Setari Cookie-uri

femeia berbec+barbat varsator

In cazul varsatorului, in mod deosebit, dar si a altor zodii, un zodiac bine conceput te ajuta cum sa te apropii de persoanan alalturi de care vrei sa petreci timp. Intervin apoi mediul din care provine, meseria, preocuparile, interesele, hobby-uri, nivelul de inteligenta, chimia dintre cei doi. Cine nu vede aceste aspecte in relatia cu celalalt, cine nu realizeaza cum sa se apropie de cel drag, cine nu are curajul sa exploreze pana la detaliu mintea si trupul persoanei pe care o vrea, nu traiestea devarata iubire. Ce ne ramane daca aflam esentialul din zodiac, sa descoperi ca daca nu aplici in mod corect nu numai ca pierzi omul iubit, dar risti sa realizezi ca nu l-ai cunoscut niciodata si de aceea l-ai pierdut. Zodiacul nu e totul e un punct de reper, dar daca inveti sa cunosti un om, veti descoperi cate poti face. Ma amuza cei care judeca varsatorii f superficial. Eu i-as intreba doar cum isi explica faptul ca cele mai multe genii fac parte din aceasta zodie si sunt oamenii cel mai greu de cucerit, dar cand iti apartin, ai garantia ca viata ta va insemna: iubire, fericire, implinire, mister si foarte multa tandrete! ma amuza cei care cedeaza si renunta sa mai inteleaga un varsator. Le-as spune doar: nimic din ceea ce valoreaza cu adevarat, nu se obtine usor. Nimic din ceea ce ne aduce cu adevarat bucurie, nu se castiga imediat. Poate tocmai de aceea, cei care avem norocul sa avem astfel de oameni pe langa noi stim cat de norocosi suntem!
monikgabriela2007
Postat pe 10 Martie 2009 20:40
De la: misstiqque, la data 2009-03-01 16:44:07Cred ca trebuie sa-mi schimb username-ul...




pai...dk nu t superi,ar fi dragut .......si dk vrei n gandim impreuna la sun nick pt tine
mistique
Postat pe 17 Martie 2009 21:54
De la: mistique, la data 2009-03-17 21:54:40
De la: misstiqque, la data 2009-03-01 16:44:07Cred ca trebuie sa-mi schimb username-ul...




pai...dk nu t superi,ar fi dragut .......si dk vrei n gandim impreuna la un nick pt tine
mistique
Postat pe 17 Martie 2009 21:55
Esti inteligenta, nu am nici un dubiu, dar rezuma-te in a-mi raspunde pe public, nu si in privat... sau invers, insa nu peste tot ca ma zapacesti.
misstiqque
Postat pe 17 Martie 2009 22:25
cam greu cu atentia asta distributiva
mistique
Postat pe 17 Martie 2009 23:01
monikgabriela2007: ti-am citit toate postarile acestea despre varsator, si DA, intr-adevar asa sunt varsatorii... cum se face ca stii atatea despre ei??? ori esti la randul tau varsatoare, ori ai pe cineva apropiat varsator, care te face fericita, de ai reusit sa treci de platosa lor, sau poate chiar amandoua?
Alliens
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:20
monikagabriela, mercy mult pt mesajele tale ! I appreciate it ! adevarul este k eu mi-am pierdut speranta... asa e , e o persoana greu de inteles.. dar din moment ce el NICI nu a vrut sa raspunda la tel ,de ziua lui, sa ii zic la multi ani , eu nu pot sa mai sper nimic. stiu k nu are o alta relatie,asta stiu.. si ca se pretinde ocupat. ideea e k eu sunt destul de orgoliasa,si deja am tot dat de la mine mult..nu pot sa mai dau in continuare. de ce altora le-a raspuns ?? se pare k m-a vazut naiva si slaba in fata lui... stii,in bucuresti,dak esti de treaba,esti luat de fraier.
Sweetie88
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:43
la mine nu a mers eu fiind varsator iar ea berbec intodeauna era cu un pas inaintea mea si imi ghicea toate miscarile a trebuit sa pun capat reletiei saptamina trecuta cu toate acestea o consider cea mai inteligenta femeie pe care am cunoscut o
pesah
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:40
De la: pesah, la data 2009-04-30 15:40:57la mine nu a mers eu fiind varsator iar ea berbec intodeauna era cu un pas inaintea mea si imi ghicea toate miscarile a trebuit sa pun capat reletiei saptamina trecuta cu toate acestea o consider cea mai inteligenta femeie pe care am cunoscut o


