Setari Cookie-uri

Profesorul meu...

eu am pati altfel un proesor era indragostit de mine era cu 10 ani mai mare ca mine,dar nu a fost nimic.parerea mea e sa-l faci sa se indragosteasca de tine,daca nu reusesti atunci spune-i ce simti daca simti ca il iubesti iar cu prietenul tau nu stiu,trebuie sa faci o alegere la un momendat si nu cred ca o sa fie usor.dar alege ce e mai bun pt tine
kudika137905
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:20
eu zic sa te gandesti bine si sati pui ordine in ganduri...ai o relatie de 3 ani, mai functioneaza?va merge bine?? iti place de prof dar nu ai garantia ca va fi cv intre voi nici nu sti macar daca are o relatie...gandestete cum va fi viata ta la facultate daca toate lumea afla ca ai avut o aventura cu profu- asta in cazul in care domnul respectiv vrea cv cu tine dar sigur nu va fi de durata..pt k va desparte ipostaza aceea de studenta-profesor mai ales ca profu e tanar si probabil e in primi ani de invatamant si nu cred ca vrea sasi riste locul de munca...parerea mea, daca vrei sa te convingi de ceea ce simti defapt incearca sa te gandesti bine ce vrei..din cate inteleg..iti place foarte mult de prof..dar tie frica de ce va urma sau mai ales daca va fi un refuz ..ce va fi dupa ...eu una nu mias risca relatia de 3 ani pt cv care nu am certitudinea ca merita!
kudika128800
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:29
buna..interesanta poveste.....
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:25
De la: postelnika, la data 2010-04-22 21:25:35buna..interesanta poveste.....


stai pe aproape....inca nu ai vazut nimic...
_oktober_
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:57
stau..
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:01
ce sa zic...ia meditatii cu el:D
dia_di
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:10
buna idee.... ..poate poate...
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:13
eu zic sa te desparti de actualul,pentru ce sa-ti pierzi timpul cu un om pe care nu-l iubesti,nici macar nu-l respecti...in plus gandeste-te si la el ca si pierde timpul cu tine...nu o spun cu rautate...dupa ce vei fi singura vei avea timp sa te gandesti mai bine la strategii de cucerire,insa analizeaza bine lucrurile pt ca poti fi dezamagita de alegerea facuta sau dimpotriva...in orice caz,vezi cum stau lucrurile intre prof si iubita lui,acolo vei gasi raspunsul daca se merita sau nu,pentru ca daca o iubeste nu o va insela iar tu te vei simti aiurea dupa un refuz,daca tine la ea va fi doar o aventura intre voi doi si din nou n-o sa fie bine cand vei fi lasata cu ochii in soare,iar daca lucrurile stau prost intre ei cine stie poate se va lega o relatie frumoasa intre voi doi...ai grija ce alegi pt ca decizia ta iti poate schimba viata in bine sau in rau si stii vorba aia nu alerga dupa 2 iepurasi pentru ca n-o sa prinzi niciunu!
peentruthine
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:34
si continui sa stai cu prietnul doar pt ca tea amenintat ca 'iti face si ca iti drege"....? nu asa se tine un om aproape.....parerea mea
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:20
De la: Vanessa24, la data 2010-04-22 23:17:59Situatia e muuult mai complicata. La prietenul meu tin. O relatie frumoada si emotionala intre noi nu mai exista d mult. Obisnuinta isi spune cuvantul. 3 ani totusi...degeaba
am mai incercat sa ma despart d el si m-a amenintat k imi face si k imi drege. Il cred in stare
si in leg cu proful...nu ce meditatii sa fac cu el. El este in primul an de invatamant este prof de laborator-la facultate. Cu tatal lui fac cursul. Am luat 10 la examen... Eu mi-as dori sa pot vb cu el neoficial...adik fara o tema anume.pur si simplu sa ne cunoastem..numai k nu stiu daca va lasa garda jos cu mine.... Asa sincer va zic ca eu una cred k ma place. Asta imi spune mie intuitia...numai sa nu ma insel..: sau sa nici sa nu vrea sa vb cu mine ca deeh eu sunt studenta si el mare profesor


mda pai cum ziceai 3 ani degeaba,mai vrei inca 10 petrecuti asa aiurea? ...lasa l sa te ameninte!cainele care latra nu musca...pt ce sa-ti irosesti tineretea aiurea,stiu ca problema ta era alta,insa eu zic sa-ti rezolvi intai problema cu actualul...
peentruthine
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:26
cred ca acum esti putin derutata...cautai raspunsul la o intrebare...si ......
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:31
probabil ca are si el niste ganduri..asa cum ai si tu(daca este atat de atent la detali)....doar e barbat..si u esti fata.....
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:33
stiu cum este..nici eu nu suport singuratatea(cui pe cui se scoate)....si stiu cum este sa ti fie frica de decizile tale..si eu am trecut prin asta....
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:50
sincer nu stiu..si nici nu sunt in masura...dar cred ca esti constienta ca,cu prietenul...nu prea are rost...(dupa parerea mea)...asa ca de ce o mai lungesti?..si cu faza cu singuratea..si eu sunt la fel..nu mi place sa fiu singura...dar niciodata nu o sa poti sa faci doar ce vrei,sau ce ti place...dar asta nu inseamna ca daca nu ti place singuratatea..tre sa stai cu cineva...doar asa ca sa nu fi singura......
postelnika
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:51
De la: Vanessa24, la data 2010-04-23 18:45:49Si ce solutie imi dai? :)

