Setari Cookie-uri

vergeturi?!

ok....stiu k multe din noi au patit asta si de aceea astept sfaturi de la kudice deoarece nu stiu ce sa fac....vara asta am trecut prin mai multe incercari ale vietii de pe urma carora am luat cateva kg in plus ....am fost imbilizata la patde pe urma unui accident stupid si am avut piciorul in ghips aproape o luna ceea ce a insemnat toata ziua in pat deoarece nu aveam voie sa ma misc prea mult si toata lumea ma dadacit dar fara miscare am reusit ca toate pofetele mele din aceea perioada sa se acumuleze pe fund solduri sani etc....dar..... de asemenea miau aparut niste vergeturi foarte inestetice de care nu stiu sa scap natural deoarece nu prea am incredere in cremele si unguentele minune ce ar trebui sa le faca disparute....sau poate nu stiu eu de una care chiar sa dea rezultate..asa ca daca stiti voi vreun tratament sau cvea miraculos care sa ma ajute pe mine dar si pe restul femeilor ...va rooog sa imi spuneti
lya_mya
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:53
Draga alina maria si restul fetelor sfatul meu e sa mergeti la un salon de masaj si acolo veti scapa de vergeturi.degeaba incercam noi acasa cu mii si mii de creme si dam banii aiurea cand am putea f bine sa ii strangem si sa mergem la un salon unde un profesionist se poate ocupa de tine!nici una dintre noi nu stym sa facem un masaj corect si benefic numai o persoana care a studiat in domeniul asta poate ea stie miscarile si ceea ce trebuie si cum trebuie sa faca! eu personal merg la masaj si am scapat si de celulita si de vergeturi!tin sa mentionez ca fac si fitness!faptul ca faci sport ajuta f mult!
angyk_mik
Postat pe 22 Decembrie 2008 01:38
www.mia-perfect.ro
salon de remodelare,slabire rapida,celulita va disparea nu va mai fi o problema..va asteptam
salon de profesionisti,masaj de relaxare,anticelulitic,terapeutic,dermo cell,ultrasono,electrostimulare,tunel,termocuveta aparate de lux.va asteptam
adeladanamarin
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:40
Salut!
Cea mai buna solutie e intradevar la un salon profesionist...daca din diverse motive...lipsa de timp sau resurse financiare nu poti ajunge acolo...exista o crema care chiar functioneaza...m-am mirat si eu pt ca nu prea am incredere in produse de acest gen, sau in firma Avon, insa la mine a dat rezultate spectaculoase...exista o crema speciala pt vergeturi la Avon...nu stiu cum ii spune dar o vei vedea cu siguranta in catalog. E in jur de 40 Ron.
Eu am scapat de urmele de vergeturi aproape total...si le aveam pe partea interioara a picioarelor si in spatele genunchiului...extrem de inestetice :)
andra_ale
Postat pe 10 Martie 2009 08:47
as incerca crema de la von...dar eu mi-am mai fost luat tot asa una de la yves-rocher care mo costa 70 de lei si rezultate.....NU.....asa ca nu stiu poate depinde si de piele alimentatie.....de vreo luna am eliminat din alimentatie o groaza de junk-uri si am ales fructele si legumele in loc si nu numai k ma simt mai bine dar au inceput sa se estompeze cele care nu erau ff evidente...voi continua sa atept rezultate asa si voi incerca sa caut un salon profesionist...
lya_mya
Postat pe 11 Martie 2009 09:02
am si eu problema vergeturilor de ceva vreme, in special pe sani si coapse. m-am tot interesat in stanga si in dreapta si singura solutie pentru disparitia vergeturilor este peelingul chimic. am tot incercat si eu tot felul de creme, de la cele mai ieftine pana la cele scumpe si singura care a dat cat de cat rezultate a fost o crema de 5$ luata din State care nu se gaseste pe la noi. cremele in nu fac nimic altceva decat sa previna aparitia vergeturilor si le poate "termina" doar in faza lor incipienta.
oana_love
Postat pe 14 Martie 2009 11:41
buna fetelor!eu am nascut in noiembrie am luat pe timpul sarcinii 22 de kg dar eram fericita deoarece credeam ca am scapat de vergeturi..TEAPAAAA!..acum am dat jos 18 kg si au iesit la iveala vergeturile..sunt inca rosii de aceea am mers direct la salon..mentionez ca nu mai alaptez!am facut decat ultrasunete mai am doua sedinte din 10 si vergeturile deabea se mai vad!!!!!!!!10 sedinte m-au costat 150 de ron!deci mult mai eficient ca orice crema posibila!acum durata sedintelor depinde de organismul fiecaruia!desi nu prea eram convinsa acum recomand tuturor tratamentul cu ultrasunete!pupici!
floricfs
Postat pe 16 Martie 2009 23:24
Incercati creme antivergeturi. Cele mai eficiente sunt cele de la plafar. Si neaparat sa contina iedera care creste elasticitatea pielii. Si daca aveti ocazia sa mergeti la un salon care sa aibe ultrasunete. Si care folosesc fiole cu colagen, elastina. Sunt bune si atenueaza vergeturile.
vanesia
Postat pe 30 Martie 2009 13:43
Incearca crema de la Revitol. E foarte buna! Mai multe detalii le gasesti pe www.revitol.ro sau sunand la 0742054762.
alexandraprecub
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:50
De la: andra_ale, la data 2009-03-10 08:47:54Salut!
Cea mai buna solutie e intradevar la un salon profesionist...daca din diverse motive...lipsa de timp sau resurse financiare nu poti ajunge acolo...exista o crema care chiar functioneaza...m-am mirat si eu pt ca nu prea am incredere in produse de acest gen, sau in firma Avon, insa la mine a dat rezultate spectaculoase...exista o crema speciala pt vergeturi la Avon...nu stiu cum ii spune dar o vei vedea cu siguranta in catalog. E in jur de 40 Ron.
Eu am scapat de urmele de vergeturi aproape total...si le aveam pe partea interioara a picioarelor si in spatele genunchiului...extrem de inestetice :)