Ce pacat !! Da'mi voie sa plang

Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:01
pesah, se zice k varsatorii sunt cei care de obicei se afla cu un pas inaintea celorlalti,fiind intuitivi,si f isteti. poate tu te referi mai degraba la fire - berbecul fiind mai dinamic,si mereu in cautare de nou,iar tu mai retras, mai moale...
acum nu intotdeauna sunt prezente la FIECARE caracteristicile esentiale fiecarei zodii.
suerte ;)
Sweetie88
Postat pe 1 Mai 2009 19:33
si eu sunt mereu cu un pas inaintea sotului meu-varsator. Sunt tot varsatoare.
just28
Postat pe 2 Mai 2009 07:36
berbec- incapatanata, egoista
varsator- amabil, pasional, ascultator
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:17
Pai hai sa iti zic ceva:)) ma scapa rasul Deci:mama mea e berbec iar tatal meu varsator sunt de 30 de ani impreuna se inteleg si nu se inteleg,mami e femeia aia cuminte la casa ei tata e invers :)) a fost arhitect la Brasov toata viata si venea din 2 in 2 saptamani acasa asta sa iti spun exemplu,lui nu i convine nimic,gelos pana peste cap..mami ce sa mai comenteze ca are 60 de ani:))cam asa e la ei
bruneta21
Postat pe 3 Mai 2009 01:40
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:09
De la: bruneta21, la data 2009-05-03 01:40:07Pai hai sa iti zic ceva:)) ma scapa rasul Deci:mama mea e berbec iar tatal meu varsator sunt de 30 de ani impreuna se inteleg si nu se inteleg,mami e femeia aia cuminte la casa ei tata e invers :)) a fost arhitect la Brasov toata viata si venea din 2 in 2 saptamani acasa asta sa iti spun exemplu,lui nu i convine nimic,gelos pana peste cap..mami ce sa mai comenteze ca are 60 de ani:))cam asa e la ei


:)) tare. De obicei ,varsatorul e cel care cedeaza ,iar berbecul se impune. Teoretic.. insa kestia cu zodiile nu e decat o predispozitie, sunt multi alti factori ce intervin.
Stiti cum e vorba aceea : Astrele predispun,omul dipsune.
Sweetie88
Postat pe 14 Mai 2009 16:26
De la: monikgabriela2007, la data 2009-03-01 08:53:22Sunt cu un varsator si trebuie sa sti, pentru ca ii cunosc f bine, ca varsatorii chiar daca iubesc f tare nu isi arata sentimentele. Cand se comporta straniu si par ca nu te vreau de fapt e un test sa vada cat de puternica esti si e la un pas sa se indragosteascade tine. Sunt singuratici uneori, nu-l deranja. Se va intoarce singur. Mai mult daca o femeie se tine dupa el, nu-l intereseaza, cand este ignorat sau femeia respectiva are personalitate si este puternica sunt inebuniti. Ei sunt vanatori si vor sa vaneze. Nu se va implica niciodata prea mult sau chiar daca o fac nu recunosc pentru ca ei vor libertate deplina si prefera sa traiasca cu impresia ca e mai mult o prietenie. Daca ii respecti principiile, hobby-urile, daca il surprinzi mereu, fii putin rece, distanta, dar daca ajungi cu el in dormitor foarte pasionala, apoi retragete ca sa nu te poata citi pe deplin, e al tau. Nu fugi dupa el, nu ii da tu intalniri, nu ii cere nimic. Trebuie sa fii la curent cu multe domenii, sa ii lasi libertate totala si sa nu ii spui niciodata te iubesc, dar sa i-o arati mereu. Varsatorul tau daca te iubeste, indiferent unde e la tine va veni. Am trecut prin asta. Si crede-ma in fiecare zi el ma cauta, ceea ce e enorm pentru un varsator. Ai grija si vb cand vrei!