Sa astepti pana termini facultatea(apropo, cati ani de facultate mai ai?) si dupa aia sa-l abordezi pe profesor( cu asta vezi si tu daca iti mai place profu dupa mai mult timp sau daca nu cumva acum ai doar o pasiune trecatoare pentru el) sau daca ,,arde'' tare, abordeaza-l in timpul facultatii, dar dupa ce nu-i vei mai fi studenta.(sper ca n-o sa-ti fie prof de aii inainte pana la finalul facultatii:-s).
tematoare
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:52
Si deci cati ani ziceai tu ca ai ?
anissya
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:16
Buna! Esti studenta la medicina sau la arhitectura? Numai facultatile aste sunt de 6 ani; gandeste-te ca si alte studente pot fi indragostite de proful tau si vor mai fi si altele mult timp de acum incolo... Eu zic sa-ti vezi de treaba, termina facultatea, stii , se spune ca daca un barbat se indragosteste va gasi si o modalitate de a se apropia de femeia pe care o doreste; numai bine
alina02
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:11
De la: Vanessa24, la data 2010-04-25 00:42:32
De la: tematoare, la data 2010-04-23 19:52:58
De la: Vanessa24, la data 2010-04-23 18:45:49Si ce solutie imi dai? :)

Sa astepti pana termini facultatea(apropo, cati ani de facultate mai ai?) si dupa aia sa-l abordezi pe profesor( cu asta vezi si tu daca iti mai place profu dupa mai mult timp sau daca nu cumva acum ai doar o pasiune trecatoare pentru el) sau daca ,,arde'' tare, abordeaza-l in timpul facultatii, dar dupa ce nu-i vei mai fi studenta.(sper ca n-o sa-ti fie prof de aii inainte pana la finalul facultatii:-s).


mai am 2 ani. Facultatea e de 6 ani. Cred ca si la anul o sa imi fie prof... Am ora marti cu el. Tre sa
imi vina mie vreo idee geniala


crezi????????
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:16
Vanesa, intai sa facem cunostinta: sunt Irina din Braila, am 33 ani, am terminat facultatea de Drept la Galati.
Parerea mea sincera (de scorpion), este ca sa te gandesti de 2 ori si sa faci odata. Aigrija ca daca faci tu prima pasul si el nu este de acord, pici naspa. Mai lasa sa vezi cum decurg lucrurile si PROVOACA-L pe el sa faca primul pas. Daca nici provocat nu-ti face nici un avans, inseamna ca n-are nici un gand si poate nu se merita sa faci eforturi. Si el s-ar putea sa aiba o relatie. Poate se uita si el la tine ca ti-a "mirosit" privirea. Nu te incalzi, fii calma (asteapta, lasa sa faca pasul).
Ma tii la curent cum ai procedat, ma gasesti la:
eciuleasa@yahoo.com
kudika152450
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:18
De la: kudika152450, la data 2010-04-25 09:18:49 Vanesa, intai sa facem cunostinta: sunt Irina din Braila, am 33 ani, am terminat facultatea de Drept la Galati.
Parerea mea sincera (de scorpion), este ca sa te gandesti de 2 ori si sa faci odata. Aigrija ca daca faci tu prima pasul si el nu este de acord, pici naspa. Mai lasa sa vezi cum decurg lucrurile si PROVOACA-L pe el sa faca primul pas. Daca nici provocat nu-ti face nici un avans, inseamna ca n-are nici un gand si poate nu se merita sa faci eforturi. Si el s-ar putea sa aiba o relatie. Poate se uita si el la tine ca ti-a "mirosit" privirea. Nu te incalzi, fii calma (asteapta, lasa sa faca pasul).
Ma tii la curent cum ai procedat, ma gasesti la:
eciuleasa@yahoo.com
aoleeee aoleeee
thadoogback
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:23
vai de capul nostru cu profesorul
thadoogback
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:25
la sf orei sunt sigura ca poti sa iti aduni lucrurile fff incet..incat sa fii ultima din clasa...si..sa vb cu el..vb cu el direct..nu vad ce rau s epoate intampla, daca si el..iti "raspunde" cu acele priviri...si...intreabal ceva despre ora de laborator..ceva ce "nu ai inteles" ..si...tot vb...si poate iti faci curaj sa il intrebi...

dar o idee ar fi sa ii scrii un bilet sau o scrisoare si la sf orei sa io dai..si sa scrie...ce simti tu pt el..si...daca si el simte...(asta dac nu iti este"frica" sa ii pui intrebarea fata in fata)

si stai linsitita ca sunt ffff multe eleve sau elevi in situatia ta, sa ii placa de un prof sau o profa...asa ca...orice se poate...
si ...in legatura cu pr tau spunei...direct esti violent...esti..asa..asa...nu mai vreau sa stau cu tine, m-am saturat...spunei dierct tot ce simti tu...si ar fi bn sa fie o prietena sau...ceva langa tine..nu cumva sa fie..."agresiv"