am cumparat-o si eu...nu e buna de nimic nu stiu, poate depinde de pielea fiecareia...
BeTheOne
Postat pe 11 Aprilie 2009 10:58
eu am cumparat o crema de la firma Favisal si se numeste Vergisal...nu prea m-am tinut eu de ea..dar dadea semne bune
BeTheOne
Postat pe 11 Aprilie 2009 11:00
Buna am 16 ani si am foarte multe vergeturi pe sani si abdomn,coapse ce sa fac imi este rusine sa merg la mare ...va rog ajutatima:*
kudika009287
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:27
De la: kudika009287, la data 2009-04-11 21:27:05Buna am 16 ani si am foarte multe vergeturi pe sani si abdomn,coapse ce sa fac imi este rusine sa merg la mare ...va rog ajutatima:*
la 16 ani?mergi la un medic.nu e in regula
dana_mv
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:31
De la: dana_mv, la data 2009-04-11 21:31:32
De la: kudika009287, la data 2009-04-11 21:27:05Buna am 16 ani si am foarte multe vergeturi pe sani si abdomn,coapse ce sa fac imi este rusine sa merg la mare ...va rog ajutatima:*
la 16 ani?mergi la un medic.nu e in regula


mie mi-au aparut vergeturi prima oara pe sani cam pe la 13 ani cand deodata au inceput sa tot creasca pana am la nivelul de acum, unul cam ridicat :P, iar pe coapse cred ca pe la 14 ani cand am slabit 5 kg intr-un timp extrem de scurt, ca mai apoi,sa savurez dulciurile turcesti timp de o saptamana,ating performanta de a-mi adauga 4kg chiar daca toata ziua ma balaceam in apa si inotam si am observat ca vergeturile mele se vedeau mult mai tare, dar nu pot garanta ca si de data asta aceasta sa fi fost cauza pentru ca tind sa cred ca si bronzul le-a evidentiat...
nu trebuie sa fie ceva in neregula cu tine sa sa faci vergeturi, indiferent de varsta acestea pot aparea ca urmare a modificarilor (mai ales rapide) pielii (doar cu elasticitate redusa, cred eu...).

