Setari Cookie-uri

scrisori catre Mos Craciun

Draga Mosule Anul acesta vreau sa iti multumesc eu tie si si sa-ti daruiesc prajiturele si lapte cald fara sa imi mai dai nimic.Fiindca tu mi-ai ascultat rugamintile si chiar daca au venit mai cu intarziere,adica abia in vara asta,eu sunt multumita si mandra de mine ca am stiut sa am rabdare.Anul acesta sunt mandra ca petrec sarbatorile de iarna laturi de SOTUL MEU.Si parca nu am fost niciodata mai bin.Toate sunt bune si frumoase si merg inspre mai bine,Asa ca anul asta da cadoul meu unui copil sa unui om mai sarman ca pe mine m-ai facut fericita.Dar sa stii ca la anul nu te mai iert si o sa te astept sa vii la mine cu tolba plina .Pa Mosule si sa stii ca te iubesc
giani22iubi
Postat pe 23 Decembrie 2008 08:44
mos craciun, si eu am fost cuminte anul asta, te rog mosule clarifica-mi iubirea in viata mea si adu-l pe cel destinat mie intr-o legatura mai oficiala mosule te mai rog de sanatate, succes si multumire in cariera atat pt mine cat si pt familie si prieteni.

mos craciun e un tinerel..dragutz hazliu bogat, repede m-a fermecat
calareata19
Postat pe 23 Decembrie 2008 09:49
Draga Mos Craciun eu nu pot sa-ti spun sa nu ma uiti ca probabil nu am fost niciodata pe lista ta deoarece cand am fost mica inafara de ceva dulciuri nu am primit nimic deoarece am fost un copil sarac nici nu stiu ce ti-as putea cere dar stiu ca imi doresc sanatate, fericire mie si familiei mele si niste ani mai buni decat pana acum, eu oricum te astept cu ce vrei tu sa vii ,poate te vei indura si de mine candva.
cardinia
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:22
Draga Mosule...
Nu vreau nici un cadou material de la tine.Nu ma ajuta cu nimic.Craciunul de anul asta nu se poate schimba, e la fel de gri ca si anul trecut . Dar sper sa imi aduci intelepciune, putere si vointa... ambitie si noroc sa imi iau Bacul si examenele vietii din 2009 cu bine.
Stiu ca esti ocupat cu multi copilasi care sunt mai cuminti(sau nu) decat mine, si sper sa nu iti cer prea mult: as vrea sa imi pregatesti pentru la anul un Craciun Fericit...pentru ca datile trecute m-ai cam uitat...
Aset
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:58
Draga Mosule,
imi doresc atat de multe, sa nu mai fie animale chinuie, sa nu mai fie ura intre frati, saracie si razboaie, si fiecarui copil sa aive cine sa i spuna o poveste seara!
Si cel mai mult Mosule imi doresc o casuta, sau macar putearea ca in cativa ani sa mi iau macar o camera doar a mea ca sa nu-mi mai ceara nimeni socoteala!

devyl_is_crying
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:24
Mosule, am revenit!
Te-am trimis acum cateva seri la Miami, sa te hodini...n-ai vrut!
OK, atunci, m-am gandit mai bine si vreau si eu ceva:
Mosule draga, vreau....zapada! Adu si tu din Laponia macar asa...de-un derdelus! Te rooog!
mihaela80
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:27
eheeei dragi mosului, iata ca venii si clipa cand trebuie sa-mi iau la revedere. voi incepe din oceanul pacific, pentru ca acolo ar creste un peste mic :) cred ca sunt deja in intarziere si sper ca hoku, piciul de insula togo, sa nu se supere pe mine!
sania e pregatita, lustruita si gatita, renii inhamati si praf magic presarati, cadourile inghesuite-n sac si la gura legat.....eheeei, ce-ar mai fi!?......a da!...dragi mosului, citit-am toate scrisorile voastre si multumesc pentru frumoasele ganduri si urari. cea mai mare satisfactie a mea, a fost zmbetul aparut in coltul gurii la primirea mesajelor si......
- rudolf, nu mai roade hamul!!!
.....si mai presus de toate, este cel mai minunat cadou pe care l-am putut oferii vreodata. un zambet!
Sa va fie sarbatorile pline de fericire-n suflet!
Fie ca sarbatoarea nasterii Domnului , sa va umple inima de bucurie! Fie ca anul nou ce-o sa vie , mai bun sa fie!
Fie ca........aaa, stiti voi mai bine! :)
toate cele bune! CRACIUN FERICIT!

Postat pe 24 Decembrie 2008 12:18
Draga Mos Craciun imi doresc tare mult sa imi aduci un bebe frumos , sanatos si cuminte in 2009 si un camin plin de iubire langa barbatul pe care il iubesc si care ma iubeste.

Si in plus, sa imi gasesc un serviciu stabil, si sa nu le mai schimb in halul asta- sa ma acomodez mai bine la noul loc de munca si sa imi placa ceea ce fac ; sa fie oameni pe genul meu de prsonalitate ..si stii tu ce....fiindca le-ai vazut

Pup mare mare de tot si nu ma uita sa ma ningi cu bunatatea ta

Alexandra
Masochi
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:00
mosule te rog frumos sa imi dai un an senin ,multa lumina si fericire alaturi de cei dragi mie,nu-ti cer mai multe doar atat mi-ar fi deajuns
bddm
Postat pe 24 Decembrie 2008 21:09
Draga mosule eu vreau sami inunzi sufletul de bucurie sami umpli casa de iubire si sa am un presarat la fiecare pas cu speranta sanatate dragoste si caldura sufleteasca...................
gabish
Postat pe 24 Decembrie 2008 21:14
sanatate la toata lumea ,liniste ,pace sufleteasca ,fericire
spiriduss
Postat pe 24 Decembrie 2008 22:36
Mosuleeeeeee,dragutule! eu vreau pace in tara si iubire, sanatate si sclipire!
soare_minodora
Postat pe 24 Decembrie 2008 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dedicaTIE - Dedicatii speciale, personalizate 1 De la: burunducel 21 Septembrie 2010 11:53
-----------Ziua Barbatului------- 67 De la: kudika_nikole 22 Noiembrie 2011 15:05
Colaboratori Ladys 2 De la: marco918 1 Ianuarie 2011 23:32
De Paste la noi, la romani! 10 De la: ema_iordanescu 2 Mai 2008 16:53
Cine si mai aminteste... 3 De la: adicon 27 Decembrie 2008 20:26