult de 16-17 ani pentru ca doar atunci ai avea circumstante atenuante, altfel...cum spunea cineva mai sus, esti sinonima cu o carpa de sters pe jos. Stiu ca suna dur insa nu pari genul care sa reactioneze la menajamente ci ii trebuie o trezire la realitate
ffbianca85
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:52
De la: ffbianca85, la data 2009-10-05 13:52:00sper sa n-ai mai mult de 16-17 ani pentru ca doar atunci ai avea circumstante atenuante, altfel...cum spunea cineva mai sus, esti sinonima cu o carpa de sters pe jos. Stiu ca suna dur insa nu pari genul care sa reactioneze la menajamente ci ii trebuie o trezire la realitate

dumneata ai 24 de ani nu as crede...eu iti zic ca tocmai tu esti aia sininima cu o carpa de sters pe jos nu se vede sa ai mai mult de 16-17 ani pentru a avea circumstante atenuante...chiar tie iti trebuie o trezire la realitate
kudika029282
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
te poti indragosti de un" nimic"? 56 De la: printesa_a211 1 Septembrie 2009 17:26
Dilema 12 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:45
certurile repetate intr-o relatie 15 De la: daniella_s 28 Septembrie 2009 17:49
femeie capricorn - barbat balanta 3 De la: luminita_samoila 3 Februarie 2009 16:19
Concurs...Kudikuplu... 1 De la: coracora3869 20 Ianuarie 2009 10:01