Acum sunt intr-un nou proces de slabire cu ajutorul unor pastile care iti dau senzatia de sete, uscaciune a gurii.. intr-adevar am slabit, dar e prima oara cand slabesc si mi se reduce considerabil celulita si asta cred ca e in special datorita apei, chiar si tenul a inceput sa mi se repare.. va spun asta pentru ca am sesizat cat de importanta e hidratarea si cred ca vergeturile se pot preveni cu ajutorul unor creme hidratante si apa multa care pana la urma ajuta cam la toate :)
oana_love
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:42
fetelor mai exista mici trucuri de a scapa de vergeturi.uleiul de masline si bitter suedez.in 6 luni de zile dak folositi uleiul sau bitterul o sa scapati definitiv sunt multe persoane care au scapat doar ca na timpul e mare dar macar da rezultate pt cine nu isi permite sa mearga la un salon.
roxy2alina
Postat pe 9 Mai 2009 17:33
si masajul cu ulei de migdale e bun

Postat pe 27 Mai 2009 15:30
Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!!
PROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER cutie
4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie

Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti ! Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la super_slimm100@yahoo.com
ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.superslim
new.webs. c o m
dyane_
Postat pe 29 Mai 2009 16:46
De la: dyane_, la data 2009-05-29 16:46:57Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!!
PROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER cutie
4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie

Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti ! Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la super_slimm100@yahoo.com
ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.superslim
new.webs. c o m


l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:48
fetelor va rog sa-mi raspundeti sunt DISPERATA a avut vreuna dintr-e voi vergeturi albe pe fund eu sunt plina si vreuna din voi a avut asa albe si se vad intens si ati mers la salon sa faceti tratament cu ultrasunet si va mai trecut macar sa nu mai mi se vada asa...crede-ti ca am vre-o sansa sa scap cat de cat de ele acum dak e sa ma duc la mare eu o sa fiu neagra si toata partea cu vergeturi si fund si coapse si sani o sa ramane albe nu ? AM VREO SANSA LA SALON SA IMI TREACA CAT DE CAT SA NUMAI SE VADA ASA ? VA MULTUMESC VA ROG ASTEPT RASPUNS SAU MESS MEU : CHRISTINE_BEAUTYHOT

Postat pe 5 Iunie 2009 15:07
Mai am si eu ceva vergeturi, doar pe fese. Am avut mai multe, dar in urma unui regim , si a sportului regulat(adica in fiecare zi, cate o jumate de ora , o ora), am reusit sa scap de ele, iar asta fara sa vreau. Initial am vrut doar sa slabesc, dar vad ca nici vergeturi nu mai am tare multe. Aaaaa si ca sa vi le mai ascundeti, mergeti la solar sau la plaja, care cum preferati
Monique_2009
Postat pe 5 Iunie 2009 16:38
inceract galvanic spa! o tehnologie nou intrata pe piata. bun pentru tratarea celulitei, a vergeturilor, a ridurilor de pe fata si pentru caderea parului!
anttoanett
Postat pe 23 Iunie 2009 13:29
De la: lya_mya, la data 2009-03-11 09:02:13as incerca crema de la von...dar eu mi-am mai fost luat tot asa una de la yves-rocher care mo costa 70 de lei si rezultate.....NU.....asa ca nu stiu poate depinde si de piele alimentatie.....de vreo luna am eliminat din alimentatie o groaza de junk-uri si am ales fructele si legumele in loc si nu numai k ma simt mai bine dar au inceput sa se estompeze cele care nu erau ff evidente...voi continua sa atept rezultate asa si voi incerca sa caut un salon profesionist...


da e foarte buna fiindca am folos si eu si poti incerca crema de l;a mustela 9 mois pt vergeturi sau de la boots kre le rezolva si pe cele albe faza k salonul n`am auzito a trecut cnv prin aceasta experienta?

Fructis
Postat pe 5 Iulie 2009 13:17
De la: oana_love, la data 2009-04-12 17:42:35
De la: dana_mv, la data 2009-04-11 21:31:32
De la: kudika009287, la data 2009-04-11 21:27:05Buna am 16 ani si am foarte multe vergeturi pe sani si abdomn,coapse ce sa fac imi este rusine sa merg la mare ...va rog ajutatima:*
la 16 ani?mergi la un medic.nu e in regula


mie mi-au aparut vergeturi prima oara pe sani cam pe la 13 ani cand deodata au inceput sa tot creasca pana am la nivelul de acum, unul cam ridicat :P, iar pe coapse cred ca pe la 14 ani cand am slabit 5 kg intr-un timp extrem de scurt, ca mai apoi,sa savurez dulciurile turcesti timp de o saptamana,ating performanta de a-mi adauga 4kg chiar daca toata ziua ma balaceam in apa si inotam si am observat ca vergeturile mele se vedeau mult mai tare, dar nu pot garanta ca si de data asta aceasta sa fi fost cauza pentru ca tind sa cred ca si bronzul le-a evidentiat...
nu trebuie sa fie ceva in neregula cu tine sa sa faci vergeturi, indiferent de varsta acestea pot aparea ca urmare a modificarilor (mai ales rapide) pielii (doar cu elasticitate redusa, cred eu...).

