Setari Cookie-uri

nu pot sa am o relatie

nu stiu cei cu mine dar nu pot sa am o relatie de durata lunga ....ultima am avuto acum 2 luni si de atunci nimic.sant o fire mai retrasa ,mai emotiva .CE SE INTAMPLA CU MINE? daca ma puteti sfatui ce sa fac.
singuraticu
Postat pe 31 Octombrie 2008 05:52
De la: singuraticu, la data 2008-10-31 05:52:23nu stiu cei cu mine dar nu pot sa am o relatie de durata lunga ....ultima am avuto acum 2 luni si de atunci nimic.sant o fire mai retrasa ,mai emotiva .CE SE INTAMPLA CU MINE? daca ma puteti sfatui ce sa fac.


Pai unde cunosti eventualele partenere,daca esti o fire mai retrasa?
Te duci prin cluburi, restauranturi sau petreceri cu prietenii?
Sau stai prin casa si te delectezi pe net?
Te ingirjesti? Te duci la frizer , te razi, te imbraci frumos,curat cu bun gust? Sa ai un aspect atragator?
Ai vreun hobby neplacut, bei mult, esti irascibil, te certi?
Sau ai pretentii prea mari?
De ce s-a terminat relatia? Care a fost motivul?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:05
Da, da-ne mai multe amanunte. S-ar putea sa persisti mereu in aceeasi greseala. Ca de exemplu, sa te orientezi mereu catre un anumit tip de femeie care nu e potrivit pentru tine. Sau sa faci aceeasi greseala cu fiecare femeie. Ce ti-au reprosat fostele iubite in mod special? Un numitor comun trebuie sa existe. Timiditatea nu e un obstacol, unele femei gasesc asta atragator la un barbat. Nu tuturor le plac "macho man"-ii. Plus ca sunt si mai periculosi.:-) Nu sunt "cai de cursa lunga". Ori cand vrei o familie, nu prea ti-i doresti ca soti decat doar daca esti indragostita si crezi (in "feti frumosi") ca el se cuminteste pentru tine. Am vazut ca ai o varsta, si atunci inteleg ca ai cam obosit sa mai speri. Dar eu tot cred ca pentru fiecare exista cineva pus deoparte si nu stii niciodata cand apare. Dar, vorba lui bestdevilinside, ai grija sa fii 'ambalat' frumos. Frumusetea la un barbat nu conteaza daca inspira masculinitate si e ingrijit, curat, imbracat cu gust. Atitudinea conteaza foarte mult, de fapt cel mai mult. Vorbeste-ne mai mult despre tine ca persoana.
tally_weijl
Postat pe 5 Noiembrie 2008 02:09
da asta asa este am obosit sa mai cred ca mai exista cineva langa care sa mi traiasc restul vietii.sant un iubitor de tot ce este frumos ,nu prea vb mult doar la subiect in reast sant ca oricare baiat .si mi doresc tare mult o familie ,dupa esecurile astea sant foarte demoraliyat si nu prea mai cred in nimic acum .ce sa mai zic nu mi place sa merg destrabalat pe srada ,deci cat de cat am bun simnt si ceva respect pt oameni.
singuraticu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 05:56
aaaa si marele meu defect nu mi place sa vb despre mine,multe certuri de aici au plecat
singuraticu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 05:58
...ooops, aici pe mine personal m-ai blocat/pierdut. Am avut si eu la un moment dat un iubit asa, nu stiam ce gandeste, de ce ma vrea, daca ma mai vrea... Pentru mine trebuia sa fie suficient ca e cu mine (ca altfel n-ar fi daca nu m-ar vrea, nu?!) si trebuia sa accept faptul ca nu comunica nici despre el, nici despre sentimentele lui. Ei bine, n-a fost suficient. Si am rupt-o. Daca nu primesti feed-back la ce dai, nu-ti mai vine sa dai. Desi in zi de azi aud:"eu stiu cat de importanta ai fost pentru mine". Bine ca stia el si a tinut-o tot pentru el. Eu...cine sunt eu? Chiar asa...cine ma cred eu?
Orice relatie, de orice fel, merge pe principiul "dai-primesti". Asta e motorul.
Ma mai gandesc si revin.Eventual.
Gandeste-te si tu la asta, daca ai putea sa schimbi ceva...
tally_weijl
Postat pe 5 Noiembrie 2008 07:14
Ar fi poate bine sa "inveti" sa vorbesti despre tine. Incetul cu incetul.
Iar idea "am obosit sa mai cred ca mai exista cineva langa care sa mi traiasc restul vietii" las-o balta.
De maine ai uitat asta si mergi de la o idee noua mai "positiva".
Acum trebuie sa plec si ma mai gandesc si eu si revin;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:22
Bestdevilinside ai fost supertare!
Acum suntem doua care ne gandim sa-l \"reparam\". Dar de ce numai noi? Unde sunt restul? Vezi, si ne mai miram ca e singur! O lume egoista, egoista, egoista? Sunt sigura ca nu e perfect, dar NIMENI NU E!
Hmmm... Tocmai mi-am dat seama ca ma contrazic singura, de ce sa-l reparam daca pentru fiecare exista jumatatea?
Hai sa zic ca nu trebuie reparat, trebuie doar sa invete sa arate in exterior ceea ce simte in interior. Corect? Am inteles bine singuraticule? Comunicarea asta in cuplu...atata se vorbeste depre ea, pentru ca da, e foarte importanta. Cum sa te cunoasca cel de langa tine, daca nu vorbesti despre tine? Si cum sa stea langa tine, daca nu te cunoaste?
Hopa si prietenul meu cu un sfat:alege-ti o chinezoaica sau filipineza, dau mult si nu cer nimic!!! Incredibil! Acum o sa am o discutie foarte serioasa cu el, de ce sta cu mine ?
tally_weijl
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:46
Restul este interesat probabil de horoscop. Si o fi scris azi: Ferestete de oameni pe care nu îi cunosti! Nu ajuta pe nimeni:)
Vai ce frumos ai scris, sa arate in exterior ce simte in interior