ai dreptate in ce zici Monica , si mercy k te-ai oferit sa dai sfaturi. Dar eu multe din ce ai spus tu facusem deja.. ma comportam distant, nu il bagam in seama si venea singur la mine .
Acum vreo 2 ani , flirtam des si eram amici buni ,chipurile . vbeam mult pe mess ,fiind din orase diferite .Cand si-a facut o prietena ,f importanta pt el , nu m-a mai cautat. Iar eu am gandit : "Daca iubesti pe cineva, lasa-i libertate.Daca va reveni la tine,inseamna ca te-a iubit, daca nu , niciodata nu a fost al tau ." Asa am facut, si ,spre surprinderea mea ,dupa un an ,m-a cautat iar (eu ma mutasem la buc) f entuziasmat sa ne vedem cand vreau eu ... . se despartise de fosta . Dupa ce i-am zis direct ca sunt indragostita ( dupa un interval mare de timp) , m-a sarutat s-a purtat f frumos promitandu mi ca mai vb si se va gandi la ASTA. Si de atunci am mai vb putin , ceea c m-a durut mult era ca de ziua lui nici nu a vrut sa imi raspunda la tel,sa ii zic La multi ani. SA MAI AI RABDARE CU EL, SA IL MAI ASTEPTI ???!!! SEMN clar ca nu merita . Asta consider eu.
Sweetie88
Postat pe 14 Mai 2009 17:16
Plus ca eu nu sunt " fata de rezerva" a nimanui . Adica sa astept eu iar dupa el, cand s-o desparti de alta ,cand i-o veni cheful ? Nu ma merita. Gestul lui se interpreteaza astfel : ca nu-i pasa de mine .
Sweetie88
Postat pe 14 Mai 2009 17:19
BARBATII VARSATORI = VISUL ORICAREI FEMEI
nocturnalia
Postat pe 20 Mai 2009 12:21
De la: nocturnalia, la data 2009-05-20 12:21:12 BARBATII VARSATORI = VISUL ORICAREI FEMEI

nu e deloc asa...nu ii mai idolatriza. atata.....sunt si ei q multe stoluri......
mistique
Postat pe 28 Mai 2009 07:54
De la: nocturnalia, la data 2009-05-20 12:21:12 BARBATII VARSATORI = VISUL ORICAREI FEMEI

bravo sweety....fii tare si mandra
mistique
Postat pe 28 Mai 2009 07:58
kudika029583
Postat pe 28 Mai 2009 08:05
De la: mistique, la data 2009-05-28 07:58:04
De la: nocturnalia, la data 2009-05-20 12:21:12 BARBATII VARSATORI = VISUL ORICAREI FEMEI

bravo sweety....fii tare si mandra


Hey ,mistique, ce mai faci ? Acum e randul tau sa povestesti neintelegerile cu varsatorul tau,cine stei,poate se aseamana problemele ,avand in vedere ca e o alta legatura berbec- varsator. Cum te mai impaci cu el ?
Sweetie88
Postat pe 21 Iulie 2009 04:15
mda...cunosc foarte bine tipologia barbatului varsator:
1.prietenii pe primul loc intotdeauna (chiar daca in cele mai multe cazuri persoanele se dovedesc a fi prieteni flasi)
2. incapatanare dusa la extreme - adica..ok...si noi suntem incapatanate (berbecutzele) dar ei....ne intrec
3.in ochii lui are mereu dreptate si nu trebuie contrazis
4.nu tine cont de sfaturile familiei,iubitei(sotiei), ci doar de ale prietenilor
5. vrea din ce in ce mai multa libertate,dar acorda din ce in ce mai putina
6. este extrem de posesiv si gelos (chiar daca nu o arata)
7.este un vesnic copil - NU SE MATURIZAZA NICIODATA
8. este adevarat si ca linge unde scuipa....
9.mereu vrea ce nu poate avea - daca vrei sa cuceresti un varsator ...arata-i indiferenta si o sa vina in genunchi dupa tine...

stiu chestiile astea pentru ca am un specimen din asta langa mine de 3 ani jumate....este foarte greu sa supravietuiasca relatia in timp...si se poate numai si numai daca renunti tu la anumite chestii si iti calci pe orgoliu....ei nu vor face niciodata compromisuri pt k au impresia mereu ca au dreptate ....