Acum sunt intr-un nou proces de slabire cu ajutorul unor pastile care iti dau senzatia de sete, uscaciune a gurii.. intr-adevar am slabit, dar e prima oara cand slabesc si mi se reduce considerabil celulita si asta cred ca e in special datorita apei, chiar si tenul a inceput sa mi se repare.. va spun asta pentru ca am sesizat cat de importanta e hidratarea si cred ca vergeturile se pot preveni cu ajutorul unor creme hidratante si apa multa care pana la urma ajuta cam la toate :)


mie mi`au aparut la 10 pe coapse:D

pe la 11-12 pe sani dar am folos crema de la avon si au disparut in totalitate si acum am pe interiorul copaslor si de la fese in jospana la genunchi la pic drept dar le`am mai amleiorat cu cremele de vergeturi pt gravide in combinatie cu laptele de corp sau este o masca de corp cu extracte marine care tonifica piele este foarte mare si am uitat cum se numeste gomagge spa parca si are un ambalaj albastru cu capc portocaliu
si ce fel de pastile ca sunt tare interesata
Fructis
Postat pe 5 Iulie 2009 13:21
Pentru vergeturi, varice si celulita , sun t recomandate produsele SCALA BIO FIR ANTICELULITA, pe care le gasiti on line la www.scalabiofir.ro
kudika071886
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:20
stie cineva vreun salon in iasi unde se practica masajele astea?
ultima_femeie
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:37
De la: vanesia, la data 2009-03-30 13:43:53Incercati creme antivergeturi. Cele mai eficiente sunt cele de la plafar. Si neaparat sa contina iedera care creste elasticitatea pielii. Si daca aveti ocazia sa mergeti la un salon care sa aibe ultrasunete. Si care folosesc fiole cu colagen, elastina. Sunt bune si atenueaza vergeturile.

Am si eu probleme cu vergeturile. Zi-mi si mie cum se numeste centrul unde ai fost. Vreau sa-mi fac programare si eu. Sau da-mi un id de messenger si vorbim mai multe. Multumesc.
Libertad
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:36
Pentru vergeturi exista mai multe tipuri de terapii,printre ele este si microdermoabraziunea te scapa definitiv de vergeturile nu prea vechi - cele de culoare rozalie - Vergeturile albe sidefii se estompeaza, dar am inteles ca nu pot fi eliminate definitiv. Centru deschis de curand in Bucuresti - Aiko Bella bine dotat si care dispune de personal calificat care te poate indruma si sfatui in alegerea celui mai bun tratament. In aceasta perioada au o propotie foarte buna. Tel . 021 201 71 12 sau 0741 28 90 40.
Fer10
Postat pe 20 Decembrie 2009 01:03
Eu am probleme cu vergeturile de pe la 12 ani,iar acum am 14.Imi e atat de rusine cu ele.In fiecare zi ma uit in oglinda si nu stiu ce sa fac cu ele.Am incercat creme,pentru hidratarea pielii,dar dispar doar cele rosii-visinii,nu si cele albe,vechi.Am citit toate parerile,dar tot nu m-am convins care ar fi cea mai buna metoda de indepartare a lor.
ina9
Postat pe 20 Decembrie 2009 13:35
Vergeturi? Nimic mai simplu .Depinde ce intelegi prin ''cateva kg''Indiferent de cate kilograma vrei sa slasbesti Programele mele de alimentatie te ajuta a slabesti simplu ,armonios,sanatos si fara complicatii.Am dat 17 kile jos de pe mine din ianuarie pana in august fara nici un fel problema.Totul e sa te hranesti sanatos.
















totul e sa te hranesti sanatos.
celdac
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:02
dusurile cad-reci au efect si eu asa fac
SolangeRoxana
Postat pe 27 Februarie 2010 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diva Life Cosmetics 1 De la: M_Tiana 30 Iulie 2012 11:12
Produse cosmetice si accesorii pentru machiaj (Sigma Makeup) 2 De la: mdmdmd 6 Iunie 2011 17:22
Cine ma ajuta cu windows excel? 1 De la: cristinik_20 28 August 2009 11:07
tratarea acneei 33 De la: deedee310788 23 Iunie 2020 11:03
Tatuaje 62 De la: anna_27 11 Iulie 2012 08:38