"Hopa si prietenul meu cu un sfat:alege-ti o chinezoaica sau filipineza, dau mult si nu cer nimic!!! Incredibil! Acum o sa am o discutie foarte serioasa cu el, de ce sta cu mine ? "Pai e simplu, tie nu trebuie sa iti arate cum sa faci ordine,cum sa speli vasele
In alta ordine de idei. De ce ne sfatuim noi doua si domnul nu vorbeste cu noi ? macar sa ne aprobe ideile... sau sa le dezaprobe
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:45
poate este mai introvertit, si eu sunt asa,dar cu persoana potrivita dispare orice retinere. am cunoscut pe cineva care era la fel ca mine,dar el m-a deschis pe mine,si eu pe el...oricum nu strica sa incerci sa comunici mai mult atunci cand esti intr-o relatie,si in ceea ce priveste sentimentele, cred ca e mai bine sa le arati decat sa le declari.
DeeaCatalina
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:51
VA MULTUMESC MULT PT AJUTOR
singuraticu
Postat pe 6 Noiembrie 2008 05:44
am incercat sa comunic dar pana la urma totul se rezuma tot la ce vroia sa auda ea.mi am dat seama ca nu pot sa nu comunic dar cand vezi ca persoana nu te asculta si nu o intereseaza ce ai tu de spus te inchizi iar in tine si mergi mai departe.v am spus sant o persoana iubitoare de tot ce i frumos ,calma,intelegatoare dar vreau sa fiu si eu ascultat si se pare ca nu am avut cu cine .Asta este mergem cu dumnezeul inainte,inca o data va multumesc ca ma ajutati
singuraticu
Postat pe 6 Noiembrie 2008 05:53
poate cu voi incet incet o sa spun toto ce am pe suflet (sa ma descarc)si o sa ma simnt si eu mai bine
singuraticu
Postat pe 6 Noiembrie 2008 05:55
se pare ca v am plictisit si pe voi
singuraticu
Postat pe 7 Noiembrie 2008 03:23
nu exista "nu pot"...asa imi spunea o buna prietena si pe zi c trece sunt convinsa ca asa este...asa ca ia atitudine!!!multa bafta
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 03:41
incearca sa nu fi asa retrasa poate chestea asta te va ajuta mult si cu relatia de lunga durata nu depinde numai de tine depinde si ce vrei de la tine deobicei dak nu iubesti accea pers normal ca nu vei fi mai mult de 2 luni cu ea/el!!!eu zic sa lasi sentimentele sa isi faca treaba si dupaia vezi ce se intampla !!!!xxxx

Postat pe 7 Noiembrie 2008 04:53
De la: singuraticu, la data 2008-11-07 03:23:43se pare ca v am plictisit si pe voi

Probabil mia scapat raspunsurile tale in gramada de intrebari despre horoscop...
Iti mai sta a s t a pe suflet? Vrei sa m a i scrii despre asta mai mult?