aaa...si am uitat

10.mereu au argumente....daca fac o gresala si le spui acest lucru....EXISTA O EXPLICATIE!!!
evident ca gresala tot gresala ramane...dar nu isi cer niciodata scuze...si nu accepta ca au gresit...
rraita
Postat pe 19 August 2009 10:10
Mai bine decat a deschis monica si tu pe varsatori nici ca se putea. Al eu indeplineste toate cele 10 criterii. Suntem de 4 ani si niciodata nu a lasat de la el sau sa se schimbe el. Nope, voi fetelor trebuie sa fiti mai indulgente si mai tolerante. Este un iubit extraordinar si nu m a inselat niciodata. Mi-a zis de foarte multe ori ca eu sunt tot ceea ce el isi doreste si sunt perfecta ptr el, mi-a zis si dupa 4 ani, saptaman trecuta acelasi lucru. Si fratele meu e varsator, si mama. Difera putin fratele meu dar tot indeplineste 7 criterii din 10. Si ceea ce a scris cineva mai sus despre varsatori "ca este o onoare sa ii avem in viata noastra " PTR CA SUNT UNICI SI DESTEPTI" eu fiind IN ZODIA PESTE (ouf ouf), nu va pot spune decat ca ESTE ADEVARAT!!
mscamycamy
Postat pe 4 Decembrie 2010 03:32
asa e/si la mine e aceeasi situatie/eu degeaba ii spun ce e bine ,ca urlu la luna degeaba/totca el face/
denis_roxana
Postat pe 6 Ianuarie 2011 06:16
Eu am avut o relatie indelungata cu un varsator... care s.a finalizat cu un divort... ce pot sa adaug in plus la zodia lor... este ca sunt usor influentabili... ii poti modela si influenta ,cam cum doresti... insa... nu, toti sunt asa... cum nici berbecii, nu sunt toti perfecti... uneori si zodiile... sunt, doar zodii... totul sta in genele acelui om... totul pleaca de la primii ani de acasa...
intamplarea a facut ca si relatia in care sunt acum este tot cu un varsator... imi plac nativii acestei zodii, desi... m.am ars odat... insa, caracterul barbatului cu care sunt acum ,difera mult de cel al primului...pe langa asta... este mult mai cald, mai atent . mai tandru... acuma, cat o tine... nu stiu?
insa, stiu ca trebuie sa facem amandoi ceva in fiecare zi ptr rel noastra...
imp este comunicarea pe toate planurile, ptr reusita unei relatii solide
asta a lipsit primei relatii... nu reuseam sa comunicam... el... avea, ideile lui care nu erau in aceeasi directie cu ale mele... ma rog... fuse si se duse
ruby4you
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:34
Buna. eu sunt pesti si sunt f indragostita de un varsator.. si el mereu parea ca ma place si asa dintr-o data mi-a taiat elanul, spunandu-mi ca se gandeste la altcineva. straniu e ca atunci cand ne intalnim se comporta romantic, ca un indragostit. oare vrea sa testeze cat de indragostita sunt...sau chiar se gandeste la alta? :(
actress89
Postat pe 6 Iulie 2015 12:17
Acum serios vorbind, voi chiar credeti in asa ceva?
Black-white
Postat pe 6 Iulie 2015 12:29
cred doar faptul ca fiecare dintre noi suntem influientati intr-o anumita masura de zodia in care suntem nascuti. de exemplu: am intlnit mai multi berbeci, toti au cam acelasi tip de personalitate, la fel si in cazul pestilor si a altor zodii...
actress89
Postat pe 6 Iulie 2015 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
What r u listenin` right now?? 457 De la: moon_light_87 29 Decembrie 2010 14:51
Probleme in relatie 40 De la: kudika_1000086 9 Februarie 2016 21:14
exista baieti pe forumul asta??? 40 De la: pufffer 13 Noiembrie 2009 05:19
putin ajutor... 3 De la: kudika_986227 18 Iulie 2015 11:39
un sfat sau o parere 7 De la: cecilia91 25 Februarie 2015 01:57