Noroc! te astep cu evsti
danaeu
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:40
De la: danaeu, la data 2010-04-25 09:40:01la sf orei sunt sigura ca poti sa iti aduni lucrurile fff incet..incat sa fii ultima din clasa...si..sa vb cu el..vb cu el direct..nu vad ce rau s epoate intampla, daca si el..iti "raspunde" cu acele priviri...si...intreabal ceva despre ora de laborator..ceva ce "nu ai inteles" ..si...tot vb...si poate iti faci curaj sa il intrebi...

dar o idee ar fi sa ii scrii un bilet sau o scrisoare si la sf orei sa io dai..si sa scrie...ce simti tu pt el..si...daca si el simte...(asta dac nu iti este"frica" sa ii pui intrebarea fata in fata)

si stai linsitita ca sunt ffff multe eleve sau elevi in situatia ta, sa ii placa de un prof sau o profa...asa ca...orice se poate...
si ...in legatura cu pr tau spunei...direct esti violent...esti..asa..asa...nu mai vreau sa stau cu tine, m-am saturat...spunei dierct tot ce simti tu...si ar fi bn sa fie o prietena sau...ceva langa tine..nu cumva sa fie..."agresiv"

Noroc! te astep cu evsti




esti un geniu!!!!!!!! nu pe bune ....stiai??????
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:41
cu vesti, scuze..

si mie imi place de un prof....dar am ales alta abordare...si..e ceva cu noi dar..e prea complicat si...as face mai bn sa renunt....proful tau e tanar, nu e casatorit...vad ca nu prea ai cine stie ce obstacol..doar pr tau si...posibilul respins....
danaeu
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:42
de ce sunt un "geniu"?
danaeu
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:50
asta e parerea mea...sa-l abordeze direct...asa stie cei si cu proful ei...
danaeu
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:54
De la: danaeu, la data 2010-04-25 09:50:20de ce sunt un "geniu"?



.....................aceasta este intrebarea????????
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:56
Daaaa, si sigur tu esti prima lui studenta care pune ochisorii ei cu gene lungi dupa prof . Ma gandeam ca esti in primul an, mai aveai o explicatie...dar daca deja ai vreo 20 de ani si tot nu ti-ai dat seama cam care e mersul lucrurilor prin facultate , nici nu ma apuc eu sa iti explic acum.
Am vazut sfaturile alea cu " incearca sa il cuceresti " si m-am prapadit de ras, zau asa! In mod sigur tu vei fi iubirea vietii lui...asta pana la sfarsitul anului, cand va cunoaste alta mare iubire a lui care il va cuceri tot printr-o ora de curs. Am avut si eu un profesor extrem de dragut, toate colegele mele erau la ora lui. Din fericire pentru ele, nu s-au complicat cu relatii aiurite.
Mai bine te-ai desparti de prietenul tau care e, dupa cum si tu spui, deloc potrivit pentru tine si ai incerca sa iti pui ordine in ganduri. Bafta.
anissya
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:02
De la: anissya, la data 2010-04-25 12:02:49Daaaa, si sigur tu esti prima lui studenta care pune ochisorii ei cu gene lungi dupa prof


pai asta e ideea nu vrea sa fie prima ci ultima !!!!!!!!!!!

anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:06
De la: Vanessa24, la data 2010-04-21 23:11:40Buna seara,
scriu aici ca nu stiu ce sa fac.
am un profesor nou si f tanar ( 24 eu 26-27 el)si de cateva luni imi tot place de el. Sunt intr-o relatie cu altcineva de 3 ani. Un cineva extrem de gelos si razbunator.
Imi place profesorul f tare. Sunt dispusa sa renunt la relatia pe care o am pt el.
Ma intereseaza cum sa il abordez..pe profesor. Sunt o tipa placuta la aspect. Asa priviri ne tot tragem, dar as vrea mai mult. Mereu ma imbrac mai elegant cand am ora cu el..
Chiar nu stiu cum sa il abordez... Cum sa aflu daca ma place? Mentionez ca mi-e frik de un refuz... Orice parere mi-ar fi de folos.
Pupici

ai o relatie naspa dar vrei sa renunti la ea doar daca iese ceva cu profu...hmm esti cam aiurea la varsta ta. termini o relatie daca nu iti aduce nimic, nu te complaci pana apare altceva. esti dependenta cumva sa ai un barbat langa tine? si lasa-l pe prof. daca ar fi sa se cumpleze cu orice studenta care ii face ochi dulci...ar ajunge la balamuc.
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o iubire imposibila 13 De la: kudika500468 12 Mai 2012 19:30
iubire imposibila 20 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:49
cum poti uita o iubire imposibila? 73 De la: creatzagirl 27 Iunie 2010 01:25
e bine sa fii amanta 136 De la: bebe_lush_ul 2 Aprilie 2009 12:28
oare fericirea este doar in carti si in filme? 4 De la: adryyy 26 August 2012 10:55