"pana la ea nu am crezut in dragoste la prima vedere,dar cand am vazuto pe ea am inceput sa am fluturasi si nu ma puteam stapani.DE 8 luni eram inpreuna toate bune si frumoase ,toata lumea era a mea ma schimbase total nu mai vedeam nimic doar pe ea.AM discutat si de sarbatori urma sa ne cununam,era pregatit tot si asteptam sa vina cu parinti la mine acasa dar.......din 25.12.2007 nu am mai vazuto.UN mesaj pe tel.ma anunta IMI PARE RAU DAR AM PLECAT CU O PRIETENA IN ITALIA .ce mai pt mine sa terminat tot nu mai aveam chef de nimic si de nimeni,si acum plang dupa ea o iubesc tare mult,dar nu am mai auzit nimic de ea. ..."


Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:25
What??? Bestdevilinside ...ce-a fost asta? De unde ai luat-o?
tally_weijl
Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:27
De la: tally_weijl, la data 2008-11-12 23:27:11What??? Bestdevilinside ...ce-a fost asta? De unde ai luat-o?

Acum tu vrei sa stii toate tipsurile forumului
Asta este o poveste trista Acum spun ceva urat de tot.
Vrei mai multe melodrame
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20925/Cea-mai-urata-despartire-.html
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 18:07
Sincer, nu, nu mai vreau melodrame.
Dar de ce spui ceva urat de tot?

tally_weijl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:14
De la: tally_weijl, la data 2008-11-13 21:14:12Sincer, nu, nu mai vreau melodrame.
Dar de ce spui ceva urat de tot?

Pai fac "reclama" cu/pe/pentru melodrama si durerea altora
Dar nu îti fa griji,nici eu nu am citit
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:26
deja te-ai plictisit de "descarcat"?????

punem pariu ca esti rac?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:21
Eu chiar vroiam sa te intreb daca nu esti cumva varsator.
tally_weijl
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:54
eu credeam "taciurnus"
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:00
De la: singuraticu, la data 2008-11-07 03:23:43se pare ca v am plictisit si pe voi


de ce ai obsesia asta ca plictisesti pe cineva?
cred mai degraba cu "tu" te plictisesti "pe tine" spunindu-ti mereu ca esti plictisitor
lucrurile stau cam asa - fii tu insuti, poarta-te firesc si nu mai avea grija de ceea ce cred altii despre tine
daca nu te porti natural, asa cum esti tu, bun sau rau - dar tu insuti - impresia de "artificial" a unei imagini pe care vrei sa o creezi poate deveni neplacuta pt interlocutoarea sau partenera ta
cine stie, poate chiar asta le-a indepartat pe fete pina acum
oricum, daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, feel free...
noi te ascultam

sandra33
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:54
Si mie mi se pare ciudat faptul ca ai lansat problema dupa care "te-ai dat la fund" ...
tally_weijl
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:01
De la: tally_weijl, la data 2008-11-16 22:01:50Si mie mi se pare ciudat faptul ca ai lansat problema dupa care "te-ai dat la fund" ...

S-a plictisit si el de noi
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:08
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-14 13:21:32deja te-ai plictisit de "descarcat"?????

punem pariu ca esti rac?????



Pun pariu ca este fecioara.
llauraro2004
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:05
De la: tally_weijl, la data 2008-11-14 16:54:57Eu chiar vroiam sa te intreb daca nu esti cumva varsator.


De ce varsator??
Nu au probleme de comunicare.
llauraro2004
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:06
eu am patit-o asa cu ultimul prieten...care era in zodia gemeni...foarte introvertit...nu ii placea deloc sa vb despre el,rar scoteam vorbe de la el..dak avea vreo probl ceva...tinea in el tot.Nici mie nu-mi place sa vb prea mult despre mine cu oricine,imi deschid sufletul doar in fata celor care cred eu ca merita.
pui_mic
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Distanta si suportabilitatea situatiei 28 De la: kudika_9712 14 Iunie 2012 11:07
praf ... 8 De la: edynae 19 Decembrie 2008 23:47
Am nevoie de sfaturi...incurajari... 39 De la: carabincatalinmanuel 12 Octombrie 2010 10:14
Libertatea de a fi insuti... 10 De la: joana_rise 21 August 2008 17:23
ma deranjeaza 68 De la: GYPSI 16 Aprilie 2010 21:14